Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.243
|
čitano: 3.863.147
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Bok, zanima me hoce li mi corsair VX 450w biti dosta za:

Amd fx 8300 sa stock coolerom

Hd 7950 3 gb xfx

Ssd 240 gb

Ram 12 gb ddr3

I nezz jeli bitno ali umjesto monitora koristim TV.

Hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mrba kaže...

Bok, zanima me hoce li mi corsair VX 450w biti dosta za:

Amd fx 8300 sa stock coolerom

Hd 7950 3 gb xfx

Ssd 240 gb

Ram 12 gb ddr3

I nezz jeli bitno ali umjesto monitora koristim TV.

Hvala

 Bit ce dovoljno. Nije bitno. 

11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Napravio bih upgrade! sta bi se dalo jace staviti!

 

gtx 1060 6gb

16gb rama crucial

procesor i5 8400 2,80ghz

maticna gigabite  z370P

ssd 120

1 tb hdd

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
bajla92 kaže...

Napravio bih upgrade! sta bi se dalo jace staviti!

 

gtx 1060 6gb

16gb rama crucial

procesor i5 8400 2,80ghz

maticna gigabite  z370P

ssd 120

1 tb hdd

 

 

 Graficka 1070 i veci ssd. 

13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

hoce ovo biti dobro sta

 

Gigabyte B450 AORUS PRO

AMD Ryzen 5 2600X BOX, s. AM4 ili da uzmem AMD Ryzen 7 1700, 3,7GHz, 20MB, AM4, nije neka razlika puna u cijeni

Corsair 1X8GB DDR4 3000

Sapphire RX 570 Nitro 4GB

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

koju preporucujes

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Asusovu rog strix.

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
redragonNG kaže...

hoce ovo biti dobro sta

 

Gigabyte B450 AORUS PRO

AMD Ryzen 5 2600X BOX, s. AM4 ili da uzmem AMD Ryzen 7 1700, 3,7GHz, 20MB, AM4, nije neka razlika puna u cijeni

Corsair 1X8GB DDR4 3000

Sapphire RX 570 Nitro 4GB

 

 Sve zavisi za sta zelis racunar.

Ako se baziras iskljucivo na gaming onda je ryzen 2600 dobra preporuka i mozda malu mrvicu bolji od 1700

Ako zelis raditi u aplikacijama koje zahtjevaju vise jezgri, a ujedno se i igrati onda ides na r1700.

 

Ja sam evo dvije sedmice razmisljao o ta dva procesora i izabrao sam r1700, ja necu bas puno igrati se, radit cu u adobe paketu, te sam se odlucio za r1700 i malo bolju plocu. Po meni je r1700 ipak vise future proof, dvije jezgre i 4 threda vise se dobije, a koliko sam vidio lagano se OC-a na nekih 3,6 do 3,7 sa stock coolerom.

 

Isto tako ploce sa b450 cipom su dobre zlatna sredina ali po meni je bolje ici na x370 ili ako mozes x470 plocu.

Ako ne mozes uzimati sada 16GB rama i ne planiras uskoro uzimati dodatni ram onda ici na 2x4GB.

14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pitanje, da li bi ovakva nadogradnja (slika u prilogu) umjesto moje postojeće konfiguracije imala ikakvog smisla vezanog uz bolji gaming ili bolje samo kupiti GTX 1070 ili GTX 1070TI.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

bolja grfick ce ti dat vise

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
pacijent007 kaže...
freshyy kaže...

Ovo imam trenutno

Intel CPU Desktop Core i5-4460 (3.2GHz, 6MB,LGA1150)
MSI GeForce GTX970 Gaming, 4GB DDR5
ASRock H81M-HDS R2.0 (s1150,DDR3,USB 3.0,SATA III,DVI/VGA/HDMI) mATX,Usb 3.0 header ASR-H81M-HDS R2.0
Kingston DDR3 1600MHz,C11, 8GB
Zalman Z1, USB3.0 black, 2x120mm ZAL-ZM-Z1
Fortron Hyper 500W, 80+ - 60mj.
HDD Toshiba P300 1TB, 64MB, 7200rpm, High-Performance

 

Gledam nadogradit, mozda do nekih 10.000kn. SSD i HDD imam, za napajanje i kuciste isto novo samo ako je potrebno. Mislio sam ostaviti 970 gtx, al mislim da ako bi uzimo nesto tipa i7 8700k, vjv bi bio zesci bottleneck, tak da nzm. Konfa je iskljucivo za gaming Black Ops 4 - Blackout i nekad PUBG, znaci battle royale igre, da vrti na 144+ fps na low postavkama, ali da imam mozda i mogucnost streamanja i da igra radi u nekim normalnim fpsima

 10k i ostavio bi tu grafu i uzeo 8700k a zelis 144 fps lock haha. Joj bože sta sve nećemo pročitati.. Prvo da te pitam jel ti imas ili trebaš 144hz monitor? Drugo, i7 8700k i 144 fpsa stabilno za 10k zaboravi.. Savjet uzmi ryzen 7 2700 ko svaki zdrav čovjek i gtx 1070ti ili gtx 1080 ako se da ugurat i opet ćeš imat jako blizu 144 fpsa za puno manje novaca tj stat ce ti sve u budžet 

 Ne trebam monitor. Ryzen 7 zvuci puno bolje i skoro 1k kn je jeftinije od 8700k a gubi mozda 10-15 fpsa u odnosu na 8700k. Pri upitati cu u drugoj temi za cijelu konfu oko ryzena 7 2700. tenks

11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala
Pozdrav,
imam na raspolaganju nekih 1400 - 1600kn keš koje bi potrošio na nadogradnju ako mislite da bi se moglo nešto racionalno složiti.
Pc mi služi za rekreativno igranje Pubga, Battlefield 1, black ops 3 i takvih naslova
Konfa:
Lg monitor 24" ips Full hd, planirano jednom ici na 1440p
Asrock ab350m
Ryzen 3 1200 oc 3500
1x 8gb Crucial 2666 ram
gtx 1060 6gb
2x ssd
1x hdd
mislio sam kako su pale cijene ići na r5 1600 i prodat moj proc
i da li je istina ak dodam još 8gb rama da bi trebalo to još brže raditi jer bi bilo dual channel?
vaša mišljenja?
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 19:25 (vex3855).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ne znam je li dobra tema ali da probam. Dakle PC iz profila, sve je tiho sve je dobro ali čujem HDD stalno. Kako da ga postavim da ga utišam? Postoje li neki vijci, guma ili bilo šta? Kada ga odspojim računalo je gotovo nečujno.

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ParaNO1d kaže...

Ne znam je li dobra tema ali da probam. Dakle PC iz profila, sve je tiho sve je dobro ali čujem HDD stalno. Kako da ga postavim da ga utišam? Postoje li neki vijci, guma ili bilo šta? Kada ga odspojim računalo je gotovo nečujno.

 fractal je poznat po tom problemu da se vibracije prenose na kućište

pretpostavljam da si hdd pričvrstio sa onim njihovim šarafima i gumicama

 

uglavnom, probaj malo otpustiti šarafe da nisu do kraja zategnuti 

kod mene je to dosta anuliralo vibracije na arc mini r2, a i otkako sam ubacio dva ssd-a hard diskovi se gotovo nikad i ne pale

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
picajzla0707 kaže...
ParaNO1d kaže...

Ne znam je li dobra tema ali da probam. Dakle PC iz profila, sve je tiho sve je dobro ali čujem HDD stalno. Kako da ga postavim da ga utišam? Postoje li neki vijci, guma ili bilo šta? Kada ga odspojim računalo je gotovo nečujno.

 fractal je poznat po tom problemu da se vibracije prenose na kućište

pretpostavljam da si hdd pričvrstio sa onim njihovim šarafima i gumicama

 

uglavnom, probaj malo otpustiti šarafe da nisu do kraja zategnuti 

kod mene je to dosta anuliralo vibracije na arc mini r2, a i otkako sam ubacio dva ssd-a hard diskovi se gotovo nikad i ne pale

Da, koristio sam sve što je došlo uz kućište. Nije jako zategnuto ali probat ću otpustit malo 
Ako to ne pomogne, ima kakva druga mogućnost?

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Eventualno gumene trake, pa ih omotati oko hdd i ispreplesti oko rupa na hdd-kutiji, bez ladica - to je najtiše rješenje. Na mobu sam sad, ali imaš na netu slična rješenja za vidjeti.
14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozz,vrijeme je da za black friday malo upgrade-am konfu. Cekao sam dugo da padnu cijene na kraju narasle u nebo,no nemogu vise cekat jer mi treba PC sa 4K support i encodingom. Uz to sam u sferi High refresh gaminga,high excel workload,video (manje) i photo editing. Zbog velike cijene 8700k isao bi na 8600k i na OC 5Ghz ako je moguce. GLedam malo i ove nove 9. gen intele no cijenom su dosta visoki a nema neki benefit,da je 9700k jeftiniji odmah bi ga uzeo.

 

Zasada mi je u planu ovo sa slike. Rami kolko znam nemaju neku veliku razliku na intelu pa sam odabrao ove LED. Maticnu se jedino dvoumim izmedu msi Z370 GAMING M5,ASUS ROG STRIX Z370-H ili AORUS ULTRA GAMING. MSI mi naj jer ima 2 x m.2 i ima qled citac gresaka,uz to dobro izgleda. Bitno mi da M.2. bude x4,ako je moguce i oba porta.E sad po pitanju OC nisam upucen kolko su dobre i kolko je VRM dobar te tu trebam vasu pomoc. 

 

Ryzen mi trenutno nije u kombinaciji jer kolko god gledam testove tolko vidim da ryzen nije za 144hz gaming na 1440p.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Raja sta je po vama bolja opcija 27” 16:9 QHD monitor ili 29” ultrawide 2560x1080 monitor?

 

Koristit ce se za rad i gaming.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Dr. Vicko kaže...

Raja sta je po vama bolja opcija 27” 16:9 QHD monitor ili 29” ultrawide 2560x1080 monitor?

Koristit ce se za rad i gaming.

 Nemoj da ti drugi odlučuju kakav monitor da kupiš. :D

 

Ja sam isprobao 21:9 i bio mi je tako dobar da sam samo čekao priliku za neku povoljnu cijenu i uzeo 34".

Jedino što bi sad napravio, uzeo bi 1440p, a ne 1080.

 

Ko stvoreno za FPS i vožnju.

A u npr Wordu vidiš 3 stranice, u programima za obradu videa i zvuka vidiš 50% više trake za obradu... itd.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
CyberDemonVZ kaže...
Dr. Vicko kaže...

Raja sta je po vama bolja opcija 27” 16:9 QHD monitor ili 29” ultrawide 2560x1080 monitor?

Koristit ce se za rad i gaming.

 Nemoj da ti drugi odlučuju kakav monitor da kupiš. :D

 

Ja sam isprobao 21:9 i bio mi je tako dobar da sam samo čekao priliku za neku povoljnu cijenu i uzeo 34".

Jedino što bi sad napravio, uzeo bi 1440p, a ne 1080.

 

Ko stvoreno za FPS i vožnju.

A u npr Wordu vidiš 3 stranice, u programima za obradu videa i zvuka vidiš 50% više trake za obradu... itd.

 Trenutno za novce koje sam voljan izdvojiti mogu uzeti 27” 16:9 QHD monitor ili 29” ultrawide sa 2560x1080 rezolucijom.

Nisam se do sada susretao sa ultrawide monitorima pa zato pitam, a koliko vidim svi ih hvale. 34” 1440 monitori su ipak malo izvan cijenovnog ranga koji sam sada voljan izdvojiti.

 

Mogao bih uzeti 32” 16:9 QHD monitor, mislim da tu dobijem vise prostora od 29” ultrawide pa eto razmisljam jos.

 

Ako netko ima preporuka i iskustava bio bih zahvalan na savjetima.

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
CyberDemonVZ kaže...
Dr. Vicko kaže...

Raja sta je po vama bolja opcija 27” 16:9 QHD monitor ili 29” ultrawide 2560x1080 monitor?

Koristit ce se za rad i gaming.

 Nemoj da ti drugi odlučuju kakav monitor da kupiš. :D

 

Ja sam isprobao 21:9 i bio mi je tako dobar da sam samo čekao priliku za neku povoljnu cijenu i uzeo 34".

Jedino što bi sad napravio, uzeo bi 1440p, a ne 1080.

 

Ko stvoreno za FPS i vožnju.

A u npr Wordu vidiš 3 stranice, u programima za obradu videa i zvuka vidiš 50% više trake za obradu... itd.

 Ja isti setup preporučam/imam. 34" 3440x1440 rad i 27" 1440p 144hz gaming  

TheVeka
14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

 dal vrijedi zamjenit grafičku rx 480 nitro+ 8gb +2100kn dat za rx vegu 64? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
rokonja kaže...

 dal vrijedi zamjenit grafičku rx 480 nitro+ 8gb +2100kn dat za rx vegu 64? 

Koje su ti ostale komponente u PC i koji monitor, koliko gare imaju obe grafe?

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ryzen 2600x, 16gb rama monitor planitam drugi kupit (zavisi o grafici koju bi kupio). moja ima od 4mj. ove godine, a vega oko dvije.

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Okej, a napajanje i kučište? To je sve bitno da bude pravi odabir...

 

Btw daj link na vegu 64 da vidimo model?

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
TheVeka kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Dr. Vicko kaže...

Raja sta je po vama bolja opcija 27” 16:9 QHD monitor ili 29” ultrawide 2560x1080 monitor?

Koristit ce se za rad i gaming.

 Nemoj da ti drugi odlučuju kakav monitor da kupiš. :D

 

Ja sam isprobao 21:9 i bio mi je tako dobar da sam samo čekao priliku za neku povoljnu cijenu i uzeo 34".

Jedino što bi sad napravio, uzeo bi 1440p, a ne 1080.

 

Ko stvoreno za FPS i vožnju.

A u npr Wordu vidiš 3 stranice, u programima za obradu videa i zvuka vidiš 50% više trake za obradu... itd.

 Ja isti setup preporučam/imam. 34" 3440x1440 rad i 27" 1440p 144hz gaming  

 A da trenutno mogu izdvojiti novac izabrao bih i ja ovaj setup 

 

U principu dilema je spala na 32” 16:9 QHD ili 29” ultrawide 2560x1080.

svjestan sam da ovaj 29” ultrawide fakticki citav stane u 32”, da ima manje prave povrsine jer su fakticki istih dimenzija i rezolucije u duzini i da je 32 za nekih 25% visociji ali nekako kako god pogledam na recenzijama multitasking na 29” ultrawide mi djeluje bolje i lakse nego na 32” 16:9.

 

Imali netko ta iskustva?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

radna povrsina na qhd-u je skoro za trecinu veca i to iskljucivo u visini ... u sirini radne povrsine su identicne ... stoga bim ti preporucio da uzmes qhd 32"

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 2:46 (Giopriest).
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
metallic kaže...

Okej, a napajanje i kučište? To je sve bitno da bude pravi odabir...

 

Btw daj link na vegu 64 da vidimo model?

  evo ova vega https://www.amd.com/en/products/graphics/radeon-rx-vega-64, a napajanje je gigabytovo 750w i stane i veće u kučište (ne znam točno koje je). nije mi sada da mi gori zamjenit garfičku. možda da si kupim 1070ti ili 1080, ne znam što je pametno napravit.?

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 6:05 (rokonja).
14 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

 

Evo prije par dana bila kiša, skinuo AC Origins malo za ubit vrime međutim komp je preslab. Niti nemogu na FullHD uigrati već sam mora snizit na 720p i to dobivam graničnih 30 fps-ova (svi detalji low, AA isključen...).

Konfiguracija je sljedeća:

Intel Pentium G3220 s1150

12 GB DDR3 RAM Kingston HYperX Fury

Asus HD7700 1GB GDDR5 128-bit

Gigabyte H81M-S2PV

Samsung EVO 120 GB SSD

Corsair CX430W

Igricu san zaigra evo nakon skoro dvi godine i nije mi gaming primaran ali eto bi čisto volia da mogu pokrenit igricu u FullHD kad mi padne napamet (detalji mogu slobodno biti na low što se mene tiče).

Nevezano za igre komp je malo pregazilo vrime pa bi bia red malo ga updateat (ili novi kupovat). Vidia san na njuškalu npr RX570 ITX Pulse 4GB za oko 1000njak kn međutim i da kupim to mislim da nema smisla s obz na procesor.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
kagu kaže...

Pozdrav,

 

Evo prije par dana bila kiša, skinuo AC Origins malo za ubit vrime međutim komp je preslab. Niti nemogu na FullHD uigrati već sam mora snizit na 720p i to dobivam graničnih 30 fps-ova (svi detalji low, AA isključen...).

Konfiguracija je sljedeća:

Intel Pentium G3220 s1150

12 GB DDR3 RAM Kingston HYperX Fury

Asus HD7700 1GB GDDR5 128-bit

Gigabyte H81M-S2PV

Samsung EVO 120 GB SSD

Corsair CX430W

Igricu san zaigra evo nakon skoro dvi godine i nije mi gaming primaran ali eto bi čisto volia da mogu pokrenit igricu u FullHD kad mi padne napamet (detalji mogu slobodno biti na low što se mene tiče).

Nevezano za igre komp je malo pregazilo vrime pa bi bia red malo ga updateat (ili novi kupovat). Vidia san na njuškalu npr RX570 ITX Pulse 4GB za oko 1000njak kn međutim i da kupim to mislim da nema smisla s obz na procesor.

 

 

 Ja bi tu bocnija neki i5 ili čak i7 ako se nađe povoljno na njušci a za grafu bi uzeo isto s njuške gtx 1060 3gb. Dok ne prominiš procesor grafa te snage nema mnogo smisla.

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice