Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.436
|
čitano: 6.673.612
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Stric_Jura kaže...

WD je dosta s ukopčanim mozgom i DNSom na CloudFlareu, recimo....

Da.. ja sam još na Chrome stavio AdGuard sa raznim filterima i BitDefenderov "Traffic Light".

 Jako korisna stvar taj Traffic Light 

 

GAMETAG: ANDIxHR
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2023 22:48 (andi.cro).
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
dado80 kaže...

 Dakle Kaspersky će vjerovatno past..s obzirom da mi još lap novi stoji u kutiji možeš reć jel "free" period traje 6 mjeseci ili godinu pa nakon toga opet neš traže ili je ono u cjelosti "free" naravno okljaštrena verzija.

Trajno free

 

Evo kako konfigurirati: https://forum.bug.hr/forum/post/sigurnosni-softver/ultimativna-antivirus-tema-po/4753027.aspx

 

BlackMoon kaže...
...Stvarno ne vidim logike u ovome. Zašto bi netko uopće “uhvatio” malware ako misli glavom?

 Nisam bio siguran jeli pita za sebe ili za nekoga drugog.

Uostalom to "misliti glavom" nije 100% zaštita. Postoje 0-day propusti i može se pokupiti nešto čak i ako ne napraviš ništa loše.

Nedavno zakrpljeni propust je zahtjevao da na nekoj stranici samo gledaš video - propust je bio u video decode library.

Ili poznata i inače "sigurna" stranica bude hakirana i servira exploite  (noviji primjer, stariji primjer)

Naravno vjerojatnost je vrlo mala naprema nekome tko klikće svuda i skida sve i svašta.

 

Windows Defender + neki od adblockera je možda dovoljan za nas, ali ne znači da je dovoljan za sve druge.

 

Već sam jednom rekao, malware autori prvo što naprave je testirati svoj malware protiv WD da budu sigurni da ga mogu zaobići, inače nebi puštali malware uopće u opticaj i nebi i dan danas bilo zaraza malwareom u svijetu.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2023 18:30 (njonji).
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
njonji kaže...

 

Već sam jednom rekao, malware autori prvo što naprave je testirati svoj malware protiv WD da budu sigurni da ga mogu zaobići, inače nebi puštali malware uopće u opticaj i nebi i dan danas bilo zaraza malwareom u svijetu.

 

 

 Znači vani je jako malo malwera... 

 

GAMETAG: ANDIxHR
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Već dugo vremena ne idem na av-test i av-comparatives

Pogledaj ovo https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/

Svi testirani AV-i imaju ocjenu 5/6 ili više...

 

Dali su svi produkti tako dobri ili im je test slab?

Ja bih prije rekao ovo posljednje.

Btw oba ta portala primaju novac za testiranje.

 

Jer ako pogledaš neke nezavisne testove - realnost izgleda drugačije kada se uzme u obzir nešto ozbiljniji malware i ransomware.

Nivo zaštite se onda drastično razlikuje, što se ne vidi iz testova ta 2 portala.

14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Na ovoj temi jako dugo nema ničega...to mi govori sve 

GAMETAG: ANDIxHR
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Pa da, korisnost on-demand skeniranja foldera za 1000 primjeraka različite starosti je postala upitna, a i dosadilo je ljudima raditi to u nedogled

Svejedno malware infekcije u svijetu su i dalje prisutne.

 

Tu i tamo još pogledam novosti vezane uz cyber security, ali ne pratim to kao prije. Zasiti se čovjek. Osim ako bude nešto veće tipa spectre i meltdown, log4j i slično.

15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Može pitanje; ako se odlučim skinuti Kaspersky antivirus da li moram nešto isključiti u Windosima 11 Home da se Kaseprsky ne "kolje" s nečim? A opet ako se ne odlučim na antivirus da li je u Windozama 11 danas protekcija nešto jača od prethodnih verija odnosno jesu li dovoljno sigurni takvi kakvi jesu?

2 godine
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
dado80 kaže...

Može pitanje; ako se odlučim skinuti Kaspersky antivirus da li moram nešto isključiti u Windosima 11 Home da se Kaseprsky ne "kolje" s nečim? A opet ako se ne odlučim na antivirus da li je u Windozama 11 danas protekcija nešto jača od prethodnih verija odnosno jesu li dovoljno sigurni takvi kakvi jesu?

 

Kaspersky sam iskljući windows antivirus..

 

No, nemoj bacati novce..

 

Windows defender već od windows 10 ima vrlo dobru zaštitu, nije više nikakav drugi/zamjenski  antivirus poteban.

合氣道 Ne boj me se dok vičem, svađam se i psujem. Čuvaj me se kada ušutim.
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Zaporožac kaže...
dado80 kaže...

Može pitanje; ako se odlučim skinuti Kaspersky antivirus da li moram nešto isključiti u Windosima 11 Home da se Kaseprsky ne "kolje" s nečim? A opet ako se ne odlučim na antivirus da li je u Windozama 11 danas protekcija nešto jača od prethodnih verija odnosno jesu li dovoljno sigurni takvi kakvi jesu?

 

Kaspersky sam iskljući windows antivirus..

 

No, nemoj bacati novce..

 

Windows defender već od windows 10 ima vrlo dobru zaštitu, nije više nikakav drugi/zamjenski  antivirus poteban.

 Da, dosta je Defender na win.10 i 11 za normalnog korisnika. Jedino bih još preporučio da si promjeni DNS u npr 1.1.1.1. Da na browser stavi neki AdBloker poput AdGuarda i možda još jedan layer zaštite poput BitDefender-Traffic Light... tak ja imam i sve je dobro i bez virusa odavno 
Ako je korisnik rizičan ( klika po svemu i svačemu, downloada sve i svašta sa upitnih stranica, klađenje, xxx, torrenti... onda treba najbolje av programe al i tada će se vjerojatno zaraziti!
Na mojoj listi je prije Kaspija i Avast/AVG i BitDefender tak da neznam zakaj ljudi misle da je Kaspi bolji od ovih? a i Ruski je tak da bojkotiram iz principa a i ko zna jel kompromitiran od KGB-a kao što je to bio i onaj Kinez prije nekog vremena ( nemrem se sada sjetiti imena ).

GAMETAG: ANDIxHR
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Kaspersky ima System Watcher komponentu koja je izrazito jaka protiv ransomware, ali i drugih malwarea. Ima i rollback funkciju. Uz dobru detekciju samog AV-a.

 

Mislio sam na free verziju, tako da je besplatno ovako ili onako.

 

Ako nivo znanja korisnika nije na našem nivou, ne bih preporučio Windows Defender. Donedavno (ili još uvijek?) se malware sam sebe mogao dodati na exclusion listu i raditi šta hoće. Nija jak protiv ransomwarea koji nije star i odveć poznat. itd...

 

Preporučio bih uBlock Origin od adblockera u browseru.

 

Prema nekim testovima, DNS filteri su suvišni protiv malwarea jer u pravilu imaju slabiju bazu podataka od antivirusa što se tiče malwarea. Ako hoćeš protiv phishinga i slično onda ga možeš dodatno koristiti. Ali protiv malwarea je dosta sam antivirus.

Ja također koristim Bitdefender TrafficLight Plugin u browseru.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.10.2023 18:36 (njonji).
15 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Vidiš, ja koristim free Web Of Trust! Čisto iz razloga što mi pri pretraživanju odmah u popisu označi "sigurne" stranice, a to kod Rumunja baš nisam primjetio...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i prodane duše! Crni vragovi, a i žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
BlackMoon kaže...

Vidiš, ja koristim free Web Of Trust! Čisto iz razloga što mi pri pretraživanju odmah u popisu označi "sigurne" stranice, a to kod Rumunja baš nisam primjetio...

 Kako??? Pa SVI rezultati pretraživanja imaju oznaku sigurno ili nesigurno!

 
 

GAMETAG: ANDIxHR
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.11.2023 23:31 (andi.cro).
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Kod mene u Firefoxu nema tih oznaka, a u Chromu samo kod prvog rezultata.

 

 
 

 

Plugin će svejedno blokirati opasne stranice i na samoj stranici pokaže gore u traci zeleno ili crveno, ali u google rezultatima se ne pokazuje, iako je prije radilo. Neki bug.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.11.2023 16:56 (njonji).
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Deinstalirajte plug in (skroz ga maknite iz brovsera), očistite sav cache , zatvorite browser. Ponovno tada instalirajte novo preuzeti plugin i sve bi trebalo normalno proraditi jer ako meni pokazuje na svaki rezultat pretraživanja onda mora i vama !

Možda stvarno neki bug kod prijašnje verzije plugina, ne znam... probajte nanovo sve kao što sam opisao, trebalo bi vam raditi kak treba ( barem meni na Chromu radi ).

 

 

GAMETAG: ANDIxHR
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.11.2023 19:43 (andi.cro).
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ljudi, prošla su ta vremena kada su ti dodaci za zaštitu bili "in", kada je pored rezultata pretrage bilo fora vidjeti kvačicu ili x. Danas vam je to u potpunosti nepotrebno; samo Google Safe Browsing + uBlock Origin u preglednik i sigurni ste. Dodajte još Quad9 DNS ako baš želite, ali nije nužno. Ovi dodaci samo bez veze opterećuju preglednik, usporavaju ga i još pritom prikupljaju podatke o vama. Ništa vas sigurnijima ne čine.

14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Ljudi, prošla su ta vremena kada su ti dodaci za zaštitu bili "in", kada je pored rezultata pretrage bilo fora vidjeti kvačicu ili x. Danas vam je to u potpunosti nepotrebno; samo Google Safe Browsing + uBlock Origin u preglednik i sigurni ste. Dodajte još Quad9 DNS ako baš želite, ali nije nužno. Ovi dodaci samo bez veze opterećuju preglednik, usporavaju ga i još pritom prikupljaju podatke o vama. Ništa vas sigurnijima ne čine.

Ja mu ipak vjerujem...

BitDefender je UVIJEK bio među najboljima a u velikoj večini slučajeva i No.1 što se tiče zaštite tak da je kod mene uvijek dobrodošao 

btw: ne osjetim nikakvo opterečenje i usporenje na browseru bio on tu ili ne.

 Browser je prva linija zaštite i kroz njega će se zaraziti 99% ljudi koji će pokupiti odnekuda neki malware i stoga je mudro da ga osnažimo što bolje!
Ja na Chromu imam AdGuard, BitDef.Traffic Light i VirusTotal-Virus Checker za bilo koji download koji se izvrši a čekira ga sa 68 online anti-virus solutions!

GAMETAG: ANDIxHR
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Zaporožac kaže...
No, nemoj bacati novce......Windows defender već od windows 10 ima vrlo dobru zaštitu, nije više nikakav drugi/zamjenski  antivirus poteban.

Nema ne, to je sve več testirano i odrađeno bezbroj puta.Kad ti najviše i treba, onda te žutanjak neče zaštitit ili recimo svi silni nesretni Ramsomware napasnici.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/sigurnosni-softver/ultimativna-antivirus-tema-po/12723.aspx?page=1589&jumpto=6084175&sort=asc&view=flat

 

Tu se večinom spominje besplatna AV zaštita, pa očekivano da misli samo na Kaspersky Free.

 

Plačeni Kaspersky je potpuno nepotreban, osim da ga eto ipak moraš kupit za poslovne potrebe itd.

andi.cro kaže...
Da, dosta je Defender na win.10 i 11 za normalnog korisnika. Jedino bih još preporučio da si promjeni DNS u npr 1.1.1.1. Da na browser stavi neki AdBloker poput AdGuarda i možda još jedan layer zaštite poput BitDefender-Traffic Light... tak ja imam i sve je dobro i bez virusa odavno 

Ako je korisnik rizičan ( klika po svemu i svačemu, downloada sve i svašta sa upitnih stranica, klađenje, xxx, torrenti... onda treba najbolje av programe al i tada će se vjerojatno zaraziti!
Na mojoj listi je prije Kaspija i Avast/AVG i BitDefender tak da neznam zakaj ljudi misle da je Kaspi bolji od ovih? a i Ruski je tak da bojkotiram iz principa a i ko zna jel kompromitiran od KGB-a kao što je to bio i onaj Kinez prije nekog vremena ( nemrem se sada sjetiti imena ).

Normalan korisnik je često slabo upučen, ili u 90% slučajeva vrlo lako ugazi u probleme sa gamadi.

 

Ukratko, za Mikrošuft bi bilo najbolje da se ostavi Antivirusa.Nek lovu i trud preusmjere na poboljšanje Windowsa, a ne da sve više i više guraju ušminkano smeče od Windowsa koje samo sve više i više služi za reklamno skupljanje podataka.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/windows/windows-10-problemi/228866.aspx?page=182&jumpto=6117844&sort=asc&view=flat

njonji kaže...

Kaspersky ima System Watcher komponentu koja je izrazito jaka protiv ransomware, ali i drugih malwarea. Ima i rollback funkciju. Uz dobru detekciju samog AV-a.

 

Mislio sam na free verziju, tako da je besplatno ovako ili onako.

 

Ako nivo znanja korisnika nije na našem nivou, ne bih preporučio Windows Defender. Donedavno (ili još uvijek?) se malware sam sebe mogao dodati na exclusion listu i raditi šta hoće. Nija jak protiv ransomwarea koji nije star i odveć poznat. itd...

 

Preporučio bih uBlock Origin od adblockera u browseru.

 

Prema nekim testovima, DNS filteri su suvišni protiv malwarea jer u pravilu imaju slabiju bazu podataka od antivirusa što se tiče malwarea. Ako hoćeš protiv phishinga i slično onda ga možeš dodatno koristiti. Ali protiv malwarea je dosta sam antivirus.

Ja također koristim Bitdefender TrafficLight Plugin u browseru.

 

 

 Tak je da, na to se često zaboravi da to ne postoji kod Windows AV krampanjole ili reklamnog smeča.

BlackMoon kaže...

Vidiš, ja koristim free Web Of Trust! Čisto iz razloga što mi pri pretraživanju odmah u popisu označi "sigurne" stranice, a to kod Rumunja baš nisam primjetio...

Ja siromak nemam ništa, nula bodova od takvih Web dodataka kao WOT ili Bitdefender Trafficlight. Ali realno uz Kaspija takvi dodaci niti ne bi imali baš nikakvog smisla.

 

Kod mene živi samo Free Rus i ništa drugo, ja se osječam sasvim dobro ali mi je malo zlo od HDZ stranice.Kaspersky laže ili je podmičen, pa znamo da HDZ ne spada pod sigurno ili opuštajuče itd. 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.11.2023 19:58 (rambox).
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...
Marko :D kaže...

Ljudi, prošla su ta vremena kada su ti dodaci za zaštitu bili "in", kada je pored rezultata pretrage bilo fora vidjeti kvačicu ili x. Danas vam je to u potpunosti nepotrebno; samo Google Safe Browsing + uBlock Origin u preglednik i sigurni ste. Dodajte još Quad9 DNS ako baš želite, ali nije nužno. Ovi dodaci samo bez veze opterećuju preglednik, usporavaju ga i još pritom prikupljaju podatke o vama. Ništa vas sigurnijima ne čine.

Ja mu ipak vjerujem...

BitDefender je UVIJEK bio među najboljima a u velikoj večini slučajeva i No.1 što se tiče zaštite tak da je kod mene uvijek dobrodošao 

btw: ne osjetim nikakvo opterečenje i usporenje na browseru bio on tu ili ne.

 Browser je prva linija zaštite i kroz njega će se zaraziti 99% ljudi koji će pokupiti odnekuda neki malware i stoga je mudro da ga osnažimo što bolje!
Ja na Chromu imam AdGuard, BitDef.Traffic Light i VirusTotal-Virus Checker za bilo koji download koji se izvrši a čekira ga sa 68 online anti-virus solutions!

Ali to je pretjerivanje. Posjeti jednu stranicu koju ti je crveno na Google-u označio TrafficLight. Vidjet ćeš da na njoj nema ništa i da je bez veze označena kao maliciozna.

rambox kaže...
Zaporožac kaže...
No, nemoj bacati novce......Windows defender već od windows 10 ima vrlo dobru zaštitu, nije više nikakav drugi/zamjenski  antivirus poteban.

Nema ne, to je sve več testirano i odrađeno bezbroj puta.Kad ti najviše i treba, onda te žutanjak neče zaštitit ili recimo svi silni nesretni Ramsomware napasnici.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/sigurnosni-softver/ultimativna-antivirus-tema-po/12723.aspx?page=1589&jumpto=6084175&sort=asc&view=flat

 

Tu se večinom spominje besplatna AV zaštita, pa očekivano da misli samo na Kaspersky Free.

 

Plačeni Kaspersky je potpuno nepotreban, osim da ga eto ipak moraš kupit za poslovne potrebe itd.

andi.cro kaže...
Da, dosta je Defender na win.10 i 11 za normalnog korisnika. Jedino bih još preporučio da si promjeni DNS u npr 1.1.1.1. Da na browser stavi neki AdBloker poput AdGuarda i možda još jedan layer zaštite poput BitDefender-Traffic Light... tak ja imam i sve je dobro i bez virusa odavno 

Ako je korisnik rizičan ( klika po svemu i svačemu, downloada sve i svašta sa upitnih stranica, klađenje, xxx, torrenti... onda treba najbolje av programe al i tada će se vjerojatno zaraziti!
Na mojoj listi je prije Kaspija i Avast/AVG i BitDefender tak da neznam zakaj ljudi misle da je Kaspi bolji od ovih? a i Ruski je tak da bojkotiram iz principa a i ko zna jel kompromitiran od KGB-a kao što je to bio i onaj Kinez prije nekog vremena ( nemrem se sada sjetiti imena ).

Normalan korisnik je često slabo upučen, ili u 90% slučajeva vrlo lako ugazi u probleme sa gamadi.

 

Ukratko, za Mikrošuft bi bilo najbolje da se ostavi Antivirusa.Nek lovu i trud preusmjere na poboljšanje Windowsa, a ne da sve više i više guraju ušminkano smeče od Windowsa koje samo sve više i više služi za reklamno skupljanje podataka.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/windows/windows-10-problemi/228866.aspx?page=182&jumpto=6117844&sort=asc&view=flat

njonji kaže...

Kaspersky ima System Watcher komponentu koja je izrazito jaka protiv ransomware, ali i drugih malwarea. Ima i rollback funkciju. Uz dobru detekciju samog AV-a.

 

Mislio sam na free verziju, tako da je besplatno ovako ili onako.

 

Ako nivo znanja korisnika nije na našem nivou, ne bih preporučio Windows Defender. Donedavno (ili još uvijek?) se malware sam sebe mogao dodati na exclusion listu i raditi šta hoće. Nija jak protiv ransomwarea koji nije star i odveć poznat. itd...

 

Preporučio bih uBlock Origin od adblockera u browseru.

 

Prema nekim testovima, DNS filteri su suvišni protiv malwarea jer u pravilu imaju slabiju bazu podataka od antivirusa što se tiče malwarea. Ako hoćeš protiv phishinga i slično onda ga možeš dodatno koristiti. Ali protiv malwarea je dosta sam antivirus.

Ja također koristim Bitdefender TrafficLight Plugin u browseru.

 

 

 Tak je da, na to se često zaboravi da to ne postoji kod Windows AV krampanjole ili reklamnog smeča.

BlackMoon kaže...

Vidiš, ja koristim free Web Of Trust! Čisto iz razloga što mi pri pretraživanju odmah u popisu označi "sigurne" stranice, a to kod Rumunja baš nisam primjetio...

Ja siromak nemam ništa, nula bodova od takvih Web dodataka kao WOT ili Bitdefender Trafficlight. Ali realno uz Kaspija takvi dodaci niti ne bi imali baš nikakvog smisla.

 

Kod mene živi samo Free Rus i ništa drugo, ja se osječam sasvim dobro ali mi je malo zlo od HDZ stranice.Kaspersky laže ili je podmičen, pa znamo da HDZ ne spada pod sigurno ili opuštajuče itd. 

 

I ti ga previše kakiš. Prošlo je tri godine od tvog "testa" Defendera. Defender je danas vrhunski proizvod što god ti rekao; ima čak i zaštitu od ransomwarea koju ništa ne prolazi, samo je treba omogućiti. 

14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Kao što rekoh... MS je sasvim dovoljan za normalnu upotrebu standardnih korisnika..
Ovo uopče nisu loši rezultati:

 
 
 

MS zaštita na win.10/11 nije samo neki program koji je instaliran na sistem, on je DIO SAMOG SISTEMA i mnogo podsustava radi na korist zaštite korisnika a mi od svega toga vidimo samo jedan dio!

 

Da...naravno da ima boljih zasebnih AV programa ali nisu nužni za zaštitu kod "normalnih" korisnika a i niti jedan neće biti tako dobro implementiran u OS kao onaj koji je i dio tog OS-a pa se time i izbjegavaju potencijalni problemi.

 

Radije bih se potrudio dodatno ojačati browser nego instalirati AV treće strane ( ako si "normalan" korisnik ) a ako si "rizičan" korisnik onda instaliraj najbolje što postoji ali vjerojatno češ se opet u nekom trenutku zaraziti jer češ sam dozvoliti nešto opasno na sistem!

GAMETAG: ANDIxHR
2 godine
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
rambox kaže...
Nema ne, to je sve več testirano i odrađeno bezbroj puta.Kad ti najviše i treba, onda te žutanjak neče zaštitit ili recimo svi silni nesretni Ramsomware napasnici.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/sigurnosni-softver/ultimativna-antivirus-tema-po/12723.aspx?page=1589&jumpto=6084175&sort=asc&view=flat

 

Tu se večinom spominje besplatna AV zaštita, pa očekivano da misli samo na Kaspersky Free.

 

kaspersky je jedan od mnogih... 

 

https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/

 

 

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2023 15:41 (Zaporožac).
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Ne pada mi na pamet instalirati neki third party AV, niti sam opterećen virusima. Pazim što otvaram i to je to.
WOT sam stavio više zbog pomoći kod brzog pretraživanja, da se ne bi “zaletio” u nešto sumnjivo!
Stariji je od Rumunja, ima vjerojatno veću bazu podataka o stranicama, mislim i više korisnika, pa mu s tim više i vjerujem.
Na kraju, jednom siguronosnom dodatku se i ne bi smjeli događati takvi bugovi da na jednom od nsjkorištenijih preglednika radi polovično…
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i prodane duše! Crni vragovi, a i žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
BlackMoon kaže...
Ne pada mi na pamet instalirati neki third party AV, niti sam opterećen virusima. Pazim što otvaram i to je to.
WOT sam stavio više zbog pomoći kod brzog pretraživanja, da se ne bi “zaletio” u nešto sumnjivo!
Stariji je od Rumunja, ima vjerojatno veću bazu podataka o stranicama, mislim i više korisnika, pa mu s tim više i vjerujem.
Na kraju, jednom siguronosnom dodatku se i ne bi smjeli događati takvi bugovi da na jednom od nsjkorištenijih preglednika radi polovično…

Nisam znao za WOT da još postoji. Mislio sam da su propali od onog incidenta kad su špijunirali korisnike i te prodavali podatke. Tad su bili povukli sve dodatke i aplikacije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2023 15:25 (Marko :D).
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Meni Traffic Light radi kak treba!

GAMETAG: ANDIxHR
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2023 15:32 (andi.cro).
16 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

U zadnje vrijeme vidim da ekipa na YT reklamira neki GUARDIO.

 

https://guard.io/

 

Nisam isprobao pa ako je nekom interesantno za probat nek javi dojmove...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...

Deinstalirajte plug in (skroz ga maknite iz brovsera), očistite sav cache , zatvorite browser. Ponovno tada instalirajte novo preuzeti plugin i sve bi trebalo normalno proraditi jer ako meni pokazuje na svaki rezultat pretraživanja onda mora i vama !

Možda stvarno neki bug kod prijašnje verzije plugina, ne znam... probajte nanovo sve kao što sam opisao, trebalo bi vam raditi kak treba ( barem meni na Chromu radi ).

 

 

 Probao sam sada ovo - ne radi kod mene nažalost.

Ali kao što rekoh, zaštita i dalje radi, samo mi ne pokazuje ikone kod googla.

Već im je poznat taj problem koliko vidim na njihovim forumima.

15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
@andi: Ne koristm Chrome i nemam namjeru…drago mi je što ti radi.
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i prodane duše! Crni vragovi, a i žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
njonji kaže...
andi.cro kaže...

Deinstalirajte plug in (skroz ga maknite iz brovsera), očistite sav cache , zatvorite browser. Ponovno tada instalirajte novo preuzeti plugin i sve bi trebalo normalno proraditi jer ako meni pokazuje na svaki rezultat pretraživanja onda mora i vama !

Možda stvarno neki bug kod prijašnje verzije plugina, ne znam... probajte nanovo sve kao što sam opisao, trebalo bi vam raditi kak treba ( barem meni na Chromu radi ).

 

 

 Probao sam sada ovo - ne radi kod mene nažalost.

Ali kao što rekoh, zaštita i dalje radi, samo mi ne pokazuje ikone kod googla.

Već im je poznat taj problem koliko vidim na njihovim forumima.

 Ne kužim kak meni radi a tebi ne 

Pa mora da ima neka začkoljica kod teba zbog koje ti ne radi kak treba!

GAMETAG: ANDIxHR
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2023 19:10 (andi.cro).
16 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O
BlackMoon kaže...
Ne pada mi na pamet instalirati neki third party AV, niti sam opterećen virusima. Pazim što otvaram i to je to.
WOT sam stavio više zbog pomoći kod brzog pretraživanja, da se ne bi “zaletio” u nešto sumnjivo!
Stariji je od Rumunja, ima vjerojatno veću bazu podataka o stranicama, mislim i više korisnika, pa mu s tim više i vjerujem.
Na kraju, jednom siguronosnom dodatku se i ne bi smjeli događati takvi bugovi da na jednom od nsjkorištenijih preglednika radi polovično…

 Koristiš nepotrebno smeče, koje je danas skroz nepotrebno+smeče je+još ti nudi da platiš za bolju sigurnost.

 

- WOT se večinom bazira na procjeni običnih korisnika+nekakve njihove ništ koristi beskorisne tehnologije

 

Opet taj HDZ, eto ja sam sad za pokus nabacil WOT na Krominu.Nekad je WOT blokiral HDZ stranicu, okvirno deset godina stara fotka.Danas ne blokiraju, samo upozoravaju ili naranđasti štit na fotki itd.

 

 
 

Kad klikneš na naranđasti štit, piše Your Browser is not protected!Kad klikneš na Manage, eto preusmjeri te da probaš WOT Premium verziju.WOT je nekad bio potpuno Free, a danas je samo nepotrebno beskorisno smetalo i kraj priče.

 

 

Torpediraj WOT fučkaj ga sad, a UBlockOrigin valjda ionako imaš, ili ako nemaš treba te poslat na robiju u Leopoglavu.Vezano za dolnji link, Malwarebytes Anti-Exploit više nije aktualan niti aktivan pa nebitno.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti-stari-web/hrvati-opet-zrtve-ransomwarea/232314.aspx?page=0&jumpto=4835979&sort=asc&view=flat

 

Pa sad si ti misli, jesam li ja uz Kaspersky Free+UBlock Origin zaštičen, ili mi ipak fali taj budalasti WOT.

AMD,........is that Epyc or what?
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Ti ne razumiješ poantu WOT-a, a to je da korisnici zajednički ocjenjuju web stranice, a ne jedna kompanija kao što je to slučaj kod antivirusnih kompanija. Pa tako prevara od nekog webshopa može biti u potpunosti sigurna i antivirusna kompanija označit istu kao sigurnu, ali ako su varali kupce, isti će reć da je prevara i WOT je označit kao prevaru.

 

Ja i dalje držim da vam je to sve nepotrebno, pa ni tvoj ruski špijun. Samo zdravi razum, ali ok. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2023 15:29 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Ti ne razumiješ poantu WOT-a,a to je da korisnici zajednički ocjenjuju web stranice, a ne jedna kompanija kao što je to slučaj kod antivirusnih kompanija. Pa tako prevara od nekog webshopa može biti u potpunosti sigurna i antivirusna kompanija označit istu kao sigurnu, ali ako su varali kupce, isti će reć da je prevara i WOT je označit kao prevaru.

 

Ja i dalje držim da vam je to sve nepotrebno, pa ni tvoj ruski špijun.,

Samo zdravi razum, ali ok. 

Ja samo vidim da je WOT debelo nepotrebno smeče, i još traži lovu za svoje sigurne budalaštine.

 

Tko hoče nek koristi WOT smeče, ali onda nek i glasa za HDZ to se podrazumijeva.

 

Kak se ono kaže, hodaš okolo očiju širom zatvorenih.

 

djigibao kaže...

U zadnje vrijeme vidim da ekipa na YT reklamira neki GUARDIO.

 

https://guard.io/

 

Nisam isprobao pa ako je nekom interesantno za probat nek javi dojmove...

Reklamira da, u tome je poanta jel. Kolko ja vidim, još jedan u nizu nepotrebnih budalaša koji traže kešovinu za veču sigurnost.

 

Sve ovo plavo imaš za badave, dakle ranije spomenuti Free Web alati ili Browser dodaci itd.Žuti kramp koristit če, ili za njegovu veču sigurnost platit samo vrlo neupučen korisnik.

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2023 15:21 (rambox).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice