Sklapanje PC konfiguracija zaključana tema

poruka: 38.051
|
čitano: 3.442.766
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

pa i ne baš...ti očito nisi imao tu grafu kraj svojih ušiju :D xfx jedino valjaju dual fan grafe, ostale bolje ne imati u kutijama

 

Evo i mišljenje sa reviewa

 

The Ghost Thermal Technology was great on the XFX R7850 Core Edition when it was in an idle state. The card could barely be heard and the temperature was an impressive 32C when the GPU was not being used. When the GPU was at 100% load in games or other applications the single fan spun up to over 3,000 RPM and became rather loud. Temperatures on the GPU topped out at 74C, which is great, but you will most certainly hear the fan of the card in your system.

 

Radje to ovako:

 

Tvrdi disk 500.0 GB HITACHI Deskstar, HDS721050CLA362, SATA, 16 MB cache, 7200 okr/min, za desktop
Procesor INTEL Core i5 3350P BOX, s. 1155, 3.10GHz, 7MB cache, QuadCore
Grafička kartica PCI-E SAPPHIRE AMD RADEON HD 7850 GHz Edition, 1GB DDR5, HDMI, 2x DVI, DP, HDTV
Napajanje 460W, LC POWER Silent Giant GREEN POWER LC6460GP3 V2.3, 140mm vent.
Kućište COOLERMASTER Elite 333 RC-333-KKN1-GP, MIDI, crno, bez PS
Memorija PC-10666, 4 GB, MUSHKIN Essentials, 991769, DDR3 1333MHz
SSD 64.0 GB OCZ Vertex 4, VTX4-25SAT3-64G, SATA3, 2.5'', MLC-Chip, maks. do 460/220 MB/s
DVD±RW LG GH24NS90, 24x, SATA, Dual layer, crna, bulk
Matična ploča ASROCK B75M-GL, iB75, DDR3, zvuk, S-ATA, G-LAN, VGA, PCI-E 3.0, CrossFireX, DVI, D-SUB, USB 3.0, mATX, s. 1155

ukupno: 5.971,00 KN    

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 19:45 (FakeDeath).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Malo sam preslikovito to opisao međutim XFX-ice sa jednim ventom nebi nikom preporučio, no ako ga ne smeta buka go for it za tu akcijsku cijenu i pošto se radi o Linksu je ajmo reč ok. Treba i pričekat malo da se vidi namjena kompa pa će se znat jer ima potrebe za takvom grafom.

 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
zober kaže...

Toooo fino da mu uši iskrvare kad počne vrištat ta XFX-ica.

aj ne lupetaj gluposti...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

Koristija bi samo za gaming !

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

Onda ti ssd nije potreban i rađe si poboljšaj ostatak komponenti, a ssd lako nadokupiš.

 

i5 3350P

AS ROCK Z68M

MUSHKIN STILETTO 8GB 1600 MHZ

WD BLUE 1TB

GIGABYTE GTX 660 2GB OC

SAMSUNG DVD-RW SATA

LC POWER SILENT GIANT 460W

CM ELITE 334U

 

5973 KN - Links

 

Ili ako želiš izvući maksimum performansi:

 

 

i5 3350P

AS ROCK Z68M

MUSHKIN ESSENTIALS 8GB 1333 MHZ

HGST DESKTAR 500 GB

GAINWARD GTX 660 Ti 2GB

SAMSUNG DVD-RW SATA

LC POWER SILENT GIANT 460W

CM ELITE 334U

 

6003 kn (uračunata akcijska cijena grafe) - Links

 

* u slučaju da ti ne žele flashat bios (iako bi trebali pošto im to nije nikakav problem i ostavljaš 6 soma kod njih) ubaci matičnu ECS H77 H2-M3.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 20:47 (zober).
11 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Pozdrav forumasima bug.hr!

Dugogodisnji sam citalac BUG magazina, jednom sam trazio pomoc u vezi konfiguracije, kad sam dana 17.10.2002 uzeo AMD 2100+ 512MB RAM i tad vrhunsku GeForce 4400GT.

Jucer sam ostao bez kompa, otisao je na bolje mjesto da overklokuje i surfa netom

Odlucio sam se kupiti novu masinu, koja ce mi raditi bar 5 godina kako treba, nisam zaludjenik u extra higj detalje ni hd rezoluciju.

Koristim Asus 19" max res 1440x900 i prezadovoljan sam.

Naime meni treba racunar za kvalitetne igre i NFS, dobro ponekad bih przio nesto malo jace.

Naletio sam na sledecu konfiguraciju veoma povoljno pa me interesuje vase misljenje:

AMD X3 450 3.2Ghz

4GB DDR3 Transcend

160GB HDD imam externi od 500GB tako da ovo je dovoljno

ASROCK-N68 GS3 UCC

Palit Nvidia GT210 1 GB DDR3

 

Cijena ovoga je 1600 kuna iliti 400km u nasoj bosni x)

Samo ime proizvodjaca Palit me sumnjicavi, tako da sam mislio o ATI 6670 kartici DDR5 uz doplatu od 350kn i eventualno kasnije jos 4GB RAM.

Htio bih igrati novu Mafiu, eventualno Diablo3, neki novi NFS Underground me smorio :) i recimo novog Djuku, MassEffect itd. Recite mi molim vas, da li je to moguce uz ovu konfiguraciju i eventualne vase preporuke izmjene. Pisem sa androida tako da ne zamjerite na eventualnim greskama.

Pozdrav!q

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 22:13 (chaselol).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
chaselol kaže...

Pozdrav forumasima bug.hr!

Dugogodisnji sam citalac BUG magazina, jednom sam trazio pomoc u vezi konfiguracije, kad sam dana 17.10.2002 uzeo AMD 2100+ 512MB RAM i tad vrhunsku GeForce 4400GT.

Jucer sam ostao bez kompa, otisao je na bolje mjesto da overklokuje i surfa netom

Odlucio sam se kupiti novu masinu, koja ce mi raditi bar 5 godina kako treba, nisam zaludjenik u extra higj detalje ni hd rezoluciju.

Koristim Asus 19" max res 1440x900 i prezadovoljan sam.

Naime meni treba racunar za kvalitetne igre i NFS, dobro ponekad bih przio nesto malo jace.

Naletio sam na sledecu konfiguraciju veoma povoljno pa me interesuje vase misljenje:

AMD X3 450 3.2Ghz

4GB DDR3 Transcend

160GB HDD imam externi od 500GB tako da ovo je dovoljno

ASROCK-N68 GS3 UCC

Palit Nvidia GT210 1 GB DDR3

 

Cijena ovoga je 1600 kuna iliti 400km u nasoj bosni x)

Samo ime proizvodjaca Palit me sumnjicavi, tako da sam mislio o ATI 6670 kartici DDR5 uz doplatu od 350kn i eventualno kasnije jos 4GB RAM.

Htio bih igrati novu Mafiu, eventualno Diablo3, neki novi NFS Underground me smorio :) i recimo novog Djuku, MassEffect itd. Recite mi molim vas, da li je to moguce uz ovu konfiguraciju i eventualne vase preporuke izmjene. Pisem sa androida tako da ne zamjerite na eventualnim greskama.

Pozdrav!q

Nikako sa tom GT210,a da nadoplatiš to bi bilo 1950kn što je već eventualno skupo za ono što dobiješ.Stavi link od oglasa ili neke slike da vidimo ostalo.

11 godina
offline
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

Ma samo reci covjeku da bez grafe uzimas i da mu das 300 km (350 max) i onda ti sebi uzmi novu grafu.

sretno :)

14 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

pozdrav ekipa ,

 imam jednu molbu ako itko ko se kuži ima malo vremena.

naručio bi preko neta  pc   a raspolažem s oko 3000 kn .   monitor, miš tipkovnica to imam. 

koristio bi se za  za malo igre ništa specijalno   možda samo cod  ili nešto u tom stilu , ako je moguće.

znaci konfig   i gdje naručiti .

unaprijed  hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Barbas kaže...

pozdrav ekipa ,

 imam jednu molbu ako itko ko se kuži ima malo vremena.

naručio bi preko neta  pc   a raspolažem s oko 3000 kn .   monitor, miš tipkovnica to imam. 

koristio bi se za  za malo igre ništa specijalno   možda samo cod  ili nešto u tom stilu , ako je moguće.

znaci konfig   i gdje naručiti .

unaprijed  hvala!

Razvuci se još malo kako bi dobio X4 proc...

 

Procesor: AMD Athlon II X4 740 (3.2GHz,4MB,65W,FM2) box

Matična: ASROCK FM2A55M-DGS

Memorija: Transcend JetRAM 4GB DDR3 1600

Grafička: VTX3D HD7770 1GB DDR5 X-EDITION

Tvrdi disk: WD Blue 500Gb Sata3

Optika: DVDRW LG Sata

Napajanje: Corsair PSU, 430W, CX Series

Kučište: NaviaTec MATX PC Case, NO PSU

CIJENA: 3,120.98 KnFutura-It

Garancija: Po komponentama

Dostava i slaganje : Besplatno



Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2012 8:00 (FakeDeath).
11 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Hm dobro, znaci AMD X3 450 ce mi biti dovoljan sto se tice procesora i snage, vidio sam da mnogi preporucuju kao best buy jer se cetvrta jezgra otkljucava "bezbolno". Kakvu graficku onda da uzmem u rangu 600kn, ATI 6670 HD mi preporucuju da dobro radi

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
chaselol kaže...

Hm dobro, znaci AMD X3 450 ce mi biti dovoljan sto se tice procesora i snage, vidio sam da mnogi preporucuju kao best buy jer se cetvrta jezgra otkljucava "bezbolno". Kakvu graficku onda da uzmem u rangu 600kn, ATI 6670 HD mi preporucuju da dobro radi

radje grafu neku 5770,6770,gts 450, 7750, 7770...

13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Barbas kaže...

pozdrav ekipa ,

 imam jednu molbu ako itko ko se kuži ima malo vremena.

naručio bi preko neta  pc   a raspolažem s oko 3000 kn .   monitor, miš tipkovnica to imam. 

koristio bi se za  za malo igre ništa specijalno   možda samo cod  ili nešto u tom stilu , ako je moguće.

znaci konfig   i gdje naručiti .

unaprijed  hvala!

centro.hr

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

Nema ti nigdje Core 1000 pa ni u Centru hr.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2012 12:33 (zober).
14 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

pozz ekipa!

 

Molim prijedlog za konf do 3000 Kn s time da imam SSD 120Gb, 1TB WD black, DVD RW i kučište.

 

Znači za 3000 samo MBO, CPU, RAM i PSU. Grafička dodatno na tu cijenu, do cca 2000Kn!

 

Računalo ću koristit za sve: 3D modeliranje, autocad, multimedia, game i to tim redosljedom.

Matična treba podržavat VGA iz CPU jer ću grafičku kupovati naknadno kasnije. 

Uzmite u obzir kod PSU i grafičke da NE planiram SLI ni Crosfire.

Želim isključivo pouzdane i kvalitetne komponente, pa mogu dodati još 100,200 Kn ako je baš potrebno.

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
ZOK1007 kaže...

pozz ekipa!

 

Molim prijedlog za konf do 3000 Kn s time da imam SSD 120Gb, 1TB WD black, DVD RW i kučište.

 

Znači za 3000 samo MBO, CPU, RAM i PSU. Grafička dodatno na tu cijenu, do cca 2000Kn!

 

Računalo ću koristit za sve: 3D modeliranje, autocad, multimedia, game i to tim redosljedom.

Matična treba podržavat VGA iz CPU jer ću grafičku kupovati naknadno kasnije. 

Uzmite u obzir kod PSU i grafičke da NE planiram SLI ni Crosfire.

Želim isključivo pouzdane i kvalitetne komponente, pa mogu dodati još 100,200 Kn ako je baš potrebno.

 

Hvala.

pretpostavljam da ne misliš OC-at? to je iz adm-a

grafička

13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Evo mene ponovo u ovoj temi! 
Treba mi nova konfiguracija (nije za mene). Možete složiti jednu do 3500kn i drugu do 4000kn.  Na njemu bi se igrale igrice (ne često ali da može pokretati ove nove), koristio bi se photoshop.....
Procesor ako može intel i5, Gafa 1GB, Hard 500GB (ako moži i veći)....kućište obično (ništa posebno).

Uzimao bi u ADM.hr 

Hvala! 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Liverpool1892 kaže...

Evo mene ponovo u ovoj temi! 
Treba mi nova konfiguracija (nije za mene). Možete složiti jednu do 3500kn i drugu do 4000kn.  Na njemu bi se igrale igrice (ne često ali da može pokretati ove nove), koristio bi se photoshop.....
Procesor ako može intel i5, Gafa 1GB, Hard 500GB (ako moži i veći)....kućište obično (ništa posebno).

Uzimao bi u ADM.hr 

Hvala! 

izvoli

12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Valja li šta ovo za gaming? budget mi je 3100kn al ni lipe vise...

 

EDIT: Imam vec dvd rom

AMD AMD
Iman muda
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2012 15:30 (ogi219).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

ljudi poz....evo trebam kupit novi komp za oko 5000 kn...ja se u to bas i ne razumijem previse pa bih vas zamolio da mi slozite najbolju konf. za koju mislite da je najbolja za te pare jer zelim igrat ove igre koje dolaze kao gta5 itd........bez monitora....INTEL....najvaznijij mi je procesor(i5 ako moze)  i maticna kvalitetna..,ostalo mogu lako zamijeniti pa tako mogu drzat korak s ovim novim igrama koje dolaze...hvala.. :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

i3 3220

AS ROCK B75 PRO3

2X TRANSCEND 4GB 1600 MHZ

WD BLUE 1TB

MSI GTX 660 2GB OC TWIN FROZR

LG GH24NS95 SATA

XFX 450W

VORTEX ATX

 

5012 kn besplatno slaganje i dostava

 

*i3 ti je dovoljan za gaming, a s vremnom kad će zatrebat lako ubaciš i5, i7. Ako baš želiš odmah i5 ubaci i5 3330, MSI HD 7850 1GB OC i CORSAIR CX 430W V2 BRONZE pa te ispadne 5013 kn.

12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
_M3G4TR0N_ kaže...

ljudi poz....evo trebam kupit novi komp za oko 5000 kn...ja se u to bas i ne razumijem previse pa bih vas zamolio da mi slozite najbolju konf. za koju mislite da je najbolja za te pare jer zelim igrat ove igre koje dolaze kao gta5 itd........bez monitora....INTEL....najvaznijij mi je procesor(i5 ako moze)  i maticna kvalitetna..,ostalo mogu lako zamijeniti pa tako mogu drzat korak s ovim novim igrama koje dolaze...hvala.. :)

Evo iz ADM-a, besplatno slaganje i dostava... 

Intel Intel
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2012 15:52 (Master11).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

*delete

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2012 15:52 (zober).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

*delete

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2012 15:53 (zober).
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
ogi219 kaže...

Valja li šta ovo za gaming? budget mi je 3100kn al ni lipe vise...

 

EDIT: Imam vec dvd rom

centro.hr

13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
_M3G4TR0N_ kaže...

ljudi poz....evo trebam kupit novi komp za oko 5000 kn...ja se u to bas i ne razumijem previse pa bih vas zamolio da mi slozite najbolju konf. za koju mislite da je najbolja za te pare jer zelim igrat ove igre koje dolaze kao gta5 itd........bez monitora....INTEL....najvaznijij mi je procesor(i5 ako moze)  i maticna kvalitetna..,ostalo mogu lako zamijeniti pa tako mogu drzat korak s ovim novim igrama koje dolaze...hvala.. :)

izvoli

centro.hr

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2012 16:36 (zuper).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
zuper kaže...
ogi219 kaže...

Valja li šta ovo za gaming? budget mi je 3100kn al ni lipe vise...

 

EDIT: Imam vec dvd rom

centro.hr

cemu ovo?

moja konfa ima bolji procesor, bolje napajanje i graficka ista, jedino je bolje kuciste..

Iman muda
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
ogi219 kaže...
zuper kaže...
ogi219 kaže...

Valja li šta ovo za gaming? budget mi je 3100kn al ni lipe vise...

 

EDIT: Imam vec dvd rom

centro.hr

cemu ovo?

moja konfa ima bolji procesor, bolje napajanje i graficka ista, jedino je bolje kuciste..

tvoja ima šrot matičnu, tu sam stavio dobru sa usb 3.0 te da ćeš moći u budučnosti stavit jači proc. sapphire grafa ima bolje hlađenje.

phenom je možda mrvu bolji, a duplo veća potrošnja

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2012 18:54 (zuper).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice