Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta hitno

poruka: 25
|
čitano: 2.387
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta hitno

Kupio sam laptop na Ekupi odnosno na stranici je navedeno ovo:

 

Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6, 82K2028PSC, 15,6, AMD Ryzen 5 5500H, 16GB RAM, 512GB SSD, nVidia GeForce RTX 2050, Free DOS, laptop

LINK: https://www.ekupi.hr/hr/Računala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Gaming-laptopi/Lenovo-IdeaPad-Gaming-3-15ACH6%2C-82K2028PSC%2C-15%2C6%2C-AMD-Ryzen-5-5500H%2C-16GB-RAM%2C-512GB-SSD%2C-nVidia-GeForce-RTX-2050%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000565512


Instalirao sam Windowse 10 i krenem s driverima, a u sustavu mi piše "AMD Radeon Graphics", znači navedeno je na stranici i na deklaraciji kutije laptopa "nVidia GeForce RTX 2050", a ja to nigdje ne vidim...provjerio sam više puta, skuni i Lenovo Vantage software, provjerio i u Task manageru i sve...

Je li moguće da je krivo navedeno na deklaraciji ili da su muljali i poslali nešto krivo? 
Je li moguće da je izvađena grafička van? 

 

Kako to mogu provjeriti?

 

Laptop je star točno mjesec dana, a budući da je poklon, danas sam išao instalirati Windowse i sve pripremiti za rad.... 


Hvala na odgovorima. 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta h

Ovo je slika s kutije:

 

 

 

Ps. Je li moguće da ne prepoznaje da je to GeForce RTX 2050 ako ne instaliram NVIDIA driver s njhove stranice?  Buni me to što po defaultu piše RADEON Graphics...


11 godina
offline
Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta hitno

To ti je vjerojatno od AMD iGPU-a, skini sa Nvidine stranice driver za RTX2050 i instaliraj.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta h

Vjerovato zato što ti procesor ima i GPU, pa njega prepoznaje. Probaj ga isključiti u biosu.

4 godine
offline
Re: Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta h

Idem prvo skinuti Nvida driver....  nisam hito kad mi niej uopće pokazivao ni znakove GeForce....  

4 godine
offline
Re: Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta h

Lako moguće, idem prvo instalirati Nvidiu pa vidjeti....  onda ću u BIos ako ne prođe ovo

16 godina
offline
Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta hitno

Vjerovatno je tu, no ti si uočio integriranu vegu, no Lenovo sa Nvidiom ima svaki nakeljen i stiker od Nv na samom laptopu, imaš li ga??

Ako da tu je negdje i čuči....nije neka sreća sa 64bita, no nije ni neka lova, no ja bi svakako išao na 3050ti varijantu, imao sam je i bogami najbrža 3050ti što može biti je bila....u performance modu je isisala bateriju na punjaču jer nije mogao 125W punjač punit i pratit dok je bila u OC modu koliko je srkalo struje

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2024 18:58 (Wiz3m4n).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta h

Ima sticker, znači mora biti unutra...sad instaliravam Nvidiu baš drivere sa službene stranice. 
Kupio sam 2 laptopa, drugi je baš 3050....  taj je sinu, a ovaj slabiji ženi. Ona ne bude igrala igrice :D

16 godina
offline
Re: Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta h

Ma unutra je svakako, nije da ne može, nije tako loša kartica no za igranje ipak je 3050/ti bolja... iskreno do prije par dana nisam ni znao za rtx 2050, reko koji je to đavo :) pa ajmo na review kod Jarroda 

 

još budete u lanu u 3je igrali

11 godina
offline
Re: Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta h
Wiz3m4n kaže...

Ma unutra je svakako, nije da ne može, nije tako loša kartica no za igranje ipak je 3050/ti bolja... iskreno do prije par dana nisam ni znao za rtx 2050, reko koji je to đavo :) pa ajmo na review kod Jarroda 

 

još budete u lanu u 3je igrali

 

RTX3050 nije ništa posebno brža od RTX2050

 

4 godine
offline
Re: Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta h

Haha... da svaki sa svog kompa :)  Budu klinci, samo moj desktop komp im ne dam :) 

Ima sticker Nvicida i Radeon na laptopu....  instalirao sam Nvidiu i opet mi piše Radeon. Otišao sam u Bios, promijenio onaj Switch...  ali opet ne pokazuje u Win 10 GeForce....  mislio sam da bi to trebalo po dafaultu biti.....   ima još koja ideja?

11 godina
offline
Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta hitno

Odi u Device Manager pod Display adapters i vidi šta ti tamo piše

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta h
ibme74 kaže...

 

RTX3050 nije ništa posebno brža od RTX2050

 

 Kako u kojem naslovu, zna biti i do 35% lošija zbog uske sabirnice, a i verzije ovisno o W nisu iste....od 3050 do 3050 zna biti i te kakve razlike, naravno nije to ferari i fićo razlika, no bude je

 

 

Ako ne upali obična instalacija instaliraj si ddu uninstall pa makni sve od Nvidije i od AMD te instaliraj prvo Nvidija drivere koje si skinuo i napravi update....također možeš i bez toga otić pod update i vidi opcionalne updejte šta ti nudi, da li ti nudi za Nvidiju?!

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2024 19:38 (Wiz3m4n).
4 godine
offline
Re: Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta h

AMD Radeon Grapichs. 

To me i buni i nije mi jasno, godinam asi sam slažem sve, ali ovo mi sad nije jasno...

4 godine
offline
Re: Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta h

Tko će to sve pohvatati, prije su bile samo ili jedna ili druga grafička, ovo danas je milijun oznaka i opcija... :)

4 godine
offline
Re: Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta h
Wiz3m4n kaže...
ibme74 kaže...

 

RTX3050 nije ništa posebno brža od RTX2050

 

 Kako u kojem naslovu, zna biti i do 35% lošija zbog uske sabirnice, a i verzije ovisno o W nisu iste....od 3050 do 3050 zna biti i te kakve razlike, naravno nije to ferari i fićo razlika, no bude je

 

 

Ako ne upali obična instalacija instaliraj si ddu uninstall pa makni sve od Nvidije i od AMD te instaliraj prvo Nvidija drivere koje si skinuo i napravi update....također možeš i bez toga otić pod update i vidi opcionalne updejte šta ti nudi, da li ti nudi za Nvidiju?!

 


Uopćew mi Nvidiu nigdje ne nudi.... sve sam pregledao.... ni u BIOSU mi to ne nudi.. zato mi nije jasno. U WIn samo Radeon Grapichs piše. Eto, stvarno mi nije jasno, a nove WIN10 sam sada stavio. Da skinem sve drivere ua grafičku ili da probam instliratri za ploču nešto ili chipset, možćda prepozna?

4 mjeseca
offline
Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta hitno

Nvidia spava. Aktivirat će se kada se pokrene igra.

Tako radi to svičanje.

Imam ja laptop sa i5 GPU na sebi. On sve obavlja što je lajt. Recimo gledanje videa u playerima i cjelokupnog OS-a.

Pokrenem igru, starta 3050 i pale se silni ventilatori.

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta h

Odi na windows update i neka ti povuče sam pa češ vidjeti, imaš i oid opcionalni update drivere pa vidi šta ti i tamo nudi....odradi to prvo

 

Morao bi imati Nv control panel ako su driveri instalirani svakako....svaki puta nakon friške instalacije win pametno je pustiti mu da sam povuče updejte, a onda sve ostalo....Vantage i sl.

Kasnije odeš u device menager pa vidiš je li mu šta fali. Moj savjet, ja tako radim već godinama, kasnije lako zamjeniš stare drivere koje je update povukao sa novima

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2024 19:47 (Wiz3m4n).
14 godina
offline
Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta hitno

Skini Lenovo Vantage i probaj forsirati koristenje dedicated GPU-a umjesto integruse.

 

https://download.lenovo.com/pccbbs/pubs/legion_s7_16_7/html/en-us/explore_GPUMode.html

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta h
Wiz3m4n kaže...

Odi na windows update i neka ti povuče sam pa češ vidjeti, imaš i oid opcionalni update drivere pa vidi šta ti i tamo nudi....odradi to prvo

 

Morao bi imati Nv control panel ako su driveri instalirani svakako....svaki puta nakon friške instalacije win pametno je pustiti mu da sam povuče updejte, a onda sve ostalo....Vantage i sl.

Kasnije odeš u device menager pa vidiš je li mu šta fali. Moj savjet, ja tako radim već godinama, kasnije lako zamjeniš stare drivere koje je update povukao sa novima

 
Sve sam to napravio, friški win10, ažurirano sve odmah, Nvidiu najnovije drivere stavio....  i dalje pokazuje Radeon ...  instalirao sam Vantage, sad ću iz njega povući neke manual drivere koje nudi možda proradi...

U Device manageru nema onih žutih upozorenja, sve je uredno....  samo kažem, Nvidia se ne spominje nigdje, kao da nije unutra...

4 godine
offline
Re: Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta h
tuna-1 kaže...

Skini Lenovo Vantage i probaj forsirati koristenje dedicated GPU-a umjesto integruse.

 

https://download.lenovo.com/pccbbs/pubs/legion_s7_16_7/html/en-us/explore_GPUMode.html

 Idem i to probati, hvala

16 godina
offline
Re: Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta h

skini Unigine benchmark, on ti je nekih 300mb i zavrti ga pa češ vidjeti :=)

4 godine
offline
Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta hitno

Ekipa, hvala uspio sam. 

Trebalo je u Lenovo Vantage otići da on predloži drivere i onda otići na manual drivere i naći ono što nudi, znači driver od prošle godine kojije malo stariji jer onaj s Nvidia stranice ne radi.... 

Sad piše u Device Manageru RTX 2050

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta hitno

Şada supruga može navalit na tenkove ili pak pubg 

Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Molim pomoć oko konfiguracije laptopa, dosta h
Wiz3m4n kaže...

Şada supruga može navalit na tenkove ili pak pubg 

 Hahha... da, nešto lagano, prije će Worms ona igrati  ili žće sinovi uskočiti svaki na jedan komp, a ja na svoj pa neku pucačinu novu probamo :D 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice