Državna matura 2016

poruka: 268
|
čitano: 60.089
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2016

6N je tocno.

10 godina
offline
Državna matura 2016

ide li tko na politiku i gospodarstvo sutra?

15 godina
offline
Državna matura 2016

Vidio sam za onaj zadatak, ja bi stavio |F| = 6N jer nisu napisali odredi iznos I orijentaciju već samo iznos.

 

Ali priznat će Vam (-) 6N

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2016

A ja glupan stavio 4N jer sam akceleraciju mnozio s masom prvoga tijela, a ne drugoga . Ali dobro, trebao bih 3 boda dobiti.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
15 godina
offline
Re: Državna matura 2016
nj0fra kaže...

A ja glupan stavio 4N jer sam akceleraciju mnozio s masom prvoga tijela, a ne drugoga . Ali dobro, trebao bih 3 boda dobiti.

 Nema veze, moguće je da se gleda 3. Newtonov zakon preko tijela A.

 

6N je zapravo rezultatna sila tijela B, ali ako tijelo A djeluje s 4N na B, onda i B djeluje s 4N na njega.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2016

Ima još koga da i dalje ne zna kamo bi? 
Ja sam odlučio da bih ugl na neke više-manje tehničke smjerove.
Kako vi stojite sa svojim izborima?
Upravo sam otvorio novu temu, pa ako ima ko kakav savjet ili mišljenje slobodno napiše, hvala. 

http://www.bug.hr/forum/topic/skola-osnovna-srednja-faks/faks-tehnicki-smjerovi-usporedbasavjet/240157.aspx

12 godina
offline
Re: Državna matura 2016

Da i ja sam dobio -15N, sto je najgore to je bio lagan zadatak ne znam kako sam uspio 15 dobit?
Jer sto je najgore potpuno kuzim sto se tu dogada, da moras primjenit 3. njutonov zakon te da sila kojom tijelo A djeluje na tijelo B je jednaka iznosom ali obrnuta orjentacijom sili kojom tijelo B djeluje na tijelo A..
Jako sam lose napisao s obzirom kolko mislim da sam mogao, al tješim se onim da imam znanje ne učim za ocjenu..
Što se tiče zadnjeg zadatka sa aktivnosti, zanimljivo je koliki broj ljudi ne zna da je mjerna jedinica za aktivnost bekerel i da bi takoder trebali priznat s^-1. Mnogi nisu pretvorili t=5god u sekunde, al vjerujem da ako ste na kraju naznacili odgovarajucu mjernu jedinicu da bi trebali dobiti sve bodove jer nisu specificirali.
Malo me samo ljuti što očekuju od nas da znamo napamet čitav spektar elektromagnetskog zračenja, mislim u redu je da znas otprilike poredak, al sad bas da znam i valne duljine?

13 godina
offline
Re: Državna matura 2016
SnakeEyes kaže...

Da i ja sam dobio -15N, sto je najgore to je bio lagan zadatak ne znam kako sam uspio 15 dobit?
Jer sto je najgore potpuno kuzim sto se tu dogada, da moras primjenit 3. njutonov zakon te da sila kojom tijelo A djeluje na tijelo B je jednaka iznosom ali obrnuta orjentacijom sili kojom tijelo B djeluje na tijelo A..
Jako sam lose napisao s obzirom kolko mislim da sam mogao, al tješim se onim da imam znanje ne učim za ocjenu..
Što se tiče zadnjeg zadatka sa aktivnosti, zanimljivo je koliki broj ljudi ne zna da je mjerna jedinica za aktivnost bekerel i da bi takoder trebali priznat s^-1. Mnogi nisu pretvorili t=5god u sekunde, al vjerujem da ako ste na kraju naznacili odgovarajucu mjernu jedinicu da bi trebali dobiti sve bodove jer nisu specificirali.
Malo me samo ljuti što očekuju od nas da znamo napamet čitav spektar elektromagnetskog zračenja, mislim u redu je da znas otprilike poredak, al sad bas da znam i valne duljine?

 ja to za bekrele nisam znao jer nismo to ni radili u školi (tehnička škola) a isto nisam pretvarao jer sam gledao po nekim skriptama za raspade onih elemenata i sve su računali u godinama al valjda će bit 2 boda za formule

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
13 godina
offline
Državna matura 2016

informatika

Napišite program u pseudojeziku koji upisuje brojeve dok se ne upiše broj 999.
Program na kraju treba ispisati umnožak apsolutnih vrijednosti svih upisanih brojeva.

rješenje

 

početak
  ulaz(x);
  p := abs(x);
  dok je x <> 999 činiti
  {
   ulaz(x);
   p := p * abs(x);
   }
  izlaz(p);
kraj

 

ja mislim da ovo nije dobro. Piše u umnožak apsolutnih vrijednosti SVIH upisanih brojeva dakle po meni bi se trebalo još pomnožiti p sa 999.

edit:sorry za dupli post ,skužio sam da će ipak pomnožiti sa 99 zbog whilea...

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2016 17:38 (zelenbic).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2016
SnakeEyes kaže...

Da i ja sam dobio -15N, sto je najgore to je bio lagan zadatak ne znam kako sam uspio 15 dobit?
Jer sto je najgore potpuno kuzim sto se tu dogada, da moras primjenit 3. njutonov zakon te da sila kojom tijelo A djeluje na tijelo B je jednaka iznosom ali obrnuta orjentacijom sili kojom tijelo B djeluje na tijelo A..
Jako sam lose napisao s obzirom kolko mislim da sam mogao, al tješim se onim da imam znanje ne učim za ocjenu..
Što se tiče zadnjeg zadatka sa aktivnosti, zanimljivo je koliki broj ljudi ne zna da je mjerna jedinica za aktivnost bekerel i da bi takoder trebali priznat s^-1. Mnogi nisu pretvorili t=5god u sekunde, al vjerujem da ako ste na kraju naznacili odgovarajucu mjernu jedinicu da bi trebali dobiti sve bodove jer nisu specificirali.
Malo me samo ljuti što očekuju od nas da znamo napamet čitav spektar elektromagnetskog zračenja, mislim u redu je da znas otprilike poredak, al sad bas da znam i valne duljine?

 I meni je to isto diglo zivac ali sta mozes.Koji je uopce tocan odgovor u onom pitanju s promjerom jabuke i valnom duljinom zracenja?Ja stavio infracrveno.

Nobody Cares!
10 godina
offline
Državna matura 2016

Tocan odgovor je mirkovalovi,

to sam rijesio metodom eliminacije... valna duljina vidljive svjetlosti se mjeri u nanometrima, a infracrveno i ultraljubicasto granice sa vidljivom svjetloscu po valnoj duljini tako da i oni otpadaju... jedino je i ostalo od odgovora su mikrovalovi

13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2016

Jao kako sam sjeb* tu fiziku, pripremao sam se nenormalno ali nisam bio pazljiv na onoj prvoj ispitnoj knjizici....

 

 

Jeste rijesli zadnji zad? Ovi moji su rijesavali reko vremena poluraspada a ja sam isao na onu drugu formulu N=No*e^-lambda*t

 

 

Sad neznam dali mi je tocan, stavio sam umjesto ovog malo t kao ukupno vrijeme 25 god jel sad to dobro? Sumnjam....

 

Jel itko zna kolko okvirno treba bodova sa FSB strojarstvo ove godine.

Best countries in LoL: Poland, Brazil, Russia, Serbia, Turkey
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2016

Malo sam danas pregledao rješenja informatike.
Malo me brine što u zadnja 2 zadatka sa pseudojezikom nisam pisao "početak" i "kraj". Je li to nužno sa točnost zadatka?

http://luka-ivankovic.from.hr/
14 godina
offline
Re: Državna matura 2016
Luka Ivanković kaže...

Malo sam danas pregledao rješenja informatike.
Malo me brine što u zadnja 2 zadatka sa pseudojezikom nisam pisao "početak" i "kraj". Je li to nužno sa točnost zadatka?

Prošle godine sam napravio istu stvar, dobio sam sve bodove. Ne vjerujem da su to mjenjali.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
10 godina
offline
Re: Državna matura 2016
Bera kaže...

Jao kako sam sjeb* tu fiziku, pripremao sam se nenormalno ali nisam bio pazljiv na onoj prvoj ispitnoj knjizici....

 

 

Jeste rijesli zadnji zad? Ovi moji su rijesavali reko vremena poluraspada a ja sam isao na onu drugu formulu N=No*e^-lambda*t

 

 

Sad neznam dali mi je tocan, stavio sam umjesto ovog malo t kao ukupno vrijeme 25 god jel sad to dobro? Sumnjam....

 

Jel itko zna kolko okvirno treba bodova sa FSB strojarstvo ove godine.

Pa prvo si morao preko formule N=No*2^(-t/T) doci do t koji je iznosio oko 16(nisam siguran za to dok ne stignu rjesenja), tek onda ides na tu drugu formulu N=No*e^-lambda*t, pa na kraju onda jos uvrstavas u A=lambda*N

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.6.2016 0:02 (nix111).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2016
Square Enix kaže...
SnakeEyes kaže...

Da i ja sam dobio -15N, sto je najgore to je bio lagan zadatak ne znam kako sam uspio 15 dobit?
Jer sto je najgore potpuno kuzim sto se tu dogada, da moras primjenit 3. njutonov zakon te da sila kojom tijelo A djeluje na tijelo B je jednaka iznosom ali obrnuta orjentacijom sili kojom tijelo B djeluje na tijelo A..
Jako sam lose napisao s obzirom kolko mislim da sam mogao, al tješim se onim da imam znanje ne učim za ocjenu..
Što se tiče zadnjeg zadatka sa aktivnosti, zanimljivo je koliki broj ljudi ne zna da je mjerna jedinica za aktivnost bekerel i da bi takoder trebali priznat s^-1. Mnogi nisu pretvorili t=5god u sekunde, al vjerujem da ako ste na kraju naznacili odgovarajucu mjernu jedinicu da bi trebali dobiti sve bodove jer nisu specificirali.
Malo me samo ljuti što očekuju od nas da znamo napamet čitav spektar elektromagnetskog zračenja, mislim u redu je da znas otprilike poredak, al sad bas da znam i valne duljine?

 I meni je to isto diglo zivac ali sta mozes.Koji je uopce tocan odgovor u onom pitanju s promjerom jabuke i valnom duljinom zracenja?Ja stavio infracrveno.

slažem se; 
apsolutno besmisleno traženje od njih da učimo napamet stvari koje ne bi trebali, totalni apsurd je fizika bila ove godine
previše gluposti koje čak nemaju veze ni sa razumijevanjem fizike nego u potpunosti sa naučenom teorijom

10 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2016
Hrman97 kaže...

Ima još koga da i dalje ne zna kamo bi? 
Ja sam odlučio da bih ugl na neke više-manje tehničke smjerove.
Kako vi stojite sa svojim izborima?
Upravo sam otvorio novu temu, pa ako ima ko kakav savjet ili mišljenje slobodno napiše, hvala. 

http://www.bug.hr/forum/topic/skola-osnovna-srednja-faks/faks-tehnicki-smjerovi-usporedbasavjet/240157.aspx

 ja sam stavio fer, tvz elo i etfos računarstvo - to je ono što me zanima od struke i odgovara mi za smještaj i cijene su relativno ok, iako ja nisam tip se rasipa s novcem, nit sam tako odgojen, a bome ni nemam s čim :D
foi sam zaobišao
za rijeku nisam gledao
u splitu postoji fesb, a to mi je daleko i financijski nemoguće
od ostalih tehničkih fsb je dobar, to sam imao donedavno na listi

no, na kraju se opet sve svodi na ono što si konkretno naučio u tih 3/5 god., a rekao bih da te svi fakulteti uče podjednako i da najviše ovisi o pojedincu koliko će radit i ulagati u to čime se bavi
uostalom, hebe se ircu, švabi, švicarcu ili onome na zelandu šta si ti završio već šta znaš radit, zar ne :D
upiši ono što te najviše zanima i nemoj se opterečivati fakultetom, profesorom ili nečim trećim, ja se vodim time da je rad jači od bilo kojeg papira :-)

12 godina
offline
Re: Državna matura 2016
Bera kaže...

Jao kako sam sjeb* tu fiziku, pripremao sam se nenormalno ali nisam bio pazljiv na onoj prvoj ispitnoj knjizici....

 

 

Jeste rijesli zadnji zad? Ovi moji su rijesavali reko vremena poluraspada a ja sam isao na onu drugu formulu N=No*e^-lambda*t

 

 

Sad neznam dali mi je tocan, stavio sam umjesto ovog malo t kao ukupno vrijeme 25 god jel sad to dobro? Sumnjam....

 

Jel itko zna kolko okvirno treba bodova sa FSB strojarstvo ove godine.

 E neces vjerovat, i ja sam tako sjebo. Uzeosam t=25g sto nije tocno, t=5god ako ocitas iz N,t grafa. (N je bilo zadano, 2016 cini mi se). I onda tek to uvrstavanje, moji svi su isto koristili tu formulu, a ja sam koristio N=No*e^-lambda*t. Znam sad da je lako bit general poslje bitke, al kako mi je zao sto sam sjebo citav ispit na ovakvim glupostima koje ustvari razumijem i znam, znam i da nije bitna ocjena nego znanje al me niko nece pitat za upad na faks dal znam il ne vec broj bodova.
Moji izbori su: FER(890/640), FSB(350/405), i zadnja 2 izbora su Energetska učinkovitost u šibeniku i naftno rudarstvo u Zagrebu. Njih sam stavio tek tolko jer ne vjerujem bas da cu ic u sibenik na faks, a naftno rudarstvo me vise ne privlaci.

10 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2016

jel ima netko od vas neku kraću skriptu iz matematike tipa trinom da mi šibne na mail, radim po toniju milunu al bi valjalo da imam još nešto dodatno da mogu lakše pohvatat matematičke koncepte :D

10 godina
offline
Državna matura 2016

gledao sam fesb i piše da traže matematiku B razine, stvarno mi to nema smisla za jedan takav fakultet

10 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2016
Del_Boy97 kaže...

gledao sam fesb i piše da traže matematiku B razine, stvarno mi to nema smisla za jedan takav fakultet

 Ne bih se složio da to uopće ima ikakve veze sa kvalitetom studija!
recimo
etfos je prije dvije godine tražio B razinu
a od prošle su uveli A
i usporedba uspjeha studenata u prvoj godini je bolja od one generacija koja je pisala maturu B razine!

matura je jedno nemjerodavno ocjenjivanje sa jako puno nelogičnosti, bitno ISKLJUČIVO za upis na faks i ne nema nikakvo drugo značenje osim toga - onaj koji je prvi na listi nit je bolji od tebe ako si ti zadnji, nit išta znači plasman na maturi!
inače bi se trebala pisati odmah na kraju nastave da se vidi tko je naučio nešto tokom školovanja, a ne ovako
al dobro
puno je nelogičnosti u ovoj usranoj državi pa nećemo o tome!

7 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2016
sto ako se zaboravi nalijepiti naljepnica na npr. obrazac il bilo gdje?
14 godina
offline
Re: Državna matura 2016
isuckatthisgame kaže...

matura je jedno nemjerodavno ocjenjivanje sa jako puno nelogičnosti, bitno ISKLJUČIVO za upis na faks i ne nema nikakvo drugo značenje osim toga - onaj koji je prvi na listi nit je bolji od tebe ako si ti zadnji, nit išta znači plasman na maturi!

 Možda na nekim fakultetima gdje upisuju dvoznamenkast broj ljudi, no na većini ostalih mislim da itetako postoji određena razlika između prvog i zadnjeg na listi. Ne možeš stavljati u isti rang znanjenekoga tko je sve predmete državne mature uradio 95% i nekoga tko je tu skupio 60-70%.

isuckatthisgame kaže...

 inače bi se trebala pisati odmah na kraju nastave da se vidi tko je naučio nešto tokom školovanja, a ne ovako
al dobro
puno je nelogičnosti u ovoj usranoj državi pa nećemo o tome!

 A zar u konačnici nije najvažnije pokazano znanje? I sad su mature nakon nastave, samo imaš par tjedana između da nešto probaš ponoviti.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2016
captain_soap_McTawish kaže...
isuckatthisgame kaže...

matura je jedno nemjerodavno ocjenjivanje sa jako puno nelogičnosti, bitno ISKLJUČIVO za upis na faks i ne nema nikakvo drugo značenje osim toga - onaj koji je prvi na listi nit je bolji od tebe ako si ti zadnji, nit išta znači plasman na maturi!

 Možda na nekim fakultetima gdje upisuju dvoznamenkast broj ljudi, no na većini ostalih mislim da itetako postoji određena razlika između prvog i zadnjeg na listi. Ne možeš stavljati u isti rang znanjenekoga tko je sve predmete državne mature uradio 95% i nekoga tko je tu skupio 60-70%.

isuckatthisgame kaže...

 inače bi se trebala pisati odmah na kraju nastave da se vidi tko je naučio nešto tokom školovanja, a ne ovako
al dobro
puno je nelogičnosti u ovoj usranoj državi pa nećemo o tome!

 A zar u konačnici nije najvažnije pokazano znanje? I sad su mature nakon nastave, samo imaš par tjedana između da nešto probaš ponoviti.

 svi na fakutetu startaju od nule i nitko te neće previše pitati jesi li ti bio prvi, 200-ti ili zadnji na maturi. svaka nova sredina je novo dokazivanje i nitko nije ispred tebe ako si ti to ne dozvoliš. po tvojoj logici onda bi vrijedilo pravilo da svatko tko položi maturu sa 70 % ne može biti bolji student od onog tko upiše sa 90 ili više % . to nema smisla.

za ovo drugo, sam si rekao najvažnije je pokazano znanje i ono što si uistinu naučio u srednjoj školi, znači samo pisanje ispita bez ponavljanja je za to jedino relevantno mjerilo.

14 godina
offline
Re: Državna matura 2016
isuckatthisgame kaže...

 svi na fakutetu startaju od nule i nitko te neće previše pitati jesi li ti bio prvi, 200-ti ili zadnji na maturi. svaka nova sredina je novo dokazivanje i nitko nije ispred tebe ako si ti to ne dozvoliš. po tvojoj logici onda bi vrijedilo pravilo da svatko tko položi maturu sa 70 % ne može biti bolji student od onog tko upiše sa 90 ili više % . to nema smisla.

 Uopće ne tvrdim da ne može biti bolji, no tvrdim da u trenutku upisivanja faksa ipak postoji određena razlika u njihovome znanju. I vjerojatnost da će takav biti bolji na fakultetu je itekako velika.

vjisuckatthisgame kaže...

 za ovo drugo, sam si rekao najvažnije je pokazano znanje i ono što si uistinu naučio u srednjoj školi, znači samo pisanje ispita bez ponavljanja je za to jedino relevantno mjerilo.

 LOL koje gluposti neću pročitati na ovome forumu. Prije svega, ponavljanje je dio učenja također. A tvoj konstrukt nekog znanja kojeg si istinski naučio u sredjnoj školi zaista nema smisla.

10 godina
offline
Državna matura 2016

evo stigla su rjesenja za fiziku...

31. bi po meni trebali priznati i 6N jer nisu pitali za smjer sile.

34. su napravili veliko s*anje jer pitaju za velicinu promjera slike novcica i to nemoze nikako biti negativno...

Ostali odgovori mi se cine korektni s njihove strane, jedino sto 26. i 30. imam drukcije zaokruzeno u zadnjim decimalama al to bi trebali priznati.

 

Bit ce zalbi na 31. i 34. sigurno...

 

https://www.ncvvo.hr/drzavna-matura-2015-2016-ljetni-rok/

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2016 14:13 (nix111).
15 godina
offline
Re: Državna matura 2016

Evo prosmotrio test malo i ova rjesenja, cini se mrvu teze teoretski u odnosu na prijasnje godine, ali to je i logicno. Sva elementarna pitanja su vec bila.


Iznenadilo me pitanje o Brownovom gibanju, pojam koji se vise veze uz kemiju, a ne uz maturu iz fizike :D
y = -6cm je netocno rjesenje jer se ocigledno trazi promjer.

A kod sile -6N, glupo je bodovan zadatak. Rjesenje i postupak prije nose 2 boda umjesto 1 bod, odnosno ako napises F21 = -F1,2 ili kkao vec dobijes jedan bod, i onda jos jedan za -6N.

Dakle mislim da nece priznati 6N.

Ostali racunski prejednostavni.


Sretno svim maturantima na forumu, cestitam tko je dobro napisao

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2016 14:15 (Mitch).
13 godina
offline
Re: Državna matura 2016
nix111 kaže...

evo stigla su rjesenja za fiziku...

31. bi po meni trebali priznati i 6N jer nisu pitali za smjer sile.

34. su napravili veliko s*anje jer pitaju za velicinu promjera slike novcica i to nemoze nikako biti negativno...

Ostali odgovori mi se cine korektni s njihove strane, jedino sto 26. i 30. imam drukcije zaokruzeno u zadnjim decimalama al to bi trebali priznati.

 

Bit ce zalbi na 31. i 34. sigurno...

 

https://www.ncvvo.hr/drzavna-matura-2015-2016-ljetni-rok/

 ma moraju priznati 6 cm jer je pitanje koliki je promjer slike a promjer u ovome svemiru ne može biti negativan

 

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
9 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2016

Kad vam priznaju 6cm, jel oče onda priznat -6cm za nas koji smo tak napisali ?

10 godina
offline
Re: Državna matura 2016
el pistlero123 kaže...

Kad vam priznaju 6cm, jel oče onda priznat -6cm za nas koji smo tak napisali ?

 To nitko ne moze znat...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice