Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.436
|
čitano: 6.676.186
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
7 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

 

Defender na novom win10 ( CU )

 

Morao sam odraditi clean install windosa 10 ( prvo sam napravio upgrade ali je bilo kojekakvih problemčića , što novih a što odprije ).

 

Sada vidim da nema više onog laga i velikog usagea kojeg su microsoftovi antimalware servisi ( i defender i još par razni servisa )

 znali imati po par minuta  nakon pokretanja sistema. Par sekundi nakon učitavanja sistema su svi pokazatelji usagea na nuli

makar sam već dosta toga naknadno doinstalirao...

15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Taskbar ti je prešaren...Ne može to tako. Btw, sad ti je proradio onaj program za izradu slike diska koja zauzme ohoho prostora, a MS ga nije unaprijedio još tamo od win 7...

Sinoć sam lega jutros...
7 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

@blackmoon

Da, sad napokon radi izrada slike sistema. Mapa koju on kreira nije nista veca od mape koju je kreirao macrium reflect.

Kaj ni tebi nije dosada radila ta apk za izradu sistem imagea ?

......
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Radila je kako-tako. Ponekad bi mi dva puta javio grešku, pa kad bi pobrisao stari backup, novi bi prošao. Slika je skoro veličine kao ukupna težina windowsa s aplikacijama, što je previše. Prije par godine prešao sam na Aomei Backupper. Ne vjerujem baš kineskom softveru, ali ovaj radi sasvim dobro i nikad me nije iznevjerio. Sliku komprimira u jednu .adi datoteku i smanji je za pola, ako koristiš standardnu kompresiju. Minus mu je jedino sučelje, s obzirom da preferiram modern stil, ali zažmirim na to!

Sinoć sam lega jutros...
7 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Aj bas bum sutra pogledao kolika mi je sistemska particija i na koliko ju je komprimirao pa natipkam ovdje...

Onako generalno, nastojim sistem ostaviti cim cistijim, pa neinstaliravam vanjske apk za ono kaj mogu iz windowsa, od antivirusa do playera....
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Isto i ja razmišljam. Nastojim ostaviti od windowsa sve što je funkcionalno. Međutim,kad trebaš nešto više, moraš posegnuti za ostalim programima...(MPC-HC, Paint.net, MediaPortal MC, Foobar, pa i Aomei Backupper). Za Acronis nemam novaca, Norton Ghost mi je uvijek bio smotan, Disk Image Backup iz windowsa je bugovit i rudimentalan...

Sinoć sam lega jutros...
16 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Godinama radim backup-e samo sa Acronis boot cd-om.

Svaki put pozelim probat nesto drugo, ali Acronis mi dobro radi pa nikako da probam nesto drugo/novo :)

Xbox: Muskarcina
7 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
BlackMoon kaže...

Isto i ja razmišljam. Nastojim ostaviti od windowsa sve što je funkcionalno.

 

Pod kvalitetnu sigurnosnu politiku svakako spadaju i backup , kako korisničkih podataka, tako i backup sistema.

 

Windowsa mogućnost izrade imagea sistema je rudimentarna , no za moje potrebe je dostatna ( naravno, ako radi ).

Iz slika se vidi da mu kompresija i nije nekaj , no šljaka.... U kombinaciji sa ( usb ) pogonom za oporavak sustava

sam u mogućnosti u najvećem broju slučajeva oporaviti i totalno skršen sistem .

 

Jedno vrijeme sam koristio macrium reflect free , dela dobro, i ima zgodnu mogućnost da se instalira na način

da se može pokrenuti prije sistema te iz tog moda izvršiti recovery sistema.

 

Mana svih takvih backupa je taj što slika sistema nakon nekog vremena više nije poželjna zbog svih nadogradnji koje su bile u međuvremenu

( npr, nije mi izgledalo svrhovito vraćati image win 10 napravljen nakon AU sada u trenutku kada je vani iso sa win 10 CU  i i gomila

pratećih aplikacija je u međuvremenu promijenila verzije u odnosu na taj prvobitni image sistema..... Brža mi se pokaza opcija fresh installa

nego backup starog imagea pa gomila nadogradnji sistema i aplikacija...

 

 

..............

14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Kaj je onda najzgodnije?

 

Imati upaljen "sistem restore" sa svojim restore točkama i njega prvoga koristiti kod nekih problema a tek ako to ne uspije raditi "Refresh" sistema a ne koristiti zastarjeli "image".

To mi se cini kao najzgodnija opcija.

Some people are so poor... all they have is money!
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...

Kaj je onda najzgodnije?

 

Imati upaljen "sistem restore" sa svojim restore točkama i njega prvoga koristiti kod nekih problema a tek ako to ne uspije raditi "Refresh" sistema a ne koristiti zastarjeli "image".

To mi se cini kao najzgodnija opcija.

 Sve stoji, ali me iritira jedan problem. Zašto windowsi nemaju mogućnost izrade backupa postavki na neki cloud? Dakle, mislim samo na postavke, bilo aplikacija bilo sistema, jer kod refresh-a ili clean installa upravo se na tome izgubi najviše vremena...

 

@Bunker: S Aomei Backupperom image datoteka bila bi ti upola manja....

Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2017 10:57 (BlackMoon).
16 godina
online
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...

Kaj je onda najzgodnije?

 

Imati upaljen "sistem restore" sa svojim restore točkama i njega prvoga koristiti kod nekih problema a tek ako to ne uspije raditi "Refresh" sistema a ne koristiti zastarjeli "image".

To mi se cini kao najzgodnija opcija.

 

Mislim da i program Rollback Rx nije los program.

Kad ga se stavi napravi snapshot sistema, nakon toga se moze namjestit da ga automatski radi svaki dan ili svaki tjedan.

Free verzija moze imat 10 snapshota.

Kad se pc pali prvo se pokrece njegov meni (stoji 3sec) s opcijom za kreiranje snapshota ili restore nekog prijasnje.

Koga vise interesira neka pogleda par videa da vidi kako radi.

 

http://horizondatasys.com/rollback-rx-time-machine/rollback-rx-home/

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
7 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...

Kaj je onda najzgodnije?

 

 

Nažalost, nema trajnog i univerzalnog rješenja.

 

Sistem restore je ok za neke sitnije promjene koje si učinio no nemože oporaviti drastičnije narušen sistem a i nepomaže kod teže zaraze malwerom jer virus obuhvati i restore point datotekice.

 

Image sistema je dobar za povrat cjelokupnog sistema, postavki i aplikacija, no image je sve neupotrebljiiv čim si dalje od datuma kada si ga izradio ( baš ovaj primjer win 10 aniversary update i win 10 creators update , jednostavno je brža nova instalacija nego vraćati stari image i povlačiti gomilu nadogradnji i refreshati sve aplikacije na najnovije verzije.. ). Poželjno je da i taj image nije na matičnom već na ext hdd da izbjegne mogućnost zaraze.

 

Najbitnije u cjeloj priči je da imaš uvjek ažurni backup tvojih korisničkih podataka ( slike, dokumenti, muzika, video...) i to bar na dvije lokacije koje nisu ovisne o matičnom hdd ( znači neki ext hdd plus možda neki cloud koji ima mogućnost povijesne revizije datoteka zbog ransoma  ) a operativni sistem je potrošna roba pa je manje važno da li buš ga oporavio iz nekog imagea ili buš ga nanovo instalirao.....

 

..................

15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Nije bi baš drago pri dizanju sistema vidjeti nešto što nije dio windowsa, a bootalo se s sistemskog diska. Mediji su druga stvar...

Sinoć sam lega jutros...
10 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

E, drugovi....

 

I ja sam na main compu prešao na famozni CU, te mi je zeznuo GlassWire, te MBAE. BD Free je ostao na svojem mjestu.

O.K., te je još dodao u tray WD. O.K., nemam ništa kontra njega, al' bi na glavnom kompu ipak još zadržao BitDefendera, a na lapu je samo WD i igri kaj se tiče AV rješenja kao aktivna zaštita....

Nego, pitanje, ako sam WD disableo pomoću Task Manager, jel' toi znači da je on isključen...???

 

Well, našao vrlo lagano novu instalaciju za GlassWire, al ovaj Malwarebyetsa sada nudi onu svoju verziju sa 3.0 u kojem je integriran MBAE koji mi je isto tako ovaj Win CU zeznuo.

Kaj se njega tiče osuđen sam znači samo na beta verzije MBAE sa foruma Malwarebytes...???

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
12 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
PzKpfw kaže...

Nego, pitanje, ako sam WD disableo pomoću Task Manager, jel' toi znači da je on isključen...???

 

Trebao bi biti. Barem je kod mene. Ako ti piše u postavkama da je isključen, onda je isključen.

16 godina
online
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
PzKpfw kaže...

E, drugovi....

 

Nego, pitanje, ako sam WD disableo pomoću Task Manager, jel' toi znači da je on isključen...???

 

 

Trebas pogledat ako mu je RT iskljucen (mada bi trebao biti ako Bitdefender radi).

To sto si ti disableao ikonu u Task Manageru ne znaci da si ugasio i WD.

 

Bitna stavka:

U Win 10 CU ovo nije vise ikona "samo" od Win Defendera nego cijelokupnog skupa sigurnosnih i zdravstvenih programa vezanih za sam OS.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2017 14:47 (djigibao).
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Zašto trpate to blesariju GlassWire u sistem?

Sinoć sam lega jutros...
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Zato što je nekima koristan. Pokazuje kada neki program automatski promijeni DNS server, kada neki program instalira neki driver i koji je točno instalirao, na koje se sve hostove računalo spaja i slične podatke.

15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Zato što je nekima koristan. Pokazuje kada neki program automatski promijeni DNS server, kada neki program instalira neki driver i koji je točno instalirao, na koje se sve hostove računalo spaja i slične podatke.

 Znaći, ti kad sjedneš za računalo gledaš samo u GlassWire? 

Sinoć sam lega jutros...
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Ne, ne moram ni gledat u njega jer mi u donjem desnom kutu izbaci obavijest kao i antivirus kad otkrije virus. 

14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Marko ti to nece priznat ali on ti ima dual monitor i na jednom samo Glass 

Some people are so poor... all they have is money!
7 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Ne, ne moram ni gledat u njega jer mi u donjem desnom kutu izbaci obavijest kao i antivirus kad otkrije virus. 

 

Ima kaj akcije ili si sav u softverima...?

 

 

 

.................

13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Ma kakve akcije. Tražim rješenje za jedan problem s YouTube-om kojeg već danima pokušavam riješit, ali nikako. 

7 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Tražim rješenje za jedan problem s YouTube-om kojeg već danima pokušavam riješit, ali nikako. 

 

Pitaj ovog za rješenje problema ....

 

 

 

14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Ma kakve akcije. Tražim rješenje za jedan problem s YouTube-om kojeg već danima pokušavam riješit, ali nikako. 

 Možda od nas ovdje netko može pomoći...kaj te muči?

Some people are so poor... all they have is money!
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Uglavnom, počelo je prije cca. 2 mjeseca. Od nekih 17 sati pa na dalje imam malu brzinu na YouTube. Kad dođe jutro brzina je maksimalna, ali nakon 17 sati 1080p je negledljiv zbog bufferinga (brzina ide max. 4000 kbps, ujutro ide i do 35000 kbps). Mislio sam da je do ISP-a, ali nije jer sva računala u kući imaju maksimalnu brzinu prema YouTube-u kad god da gledaju, znači samo jedan laptop radi probleme.

 

Probao sam:

- spojiti laptop s kabelom

- reinstalirati drivere od grafičke i mrežne

- reinstalirati preglednike

- ugasiti/reinstalirati antivirus, firewall

- reinstalirati Windowse

- promijeniti DNS

... i ništa nije pomoglo

 

Najgluplje je što u Safe Modu i na Linuxu videi idu normalnom brzinom, a kada je u normalnom modu jedva 4000 kbps i to je to, više ne ide. Probao malo prije gledat videe preko Zenmatea, brzina je normalna (za VPN), a kada ga ugasim brzina polako pada dok ne padne ispod 4000 kbps. Radio sam tracert prema serverima videa, ni na jednom ping nije veći od 50 ms. Mislio sam da je do Avasta, pa sam ga ugasio i brzina je skočila, ali na moju nesreću nakon dva pogledana videa, brzina je ponovno pala i tako ostala.

 

Već se par dana mučim s tim problemom i ne mogu ga riješiti. Stvarno ne znam što drugo probati...

 

Bez VPN-a:

Kad upalim VPN: 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2017 19:55 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Stvarno ne znam što drugo probati...

 

 

Evo ti jedan postupak, nije baš najbrži ali je dosta detaljan i pouzdan:

 

-pokreni msconfig

-na kartici ( kako je na slici ) u dnu označi da sakrije sve ms servise , i nakon toga pogasi sve koji ostanu vidljivi

-nakon toga restartaj pc sa takvim stanjem

-nakon boota vidi kako ti radi taj youtube problem

-ako je sve u redu, onda kreneš omogućivati jedan po jedan servis koje si prije isključio i nakon svakog probaš reproducirati problem

-kada se problem javi onda znaš da je do zadnjeg pokrenutog servisa pa googlaj o tom servisu

-naravno, može biti da je i do nekog ms servisa ali onda moraš pažljivo gasiti jedan po jedan jer neznaš koji su bitni za sistem

 

 

................

13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Imam samo ovo, pa sumnjam na neki Microsoftov servis. Eh da, svi Windows Updatei su instalirani. Idem probat s ovim pa javim (Avast se ne da isključit, pa sam ga ugasio iz sučelja).

 

EDIT: Ništa, brzina opet ista. :(

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2017 20:06 (Marko :D).
16 godina
online
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Jesi probao sa nekim add-on za Chrome?

Npr. Magic Actions for YouTube

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice