Koji smjer odabrati

poruka: 1
|
čitano: 1.866
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Koji smjer odabrati

Pozdrav svima!

 

U poplavi sličnih tema i ja otvaram jednu, jer bih želio ako je moguće dobiti kvalitetan odgovor na nešto što me muči već neko vrijeme. Studiram CS, i na sljedećem semetru mi dolazi obavezno biranje smjera....E sad tu počinju moje nedoumice... Inače imam 30 godina i krenuo sam na fax sa 27, jer su me kompjuteri duugo privlačili, ali život te odvuče u drugim smjerovima, morao počet raditi i slično, ( oni malo stariji će me shvatiti )... Želio sam se napokon maknuti od prodaje i sličnih poslova i napokon početi raditi nešto kreativno...Da me ne shvatite krivo, nije mi primarni cilj početka studija bio novac, jer su mi poslovi koje radim dosta dobro plaćeni, već čisto želja za promjenom, i povratak na staru ljubav.

Problem je što od dostupnih smjerova, sviđaju mi se pomalo svi...! :) Prvo, programiranje mi je zanimljivo, ali me nekako uvijek bilo njega strah jer ....pomalo sam se uvijek mučio s njim, smatrao sam da bi trebao bit u najmanju ruku genije za bit programer. (A koliko vidim više je Šampiona nego genija, al ajde). Dosta sam isprobao Linux distri, instalacije, igranje s njima, nešto rada i sa win, pa se mislim da odem u smjeru sistemaštva. Baze isto ok, zanimljive su mi. Možda će nekome ovo bit smiješno, jer imam ljude na faxu što su u 8 godini kucali prvi kod, i znaju da je to to, dok ja strahujem da me možda i godine ne eliminiraju iz utrke... :D

Ako tko ima kakav savjet, ja zadovoljan. Hvala unaprijed svima, i nadam se da nećete bit pregrubi....:)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice