Sklapanje PC konfiguracija - do 400 EUR izdvojena tema

poruka: 10.346
|
čitano: 1.935.785
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
Onda ti ide taj celeron bez po muke. Napajanje ti trpi proc do 65W TDP sto je ok za celeroncica, a i za i3 ako ipak odlucis poci tim putem ...
battlelog: b4stardo_CRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
Hacker-ri kaže...

sorry

Mini ITX Case 920-01

- Kolega je složio odličan prijedlog, imaš svega pomalo,

  ako ideš za te novce, to je to.

- Pošto već imaš napajanje u kućištu, stavi si veći HDD ili više RAMa, kako je drugi kolega predložio.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.4.2014 15:22 (Valentin17).
10 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Lijep pozdrav.

Molio bih vas da mi predlozite najbolju mogucu konfiguraciju pc racunala do 3 tisuce kuna.

kuciste nije potrebno a ni monitor jer to posjedujem.

kod ostalog bi mi trebala vasa pomoc.

racunalo namjenjujem koristiti za zabavu ponajvise igrice.(posebice league of legends).

pa bih zelio nesmetano uzivati u igricama pri nekom pristojnom fpsu.

Hvala unaprijed:)

šoni
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Koje ti je rezolucije monitor?

 

Koje tocno kuciste posjedujes?

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

1280x1024 (recommended)

*AGM A-17S monitor

 

kuciste je pomalo zastarjelo, nepise proizvođač ni nista, pa bih vam poslao fotografiju ubrzo

šoni
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Ajde dok saznas za case, planiras li mozda mijenjati monitor na veci uskoro?

 

 

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
10 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

ovo nije moje racunalo, no identicnog je oblika mojem.

šoni
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.4.2014 18:49 (sonor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

jos jedna stvar, znam da lol nije prezahtjevna igrica sto se tice graficke, pa bih htio malo paznje posvetiti procesoru i ramu da bi mogao istovremeno obavljati uz lol par stvari poput fejsa, youtubea i nekih manje zahtjevnih igrica, jos me muci glasnoca kucista vrlo je bucno i zuji, pa bih neki manje bucan vantilator.

šoni
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

monitor ne planiram mjenjati barem jos pola godine

šoni
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Po meni ti je onda najpametnija APU opcija:

 

A10 X4 5600K

SPIRE KEPLER R2.0

AS ROCK FM2+ A88X EX. 4

KINGSTON 2X4 GB 1866 MHZ FURY (8GB)

SEAGATE 3,5 SSHD 1TB SATA 3 

HD 7560D 512/1024/2048 MB

LG GH24NS95 SATA

XFX PRO 450W 80+ BRONZE

ZALMAN Z1 MIDI USB 3.0 ATX

 

= 3070 kn - s ukljucenim slaganjem i dostavom.

 

S obzirom da se radi o LOL-u sasvim ti je dovoljna ovakva opcija s jacom integriranom. Boljim performansama u igrama ti pogoduje i mala rezolucija monitora. Za dodatan boost u performansama integrirane ti je osigurano sljedece:

- 1866 mhz ramovi.

- prozracno i prostrano kuciste te aftermarket hladnjak. 

- navedeno gore ti omogucuje oc integrirane i procesora.

 

Maticna ti ima sve sto ti je potrebno, omogucava ti nadogradnju na FM2+ procesore, za vise detalja klik.

 

Ubacen ti je i sshd za brzi rad kompletnog sustava te ti ujedno povecano jamstvo i zadrzan veliki kapacitet.

 

Kuciste ti se ne isplati zadrzavati i nema smisla da za ovako male novce propustis daleko daleko bolji Z1 ili jos ides kupovati ventilatore za taj prastari case.

 

8GB rama ce ti dobro doci u slucaju jaceg multitaskinga, te kao osiguranje za buducnost i zbog toga sto integrirana uzima dio k sebi - gore sam ti napisao, po meni je sasvim dovoljno 1GB odredit s obzirom na tvoju rezoluciju.

 

Osigurano ti je kvalitetno napajanje, tzv. prepakirani Seasonic koji je trenutno na odlicnoj akciji i s njime nemas brige oko buducih nadogradnji.

 

Inace imao sam ovakvu kombinaciju i uredno je vrtila igrice poput: LOL, DOTA 2, NFS MOST WANTED 2, NFS RIVALS, TOMB RAIDER, WOT, ARMA 2, AS CREED BLACK FLAG, PES, FIFA.

 

Znaci u slucaju prelaska na veci monitor preporucio bi ti nadogradnju na jacu graficke jedino ako su ti u planu zahtjevniji naslovi poput: BF, COD, CRYSIS, METRO, THIEF, FAR CRY 3 ...

 

 

 

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

hvala, no nesto me zbunjuje, gdje je graficka u cjeloj toj priči?

šoni
16 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
sonor kaže...

hvala, no nesto me zbunjuje, gdje je graficka u cjeloj toj priči?

U procesoru je. Nije CPU već APU. APU je AMD-ov izraz za CPu+GPU u jednom.

Twitter: @191x7
12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Pozdrav ekipa, možete li mi sklopiti nekakav "solidan" pc za 1800 kuna u dijelovima. Hvala puno

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Solidan za sto tocno?

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
15 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
zober kaže...

Solidan za sto tocno?

a za te novce igre neidu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

A neke ce ici, ali bolje je s vremenom staviti neku zasebnu (kvalitetno napajanje je osigurano):

 

G3220

ASUS H81M-K

TRANSCEND 4GB 1333 MHZ

TOSHIBA 3,5 500 GB SATA 3

LG GH24NS95 SATA

CHICONY HPA 350W ACTIVE

MS PHOENIX MIDI USB 2.0 ATX

 

= 1850 kn.

 

ranko091

 

A gle svasta se trazi za male novce. Ukoliko nece imati love i inzistira na igrama moze se jos sloziti nesto s FM2 ili AM1.

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2014 17:16 (zober).
15 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
zober kaže...

A neke ce ici, ali bolje ti je s vremenom staviti neku zasebnu (kvalitetno napajanje ti je osigurano):

 

G3220

ASUS H81M-K

TRANSCEND 4GB 1333 MHZ

TOSHIBA 3,5 500 GB SATA 3

LG GH24NS95 SATA

CHICONY HPA 350W ACTIVE

MS PHOENIX MIDI USB 2.0 ATX

 

= 1850 kn.

nije napisao ima li periferiju ikakvu... jer ako nema... definitvno neće igrat.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Imam monitor i kuciste, imam mis i tipkovnicu hahaha. Hvala puno, ako moze nesto bolje, pisite :)!

13 godina
online
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
ranko091 kaže...
definitvno neće igrat.

- Je... pa za te pare ne može očekivati čuda, kasnije neka ubaci neku vanjsku grafu, tipa R7 250,

  pa onda nešto i bude mogao igrati.

- Još malo slagat ćemo gamer računalo za 500kn. {#}

 -ps. di piše da mora taj čas kupit PC, neka uštedi još malo, pa kad budem imao barem 2500 kn, neka se javi. {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2014 17:46 (Valentin17).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

S tom konfiguracijom ne mogu pokrenuti tipa igrice zahtjevne kao lol?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Za LOL je dovoljna Intelova integrirana.

 

Ako bi htio izvuci maksimum to ovako treba ici:

 

A8 X4 5600K

ASUS FM2+ A55M-E

KINGSTON H-X FURY 4GB 1866 MHZ

TOSHIBA 3,5 500 GB SATA 3

CHICONY HPA 350W ACTIVE

 

= 1850 kn.

 

Optika je izbacena jer je nepotrebna u startu, kuciste imas. Ukoliko si iz Zg-a odnesi njima da ti sloze i zamoli da ti nanesu bolju pastu dok ne skupis za aftermarket hladnjak.

 

 

 

 

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Hvala, s time bih mogao pokrenuti lol bez trzanja? Ima li normalna graficka, ne intergrirana za iste novce? 

15 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
gamer '0 kaže...

Hvala, s time bih mogao pokrenuti lol bez trzanja? Ima li normalna graficka, ne intergrirana za iste novce? 

teško za te novce, kad bi buđet rastegnuo do 3000 već bi nešto bilo. jer zasebna grafička zahtijeva i bolje napajanje, a te dvije stavke već podižu za 1000 kuna gore cijenu. možda malo kvalitetniju matičnu, više rama (zbog novijih igara).. ugl. nakupi se. ali ispod 3000 za ozbiljnije igranje ne preporučam, naročito ako je ekran full hd 1080p.

 

nemojte klikat thumb down, nego napišite zašto se ne slažete. jer sam stalno u tim vodama, pa mi dobro dođe i kritika. ja se vodim politkom kvalitete, i zato ponekad predlažem skuplje (dugoročnije).

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2014 18:19 (ranko091).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Ma ne mislim igrati nove igrice, imam drugi stroj za to. Taj kompjuter bi mi sluzio za igranje lola, fejsanje, gledanje filmova i za youtube. Ne zahtjevne igre ne bi trebale trzat na toj konfiguraciji?

12 godina
odjavljen
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

LoL bi mogao pokrenuti bez problema.

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
ranko091 kaže...
gamer '0 kaže...

Hvala, s time bih mogao pokrenuti lol bez trzanja? Ima li normalna graficka, ne intergrirana za iste novce? 

teško za te novce, kad bi buđet rastegnuo do 3000 već bi nešto bilo. jer zasebna grafička zahtijeva i bolje napajanje, a te dvije stavke već podižu za 1000 kuna gore cijenu. možda malo kvalitetniju matičnu, više rama (zbog novijih igara).. ugl. nakupi se. ali ispod 3000 za ozbiljnije igranje ne preporučam, naročito ako je ekran full hd 1080p.

 

nemojte klikat thumb down, nego napišite zašto se ne slažete. jer sam stalno u tim vodama, pa mi dobro dođe i kritika. ja se vodim politkom kvalitete, i zato ponekad predlažem skuplje (dugoročnije).

TD jer ne čitaš :D :P

 

"lol" kao League of Legends ;)

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
15 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
FakeDeath kaže...

TD jer ne čitaš :D :P

 

"lol" kao League of Legends ;)

zaboravio sam obrisat taj dio sa lol. nisam niti odgovorao na to. al sam pogledao testove i vidio da normalno radi sa a8 x4 5600k. pa pošto je netko bio odgovorio nisam pisao dalje.

15 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Pozz,

 

ovako htio bih upgrade napraviti na pc-u, koristim ga primarno Office stuff, multimedia i WoW.

 

Moja sadanjsa confa:

 

Cpu: Athlon x4 620 2.6ghz 

Hladnjak: Katana 3

Gpu: Ati 4890 XFX 1gb

Napajanje: LCpower "600Wata" (nekim cudom drzi pc 4 god)

Matična: ASrock m3a770DE

rami: 8gb 1600mhz

HDD: 320gb sata 2

Rezolucija: 1680x1050

 

Ovako znam da je confa trash za WoW, FPS u 10 man mi pada na 15 a 25 je vec neigriv, cak i na low detaljima.

Znam da WoW je CPU hungry i da Intel i Nvidia imaju prednost (u wow-u) jer me samo to zanima.

 

Imam 2000kn mozda se mogu protegnut do 3000kn.

 

Malo sam gledao opet naglašuem za wow.

 

760 gtx > 270x

i5 cak i3 > AMD-ove u tom rangu

 

Sad neznam sta da uzmem, hocu igrati na mid-high detaljima.

 

Razmiljam uzeti 270x jer je 760 gtx preskupa malo, novo napjanje i novi cooler, jer to su mi trenutno najkritncije tocke lagano rikavaju.

Znam da ce me CPU kocit ali bitno mi je dostici nekih 60 fps-a na mid.

 

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/R9_270X/23.html <- bench za wow GPU

 

http://www.anandtech.com/bench/CPU/62 <- CPU

 

Nravno ne drzim se toga 100%, ali ako mozda neko neigra wow da dobije ideju pa mi moze pomoci sta bi mi bilo najbolje za upgrade.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 17:00 (f1lt3r).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Po meni je ovako najbolje:

 

i5 3350P

AS ROCK B75M DGS R2.0

MSI GTX 750 Ti 2GB TF IV GAMING OC

XFX PRO 450W 80+ BRONZE

 

= 3080 kn.

 

Cista zicer kombinacija za WOW, a i kod ostalih zahtjevnijih igri nece posustati. Odmah ubaceno kvalitetnije i novo napajanje iako ti potrosnja konfiguracije s ovim kompletom osjetno pada, nek ostane kao osiguranje za buduce upgradove.

 

Ako se ne varam posjedujes LC 600W Office seriju?

 

 

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 17:12 (zober).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice