Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.234
|
čitano: 3.843.166
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

pardonček, vjerojatno sam dvaput zbrajao ram - ispravak i gore

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

asinho

 

Ako bi isao na nadogradnju svoje konfiguracije trazi cpu + gpu koji sam ti savjetovao u proslom postu.

 

Ako bi isao na novu konfiguraciju idi na ovo te iskoristi svoj hdd, psu i case:

 

FX 8320

ZALMAN CNPS10X OPTIMA

ASUS M5A97 R2.0

KINGSTON 8GB 1600 MHZ

SAPPHIRE R9 270X 2GB DUAL-X OC + BF4

 

= 4185 kn - besplatna dostava, a ako si iz Zg-a imas i besplatno slaganje uz uvjet da doneses svoje komponente.

 

 

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Zahvaljujem svima na pomoći

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

 

evo i ja se bacam na obnavljanje komponenti pa imam par konkretnih pitanja

 

prvo je monitor!

 

treba mi nešto HD da mi služi za komp i ps3 (jednog dana i ps4 vjerojatno). pa sam gledao malo 24" i 27" modele ali kako sam najčešće dosta blizu monitora, mislim da je 24" taman. ovdje mislim da mi je dell P2414H najbolji izbor.

 

sad, trebam nešto što će tjerat witchera3, dragon age 3 i sve i svašta da bude super na tome!

 

procesor, memorija i grafička, tu trebam savjete :) nisam overclocker pa da znate

 

imam ovu matičnu, Gigabyte Technology Co., Ltd. EP45-DS3L (Socket 775), ne znam jel iskoristiva za nove djelove ili trebam i to?

 

napajanje je 450W, coolermaster, to mi je isto upitno :)

 

evo puno pitanja, hvala na pomoći!

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Savjeti o nadogradnji računala

a ono najveznije...koliko love imas i koji je nacin plačanja?

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

pa vidim da futura ima maestro 12 rata, ali tu sam fleksibilan donekle, keš znam da je povoljniji, ali recimo da mi je to zadnja opcija, prvo sam mislio vidjet koja bi bila cijena pa smislit kako dalje

 

oko 4-5 tisuća je okej

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Savjeti o nadogradnji računala
Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.2.2014 22:04 (FakeDeath).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Razmisljam o kupnji novog procesora, za socket 775. Sada imam kao sto mozete i vidjeti pod moj pc petnium dual core e2200@2,20ghz. Nebi se upustao u veliki trosak je mi pc nije u prvom planu, pa sam razmisljao da uzmem core 2 duo e6700@2,66ghz ili pentium dual core e6700@3,20, no zanima me dal se to isplati. Taj mi proc odgovara po cijeni a nista skuplje mi se neda uzimat, al me zanima ako netko ima iskustva s tim procesorom pa mi moze rec dal se isplati to uzet...molim bez preporuka za quad-corove, jer mi to nije u planu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.2.2014 23:04 (Bado).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Savjeti o nadogradnji računala

neces ništa puno s time postici vec samo baciti lovu...

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Samo ako ćeš na neki Core 2 Quad, drugo ništa nećeš osjetiti ili imati koristi od nadogradnje.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

znam da na radu u windowsu necu primjetiti, ali me zanima za gaming

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Bolje uzeti neki cooler i overclockirati taj procesor cim vise
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pogledaj na njuškalu quad za 350 kn.

Iz Rijeke sam pa ti mogu pogledati.

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Bado kaže...

znam da na radu u windowsu necu primjetiti, ali me zanima za gaming

Ista stvar.

Twitter: @191x7
13 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Sad gledao sam malo i zakljucio da bi ovaj pentium dual core e6700@3,2ghz bio oko 60% brzi, al ne zelim bacit novac, no s druge strane htio bi nadograditi pc da se barem malo osjeti u igrama, no quadovi u tom socketu su mi dosta skupi, pogledo sam za q6600@2,4ghz na njuskalo je oko 400-500kn. Stvar je u tom da mi netreba cpu za neki high end gaming, nego neki prosjek, a ovaj je vec dosta zastario.Idealan benchmark bi mi bio battlefield bad company 2, kojeg s ovim procesorom nemrem igrat u mp-u, a kad bi ga s e6700 mogo igrat na nekih 50-ak fps onda mi bolje za sad nebi ni trebalo.Evo pa recite sto mislite(ovaj core2 duo model je iz 2006 a pentium iz 2010)

1 Pentium Dual Core E6700@3,2Ghz
0 Core2Duo E6700@2,7Ghz(stariji)
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.2.2014 0:02 (Bado).
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Šta si ti briješ? Core 2 Quad je jedva dostatan za low end gaming ako želiš tu i tamo odigrati koju moderniju igru.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
191x7 kaže...

Šta si ti briješ? Core 2 Quad je jedva dostatan za low end gaming ako želiš tu i tamo odigrati koju moderniju igru.

ajde i ti ga više drobiš, onda ja sa e8400 sanjam da igram skoro sve, ne samo neke, moderne igre na low i medium, a neke i na high (izuzevši smeće od bf4 koje ionako nemam želje niti pogledat - da ima nas i takvih koji ne svršavaju na bf3/4)

16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Šta ti točno, od modernih naslova, dobro radi na tom dualcu?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
191x7 kaže...

Šta ti točno, od modernih naslova, dobro radi na tom dualcu?

Quake na ultra{#}

...{#}

Strm
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Skyrim, far cry 3, witcher, metro last light, bioshock zadnji itd itd
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
picajzla0707 kaže...
Skyrim, far cry 3, witcher, metro last light, bioshock zadnji itd itd

Skyrim je relativno nezahtjevan + naslov iz 2011. Sada je 2014. Ne bih baš rekao da je moderan.

A ako koristiš modove za grafiku i ostalo da djeluje moderno - onda ti sigurno ne radi dobro.

 

Far Cry 3 ti možda i radi, ali tešk oda ti radi dobro, osim na najnižim detaljima i rezoluciji mobitela.

 

Witcher je iz 2009. Još starija igra dakle.

 

Metro Last Light ti ne vjerujem da si igrao glatko na tom dualcu, osim možda na najnižim detaljima i rezi mobitela a da glatkim smatraš 20 fps.

 

Zadnji Bioshock možda, nisam siguran koliko je zahtjavn. Iako...

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Hehe, stvarno si naporan, reza je 1280x1024 jer je takav monitor, witcher je bio isto zadnji, metro sam odigrao bez trzaja, skyrim još uvijek spada u moderne igre, pa nije pacman...kako bilo, sve sam ih odigrao normalno, da bi bilo dobro pjacati detalje i rezu - bi, ali na kraju ako uzivas u igri to postane manje bitno
12 godina
odjavljen
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
191x7 kaže...
picajzla0707 kaže...

 

Zadnji Bioshock možda, nisam siguran koliko je zahtjavn. Iako...

 

Poprilično, koliko i MLL ako ne i više.

A pogledaj mu rezu monitora, nema se tu što čuditi.

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Hahahahahahah, pa ja sam na toj rezi igrao s pentiumom 4 s.775  i 9600GT-far cry 3 na medium {#}

...{#}

Strm
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Kupi monitor i sačuvaj si oči!!

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Strm kaže...
Hahahahahahah, pa ja sam na toj rezi igrao s pentiumom 4 s.775  i 9600GT-far cry 3 na medium {#}

...{#}

već se drugi put iz*rkavaš bez razloga jer kao prvo i dalje imaš pentiuma dualca koji nije baš daleko od e8400, a kao drugo monitor i reza su takvi kakvi su, ništa slabije od recimo monitora cijenjenog kolege 191x7 koji tako s visoka spominje mobitel-rezolucije (osim što je njegov monitor wide screen - dakle oštrina prikaza nam je jednaka osim što je njegov monitor širi, a obzirom da smo u 2014. s reza od 1680×1050 također spada u tu posprdnu mobitel-rezoluciju)

dakle, svatko radi na onome što ima i teži boljem naravno, a jel to za ismijavanje prosudi sam kad se nađeš sljedeći put u raspravi s nekim čija grafička ili proc vrijedi nekoliko puta više od tvoje cijele kante

u konačnici u "modernom" gamingu, dakle u 2014. godini kako to neki procjenjuju frazu moderno, aktualna je reza 4k i u tom smislu i ja sa 1280×1024 i kolega 191x7 sa 1680×1024 smo debelo zastarjeli, jel, jednako kao i moj e8400, nečiji core2quad (s kojim nemože ni povremeno odigrati koju modernu igru), tvoj pentium pa jednako tako i phenom od kolege 191x7

12 godina
odjavljen
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
picajzla0707 kaže...
Strm kaže...
Hahahahahahah, pa ja sam na toj rezi igrao s pentiumom 4 s.775  i 9600GT-far cry 3 na medium {#}

...{#}

već se drugi put iz*rkavaš bez razloga jer kao prvo i dalje imaš pentiuma dualca koji nije baš daleko od e8400, a kao drugo monitor i reza su takvi kakvi su, ništa slabije od recimo monitora cijenjenog kolege 191x7 koji tako s visoka spominje mobitel-rezolucije (osim što je njegov monitor wide screen - dakle oštrina prikaza nam je jednaka osim što je njegov monitor širi, a obzirom da smo u 2014. s reza od 1680×1050 također spada u tu posprdnu mobitel-rezoluciju)

dakle, svatko radi na onome što ima i teži boljem naravno, a jel to za ismijavanje prosudi sam kad se nađeš sljedeći put u raspravi s nekim čija grafička ili proc vrijedi nekoliko puta više od tvoje cijele kante

u konačnici u "modernom" gamingu, dakle u 2014. godini kako to neki procjenjuju frazu moderno, aktualna je reza 4k i u tom smislu i ja sa 1280×1024 i kolega 191x7 sa 1680×1024 smo debelo zastarjeli, jel, jednako kao i moj e8400, nečiji core2quad (s kojim nemože ni povremeno odigrati koju modernu igru), tvoj pentium pa jednako tako i phenom od kolege 191x7

 

O ćemu ti? Znaći i 1920x1080 je isto kao i tvoj monitor? 1680 x 1050 i 1280x1024 nemaju nikakve veze.

I ne 4K nije aktualna reza, da je aktualna onda bi barem 50% ljudi imalo 4K monitore, a nemaju. Aktualna reza je 1080P.

14 godina
moderator
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Držite se teme, bez nepotrebne rasprave.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.2.2014 14:20 (XXX-Man).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ako mi neko moze pogledati za intel e8400 ili e8500 do 200 kn nek mi javi. Unaprijed hvala!

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala
Pozz, tema ima 180strana i ne da mi se citat to sve... moje pitanje:
Da li se isplati da nadogradim moj racunar?
Konfiguracija:
1 CPU 1.7 ghz
1gb ram DDR 1
Grafika 256MB ADP
HDD 180, 49 (to mi je nebitno)
eto da li se meni isplati da kupim grafu dobru.. 512MB ima za 100KM (oko 400KN)
ram 2x2gb ili 1x1 gb oni se mogu nac za 30KM/kom. (oko 70KN)
Ja se iskreno nadam da moze da se donagradi jer trenutno nemam para za bolji, a necu imati ni za 1god... HVALA!
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice