Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn

poruka: 159
|
čitano: 21.601
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
RE: Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn
PLASMAorLCD kaže...

24 in = 61 cm

21 in = 53.3 cm

19.5 in = 49.5 cm

 

 

To je dijagonala ekrana, bez okvira naravno

znaci ovako 24" ima istu najvecu rezoluciju kao 22" ?

13 godina
neaktivan
offline
Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn

Da, FULL HD!

 

Ali nemoj mijesati rezoluciju sa dijagonalom, mozes ti kupiti 24'' sa manjom rezolucijom nego 22'', ali da te ne brkam recimo da, ima i 22'' i 24'' za istu rezoluciju

The ONE and ONLY!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn

24" ti je 60,96 cm. Ali nemoj biti opsjednut s rezama i dijagonalama monitora nego kvalitetom prikaza slike jer ipak to ce gledat tvoje oci. A sto se tice slike igrica na velikim monitorina cist solidno ti izgledaju i na nižim rezama samo mora ti bit omjer uredu da ti slika ne izgleda izobličeno. Iz mog iskustva moja 8800GTS vrti solidno sve igrice na 27" Samsungu i nemogu se požalit da moram igrat na niskim rezama osim GTA4 ali on je priča za sebe. Za veču dijagonalu se odlučuješ ako radiš s večim brojem istovremeno otvorenih aplikacija, ali i tada ima smisla imat dva manja monitora nego jedan veliki. A s druge strane kada se anvikneš na veliku dijagonalu ne vračaš se više na manju. Sam procijeni što ti treba i što si možeš priuštit i neka je kvalitetno jer tvoje oci to gledaju!!

14 godina
offline
RE: Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn
vi25 kaže...

24" ti je 60,96 cm. Ali nemoj biti opsjednut s rezama i dijagonalama monitora nego kvalitetom prikaza slike jer ipak to ce gledat tvoje oci. A sto se tice slike igrica na velikim monitorina cist solidno ti izgledaju i na nižim rezama samo mora ti bit omjer uredu da ti slika ne izgleda izobličeno. Iz mog iskustva moja 8800GTS vrti solidno sve igrice na 27" Samsungu i nemogu se požalit da moram igrat na niskim rezama osim GTA4 ali on je priča za sebe. Za veču dijagonalu se odlučuješ ako radiš s večim brojem istovremeno otvorenih aplikacija, ali i tada ima smisla imat dva manja monitora nego jedan veliki. A s druge strane kada se anvikneš na veliku dijagonalu ne vračaš se više na manju. Sam procijeni što ti treba i što si možeš priuštit i neka je kvalitetno jer tvoje oci to gledaju!!

neznam bas sad gledam meni je 24" malo previse.ipak to je 60cm zato mozda zelim uzet22" jer nikad nisam razmisljo o velikom lcd monitoru

 

13 godina
neaktivan
offline
Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn

Uzmi onda 22'' sa HD rezolucijom, dobrim prikazom slike i omjerom cijene i svi sretni ^^

The ONE and ONLY!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn
PLASMAorLCD kaže...

Uzmi onda 22'' sa HD rezolucijom, dobrim prikazom slike i omjerom cijene i svi sretni ^^

aje predlozi mi jedan dobar Osmijeh

14 godina
offline
Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn

jebt.. mi tu cjelo vrijeme pricamo o lcdu a konfu jos nismo napravili :PP

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn

Evo malo skuplja konfa od 5.500 kuna ali izvrsna konfa sa mogućnosću nadogradnje... za dalje ... Sorry prvi put nisam prekopirao tekst...

 

1 x HDD SAMSUNG 320GB 7200rpm 16MB cache Serial ATA II-300, F1, HD32

1 x ASUS M4A77T, AM3, AMD 770,SB710, BUS 5200MHz, DDR3, Broj utora 4

1 x Sapphire HD 5750, 1GB GDDR5 128bit, Dual DVI + HDMI, PCI Express

1 x Coolermaster Elite RC-310-OKN1-GP, MIDI, crno-narančasto, bez PS

1 x Napajanje SEASONIC 520W, SS-520GB, S12 II, aktivni PFC

1 x DDR3 4GB (2x2GB) Corsair, 1333MHz, 9-9-9-24, TW3X4G1333C9A

1 x LG Flatron W2240T 22" ,black, full HD, LCD, DFC 30000:1, new !

1 x DVD upisivač Pioneer DVR-218LBK, DVD±RW, 22x DVD±R ,8x DL,DVDRAM

1 x Procesor AMD Phenom II X4 945, socket AM3, BOX

 

Cijena 5.840 kunića  u ADM-u ...

 

Ploča kvalitetna , disk je mal (ako imaš love za malo veći disk odlično...) , grafička solidna (u vrijeme čekanja nove generacije grafičkih nepotrebna kupnja skuplje za 22 inčni monitor...), napajanje i kućište izrazito kvalitetni , ram oki , monitor HD 22 inčni , DVD Pionner malo skuplji ali iz iskustva kvalitetniji i duže traje , procesor vrlo dobar za ovaj cjenovni razred najbolji omjer cijena perfomanse...

 

Ako hoćeš štediti možeš možda sa manjim monitorom - nepreporučam, slabijim malo napajanjem (nepreporučam jer ako budeš nadograđivao komp novom grafičkom trebati će ti dobro napajanje...) , kućište to može samo malo će ti lošije komp izgledati..., ili RAM smanjiti na 2 GB ali 4 je standard kako kažu...Cool

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2010 14:24 (Busola).
15 godina
protjeran
offline
RE: Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn

E di ti je ss?

za dalje..Smijeh

trash bin can:S
14 godina
neaktivan
offline
RE: Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn
Busola kaže...

Evo malo skuplja konfa od 5.500 kuna ali izvrsna konfa sa mogućnosću nadogradnje... za dalje ... Sorry prvi put nisam prekopirao tekst...

 

1 x HDD SAMSUNG 320GB 7200rpm 16MB cache Serial ATA II-300, F1, HD32

1 x ASUS M4A77T, AM3, AMD 770,SB710, BUS 5200MHz, DDR3, Broj utora 4

1 x Sapphire HD 5750, 1GB GDDR5 128bit, Dual DVI + HDMI, PCI Express

1 x Coolermaster Elite RC-310-OKN1-GP, MIDI, crno-narančasto, bez PS

1 x Napajanje SEASONIC 520W, SS-520GB, S12 II, aktivni PFC

1 x DDR3 4GB (2x2GB) Corsair, 1333MHz, 9-9-9-24, TW3X4G1333C9A

1 x LG Flatron W2240T 22" ,black, full HD, LCD, DFC 30000:1, new !

1 x DVD upisivač Pioneer DVR-218LBK, DVD±RW, 22x DVD±R ,8x DL,DVDRAM

1 x Procesor AMD Phenom II X4 945, socket AM3, BOX

 

Cijena 5.840 kunića  u ADM-u ...

 

Ploča kvalitetna , disk je mal (ako imaš love za malo veći disk odlično...) , grafička solidna (u vrijeme čekanja nove generacije grafičkih nepotrebna kupnja skuplje za 22 inčni monitor...), napajanje i kućište izrazito kvalitetni , ram oki , monitor HD 22 inčni , DVD Pionner malo skuplji ali iz iskustva kvalitetniji i duže traje , procesor vrlo dobar za ovaj cjenovni razred najbolji omjer cijena perfomanse...

 

Ako hoćeš štediti možeš možda sa manjim monitorom - nepreporučam, slabijim malo napajanjem (nepreporučam jer ako budeš nadograđivao komp novom grafičkom trebati će ti dobro napajanje...) , kućište to može samo malo će ti lošije komp izgledati..., ili RAM smanjiti na 2 GB ali 4 je standard kako kažu...Cool

Autor teme sada želi komp za 8k kuna.

http://www.speedtest.net/result/689739908.png
13 godina
protjeran
offline
RE: Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn
doktor1 kaže...

Kako neide SLI ni na jednu AM3 matičnu? Pa osobno je imam. Nemoj pisat nebuloze. A možeš otić i na ASUS-ovu stranicu pa malo pogledat šta nude sve sa AM3 socketom prije nego baciš bombu

Koja je to ploca? MSI najavljuje AM3 SLI plocu za 3 mjeseca. Napisi koji model imas.

16 godina
offline
Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn
ššššš - možda su u šumi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn
doktor1 kaže...

Jel ti mozda rade 2 Nvidija kartice na njoj i koje su to?

15 godina
protjeran
offline
RE: Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn
Encyanix kaže...

ljudi budzet se promjenio yupiiii Osmijeh imam fore od7500kn do 8000kn. sta bi ste sad dodali na konfe koje ste smislili ?

 Ja ti odmah dam zeleno svjetlo na konfiguraciju koja će ti držati sve i igre i torrente i PhotoShop i dalje za 4 godine.

Ja bih na Intel-nVidia za tako visok budžet?Namigiva

Evo za 1 lipu više..xD Evo za 1 lipu više..xD
trash bin can:S
16 godina
offline
Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn

Nemam još drugu karticu, ali čemu to. Pa zar ne vidiš da na njoj piše SLI podrška ikada su dve kartice propusnost PCIe je 8x... Sada samo reci da to nije AM3 SLI ploča i to je to. Očito ti bolje znaš

ššššš - možda su u šumi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn
doktor1 kaže...

Nemam još drugu karticu, ali čemu to. Pa zar ne vidiš da na njoj piše SLI podrška ikada su dve kartice propusnost PCIe je 8x... Sada samo reci da to nije AM3 SLI ploča i to je to. Očito ti bolje znaš

Ocito bolje znam. Ne kupuj drugu karticu jer ti nece raditi. Hybrid SLI se odnosi na povezivanje on board nvidijine grafike sa dodatnom diskretnom Nvidija grafickom karticom. Hybrid SLI nije isto sto i SLI. Kad stavis drugu karticu propusnost ti se prepolovljava i performanse ti nece porasti ni za 10%.

Takodjer, puno vise bi mi znacila fotografija tvoje maticne nego screen shot sa MSI stranice. Mislim da ova maticna jos nije u prodaji.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2010 16:03 (Commodore).
16 godina
offline
Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn

Ti si stvarno zabrijo. Pa šta ne vidiš da piše SLI & Hibrid SLI. Bitno je ovo &=i. Podržava i hibrid SLI jer na sebi ima onborad grafičku 8400.I za Hybrid SLI sigurno nebi trebala 2 PCIx16 utora. Ne bombardiraj. Več si u jednoj temi rekao čovjeku da fantazira kada je rekao da mu kompjuter radi od jutra do mraka!

 

Evo sada govoriš da nije u prodaji!! Bože!!!

 

Evo ti slika kada si nedokazan

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2010 16:06 (doktor1).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn
doktor1 kaže...

Ti si stvarno zabrijo. Pa šta ne vidiš da piše SLI & Hibrid SLI. Bitno je ovo &=i. Podržava i hibrid SLI jer na sebi ima onborad grafičku 8400.I za Hybrid SLI sigurno nebi trebala 2 PCIx16 utora. Ne bombardiraj. Več si u jednoj temi rekao čovjeku da fantazira kada je rekao da mu kompjuter radi od jutra do mraka!

 

Evo sada govoriš da nije u prodaji!! Bože!!!

 

Evo ti slika kada si nedokazan

Pardon, mislio sam da je rijec o novoj MSI sa AMD chipsetom koja uskoro izlazi. Ko ce sve sifre popamtit. Uglavnom, uz 980tku zadnji Nvidijini chipseti za AMD i poprilicno losa ploca. 

 

Vidi se domet tvoje inteligencije kad navodis ovo sa kompjuterom od jutra do mraka. Tip je trazio da mu se sastavi konfiguracija i jedan od osnovnih uvjeta bio mu je da kompjuter moze raditi od jutra do maraka!??? Kad si ti vidio konfiguraciju koja ne moze raditi od jutra do mraka? Jel znas ti sta je to sarkazam i ironija?

16 godina
offline
Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn

Dobro ispričavam se, nisam primjetio sarkazam, ali nakon ovolika tupljenja da nema te ploče, da to nije SLI bla, bla, da još nije izašla sam pomislio da je stvarno neki nedokazani mulac koji misli da je popio pamet svjeta. I ne moraš vrijeđat inteligenciju jer ti sada sa ovom pločom mi se onda možeš pridružit!! 

 

No dosta smo čovjeku tu ispamali temu. Over and out

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2010 16:24 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn
doktor1 kaže...

Dobro ispričavam se, nisam primjetio sarkazam, ali nakon ovolika tupljenja da nema te ploče, da to nije SLI bla, bla, da još nije izašla sam pomislio da je stvarno neki nedokazani mulac koji misli da je popio pamet svjeta. I ne moraš vrijeđat inteligenciju jer ti sada sa ovom pločom mi se onda možeš pridružit!! 

 

No dosta smo čovjeku tu ispamali temu. Over and out

Ok, preformulirat cu tvrdnju. Ne postoji am3 SLI maticna na hrvatskom trzistu a i ove koje postoje vani ne isplati se kupovati . MSI najavljuje i odgadja AM3 plocu sa podrskom za SLI i AMD ovim chipsetom. Ulavnom, ako netko zeli dobar SLI nek ide na Intel 1366 platformu.

16 godina
offline
RE: Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn
Commodore kaže...

Ok, preformulirat cu tvrdnju. Ne postoji am3 SLI maticna na hrvatskom trzistu a i ove koje postoje vani ne isplati se kupovati . MSI najavljuje i odgadja AM3 plocu sa podrskom za SLI i AMD ovim chipsetom. Ulavnom, ako netko zeli dobar SLI nek ide na Intel 1366 platformu.

Ah... tehnomax 739 kuna. Definitivno Over and Out

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2010 16:45 (doktor1).
13 godina
protjeran
offline
RE: Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn
doktor1 kaže...
Commodore kaže...

Ok, preformulirat cu tvrdnju. Ne postoji am3 SLI maticna na hrvatskom trzistu a i ove koje postoje vani ne isplati se kupovati . MSI najavljuje i odgadja AM3 plocu sa podrskom za SLI i AMD ovim chipsetom. Ulavnom, ako netko zeli dobar SLI nek ide na Intel 1366 platformu.

Ah... tehnomax 739 kuna. Definitivno Over and Out

eto, sad znam nesto novo, no to ne mijena cinjenicu da su to mrtvi chipseti bez USB 3, SATA 3..... neisplativo

14 godina
neaktivan
offline
Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn

A da se prestanete se prepirat na koju ploču ide SLI , a na koju nejde te da umjesto toga čovjeku složite konfu???

http://www.speedtest.net/result/689739908.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn
Dundalo kaže...

A da se prestanete se prepirat na koju ploču ide SLI , a na koju nejde te da umjesto toga čovjeku složite konfu???

Slozena mu je vec. Bar na ovom forumu ima mali milijon ovakvih tema. Inace su sve iste a ja sam na ovoj doznao da i kod nas ima kupiti MSI AM3 sa Nvidijinim cipsetom. Dakle konstruktivna prepirka, bar se ne vrijedjamo. Pokretac teme je malo tvrdoglav i ako mu se ne moze objasniti da za 8k kn treba kupiti fullHD monitor velike dijagonale jer je na njemu puno ugodnije raditi, gledati filmove i igrati, tema vise nema smisla.

14 godina
offline
RE: Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn
stoncin3 kaže...
Encyanix kaže...

ljudi budzet se promjenio yupiiii Osmijeh imam fore od7500kn do 8000kn. sta bi ste sad dodali na konfe koje ste smislili ?

 Ja ti odmah dam zeleno svjetlo na konfiguraciju koja će ti držati sve i igre i torrente i PhotoShop i dalje za 4 godine.

Ja bih na Intel-nVidia za tako visok budžet?Namigiva

ova mi se konfa sviđa Osmijeh

14 godina
offline
Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn

ok da zavsrimo.slozite mi ljepu konfu al da se svi sloze za to i tocka.jer nezelim ozet nes za 8k a moze i bolje za manju ili istu cjenu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn

da te nema, trebalo bi te izmislit!

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
RE: Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn
nixass kaže...

da te nema, trebalo bi te izmislit!

hahahahahBelji se

13 godina
neaktivan
offline
Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn

Za 8000kn:

 
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Gamerska Konfa+LCD monitor do 5500kn

Stavi mu brži disk Caviar Black, može i dva manja od 250G u raid0, napajanje 520W mu je dosta za HD5870, memorija Kingmax je isto OK, a jeftinija je i možda da si i sam izabere neko lijepo kućište pa mu još mi kažemo ako je dobro neki medium tower ATX prostrano i prozračno ne mora sad biti HAF po 700KN.

Ipak je to investicija od 8000.

Monitor možda onaj LG model 2243? Isto Full HD!Neodlučan

trash bin can:S
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2010 8:21 (stoncin3).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice