Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.273
|
čitano: 3.906.546
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
izvone kaže...

Lako za monitor,to cu uzet jace pa neka bude za buducnost kada cu moc gurat 144hz,lako monitor stavim na 60. Više mi je zbog toga dal da idem na 1080 il cekam. Baš gledam,nova konfa vani me dode 1500eur,sto nije mala cifra,zato i gledam da trenutno najbolje iskoristim.

 

Pitanje,zašto jača grafa ako idem na manji refreshrate?

da budeš duže miran igrajući igre na visokim detaljima.

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Nisam siguran da li je dobra tema ali vjerujem da ću u ovoj temi prije dobiti odgovor.

Kupujem proc, matičnu i ram.

Odlučio sam se za R5 1600 + MSI Tomahawk (nadam se da je dobar odabir) i trebao bi pomoć, savjet oko odabira best buy memorije, da ne bi poslije bilo nismo znali pa nešto ne bude radilo kako treba.

Trebam varijantu od 8 gb i varijanta od 16 gb pa da vidim što je isplativije.

Grafička bi bila 99% GTX 1060 3gb.

Bio bih jako zahvalan na pomoći.

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

sa koliko love raspolažeš za sve skupa?

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Za proc, mbo  i ram, ako je potrebno nekih 3500, ako baš igra nekih 100 - 200 kuna naći će se.

Ako je dovoljno 8 gb memorije još bolje (ima se kud utrošiti) samo bi želio da vidim i varijantu sa 16 gb i da li mi se u ovom trenutku uopće isplati uzeti 16 gb.

Previše je memorije na ponudi, frekvencija ova, ona, latencija ovakva, onakva, 2 x 4 gb , 1 x 8 gb, vidi da li je podržana za ovu ploču, za onu, za Ryzen treba brža memorija, tako da sam se u svemu tome totalno pogubio.

U planu je bila i Asrock AB350 Pro 4, MSI PC Mate  i Asus Prime B350 Plus i iskreno, iako sam se odlučio za Tomahawk, nisam baš 100% siguran da sam dobro odabrao.

Bitno mi je da je pc future proof s obzirom da baš nisam sklon promjenama (sadašnji pc je star 9 godina i jedino novo na njemu je SSD i HD)

Hvala

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mrgud1 kaže...

Nisam siguran da li je dobra tema ali vjerujem da ću u ovoj temi prije dobiti odgovor.

Kupujem proc, matičnu i ram.

Odlučio sam se za R5 1600 + MSI Tomahawk (nadam se da je dobar odabir) i trebao bi pomoć, savjet oko odabira best buy memorije, da ne bi poslije bilo nismo znali pa nešto ne bude radilo kako treba.

Trebam varijantu od 8 gb i varijanta od 16 gb pa da vidim što je isplativije.

Grafička bi bila 99% GTX 1060 3gb.

Bio bih jako zahvalan na pomoći.

Ako ces prvenstveno gejmati, uzmi jacu grafu i slabiji CPU, imaces bolje graficke performanse.

Ako mislis gejmati prvenstveno, r5 1600 i ta grafa se ne isplati, bolje uzeti r3 1200 + 6gb 1060 i za razliku strpas vise memorije i bolju plocu, a gaming performanse ce biti bolje 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...

Ako ces prvenstveno gejmati, uzmi jacu grafu i slabiji CPU, imaces bolje graficke performanse.

Ako mislis gejmati prvenstveno, r5 1600 i ta grafa se ne isplati, bolje uzeti r3 1200 + 6gb 1060 i za razliku strpas vise memorije i bolju plocu, a gaming performanse ce biti bolje 

 

je, stvarno "osjetna" razlika između 3Gb i 6Gb modela, boli glava 

 

 

a razlika u cijeni je da stvarno zaboli glava 


12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

A onda dodju igre koje nemaju optimizaciju i imas manji FPS od grafe koja je debelo slabija tipa 1050ti 

 

 

Enivej, upariti jaci proc od r3 1200 i gtx1060 po meni nema smisla nikako jer nista ne dobijas po pitanju performansi u gamingu, a razliku strpas u dobar SSD/vise RAM-a.

Just my 2 cents 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...

A onda dodju igre koje nemaju optimizaciju i imas manji FPS od grafe koja je debelo slabija tipa 1050ti 

 

 

Enivej, upariti jaci proc od r3 1200 i gtx1060 po meni nema smisla nikako jer nista ne dobijas po pitanju performansi u gamingu, a razliku strpas u dobar SSD/vise RAM-a.

Just my 2 cents 

u kojoj to igri imaš manje FPS-a sa GTX1060 3GB nego sa GTX1050Ti? 

Kada i dođe igra koja će trebati više od 3GB VRAM-a, smanjiš postavku-dvije sa ultra na high i riješio si problem a vizualno ista stvar.

Ja ne tvrdim da je GTX1060 6Gb lošija kupnja, dapače, nešto je sitno jača i ima duplo više VRAM-a, ali da zbog toga plaćaš 700kn više, e to nema apsolutno nikakvog smisla

 

 

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Recimo u DE je razlika oko 60e izmedu 3gb i 6gb mislim da bi svatko tko zeli duze vremena imati grafu uzeo 6gb ako se mijenja svake godine 3gb je ok

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

u kojoj to igri imaš manje FPS-a sa GTX1060 3GB nego sa GTX1050Ti? 

zadnji resident evil

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

RAM je dosta poskupio u zadnjih 2-3 tjedna, evo ti nekoliko varijanti:

 



Hvala još jednom na prijedlogu. Imam još samo jedno pitanje i to u vezi memorije.

Ova prva je ona koju si mi predložio, samo se radi o kitu 2 x 8 gb

https://www.futura-it.hr/katalog/komponente/memorije/ddr4/cor-cmk16gx4m2a26c16

E sad, na temelju tvog prijedloga sam pregledao ponudu na nabavi i pronašao još dva kita za koja mislim da bi mi odgovarali. Cjenovno su unutar 100 kn, razlika u frekvenciji, latenciji i naponu. 

https://www.futura-it.hr/katalog/komponente/memorije/ddr4/cor-cmk16gx4m2b30c15

https://www.futura-it.hr/katalog/komponente/memorije/ddr4/pat-pv416g280c5kr

Koji bi bio najbolji izbor?

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Uzmi Corsair 2x8GB DDR4 3000 C15. Jeftiniji su i brži.

 

Preporučio bih ti da ideš na Ryzen konfu jer će ti duže trajati.

Glasine kažu da će na sadašnje ploče pasati i Zen2 procesor koji se očekuje 2019.g.

 

Dakle uzmi R5 1600 jer ipak osim 6 jezgri ima i 12 threadova koje Intel i5 8400 nema.

Matičnu uzmi ASUS ROG STRIX B350-F GAMING jer jedna od najboljih B350 ploča.

Memoriju možeš uzeti u istoj trgovini jer je dostava besplatna iznad 1000 kn.

Npr: Kingston HyperX PREDATOR DDR4 16 GB PC3200.

 

Možda bi bilo najbolje da se strpiš do drugoga mjeseca jer se tada očekuje izlazak Ryzen+

koji bi trebao imati veću brzinu i bolji overclock za najmanje 10% (dakle overclock na 4,4Ghz).

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2017 22:38 (Mile 74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pa kako je ta ASUS ploca sa cak 6 usb iza, , dvi pci16 pune sabirnice  tako jeftina ? Pa to tome dobijes puno bolju platformu sa tim Ryzen sa kvalitetnim komponentama za skoro duplo manje nego intel?

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zoro5 kaže...

Pa kako je ta ASUS ploca sa cak 6 usb iza, , dvi pci16 pune sabirnice  tako jeftina ? Pa to tome dobijes puno bolju platformu sa tim Ryzen sa kvalitetnim komponentama za skoro duplo manje nego intel?

 Na b350 chipsetu mozes samo crossfire upogoniti ne i sli ako ciljas na to. Pa Ryzen je jeftiniji i ima malo slabije performanse u igrama od intela

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Isplati li se potrošit više na ploču s punim x370 chipsetom i hoće li i novi ryzeni biti na istom chipsetu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Daymyen kaže...

Isplati li se potrošit više na ploču s punim x370 chipsetom i hoće li i novi ryzeni biti na istom chipsetu?

Svaka X370 ploca je za medalju iznad B350 i da, moci ce svi ryzeni novi raditi na istom chipsetu. 

Imas bolju faznu regulaciju, materijal izrade i veci heatsink za VRM i clockas bez mozganja na bilo kojoj, dok se isto ne moze reci za B350 seriju.

 

 

Koliko para toliko i muzike.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

B350 je za neki lagani overclock pogotovo jeftnije al za vecinu korisnika dovoljne.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
CroVandal kaže...

B350 je za neki lagani overclock pogotovo jeftnije al za vecinu korisnika dovoljne.

I da i ne.


Sigurno neces uzeti jeftinu B350 i clockati R7 Ryzena na tipa 4-4.1ghz jer ces je spaliti eventualno, ali imas jace modele koji ce bez ikakvih problema gurati 8 jezgri na 4ghz 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pa dobro naravno netreba kupovat najjeftiniju plocu i najjaci proc al recimo za r3 ili r5 su dosta i jeftine da guraju bar 3.8 bez problema

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

R3 mozes na bilo kojoj ploci clockati na 4ghz, 6 jezgri ne bih se usudio na Gigabyte b350 ili tipa asus bez heatsinkanog VRM-a

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Mile 74 kaže...
 

Možda bi bilo najbolje da se strpiš do drugoga mjeseca jer se tada očekuje izlazak Ryzen+

koji bi trebao imati veću brzinu i bolji overclock za najmanje 10% (dakle overclock na 4,4Ghz).

 

Nije da mi se žuri dok god "starac" služi kolko tolko svrsi. Međutim već sam u dva navrata  skupio nešto love za pc pa je otišlo na druge stvari.

Sad samo moram raščistiti sam sa sobom da li je razlika od 10% vrijedna čekanja par mjeseci.

 

 

 

11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

B350 je za r3 i r5, ako se ide na r7 onda definitivno x370

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

ASUS prime bez heatsinkovanog VRM-a i Gigabyte trashic ploce nikad OC 6 jezgri nece izdrzati (dugo) 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Nek drze 2 godine koliko je garancija i dosta, ja narucio asus b350 prime -a naletio na popustu za BF 60e  mislim da nema boljeg deala iduci tjedan dolazi r3 i rami... 8gb rama skuplji nego ploca 😂

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ploce imaju 3 god garancije

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...

ASUS prime bez heatsinkovanog VRM-a i Gigabyte trashic ploce nikad OC 6 jezgri nece izdrzati (dugo) 

Napisao sam B350, nisam naveo niti jednog proizvodjaca niti model. Osobno mi se najvise svida AsRock B350 Pro4

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Napisao sam B350, nisam naveo niti jednog proizvodjaca niti model. Osobno mi se najvise svida AsRock B350 Pro4

Ja jesam, namjerno jer je situacija takva.
Gigabyte b350 ploce treba izbjegavati, apsolutno.
ASUS B350 prime (ne plus) isto tako ako mislis OC 6/8 jezgri ako ne mislis neki ventic prema VRM-u isto tako.

 

4 jezgre mozes OC na svim plocama 4ghz bez ikakvih problema, opterecenje je minimalno k'o stock R5 1600 ili ako je bas napon tipa 1.45V onda je tu kao r7 1700 stock.

 

 

Po meni nema bolje od MSI B350 Gaming Plus, najbolja fazna regulacija i ogroman VRM heatsink, sve sto ti treba 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2017 20:17 (chaselol).
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Imas pravo 3 godine su to je jos bolje. Inace uzeo sam r3 da vidim kako ce radit a neda mi se cekat novi ryzen+ Kad izadu novi pocesori mozda cu zamjeniti za jaci, vrijeme ce pokazati moje potrebe nisu nista posebno da mi sa gtx1050ti treba jaci proc za sada.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Najbolje B350 ploče su ASUS ROG STRIX B350-F GAMING, MSI B350 GAMING PRO CARBON

i MSI B350 KRAIT GAMING.

Svi ostali proizvođači imaju samo dobre ploče srednjeg i nižeg ranga. IMHO Gigu treba izbjegavati.

Evo dobrog pregleda većine B350 ploča.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice