Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.436
|
čitano: 6.666.910
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Prvo, AOMEI Backupper ima  i free verziju, koja je gotovo potpuno funkcionalna i odraditi će sve ono što trebamo od nje. Drugo, program nije nekvalitetan, koristim ga godinama, ima pregršt mogućnosti, stabilan je i siguran. Mene nije nikad iznevjerio. Treće, ima odličan stupanj kompresije i ne stvara velike, preglomazne fajlove, kao zastarjeli alat tog tipa ugrađen u windowse, koji je, uza sve ostalo bio i ostao bugovit. Četvrto, pri izradi system imagea, dobijemo samo jedan fajl s ekstenzijom .adi, kojeg po potrebi, kroz sam program možemo i raspakirati i kopirati određeni fajl iz slike sustava ako nam zatreba. Backup možete premještati, nositi ga sobom na sticku, kopirati na drugi disk itd, što nije slučaj s Windows Image Backupom. Peto, lako se instalira i lako uklanja s računala i ne ostavlja nikakvo smeće za sobom. Šesto, svima bi PREPORUČIO ovaj program,  a smiješna je i primjedba oko tih 100mb zauzeća diska, pogotovo u današnje vrijeme.

I na kraju, ponavljam još jednom da je free verzija sasvim dovoljna, jer kupnjom programa dobivate samo neke dodatne alate koje ionako nećete nikad koristiti.

Da i zaboravio sam reći da postoji i portabilna verzija programa.

Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2019 23:40 (BlackMoon).
7 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

 

Može se i win backup seljakati. Pri kreiranju diska za oporavak se nudi opcija da na isti stik stavi i image sistema, pa na istom mediju imaš i live tool , i backup, i mogućnost da identičan sistem kloniraš na drugi hdd.

 

Dobro podešen win10/uefi će kroz secureboot spriječiti pokretanje tih vanjskih alata kada se hoće pokrenuti u neko svoje live sučelje, dok health stik radjen iz win nema takvih problema.

 

 

6 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Kad mi se šljunak poput tog jAOMEnI reklamira kao best windows backup and restore, lagano krenem u lov na zeva rolnu.

Nekome je možda dobar ali ima korisnika koji znaju da može puno bolje. I,da, puno je preko 100 Mb za program takve vrste. Nema veze što se ima prostora, važni su principi; jer takvi programi do 5 Mb u vrh glave!

13 godina
offline
Re: AOMEI Backupper 1 GODINA FREE!
ihush kaže...
djigibao kaže...

..

 

!!!MORATE AKTIVIRATI PRIJE 1.4.!!!

 

 

 -do 4.4. ... ali, pogrešna tema i recimo nepotreban soft. Za image win osa ili backup je logičnije koristiti postojeći win backup, ne treba ništa.. + nema ovisnosti o trećem softwareu ili ovakvoj licenci.

-sam program j ekvalitetan, kao i ostali takvi alati disk-part-backup i sl... grupe, no ugl nepotrebni i upravo zato idu ovakvi ''free offeri'', reklame.. ili navlakuše. :)

-tko treba, ima. Ostalima preporuka koristiti već postojeće alate tj win.

 

ili ispravak :)) ovisi gdje čitam reklamu, na drugim mjestima je 1.4. tj američki oblik datuma, mjesec-dan, dan-mjesec i navodi se 4. april.. a to je 4.4.

-problem, nakon što je key aktiviran, ne može biti ponovo reisntaliran, tj nakon isteka datuma ako netko zatreba ponovo install tad mora imati komercijalan key, ne ovaj.. a tad problem tj kvaka-22 tj zašto ovakve free offere treba izbjegavati, jer kad se nešto desi.. tad ovaj backup ne pomaže, jer nemaš licencu.. jer računalo tad ne radi (kao smisao backupa za normalnog kućnog korisnika koji ima jedno računalo s tim softwareom..)

I izrada backupa spada ovdje, štoviše, ovdje se dosta često i preporuča pogotovo zbog ransomwarea.

 

Koristim Windowsov ugrađeni alat (jer je najjednostavniji i nikada nisam imao nekih većih problema s njim), no ne znam koliko ću ga još dugo moći koristiti. Microsoft je taj alat prestao razvijati, pa je pitanje koliko će ga još dugo držati u Windowsima. Kad ga maknu, morati ću koristiti neki od ovih programa, htio ja to ili ne.

aFord kaže...

Kad mi se šljunak poput tog jAOMEnI reklamira kao best windows backup and restore, lagano krenem u lov na zeva rolnu.

Nekome je možda dobar ali ima korisnika koji znaju da može puno bolje. I,da, puno je preko 100 Mb za program takve vrste. Nema veze što se ima prostora, važni su principi; jer takvi programi do 5 Mb u vrh glave!

Inzistiram, 2.5 Mb (i ne MB, nego Mb). HDD-ovi su skupi, trebamo pazit na svaki Mb. Kad će više izmislit HDD-ove s više od 50 GB prostora. 🙄

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 7:29 (Marko :D).
7 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

 

@marko

 

U pravu si, backup je jedan od stupova sigurnosne strategije. Ima i zasebnih tema o backup softverima no nikakvo zlo nije ako ih i ovdje malo izdebatiramo.

 

Ja si isto pokušavam ostaviti sistem što čišćim pa onda koristim čim više ugradjenih funkcionalnosti ako obavljaju svoju funkciju. 

 

Ako ms izbaci funkciju backupa sistema, a bumo se snalazili tada. Možda ga i vrate u nekom sličnom obliku, kao što je npr movie maker nestao a nešto slično tome imaš sada u apk fotografije... 

15 godina
offline
Re: AOMEI Backupper 1 GODINA FREE!
Marko :D kaže...
..

Koristim Windowsov ugrađeni alat (jer je najjednostavniji i nikada nisam imao nekih većih problema s njim), no ne znam koliko ću ga još dugo moći koristiti. Microsoft je taj alat prestao razvijati, pa je pitanje koliko će ga još dugo držati u Windowsima. Kad ga maknu, morati ću koristiti neki od ovih programa, htio ja to ili ne.

..

 -prestao razvijati? .. ne brini :)

-hyperv i virtualizacija je tu, ispod haube i kako ide razvoj, to je temelj.. tak da tu je i ostat će. (mada sve se mijenja pa i planovi..).

ok, može i backup u dio antivirus teme.. nije neki veći promašaj, no može i zasebna tema, jer backup je bacup! dok je sigurnost nešto drugo, malware treće itd.. gulaš-sve u jednom.. preglednost? :) ok sve je soft, može za sve jedna tema? .. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: AOMEI Backupper 1 GODINA FREE!
Marko :D kaže...
ihush kaže...
djigibao kaže...

..

 

!!!MORATE AKTIVIRATI PRIJE 1.4.!!!

 

 

 -do 4.4. ... ali, pogrešna tema i recimo nepotreban soft. Za image win osa ili backup je logičnije koristiti postojeći win backup, ne treba ništa.. + nema ovisnosti o trećem softwareu ili ovakvoj licenci.

-sam program j ekvalitetan, kao i ostali takvi alati disk-part-backup i sl... grupe, no ugl nepotrebni i upravo zato idu ovakvi ''free offeri'', reklame.. ili navlakuše. :)

-tko treba, ima. Ostalima preporuka koristiti već postojeće alate tj win.

 

ili ispravak :)) ovisi gdje čitam reklamu, na drugim mjestima je 1.4. tj američki oblik datuma, mjesec-dan, dan-mjesec i navodi se 4. april.. a to je 4.4.

-problem, nakon što je key aktiviran, ne može biti ponovo reisntaliran, tj nakon isteka datuma ako netko zatreba ponovo install tad mora imati komercijalan key, ne ovaj.. a tad problem tj kvaka-22 tj zašto ovakve free offere treba izbjegavati, jer kad se nešto desi.. tad ovaj backup ne pomaže, jer nemaš licencu.. jer računalo tad ne radi (kao smisao backupa za normalnog kućnog korisnika koji ima jedno računalo s tim softwareom..)

I izrada backupa spada ovdje, štoviše, ovdje se dosta često i preporuča pogotovo zbog ransomwarea.

 

......
Što bi ti htio backupirat ramsomware? Ne zamaraj se, dat ću ti ja par linkova sa novijim verzijama

 

14 godina
offline
Re: AOMEI Backupper 1 GODINA FREE!
aFord kaže..
......
Što bi ti htio backupirat ramsomware? Ne zamaraj se, dat ću ti ja par linkova sa novijim verzijama

 

 Da, za backup ransomwera... 

Some people are so poor... all they have is money!
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunker kaže...

 

@marko

 

U pravu si, backup je jedan od stupova sigurnosne strategije. Ima i zasebnih tema o backup softverima no nikakvo zlo nije ako ih i ovdje malo izdebatiramo.

 

Ja si isto pokušavam ostaviti sistem što čišćim pa onda koristim čim više ugradjenih funkcionalnosti ako obavljaju svoju funkciju. 

 

Ako ms izbaci funkciju backupa sistema, a bumo se snalazili tada. Možda ga i vrate u nekom sličnom obliku, kao što je npr movie maker nestao a nešto slično tome imaš sada u apk fotografije... 

 Donekle se slažem s tobom i ja želim koristiti što više toga "sistemskog", ali neki alati zaista iritiraju, kao npr. taj ugrađeni Windows Image Backup. S njim se družimo još od "sedmice", sve ove godine trpa se iz OS-a u OS, s nikakvim doradama, nadogradnjama ili prilagodbi onom modernom. Obskurni, rudimentalni alat, da ne kažem i zastarjeli, pogledaj samo taj glavni fajl u .xml formatu, koja je to mrcina.  I ti bi s njim na DVD disk ili stick? NIkakve šire mogućnosti, nema kompresije finalnog fajla, radi sam incrementalni backup i jednostavno trpa, trpa i trpa HDD. Probao sam raditi s tim alatom, ali sorry, nisam imao živaca, pogotovo kad mi od pet pokušaja tri puta izbaci neki egzotični error code. Da ne kažem kako cijeli proces izrade slike sustava traje "desetljećima". S druge strane,  AOMEI sve odradi za desetak minuta, uključujući i analizu ispravnosti dobivenog Imagea. Još jedna zgodna mogućnost koju AOMEI Backupper ima jeste izrada slike sustava koju možete prebaciti na drugi potpuno različiti hardver. U tom slučaju AOMEI vam neće backup-irati drivere matične ploče, grafiku, zvuk  i sve ostalo što je bilo striktno vezano za prethodni hardver. I ja sam bio skeptik prema ovoj mogućnost i jedan put sam probao, više iz radoznalosti. Stvar funkcionira odlično!

Sinoć sam lega jutros...
5 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O
7 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

 

@blackmoon

 

Super, to je odlična funkcionalnost aomeia da može napraviti backup bez uključenih drajvera... Probao si to, i šljaka...?

15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Da, odradio sam jednu takvu migraciju na novi hardver za prijatelja, mislim da je bilo lani. Dan danas sve mu radi bez problema.
Sinoć sam lega jutros...
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Može li se to raditi i u besplatnoj verziji?

16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Mislim da ne...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

-ne.

 

(ali sve zajedno je nepotreban fičer.. jer w10 može bootati/upaliti s promjenom HWa, tj ovisi o licenci kao npr osnova za win2go/live/miniPE.. naravno, nije da se nešto ne može nego MS to ne želi tj ne olakšava juzerima jer ni nije za juzere a oni koji znaju nisu problem ovakvi alati i sl..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
ihush kaže...

-ne.

 

(ali sve zajedno je nepotreban fičer.. jer w10 može bootati/upaliti s promjenom HWa, tj ovisi o licenci kao npr osnova za win2go/live/miniPE.. naravno, nije da se nešto ne može nego MS to ne želi tj ne olakšava juzerima jer ni nije za juzere a oni koji znaju nisu problem ovakvi alati i sl..).

 Tako je; za one koji znaju, postoji pregršt besplatnih programa ovakvog tipa koji su daleko bolji od okljaštrenog jaomenija :D

Ne razumijem zašto se ovdje,kad se posta neki program, grčevito bori za njega i pumpa ga do plafona,a u svijetu postoji mnoštvo boljih. To je valda tradicija u ovoj temi da se linkaju gluposti i to preko 1.5k stranica. Valda vam je previše dosadno u životu svima. A to je opet stvar percepcije. Ako na poslu stavljate prst u uho, ne morate i ovdje.

13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
ihush kaže...

-ne.

 

(ali sve zajedno je nepotreban fičer.. jer w10 može bootati/upaliti s promjenom HWa, tj ovisi o licenci kao npr osnova za win2go/live/miniPE.. naravno, nije da se nešto ne može nego MS to ne želi tj ne olakšava juzerima jer ni nije za juzere a oni koji znaju nisu problem ovakvi alati i sl..).

Govorimo kontkretno o opciji s kojom možeš napraviti image Windowsa i prenijeti ga na drugo računalo. U Windowsima ne postoji opcija koja bi to mogla napraviti; pa se tu ipak moramo osloniti na programe trećih strana. Mene iskreno ne zanima što Microsoft želi ili ne želi, glavno je ono što ja želim jer je moje računalo. 😁

 

15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

-kako ne postoji? .. odnosno, zbog licence to win ne nudi na tako opisan način, interesi-zarada-licenca.. ali najrnormalnije možeš. To što je nepraktično i namjerno zakukuljeno.. jer je to interes MSa i naravno da neće nuditi alate koji to olakšavaju kao spomenuti. OOBE.. image i sl.

-istina.. važno je što ti želiš, ali ipak MS .. no, da. Ajmo upitati se, ako iskopiraš os, aktiviran, id-licenca u bazi, što će se desiti kad tu kopiju upališ na drugom računalu? Nije problem jel bi win-os mogao, nego to MS ne želi, različite licence=različiti rezultati. Možeš to, razlika je samo znaš li kako, a u tome ovakvi alati ne mogu pomoći, tj neće pokloniti win licencu jer bi ih isti čas ms pritisnuo uz kaznu. Pod istim uvjetima iskopiraš neku free-linux distru i ona će raditi, radio bi i win, bilo koji os, ukoliko ne postoji dio koji će upravo to spriječiti. Kopirati os nije uopće problem npr posljednjih godina za kupnju ssda uz njega često i takav soft, ako možeš s diska a, na disk b, može taj disk ići u računalo c.. a samo o licenci ovisi hoće li ili neće se upaliti. Tu ovaj soft ne može pomoći.

 

edit: ili kad se već govori o tavkim alatima, image/restore, repair, backup, disk-part manageri i sl.. moja filozofija, radije to imati na nazovimo livemediju, boot/nešto nego instalirano u aktivnom OSu, iz osa..

-jer, normalan juzer to treba koliko često? Sam install osa = repair.. + dodajmo tome MSove zaštite koje otežavaju umnažanje (primarno problem licenca), dok onaj tko to koristi češće, ne ovisi o tome da to postoji na računalu, nego boota i kopira-migrira ili što već treba. Bez ograničenja koja mogu postojati kad se radi 'na živo' (iz aktivnog OSa).. a većina ovih backupera radi tako da poveže restore mogućnost s konkretnim računalom ili ovisi o konkretnom softwareu (drugoj licenci).. Kupiti neku licencu za takav alat uz postojeće free u odnosu na kupiti win licencu za 3-5$.. nije baš neka ušteda, itd. No naravno, to je moj izbor, način rada/razmišljanja i tko želi drugačije, može.. nije to greška, loše i sl.

+samo napomena, freeoffer je ogrnaičen i nakon aktivacije u travnju više nije moguće instalirati free-pro.. a ako netko zatreba restore takvog imagea za recimo godinu, možda se neugodno iznenadi. Možda vidimo neku temu za godinu pa prisjetiti se ove mogućnosti-problema.. inače ignorirajte ovo tipkanje, nevažno. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.3.2019 19:56 (ihush).
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
ihush kaže...

-kako ne postoji? .. odnosno, zbog licence to win ne nudi na tako opisan način, interesi-zarada-licenca.. ali najrnormalnije možeš. To što je nepraktično i namjerno zakukuljeno.. jer je to interes MSa i naravno da neće nuditi alate koji to olakšavaju kao spomenuti. OOBE.. image i sl.

-istina.. važno je što ti želiš, ali ipak MS .. no, da. Ajmo upitati se, ako iskopiraš os, aktiviran, id-licenca u bazi, što će se desiti kad tu kopiju upališ na drugom računalu? Nije problem jel bi win-os mogao, nego to MS ne želi, različite licence=različiti rezultati. Možeš to, razlika je samo znaš li kako, a u tome ovakvi alati ne mogu pomoći, tj neće pokloniti win licencu jer bi ih isti čas ms pritisnuo uz kaznu. Pod istim uvjetima iskopiraš neku free-linux distru i ona će raditi, radio bi i win, bilo koji os, ukoliko ne postoji dio koji će upravo to spriječiti. Kopirati os nije uopće problem npr posljednjih godina za kupnju ssda uz njega često i takav soft, ako možeš s diska a, na disk b, može taj disk ići u računalo c.. a samo o licenci ovisi hoće li ili neće se upaliti. Tu ovaj soft ne može pomoći.

Pa ne tražim ja da meni Microsoft aktivira drugo računalo. Meni je bitno da se cijela instalacija preseli na drugo računalo, a za ključ bi se već nekako snašli. 

Skroz je jednostavno; naprave opciju i napišu upozorenje "this windows system backup image won't be activated if used on another PC" i gotovo.

 

Onaj tko će kopirati instalaciju Windowsa, znati će na koji način aktivacija funkcionira i da će morati nabaviti još jednu licencu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.3.2019 20:01 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

-problem u tom scenariju je killswitch koji to detektira u trenu paljenja-boot.. i tad ''neće'', da hoće, da dođeš u win i uneseš novi key, aktiviraš, ali tad imaš oobe itd..

+ btw, to se može, radi, ali uvjek je moguće i killnuti boot ako se licenca ''uplaši''..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Problemi oko ponovne aktivacije licence, prisutni su samo kod korisnika koji su paranoični pri čuvanju svoje privatnosti, pa koriste local accaunte. Ono logirani na MS accaunt zaista nemaju problema oko prebacivanja licence na novi hardver.

Sinoć sam lega jutros...
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
aFord kaže...
ihush kaže...

-ne.

 

(ali sve zajedno je nepotreban fičer.. jer w10 može bootati/upaliti s promjenom HWa, tj ovisi o licenci kao npr osnova za win2go/live/miniPE.. naravno, nije da se nešto ne može nego MS to ne želi tj ne olakšava juzerima jer ni nije za juzere a oni koji znaju nisu problem ovakvi alati i sl..).

 Tako je; za one koji znaju, postoji pregršt besplatnih programa ovakvog tipa koji su daleko bolji od okljaštrenog jaomenija :D

Ne razumijem zašto se ovdje,kad se posta neki program, grčevito bori za njega i pumpa ga do plafona,a u svijetu postoji mnoštvo boljih. To je valda tradicija u ovoj temi da se linkaju gluposti i to preko 1.5k stranica. Valda vam je previše dosadno u životu svima. A to je opet stvar percepcije. Ako na poslu stavljate prst u uho, ne morate i ovdje.

 Meni se čini da je najdosadnije tebi, pa dolaziš ovdje kontrirati drugima kako bi prekratio vrijeme i ponudio nam još koji biser iz svoje palete IT mudrosti. Uvjeren sam, da sam kojim slučajem popljuvao AOMEI, ti bi ga hvalio na sva usta,  jer si jednostavno takav i uživaš u tome.

Sinoć sam lega jutros...
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Ali opet, to nema nikakve veze jer govorimo o drugom računalu, a ne možeš imati dva aktivirana računala u isto vrijeme s jednom licencom.

16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Pa zar ne bi Microsoft na osnovu korisnikovog hw tj ID aktivirao automatski (ako je korisnik imao od prije win 10) kao i za svaki drugi pc?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
djigibao kaže...
Pa zar ne bi Microsoft na osnovu korisnikovog hw tj ID aktivirao automatski (ako je korisnik imao od prije win 10) kao i za svaki drugi pc?

 

Da, izuzev LTSC verzije.

13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Uskoro stiže novi hardver za desktop PC, pa ću napokon saznati odgovor na viječno pitanje; hoće li mi Windows ostati aktiviran ako se prije promijene hardvera prijavim, reinstaliram Windows i nakon instalacije ponovno prijavim, pa odjavim.

15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
djigibao kaže...
Pa zar ne bi Microsoft na osnovu korisnikovog hw tj ID aktivirao automatski (ako je korisnik imao od prije win 10) kao i za svaki drugi pc?

 -ovisi o tipu licence.. (time i način aktivacije..) npr retail vs oem i jednokratne 'obične' vs VLK/MAK serveraktivacije i sl. local account vs online-ms-acc..

Marko :D kaže...

Uskoro stiže novi hardver za desktop PC, pa ću napokon saznati odgovor na viječno pitanje; hoće li mi Windows ostati aktiviran ako se prije promijene hardvera prijavim, reinstaliram Windows i nakon instalacije ponovno prijavim, pa odjavim.

 -po licenci je dozvoljeno do 5 devicesa, jer bi ovo bilo problem.. + zapravo i više se tolerira, granica je na cca 10. A što nakon tog..?

-da, toeretski odjaviš devices.. kao oobe. u praksi? uz sve moguće promjene koje MS nikad neće javno ako baš ne mora, npr da se oem može prenjeti kao retail, jer je zarpavo s w10 dozvolio sve što inače formalno ne dozvoljava, jednostavno radije će 'pokloniti' w10 licencu nego da juzer ostane na xp-w7-8 i to jevidljivo u npr skidanju ISOa, za starije traži key, kao preduvjet, dok za w10 možeš bez keya kao što su isključili trial period (po isteku triala gašenje računala..). itd itd.. to su stvari koje ms ne iznosi javno, nedokumnetirano, skriveno.. kao recept cocacole.

 

-neki dan upravo situacija zamjene računala (mbo+cpu+ram..) postojeće kućište, disk.. jednostavno sam ssd s postojećom licencom ubo u novi, upalio i sve je ok, sve radi, bez ikakvih kemijanja s driverima (stara mbo je +10g nforce chipset, nova intel chipset, drugi audio, drugi video, mreža.. sve radi iz prve) .. i šlag na torti, win je aktivan a nije trebao biti. Updateovi, restartovi (jer idu driveri i sl.) Ugasim, drugi dan ujutro spojim pc na radno mjesto i upalim, radi ali nema aktivacije, tek tad je server kroz ID isključio tj usporedio HW ID. To nije stvar koja se radi stalno, možda jednom dnevno.. a baš nikakveog problema nije bilo s prenošenjem OSa na novi HW, bez ikakvog prethodnog deinstalla postojećih drivera (kao staro pravilo za prethodne winver..).. jer win10 je ipak novi win, nove mogućnosti, hyperv ispod haube (virtualizacija) kao i predviđen win2go koji je prije bio isključivo na enterprise licenci omogućen (i otvoroen na w8.0 tj winver 6.3-9.6 u beta fazi do isteka te godine tj killswitcha, stvar licence koja dozvoljava paljenje na promjenjenom hwu, win može, ms ne dozvoljava, licenca..). Bez ovakvih alata koji bi to nekom čarolijom omogućili.. to radi i sam win, jer sve što može neki alat je zapravo ono što može os, samo je pitanje praktičnosti kao npr tipkati u cmdu ili klikati..

 

-što će se desiti, vjerojatno će ti raditi, neovisno odjaviš li licencu.. često u vrijeme free nadogradnje (koje i dalje traje, samo nema javne info-reklame) je upravo oem neprenosiva licenca bila predmet tema.. i radilo je, jer je ms to dozvolio, jer kad je jednom otvorio vrata više ih ne može zatvoriti i zato npr keyevi s ebaya za 3$ rade, jer ili-ili, ubili bi pola računala tj legalnih licenci da sad nešto promjene.

-ne objašnjava se kao ovaj aomei alat migrira, npr odjavi li aktiviranu licencu automatikom za korisnika ili ne.. ako odjavi, tad to isto možeš i sam, bez tog alata i tad je to objašnjivo, ako ne odjavi? Tad su dvije aktivne licence (ako je vezana uz id, local..) i mogu obje raditi ako ms dozvoli, može se ugasiti-izgubiti i realno nema potrebe to ispipavati, rizik gubljenja valjane licence (pogotovo za firme). Za test možeš uvjek instalirati čisti win, kao što je nekad bila svrha insidera+enterprisea i triala.. i probaš, migriraš na novi pc i vidiš radi li, boota li.. a licenca nije problem hardvera nego msovih interesa i tad nije rješenje u kopiranju bilo kojim alatom, jer alat kopira isto, nula-je-nula, binarno, soft je soft.. osim da kreira lažni-dupli id, kao što je to npr kloniranje mac adrese, a to soft ne radi (da nekim čudom radi, tad bi bio sankcioniran).

-ako ti je PC aktiviran nekom oem ili vlk licecnom, tad će i tisućita kopija raditi i tad alat nema baš nikakve veze s tim (kao čudotvorac), kao što to rade i firme-oemi kad umnažaju računala tj sadržaj diskova koji ugrade i korisnik upali.. ne ukucavaju za svaki drugi key, koriste se omeov vlk.. i to je problem, ne može se razlikovati 'origigi' i ebayovski, zato rade svi. .. a za par godina će soft biti free ako se ostvari plan, tako da nije ni važno koja licenca (tad ćeš plaćati mjesečno uslugu jednako kao npr mobitel, čak vjerojatno istim računom kao za mobitel ili tv..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Ja se nadam da će Microsoft jednog lijepog dana najaviti kako Windows postaje besplatan za sve kućne korisnike bez tih kojekakvih fora s aktivacijama i slično. U zadnje vrijeme dolaze dosta dobre vijesti iz Microsofta; odvajanje Cortane od Windows Searcha, mogućnost uklanjanja više zadanih aplikacija, Edge prelazi na Chromium... 😃

15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

-basplatan.. da cilj je da soft bude besplatan, ali ćeš plaćati uslugu, jednako kao iptv-mobitel-internet, plaćaš-imaš, ne plačaš-nemaš, sve u cloudu, nema keya, nema cracka.. ni ebaya imaš samo msov server koji dozvolajva ili ne. Tad ćemo vidjeti koliko je software danas skup-jeftin. To je roadmap, za sad nema naznaka problema/odustajanja naprotiv, šire se na linux-mac ili chrome-browser.. i msu je svejedno koji soft ćeš koristiti, važno mu je da plaćaš njemu, mjesečno/godišne..

-free za kućne? .. upravo suprotno, to je i razlog zašto mjenjaju model naplate, od firmi naplaćuju i tu nema ni mogućnosti neke veće promjene, tako je već desetljećima.. cilj i jesu kućni (a eliminacija pirata je sideefekt..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Revo Uninstaller Pro od verzije 4.0 može ukloniti sve UWP aplikacije, osim Edge preglednika i njihove zaostatke u sistemu, pa ko voli neka izvoli...
Cortana treba biti dostupna i kad su windowsi na hrvatskom, ne znam koji je tu problem. Ionako i dalje bleji na engleskom, nešto slično kao Siri na iphoneu.
Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2019 13:58 (BlackMoon).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice