Virus Y_Y

poruka: 15
|
čitano: 5.974
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Virusni sustav
pitanje

kao što i tema kaže imam windows zaražen virusom Y_Y...ali ne mogu se riješit tih malih napasti...svaki put kad instaliram novi windows, neko vrijeme radi (oko par sati Y_Y) i onda izbacuje da npr explorer ne može otvorit, a preko task menagera neće...e sad šta mene kopka jel to meni virus, il šta mi već uništava komp, na nekom drugom hdd-u ili sam baš tolko smotana da ga pokupim za par minuta na internetu......

16 godina
offline
RE: Virusni sustav

Koji antivirus koristiš i koje windowse ? Možda ti i nije virus nego memorija ili neki drugi hardver. Malo više podataka dobro bi došlo.

16 godina
neaktivan
offline
Virus Y_Y

ako je virus i neda se ca sa HDD-a Low Level Zero Format te jedino moze spasiti sa tim da takvih 7-9 formata  i pozdravi si HDD jer ga doslovno struzes

16 godina
neaktivan
offline
Virus Y_Y
autorov komentar

windows je service pack 2 a antivirus nod32....inače ima 2 hdd-a na jedan instaliram windows a na drugom su mi podatci...prije neki dan mi se pojavio spyware protect (koji je zapravo bio virus) i morala sam rušit sustav...obrisala sam hdd hirens bootom i instalirala novi windows...od tad mi se windows ponaša čudno...nekad neće otvorit pjesme, pokrenit explorer ni preko task menagera...e sad ja neznam jel se meni virus ukorjenio na onom drugom hdd-a (ako je to uopće virus) i zašto se nada obrisat hirens bootom...

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Virus Y_Y

Velika je verovatnoca da ti je zaraza negde na drugoom HDD-u ili na drugoj particiji. Mozda je virus zarazio neki program koji cuvas,na primer ima virusa koji zaraze odredeni tip datoteka (Word,Programe)

 

Pretrazi HDD za sumnivim datotekama,na primer potrazi na po HDD-u dali ima negde autorun.inf datoteke (onamo gde cuvas datoteke) ukljuci da ti se pokazuju skriveni i sistemski fajlovi. Mislim da ims virus koji si dobila sa USB sticka..neki su zilavi i pametni pa smeste svoj exe i *.inf datoteku na drugu particiju pa reinstalacija ne pomaze. On se svaki put ponovo instalira pokretanjem Windows Explorera (kada otvors foldere)

 

Nema potrebe da za ekstermno brisanje. Ako nisi vicna preisntaliranju onda ovo prepusti nekom sa   vise znanja. Kad sledeci put reinstaliras Windowse prvo botaj sa Hirensa i obrisi System Volume Information foldere i sve $Recycle.Bin foldere. Obrisi i Thumbs.db Sve sto nije muzika i slike stavi u zip ili rar datoteke (za sada)

 

Nakon instalacije skini Norton Internet Sequrity 2009 (odlican je) i skeniraj sistem. Ovo mozes skinuti i sada da bi se postedila muke i skeniraj. Skini i Malware Bytes free.

 

Link na Norton sa 90 dana imas ovde

 

http://spftrl2.digitalriver.com/pub/symantec/2004/NIS2009_16.0_Build_125_0000001_OEM90_INGDirect.exe

4C617A61727573204C6F6E6700
15 godina
offline
RE: Virus Y_Y
Lazarus Long kaže...

Velika je verovatnoca da ti je zaraza negde na drugoom HDD-u ili na drugoj particiji. Mozda je virus zarazio neki program koji cuvas,na primer ima virusa koji zaraze odredeni tip datoteka (Word,Programe)

 

 s tim se slažem. jer nakon instalacije windowsa ta gamad nije trebala ostat, jer se prije instalacije wina particija mora formatirat. a formatiranjem se sve briše, onda jedino ostaje da je ta gamad na drugoj particiji na kojoj nije windows

 

 

 

 

 

16 godina
moderator
offline
RE: Virus Y_Y
Cameleon kaže...

ako je virus i neda se ca sa HDD-a Low Level Zero Format te jedino moze spasiti sa tim da takvih 7-9 formata  i pozdravi si HDD jer ga doslovno struzes

Molim te nemoj dezinformirati forumase ovakvim glupostima. Obicnim formatiranjem brise se sve s tvrdog diska (slicno bi se moglo reci i za QuickFormat - jest da tada sadrzaj ostaje na disku, ali mu se ne moze pristupiti pa je u praksi isto ko da je napravljen puni format), osim sektora MBR. A sumnjam da ga je napao MBR virus. Ako i je, to se lako rjesava pokretanjem instalacije Windowsa XP s instalacijskog CD-a, pozivanjem Recovery Consolea i u njemu utipkavanjem naredbe fixmbr.
16 godina
neaktivan
offline
Virus Y_Y

.... a ako ti se neda instalirati nove antiviruse, antispywere......

otiđi na www.pandasecurity.com

regaj se, skini dodatak za Firefox (ako ga koristiš, ...radi samo sa IE i FF)

i pusti da ti skenira......

to što si instalirala nove win, ne znači 100% da si se riješila napasti.......

Znam za neke programe od "jačih" firmi, koji i nakon što instaliraš win (sa formatiranjem čitavog harda)

sačuvaju licencu, pa ako mogu oni, zašto nebi i virusi....

What Would Biran Boitano Do?
16 godina
neaktivan
offline
Virus Y_Y

... ja stvarno ne mogu vjerovati da ljudima padaju na pamet tako glupi razlozi....

... najjednostavnije riješenje je uglavnom ispravno.... jeli nekome možda palo na pamet da ima ilegalne windowse ( kao i 95 posto populacije ove HrvaČke) i da joj je vjerojatno virus u samoj instalaciji što je u sadašnje vrijeme torrenta vrlo moguća predođba...

... ako nije to znaći da jedan od programa koji instaliraš nakon reinstalacije windowsa ima u sebi neki virus ili sl...

Ali po vlastitom iskustvu, updatani komp, sa NOD32 i sa windows defenderom koji je zapravo jako dobar i nenametljiv za obične usere, jako teško da se možeš inficirat i ičim...

Kad reinstaliraš komp rije nego se spojiš na net instaliraj nod 32, onda prvo odi na microsoft update...

P.S. za online provjeru kompa je isto dobar http://onecare.live.com/site/hr-hr/default.htm?mkt=hr-HR

 

16 godina
neaktivan
offline
Virus Y_Y
autorov komentar

windows nije zaražen 100% jer je kopija originala tako da ta mogućnost otpada......a i instalirala sam ga puno puta prije...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Virus Y_Y
Lily kaže...

windows nije zaražen 100% jer je kopija originala tako da ta mogućnost otpada......a i instalirala sam ga puno puta prije...

 Vidim da ima i nekih pametnih prijedloga, i nekih nazovimo ih manje pametnim. Sama instalacija neće riještit problem ako imaš dva hdd-a. O programima koji bi ti bili od pomoći o tom po tom. Probaj ovako. Isključi slave hdd (ako znaš), i digni windoze samo sa mastera. Malo se igraj pa vidi kako ti radi. Ako nemaš problema, onda si sretna osoba jer ti se zaraza nije proširila na drugi hdd. Netko ti je predložio da obrišeš sve thumbove, to bi bilo dobro kao i inf. datoteke. Ponovno uključi (enable) slave, podigni windoze i odi na symantecovu stranicu na kojoj imaš besplatno skeniranje cijelog sustava. To će potrajati prilično dugo, ali će ti dati izvještaj o pronađenim maliciozama. Obriši ih sa shift+delete, vodeći računa da ih tim postupkom ne dupliciraš. Najbolje ti je da ih svojim antivirusnim pukneš u karantenu. Ponovi postupak svojim antivirusnim alatom, a i sa programima koji čiste comp od spywarea i adwera. No prije nego li išta uradiš, izvrši updejtanje windoza. To prvo, jer je izašla hrpa novih zakrpa nakon SP3. Nemaš li zakrpe, nikakav antivirusni ti ne pomaže.
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Virus Y_Y

I iskopcavanje slave diska pomaze.

Mora se izolirati problem ovako ces se vrtiti u krug

Ja sam cistio USB virus sa jednog frendovog PC-a,nakon formatiranja magicno se vracao i zarazivao je USB stickove ponovo.

Nasli smo ga na drugoj particiji skriven i rasiren po svim folderima,imao je autorun.inf file i izvrsnu datoteku sa razlicntim imenima,aktivirao se svaki put kada bi Explorer pristupio tim folderima. Virus je sam sebe postelao da su ti fileovi system i read only,nakon poduzeg vremena dodeljivao je sebi i prava da se ne moze izbrisati. Pomoglo je brisanje svih *.inf i *.exe datoteka, %Recycle.Bin i System Volume Information Foldera pomocu ERD commandera (nemora ERD-om moze i sa Ubuntu "live" CD-a) Za svaki slucaj smo uradili  fix mbr  preko command prompta.

Frend mi je gospodin paranoja pa smo na kraju backupirali sve podatke na drugi HDD i uradili formatiranje celog diska i ponovno particioniranje+reinstalacija windoza. Sada koristi vise mozga kada klika po exe-ima.

 

Skini Nortona ili sta ti je volja imas 90 dana ovde,vrlo efikasan

 

http://spftrl2.digitalriver.com/pub/symantec/2004/NIS2009_16.0_Build_125_0000001_OEM90_INGDirect.exe

 

Nauci se na disciplinu i od sada sve programe cuvaj u rar ili zip,lakse je pronaci virus a virus ih nece zaraziti ako se nalaze u rar pogotovo ako je rar lockan

4C617A61727573204C6F6E6700
15 godina
neaktivan
offline
Virus Y_Y

Danas san bas isa cistit jedan komp na kojemu je bija virus , i djubre se rasirilo svugdi   ,na ostale particje pa cak i moj stick(to san sazna na tezi nacin)

Ali ovo djubre nedopusta instalaciju antivirusa (avira) ,a nod-a je natira da izbrise sam sebe ...

2 sata poslin reinstaliran drugi komp , taman gotov ,kad isto sranje ka i na proslom kompu (sifra -stick)

odma format sticka i diska   ..i ponovno reinstall .

Sad radi ok sve.

15 godina
neaktivan
offline
Virus Y_Y

Kupi originalne windowse (kopije su sr*nje), skini avira antivirus free (ima najbolju detekciju posli kaspersky-a),neke antispyware programe kao spybot sd,spyware terminator i sl,ako oces stavi i neki firewall tipa comodo,formatiraj oba diska (full format) i nakon formata instaliraj win pa te programe. i sve u redu Namigiva

Zašto američke krafne ne lete dobro kao naše??? Zato šta imaju rupu u srednini! :D
15 godina
neaktivan
offline
RE: Virus Y_Y
prihvaćeno rješenje
Cameleon kaže...

ako je virus i neda se ca sa HDD-a Low Level Zero Format te jedino moze spasiti sa tim da takvih 7-9 formata  i pozdravi si HDD jer ga doslovno struzes

 Ha, kakvo struganje. Čitač podataka nikad nije u dodiru sa pločama inače bi se diskovi čim bi se pokrenuli raspali, nije to ploča. Format radi isto kao i brisanje podataka, samo označi prostor kao prazan i da se na njega može ponovno pisat, a podatci se pišu i brišu magnetskim poljem ne dodirom. Također jesu originalni Win instalirani nema veze, ja sam imal dugo instalirane piratske i zarazil sam se sam jer sam upalil program koji nisam smio, nije imalo veze kakvi su Win bili. Probaj u safe modu sa antivrusnim i antispyware programima izbrisat sve kaj je sumnjivo, a ak to ne radi obje particije formatiraj jer očito i na drugoj se instaliralo neko smeće koje se širi na sve particije i pokreće se automatski sa sustavom i kopira se na sistemsku particiju.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice