Sklapanje PC konfiguracija - do 400 EUR izdvojena tema

poruka: 10.346
|
čitano: 1.935.405
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Grafičku mislim kupiti naknadno kad dozvole financije....nešto u rangu 1500 kn tipa gtx 660ti

noob al volim učit
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

ovo mi se cini odlično!

 

to bi mi za početak bilo super i u okvirima buđeta 300e

 

hard imam i jedan externi od 1tb, potrebe mi nisu velike jer imam do max 3-4 igre na pc, a kad bude para mislim stavljati SSD 120 gb za OS i 1-2 TB HDD

 

Grafičku mislim naknadno stavljati, a dotle se koristiti posuđenom 6670 tako da nije žurba....

 

malo proučavam 1500 kn cjenovni rang 300+/- grafe....

 

edit.  ipak bi stavio X4 750K jer koristim ok grafu za svoje potrebe 6670, posuđena..

 

cooler ne premašuje budget, tako da se sve uklapa

noob al volim učit
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 21:57 (smak420).
15 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

primjetio sam da dosta ljudi koji tu pomažu i u nekim slučajevima ponuđuju integriranu grafiku, zaboravljaju da se ta ista grafika koristi glavnom memorijom, i nijednome ne pada na pamet propusnost memorije u single i dual channelu i kako će se to odnosit na veće rezolucije u igrama. pa ako već slažete nekome za povremeni gaming, složite kako spada, pa ako je moguće i sa skupljom memorijom većih brzina.

Moj PC  
1 1 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Pozdrav, dajte mi najbolje (rabljeno) za 400kn (max 500kn) da mogu igrat GTA SA (mozda i na high detaljima ako je moguce).
Gledao sam po njuskalu za 490kn Pentium 4 3.2GHz, 1 GB DDR RAM, 80GB HDD, integrirana grafa. Da li negdje ima bolje i jel to dovoljno za GTA SA (po mogucnosti high) 

Siky1234
12 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

mislim da je ta integrirana grafa ipak malo preslaba :S

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Znao sam :3 A ima li šta za 500kn na njuskalu ili mozda znate da neko prodaje da je bolje od ovog :3

Siky1234
12 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Pozdrav svima. Posto u zadnje vrijeme stalno nesto gledam s pc-a na komp dojadilo mi je stalno noskanje kompa i spajanje na tv pa sam ozbiljno poceo razmisljat o HTPC-u. Sada me zanima dali bi se mogao sloziti neki mali htpc za cijenu do maksimalno 1000kn, a idealno bi bilo i ispod. Sluzio bi za filmove, youtube, filmovzija... Ja sam bacio oko na onu novu am1 platformu, ali vec dugo nisam u svijetu komponenti pa ni sam ne znam sto je idealno. Hvala unaprijed na pomoci. Komponente moraju biti dostupne u ZG-u, idealno ADM ili Futura.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s- ostao Nexus 5
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Do 1k ili jos za manji iznos a da bude mali htpc jako teško pošto je ponuda itx ploča lagano katastrofa, no ako samo gledaš HD filmove, muziku, slike, streming fileova sa PC-a, youtube i jos ponekih dostupnih servisa topla preporuka za WD TV Live osobno ga imam player je mrakača.

13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
ranko091 kaže...

zaboravljaju da se ta ista grafika koristi glavnom memorijom, i nijednome ne pada na pamet propusnost memorije u single i dual channelu i kako će se to odnosit na veće rezolucije u igrama. pa ako već slažete nekome za povremeni gaming, složite kako spada, pa ako je moguće i sa skupljom memorijom većih brzina.

- Sve mi to znamo, ali nisam pop... da idem stavljati sad 2X2GB za dual channel.{#} Još da je 2X4GB, onda OK,

  ali budžet je budžet, budžet ne dozvoljava previše igranja s time.

- Zašto bih išao na skupu (bržu) memoriju? Pa onda mi je bolje otići na vanjsku grafu i amen, a memorija se

  jako lako OCa, samo treba malo znanja.

- Baš to, povremeni gaming, ne bude to gaming na velikim rezolucijama, pogotovo kod poznatijih igara,

  tako da ne treba ludovati previše i zahtijevati od integrirane grafe nešto što nije realno.

- Ako se želi poštano igrati, neka kasnije kupi vanjsku grafu ili neka odmah proširi budžet za nju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.4.2014 8:15 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
Valentin17 kaže...

- Sve mi to znamo, ali nisam pop... da idem stavljati sad 2X2GB za dual channel.{#} Još da je 2X4GB, onda OK,

  ali budžet je budžet, budžet ne dozvoljava previše igranja s time.

- Zašto bih išao na skupu (bržu) memoriju? Pa onda mi je bolje otići na vanjsku grafu i amen, a memorija se

  jako lako OCa, samo treba malo znanja.

- Baš to, povremeni gaming, ne bude to gaming na velikim rezolucijama, pogotovo kod poznatijih igara,

  tako da ne treba ludovati previše i zahtijevati od integrirane grafe nešto što nije realno.

- Ako se želi poštano igrati, neka kasnije kupi vanjsku grafu ili neka odmah proširi budžet za nju.

malo sam i previše računala poslagao, i to za razni spektar ljudi sa raznim buđetima. i kad ljudi kažu treba mu računalo, znao sam da će to računalo biti složeno i kao takvo će radit dok ne crkne. ništa se na tim računalima neće nadograđivat, jedino zamijenit ako nešto krepa.

 

tako da definitivno u startu takvim ljudima treba punudit maximalnu dobit za novac, ponekad i prekoračit limit par sto kuna zbog kvalitete.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
ranko091 kaže...
Valentin17 kaže...

- {#}

malo sam i previše računala poslagao, i to za razni spektar ljudi sa raznim buđetima. i kad ljudi kažu treba mu računalo, znao sam da će to računalo biti složeno i kao takvo će radit dok ne crkne. ništa se na tim računalima neće nadograđivat, jedino zamijenit ako nešto krepa.

 

tako da definitivno u startu takvim ljudima treba punudit maximalnu dobit za novac, ponekad i prekoračit limit par sto kuna zbog kvalitete.

 

Joj daj, razlike između single i dual channela neće biti i stavljati 2x2GB je glupo i nepotrebno.

 

FYI, ovo je it forum, ljudi će komp u 95% slučajeva nadograditi.

15 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
Deawood kaže...

 

Joj daj, razlike između single i dual channela neće biti i stavljati 2x2GB je glupo i nepotrebno.

 

FYI, ovo je it forum, ljudi će komp u 95% slučajeva nadograditi.

razlike su negdje minorne, a negdje rastu i do 30%. a razlika u cijeni i nije toliko drastična da se ljudima ne može ponudit i jedna takva opcija.

 

neznam što ste se tako uspuhali oko jedne sitne opaske. to je samo jedna varijabla koja se može ubacit, ako netko nema namjeru ikad više nadograđivat to isto računalo.

12 godina
odjavljen
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

30% razlike između single i dual channela? Aha...

U gamingu razlike neće biti, možda neki "pro" alati od npr. Adobea, ali u gamingu (za što svi ovdje kupuju ili "office") neće biti razlike.

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
ranko091 kaže...
Deawood kaže...

 

Joj daj, razlike između single i dual channela neće biti i stavljati 2x2GB je glupo i nepotrebno.

 

FYI, ovo je it forum, ljudi će komp u 95% slučajeva nadograditi.

razlike su negdje minorne, a negdje rastu i do 30%. a razlika u cijeni i nije toliko drastična da se ljudima ne može ponudit i jedna takva opcija.

 

neznam što ste se tako uspuhali oko jedne sitne opaske. to je samo jedna varijabla koja se može ubacit, ako netko nema namjeru ikad više nadograđivat to isto računalo.

Slažem se da se na APU ide sa 1600 ili još bolje 1866mhz memorijom

 

Ali 2x2 gurati je glupo pogotovo glupo jer se u večini slučajeva radi o matičnoj sa 2slota za memoriju

 

2gb memorijski moduli su za mene mrtvi :) jedino 4+2 kombinacija :D

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
roby27 kaže...

Do 1k ili jos za manji iznos a da bude mali htpc jako teško pošto je ponuda itx ploča lagano katastrofa, no ako samo gledaš HD filmove, muziku, slike, streming fileova sa PC-a, youtube i jos ponekih dostupnih servisa topla preporuka za WD TV Live osobno ga imam player je mrakača.

 

Nije bitno da je mali ko knjiga, al nebi da je velik ko normalni pc. Gledao sam taj am1 i maticna dode oko 250kn i procesor isto, pa valjda netko iskusniji od mene moze nesto sklepat za ostatak love.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s- ostao Nexus 5
13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

najjeftiniji dual core am1 košta isto ko i intel celeron koji nemjerljivo jači te ima h61 matična za oko 250kn. al svejedno 1000 kn nije dovoljno jer tu još treba ram koji košta 250 kn, hdd za malo više od 300 kn, psu + case oko 250 kn.

 

evo kako bi bilo najjeftinije, bez optike

Moj PC  
0 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
gamer34 kaže...

 

Nije bitno da je mali ko knjiga, al nebi da je velik ko normalni pc. Gledao sam taj am1 i maticna dode oko 250kn i procesor isto, pa valjda netko iskusniji od mene moze nesto sklepat za ostatak love.

ako ti android nije stran,  i ne misliš radit neke specifične radnje na njemu. možeš probat i ovakvo nešto.

 

http://www.chipoteka.hr/artikl/109449/android-mini-pc-minix-neo-x7-quad-core

13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
zuper kaže...

najjeftiniji dual core am1 košta isto ko i intel celeron koji nemjerljivo jači te ima h61 matična za oko 250kn. al svejedno 1000 kn nije dovoljno jer tu još treba ram koji košta 250 kn, hdd za malo više od 300 kn, psu + case oko 250 kn.

 

evo kako bi bilo najjeftinije, bez optike

 

Znaci od ovog nejde jefitnije? Malo cu prolistat oglasnik pa pogledat jel ima kakav hdd i ram rabljeni da se to svede na 1000kn preko kojih nebi isao. U svakom slucaju hvala.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s- ostao Nexus 5
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Hvala puno, nekako najvise mi se svida ovaj prvi, procesor je malo slabiji, ali ima grafiku i to solidnu. Na njega bi mogao GTA SA bez problema na high?

Siky1234
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Evo ovo sam našao na njuškalu da su u okolici Zagreba. Pa vi recite na kojem PC-u će najbolje raditi GTA SA (i ovako za surfanje itd.) i općenito koje se vama čini najbolje? Inače nije za mene PC, ne bi ja ni pitao jer otprilike znam koji bi uzeo, čini mi se najbolji ovaj prvi, a šta vi kažete? (inače limit 400-500kn max)
http://www.njuskalo.hr/pc-racunala/pc-amd-athlon-3700-oglas-11156756

http://www.njuskalo.hr/pc-racunala/amd-64-procesor-3500-2.20ghz-ddr2-3gb-hd-80gb-segate-napajanje-oglas-11271847
http://www.njuskalo.hr/pc-racunala/amd-athlon64-3500-oglas-11376511

http://www.njuskalo.hr/pc-racunala/asus-dual-core-racunalo-oglas-11313446

http://www.njuskalo.hr/pc-racunala/komp-think-centre-ibm-hard-160-gb-memorija-radna-1.5-gb-windovs-7-oglas-7919755

Siky1234
16 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Pozdrav,

trebao bi mi neka konfiguracija za mini itx...

imam kuciste vec pa bi to volio iskoristit za neko surfanje i multimediju ...

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
Hacker-ri kaže...

trebao bi mi neka konfiguracija za mini itx...

imam kuciste vec pa bi to volio iskoristit za neko surfanje i multimediju ...

- Možeš uzeti npr. Pentium G3220 + 4GB RAMa DDR3 + MSI iH81 Mini-ITX + neki SSD + neko modularno napajanje

  radi boljeg cable managementa u malome kućištu.

- Reci točan budžet i model kućišta koje imaš, pa budeš dobio neki prijedlog.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.4.2014 9:34 (Valentin17).
13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

trebam računalo za Office, internet i ništa više.. imam ATX kučište i DVDRW uređaj koje bi iskoristio ako je moguče.. 

cijenovno da ne prelazi 1500kn, ali što jeftinije - to bolje... ali bitno mi je da radi stabilno...

 

usput sam pokušao nešto složiti pa tražim komentare iskusnijih da li bi to bilo ok? bitno mi je da to sve radi stabilno kada se složi

 

- Cooler ARCTIC COOLING Alpine 11 Pro Rev. 2, socket 1155/1156/775/1150

- Tvrdi disk 250.0 GB WESTERN DIGITAL Blue, WD2500AAKX, SATA3, 16MB cache, 7200 okr/min, 

- Memorija PC-10600, 2 GB, G.SKILL NS series, F3-10600CL9S-2GBNS, DDR3 1333MHz

- Matična ploča ASROCK H61M-VG3, iH61, DDR3, zvuk, PCI-E 3.0, VGA, D-SUB, S-ATA, G-LAN, mATX, s. 1155

- Procesor INTEL Celeron G1620 BOX, s. 1155, 2.7GHz, 2,5MB cache, DualCore

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.4.2014 8:48 (sendjo).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

sendjo

 

- Hladnjak ti ne treba, izbaci ga.

- DVD-RW koji imaš mora biti SATA da bi ga mogao koristit za novi PC.

- Fali ti napajanje, nisi naveo da ga imaš, npr. 1 ili 2, biraj.

- 250GB HDD je malo premalo za današnje potrebe, ne znam, možda je tebi to OK,

  razmisli o ovome.

- 2GB RAMa, isto premalo za moderni OS, stavi si 4GB, npr. ovo.

- Ploča i CPU su ti OK, osim ako bi htio mogućnost USBa 3.0, onda ovo gledaj.

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Ovo je dobra stvar za IDE, ako netko ima stari disk,stari dvdrw :)

 

Asrock s1155 H61M-IDE

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
0 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
Valentin17 kaže...
Hacker-ri kaže...

trebao bi mi neka konfiguracija za mini itx...

imam kuciste vec pa bi to volio iskoristit za neko surfanje i multimediju ...

- Možeš uzeti npr. Pentium G3220 + 4GB RAMa DDR3 + MSI iH81 Mini-ITX + neki SSD + neko modularno napajanje

  radi boljeg cable managementa u malome kućištu.

- Reci točan budžet i model kućišta koje imaš, pa budeš dobio neki prijedlog.

isao bi rade na i3 ako je moguce?

budet je koliko bude :D
cak sam mislio postat od 3-5.000 ali je nepotrebno... neka bude oko 3.000

potpis :D
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
Hacker-ri kaže...
Valentin17 kaže...
Hacker-ri kaže...

trebao bi mi neka konfiguracija za mini itx...

imam kuciste vec pa bi to volio iskoristit za neko surfanje i multimediju ...

- Možeš uzeti npr. Pentium G3220 + 4GB RAMa DDR3 + MSI iH81 Mini-ITX + neki SSD + neko modularno napajanje

  radi boljeg cable managementa u malome kućištu.

- Reci točan budžet i model kućišta koje imaš, pa budeš dobio neki prijedlog.

isao bi rade na i3 ako je moguce?

budet je koliko bude :D
cak sam mislio postat od 3-5.000 ali je nepotrebno... neka bude oko 3.000

Nisi i dalje rekao koje kuciste imas. Taj celeron G3220 ti je vise nego dosta za multimediu. Filmove, blueray ripove i ine sadrzaje vrti bez problema. Integrirana grafa bez problema vrti raymana, need for speed i starije pucacine. Ako se vec orijentiras na multimediu, pusti SSD i uzmi veliki disk na koji ces trpati filmove. Isto tako u razlici novca izmedju G3220 i i3 ostane ti dosta love da si uzmes jos 4 Gb rama tako da imas totalno 8 ... i onda imas strava multimedia strojcic ...

battlelog: b4stardo_CRO
16 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

sorry

Mini ITX Case 920-01

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice