Državna matura 2016

poruka: 268
|
čitano: 60.091
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2016

jakost ispita na oba faksa je podjednaka dok je na etfosu nešto lošiji profesorski kadar i neki segmetni su teži za položit samim time. kad govorimo o zapošljavanju kod nas, osječki informatički inkubator ima veći trend rasta nego zagreb i sigurno ćeš se nakon oba fakulteta imat priliku zaposlit ili u jednom ili u drugom centru. vani su svi jednaki i apsolutno ništa nije mjerodavno osim konkretnog znanja. ako ti fer da više znanja probaj to, ako ne drugi do toga ti je etfos i nemaš kaj razmišljati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.7.2016 5:17 (isuckatthisgame).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2016

Hvala na odgovoru Defa.psd, e sad izabrat jedna od tri gradova:Osijek,Rijeka,Split. 

 

Postani-student veli da bi bilo najbolje odabrat Osijek,ali čitam da su se smanjile kvote za studentski dom,imao bih ja više od 2000 bodova nadam se da bih s tim upa u Osijek ali to je najmanji problem, problem sto imam tvrdoglavog starog koji veli samo Split ili Zagreb,kao predaleko je to za mene bla bla.

 

Može li itko rec kolika je cijena novog i starog doma u Osijeku trazim nemogu nac.

Više me privlaci Osijek, ovdje dole Dalmaciji izgorim od ovog sunca.A imam osjecaj da je Osijek normalniji grad od Splita, ljudi su najvjerojatnije normalniji nego od splicana.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.7.2016 8:54 (Woule).
13 godina
offline
Re: Državna matura 2016
maks0806 kaže...

Ma mozes ti gledati na to kako god ti zelis, ali ispiti su na zagrebackim fakultetima puno teži nego na drugima. Bio sam na fsb-u te usporedio sa rijekom i splitom koji je btw totalna smijurija, a sad sam na građevini i isto tako je puno teži u usporedbi sa st ili ri. Ne zelim reci da su losi fakulteti, ali poslodavac ce prije uzeti nekoga iz zg nego iz drugih gradova jer stvarno se vise trazi u zg nego drugdje. Haters gonna hate, potatoes gonna potate. 

 Eto ti si poslodavac pa to znaš. Na 99% oglasa za posao piše uvjet FER,FESB,TVZ ili srodni fakulteti i nakon toga obično ide procedura koju je mitch opisao a to je testiranje kandidata. Ali mislim da je najveći problem što su u zagrebu pre male kvote jer po statistikama HZZ-a računalstvo spada pod deficitna zanimanja. Također mislim da je veliki problem što se prosjek ocjena boduje pre velikim postotkom ( i na TVZ-u i na FERu) jer pola tih ocijena ništa ne znači. Dakle meni je prvi izbor bio TVZ(rač) i sada ja nisam upao iako sam napisao maturu bolje od većine onih koji su upali a zašto zato što mi je prosjek ocijena sva 4 razreda 3.3 a u gimnazijama je to redovno preko 4.5 . Ne može nitko tvrditi da su gimnazijalci toliko pametiniji od nas strukovnjaka jer nije normalno da u gimnazijama u razredu često ima 25 od 30 učenika ocijenu 5 a kod nas od 30 samo 1. 

 EDIT: I ovo što si reko za rimca vjeruj mi to je FSB sigurno platio. Ja znam da kada je moja škola htjela iči na neki izlet do sv. ned. i rimčeve tvornice da je rimac tražio oko 200 kn po učeniku samo da ih provede po tvornici 

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.7.2016 11:49 (zelenbic).
10 godina
online
Re: Državna matura 2016
Jesi to u ruđer išao pa je takva situacija sa ocjenama, doduše niti u ruđeru nije tako rigorozno da na 30 samo 1 prolazi s 5
13 godina
offline
Re: Državna matura 2016
Del_Boy97 kaže...
Jesi to u ruđer išao pa je takva situacija sa ocjenama, doduše niti u ruđeru nije tako rigorozno da na 30 samo 1 prolazi s 5

 Ako si u B smjeni je. Doduše u 4. razredu se i to malo popravi kod nas je od 26 bilo 3 5-ice ali prošlih godina ili 1 ili niti jedna 

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
10 godina
online
Re: Državna matura 2016
Ja imam par dugogodišnjih prijatelja u M razredu i kažu da nije tako strašno kao što pričaju, a čuo sam da samo ove eksperimentalne smjerove baš rasturaju

Inače sam i sam završio ruđer ali smiješnu optiku
13 godina
offline
Re: Državna matura 2016
Del_Boy97 kaže...
Ja imam par dugogodišnjih prijatelja u M razredu i kažu da nije tako strašno kao što pričaju, a čuo sam da samo ove eksperimentalne smjerove baš rasturaju

Inače sam i sam završio ruđer ali smiješnu optiku

 Dobro ti mehatroničari su uglavnom lumeni a i oni nemaju čiču ni beju

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2016

Ima li neka usporedba ispita sa FESB-a i FER-a da vidim kolika je razlika? 

LoL acc THCJoshi
10 godina
online
Državna matura 2016

i ekipa, kako je prošlo, što ste upisali na kraju?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2016
Del_Boy97 kaže...

i ekipa, kako je prošlo, što ste upisali na kraju?

 TVZ rač

7 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2016
Ima nekoga ko je upao na PMF Fiziku (zg)?

Kad su nam jebeni upisi? Na internetu nis ne pise pa sam zvao danas ali mi se nitko ne javlja.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2016
vuco6969 kaže...
Ima nekoga ko je upao na PMF Fiziku (zg)?

Kad su nam jebeni upisi? Na internetu nis ne pise pa sam zvao danas ali mi se nitko ne javlja.

 Samo smireno.  Faksevi inace objave dan nakon rezultata kad su upisi, ali uglavnom bi trebali bit ovaj tjedan.

 

 

Btw ja upao TVZ-Informatika 

I tried playing real life. The graphics were alright, the gameplay was shit.
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2016

Tko ide sve na FER ZG i koje ste mjesto?

Best countries in LoL: Poland, Brazil, Russia, Serbia, Turkey
12 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2016

393. upisi su mi 20. od 12-13h, zna li netko je li moram bas tocno biti u to vrijeme tamo ili mogu malo ranije/kasnije doci, posto nisam iz ZG?

9 godina
offline
Državna matura 2016

Može netko exportati cijelu ovogodišnju rang listu za FER, ili barem zadnjih 100 ljudi slikati.


Komediruzecki®™
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2016 10:53 (Komediruzecki).
13 godina
offline
Re: Državna matura 2016
vuco6969 kaže...
Ima nekoga ko je upao na PMF Fiziku (zg)?

Kad su nam jebeni upisi? Na internetu nis ne pise pa sam zvao danas ali mi se nitko ne javlja.

 Samo smireno kolega sistem inžinjeri su malo usporeni na pmf-u :D link

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2016 11:03 (zagi55).
13 godina
offline
Re: Državna matura 2016
Defa.psd kaže...

393. upisi su mi 20. od 12-13h, zna li netko je li moram bas tocno biti u to vrijeme tamo ili mogu malo ranije/kasnije doci, posto nisam iz ZG?

 Moj savjet na bilo kojem faksu nemoj te se zajebavati s referadom ako pise od 12 do 13 probaj dođi u to vrijeme ako ne mozes javi se referadi. 

15 godina
offline
Re: Državna matura 2016
Defa.psd kaže...

393. upisi su mi 20. od 12-13h, zna li netko je li moram bas tocno biti u to vrijeme tamo ili mogu malo ranije/kasnije doci, posto nisam iz ZG?

 Ma to ti nitko ne brije, uvijek ti ima budala kaj ni ne gledaju po plasmanu nego samo dodu taj dan na upise....nacekat ces se barem 90 min tak da dodi odma ujutro u 9

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
9 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2016

FER BODOVNI PRAG 2016.

 

767,6 zadnji

Za buduće generacije...

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2016 21:15 (FTWTitanium).
14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2016

Jebeno je, ja sa 755 bodova sam 57 mjesta udaljen od upisa. Znaci u 12 bodova je 57 mjestal ljudi! Svaki bod vam je zlatni....

LoL acc THCJoshi
12 godina
offline
Državna matura 2016

Svaki bod! tako je
Ja na moju veliku zalost nisam uspio upisat FER, al sam upiso zato FSB pa me zanima ima li ovdje buducih kolega, a i starjih malo da mi se jave da ih priupitam par pitanja..
Hvala unaprijed!

12 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2016

Kakva je sad procedura za x-icu na FER-u? Znam da su neki pricali da su cekali i po 3 tjedna da ju dobiju, jel moguce da se toliko dugo ceka?

10 godina
online
Državna matura 2016

ja je na ekonomiji necu vidit do kraja 9. mj, tako da 3 tj i nije tako puno

 

11 godina
offline
Re: Državna matura 2016

Ako si bio na upisima i slikao se moci ces je preuzeti nakon uvodnog predavanja. Ako se tek moras slikat cekat ces do 3 tjedna nakon slikanja.

[url]http://exclusiveapplications.blogspot.com/[/url]
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2016 21:32 (bed-boy11).
7 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2016

Pozdrav, ako želite pogledati video animacije iz matematike posjetite našu stranicu http://www.zanimacija.net/   

6 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2016
Cao, imam pitanje, je li moguce polagat neki predmet kao u mom slucaju informatiku na drzavnoj maturi ako sam ga ucio samo jednu godinu u srednjoj, jer smo je samo imali kroz drugu godinu, a ne daju nam da je uzmemo kao izborni u iducim godinama?
9 godina
offline
Re: Državna matura 2016

Ako nisu nešto mijenjali, možeš polagati koji god želiš predmet neovisno o tome jesi li ga vidio, čuo, imao ....

Komediruzecki®™
12 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2016

Moguće, znam ljude koji su polagali psihologiju, a da je uopće nisu slušali, tako je valjda i s drugim predmetima.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice