Vaše mišljenje o ovoj konfiguraciji, hvala

poruka: 37
|
čitano: 4.626
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Vashe misljene o ovoj konfiguraciji, hvala

Dakle, zanima me vashe misljenje o ovoj konfi ... jel ok? Sta bi promijenili ? P.s. Hard takav vec jedan imam (pa bi stavljo u raid), kuciste mi je svejedno (isao bi na advaced II , sam nisam nasao) , i et ,  Hvala .

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vashe misljene o ovoj konfiguraciji, hvala

Da se mene pita ne bi promijenio ni jednu jedinu stavar.............

The quieter you become, the more you are able to hear...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vashe misljene o ovoj konfiguraciji, hvala

Odlično složeno!Kupuj odmah...

15 godina
offline
Vashe misljene o ovoj konfiguraciji, hvala

Dobra konfa ali prejako napajanje.

Na tvom mjestu bih uzeo OVO napajanje.Bit će sasvim dovoljno.

Ostalo je sve ok.

Death has a thousand faces,evil only one.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vashe misljene o ovoj konfiguraciji, hvala

Ja mislim da bi trebao staviti malo bolji procesor a malo slabiju matičnu.

Edit: Evo ja sam jednu napravio:

Pc snova: Ekstremna EVGA x2 i7 975 eed 12x corsair 2 gb 1866mhz 7x 5870 1gb 8x 2tb hdd
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2010 18:15 (the mir).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Vashe misljene o ovoj konfiguraciji, hvala

Izbacio bi dominatore. Dosta ljudi je imalo poteškoća s njima i P55 chipsetom. Kolko znam, problem je u naponu. U svakom slučaju, izbjegavao bi te dominatore u kombinaciji s intelom.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Vashe misljene o ovoj konfiguraciji, hvala
zabranjeniples kaže...

Izbacio bi dominatore. Dosta ljudi je imalo poteškoća s njima i P55 chipsetom. Kolko znam, problem je u naponu. U svakom slučaju, izbjegavao bi te dominatore u kombinaciji s intelom.

ja ih imam mema radi savrseno..

15 godina
protjeran
offline
RE: Vashe misljene o ovoj konfiguraciji, hvala
the mir kaže...

Ja mislim da bi trebao staviti malo bolji procesor a malo slabiju matičnu.

Edit: Evo ja sam jednu napravio:

kako to mislis bolji procesor?isplatljivijeg za gejmanje od i5 750 trenutno nema... kaj ces delat sa tim x6?neznas ni ti sam sig..

15 godina
protjeran
offline
RE: Vashe misljene o ovoj konfiguraciji, hvala
domba_Os kaže...

Dakle, zanima me vashe misljenje o ovoj konfi ... jel ok? Sta bi promijenili ? P.s. Hard takav vec jedan imam (pa bi stavljo u raid), kuciste mi je svejedno (isao bi na advaced II , sam nisam nasao) , i et ,  Hvala .

ja bi isao na nvidiu gtx 470... definitivno.. pa kasnije piknes jos jednu u sli.. i ownas sve na forumu ...

14 godina
online
RE: Vashe misljene o ovoj konfiguraciji, hvala
dokly kaže...

ja ih imam mema radi savrseno..

Kažem, ima ljudi koji imaju problema. I naglasio sam P55 chipset. Evo i jedna tema na ovom forumu za ''problem'' s navedenim dominatorom.

 

Kažem čisto da čovjek ne bi imao neke neugodnosti u radu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2010 19:14 (zabranjeniples).
14 godina
neaktivan
offline
Vaše mišljenje o ovoj konfiguraciji, hvala

ništa domba sutra idemo to kupit...eto jedino da promjenimo rame u ove DDR3 4GB (2x2GB) Kingston, 1600MHz, CL9, Hyper X

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaše mišljenje o ovoj konfiguraciji, hvala
Čisto dobra konfa za uložen novac...
14 godina
offline
RE: Vashe misljene o ovoj konfiguraciji, hvala
zabranjeniples kaže...
dokly kaže...

ja ih imam mema radi savrseno..

Kažem, ima ljudi koji imaju problema. I naglasio sam P55 chipset. Evo i jedna tema na ovom forumu za ''problem'' s navedenim dominatorom.

 

Kažem čisto da čovjek ne bi imao neke neugodnosti u radu.

Hvala na upozorenju (na takve sam stvari najvishe i ciljao) tj ak netko ima iskustva s ovakim komponentama u kombinaciji .... Preporuka za RAM??

Deva, cekaj , brete , polako :)

14 godina
offline
Vaše mišljenje o ovoj konfiguraciji, hvala

ja bi išao na nešto ovakvo:

Intel i7 860

AsRock P55 Deluxe3

Sapphire HD5870

Kingston 2x2GB DDR3 HyperX

XFX 650W

 

kućište, monitor, disk, cooler uzmi po izboru

 

iako to je opet moj izbor, i nekakvo moje stajalište, ali nakraju će biti tvoj izbor

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vaše mišljenje o ovoj konfiguraciji, hvala

HDD stavi F3 1 TB od samsunga

najbrži je

 

ako oćeš Corsair rame na i5 ili i 7

uzmi ove

 

i po meni je 5870 pored 5850 neisplativa jer je samo za kojih 10-15% jača a 700 kn skuplja

a kad se klokne skoro su pa iste

ispravite me ako sam u krivu
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2010 21:58 (dr. zlo).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
online
Vaše mišljenje o ovoj konfiguraciji, hvala

Meni se sviđa ono što su sami sastavili. Jbg, da se moglo uštedit na nekim djelovima, moglo se. Npr. na napajanju, kučištu i sl. Ali momci valjda vole malo lepršavije i kičastije pa nek uživaju.

 

Složio bih se s dr. zlom nek se ubaci F3 1t od samsunga umjesto navedenog diska. I nek se rami stave neki drugi. Mogu i oni kingstonovi hyper-x.

 

Međutim, ne bih se složio za prijedlog vezan za i7 860. Razlika između njih nije tolika da bi vrijedila 600kn. Pogotovo, ako je vezano za igre. Zar HyperThreading vrijedi 600kn??? Po meni ne.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2010 22:51 (zabranjeniples).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaše mišljenje o ovoj konfiguraciji, hvala

ajme.. zadnja 2 tjedna kopam po forumu da sklopim novu konfu.. i nikako da se odlucim sta da kupim.. jedni savjetuju jedno drugi drugo... izludia san se sa pustin testovima i vise ni sam ne znam sta je isplativo... jedni savjetuju i5 i 5850 jer su razlike u nekih 5-10% a drugi da obavezno uzmem i7 i 5870 ako mogu..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaše mišljenje o ovoj konfiguraciji, hvala

Ok, znaci rame mijenjam definitivno (hyper x, ili xms3, svejedno, ili neke trece?) , hard, OPET napominjem imam vec jedan F1 750 GB, pa bi uzeo ISTI za Raid. Za proc mi je previse davat jos 600 kn, tak da ostajem na ovom. (btw, konfa je skoro iskljucivo za gaming), tako da i na grafi ostajem ovoj 5870, napajanje bi mogo promijenit (al nije velika razlika u parama, pa ostajem na ovom). Kuciste eventualno bolje , i to u verziji da maticnu uzmem kojih 200-300 kn jeftiniju od ove , al mislim da je ovak ok ... Monitor mislim da je dobar (nitko ga nije komentirao, pa ne zanam...?) ... Sve u svemu,  Hvala svima na komentarima, idejama ... sutra cu vec probat u akciju :) .... pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaše mišljenje o ovoj konfiguraciji, hvala

meybi da smanjimo na matičnoj napajanju i ramima...pa da to dodamo u grafičku možda toxic onu...procesor je dobar ionako se uzima super hladnjak za njega pa overclockom će biti mašina...eto jedino to da matična bude dobar overclock...a ostalo sve super...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaše mišljenje o ovoj konfiguraciji, hvala
Devamp kaže...

meybi da smanjimo na matičnoj napajanju i ramima...pa da to dodamo u grafičku možda toxic onu...procesor je dobar ionako se uzima super hladnjak za njega pa overclockom će biti mašina...eto jedino to da matična bude dobar overclock...a ostalo sve super...

nije TOXIC vrijedan slabije matične

i SCYHTE Musashi je bolje od TOXICA

 

šta se tiče procesora i5 na stocku ide do 4 Ghz

ispravite me ako sam u krivu
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2010 11:00 (dr. zlo).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaše mišljenje o ovoj konfiguraciji, hvala

ma ovo je super kaki je bio prva konfa za 16000 milja kuna...a razlika bi bila u ničem...ovak če uštedit a imat isto super komp

14 godina
neaktivan
offline
Vaše mišljenje o ovoj konfiguraciji, hvala

Po meni sve super jedino rame C9A umjesto C9D.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Vashe misljene o ovoj konfiguraciji, hvala
domba_Os kaže...

Dakle, zanima me vashe misljenje o ovoj konfi ... jel ok? Sta bi promijenili ? P.s. Hard takav vec jedan imam (pa bi stavljo u raid), kuciste mi je svejedno (isao bi na advaced II , sam nisam nasao) , i et ,  Hvala .

po meni ovo je preskupo. makni preseranse i opet ćeš imat odličan komp za cca 7000-7500kn (dakle, jeftinije kućište, matičnu, grafičku 5850, napajanje...)

14 godina
offline
RE: Vaše mišljenje o ovoj konfiguraciji, hvala
domba_Os kaže...

Ok, znaci rame mijenjam definitivno (hyper x, ili xms3, svejedno, ili neke trece?) , hard, OPET napominjem imam vec jedan F1 750 GB, pa bi uzeo ISTI za Raid. Za proc mi je previse davat jos 600 kn, tak da ostajem na ovom. (btw, konfa je skoro iskljucivo za gaming), tako da i na grafi ostajem ovoj 5870, napajanje bi mogo promijenit (al nije velika razlika u parama, pa ostajem na ovom). Kuciste eventualno bolje , i to u verziji da maticnu uzmem kojih 200-300 kn jeftiniju od ove , al mislim da je ovak ok ... Monitor mislim da je dobar (nitko ga nije komentirao, pa ne zanam...?) ... Sve u svemu,  Hvala svima na komentarima, idejama ... sutra cu vec probat u akciju :) .... pozdrav

 

Gle, sve si dobro slozio i nista ne mjenjaj! Ako Dominatori nece radit mozes ih zamjenit, a ako ceradit imati ces i predobar RAM!

Nista, ali bas nista nemjenjaj jer je sve dobro sastavljeno!

 

Napokon jedna od bolje slozenih konfiguracija na forumu! Ne mjenjaj nista....sve je 5.....MBO, CPU, GPU; RAM, PSU.....monitor...sve je 5+ za tu lovu. Kuciste isto tako odlicno! Hladnjak jako dobar (imao sam ga i bio je ok). Malo ce te "zbunit" pasta na hladnjaku jer se ne moze "razmazat" no stavi je posto je odlicna pasta....samo nemoj pretjerat sa kolicinom!

 

Sve to kupi kako si slozio i zamislio (nemoj nikoga slusat jer sve je ok), sklopi, postaj slike i uzivaj u igranju! 

 

P.S.

 

Dominatori su i meni popili krv, ali i danas mi je zao sto ih moja ploca nije bas volila....no odlicni su Dominatori! Obavezno probaj prvo sa njima jer ako nece radit odmah ih mozes zamjenit!

 

I da, ne zaboravi kupiti obavezno jedan 120 mm vent za TRUE Black! Moja preporuka: Scythe Gentle Typhoon ili KamaFlex (imam oba i Gentle je malo tisi).....ili ako u nekom sl. nades Nanoxiu od 120 mm (imam jednu i savrsen vent.....keramicki lezajevi, radi super propuh, ima potenciometar, svi kablovi stavljeni u snake skin, tih...ma milina od venta!

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2010 12:52 (win32).
14 godina
offline
RE: Vashe misljene o ovoj konfiguraciji, hvala
mile_st kaže...
domba_Os kaže...

Dakle, zanima me vashe misljenje o ovoj konfi ... jel ok? Sta bi promijenili ? P.s. Hard takav vec jedan imam (pa bi stavljo u raid), kuciste mi je svejedno (isao bi na advaced II , sam nisam nasao) , i et ,  Hvala .

po meni ovo je preskupo. makni preseranse i opet ćeš imat odličan komp za cca 7000-7500kn (dakle, jeftinije kućište, matičnu, grafičku 5850, napajanje...)

 

Zar nisi cuo za ljude koji hoce imati svaki dio u kompu ok! Koji ne kupuju maticne za 300 kn, kucista za 200 i sl! NHF

 

Ovo je jedna od rijetkih konfiguracija na forumu da je netko sam sve sastavio i da valja tj. da je sve onako kako bi trebalo biti!

 

Konfiguracija je 5+!

 

mile_st - ne zelim spamat pa cu tu prekinit raspravu ( i niej nista osobno ili nesto sl., da ne bi mislio da te vrijedam), samo kazem sta mislim...a ovo je uistinu jedna jako fino slozena konfiguracija...od MBO do hladnjaka za CPU...sve 5!

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
offline
RE: Vashe misljene o ovoj konfiguraciji, hvala
win32 kaže...
mile_st kaže...
domba_Os kaže...

Dakle, zanima me vashe misljenje o ovoj konfi ... jel ok? Sta bi promijenili ? P.s. Hard takav vec jedan imam (pa bi stavljo u raid), kuciste mi je svejedno (isao bi na advaced II , sam nisam nasao) , i et ,  Hvala .

po meni ovo je preskupo. makni preseranse i opet ćeš imat odličan komp za cca 7000-7500kn (dakle, jeftinije kućište, matičnu, grafičku 5850, napajanje...)

 

Zar nisi cuo za ljude koji hoce imati svaki dio u kompu ok! Koji ne kupuju maticne za 300 kn, kucista za 200 i sl! NHF

 

Ovo je jedna od rijetkih konfiguracija na forumu da je netko sam sve sastavio i da valja tj. da je sve onako kako bi trebalo biti!

 

Konfiguracija je 5+!

 

mile_st - ne zelim spamat pa cu tu prekinit raspravu ( i niej nista osobno ili nesto sl., da ne bi mislio da te vrijedam), samo kazem sta mislim...a ovo je uistinu jedna jako fino slozena konfiguracija...od MBO do hladnjaka za CPU...sve 5!

ma ništa ne brini, nisam ja neki klinjo. samo sam mu htio savjetovat da to može i jeftinije, jer će mu možda za koju godinu biti žao tolikih novaca...naravno da je konfiguracija predobra, i ja bi takvu...

14 godina
offline
RE: Vashe misljene o ovoj konfiguraciji, hvala
mile_st kaže...

ma ništa ne brini, nisam ja neki klinjo. samo sam mu htio savjetovat da to može i jeftinije, jer će mu možda za koju godinu biti žao tolikih novaca...naravno da je konfiguracija predobra, i ja bi takvu...

Super je konfiguracija...da. Ma samo nisam htio da ispadne da nesto tebe zezam ili nesto vec sam samo rekao svoje misljenje. Konfiguracija je odlicno slozena....bogme bih i ja svoju trebao uskoro mjenjat samo sto ce to biti dosta love u igri pa sve vise to odgadam! Bogataš

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
neaktivan
offline
Vaše mišljenje o ovoj konfiguraciji, hvala

jel mogu ja nes jos pitat.. oce li ovo napajanje biti dosta za OC procesora i jos jednu grafulju u cross? onaj kalkulator na corsair stranici i nije bas precizan...

i ako moze jos jedno nobasto pitanje u vezi ovog HDD-a...  pise da ima ovaj SATA 6Gb/s.. jeli to greska ili? to je sata3?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Vaše mišljenje o ovoj konfiguraciji, hvala
guenhwyvar kaže...

jel mogu ja nes jos pitat.. oce li ovo napajanje biti dosta za OC procesora i jos jednu grafulju u cross? onaj kalkulator na corsair stranici i nije bas precizan...

i ako moze jos jedno nobasto pitanje u vezi ovog HDD-a...  pise da ima ovaj SATA 6Gb/s.. jeli to greska ili? to je sata3?

 

Daleko najbolji HDD od 1TB.....imao sam i Samsung F3 od 1ZB no ostavio sam si ipak jos dva komada od 1TB Caviar Black-a....odlicni hardovi! Svaka preporuka!

 

Makar bih ja na tvome mjestu uvijek prvo isao na Corsair napajanje no i ovo XFX ce biti dovoljno i radit ce bez greske....pa gle sta tjera moje od 520W...i vjeruj mi moze gurat puno jace konfiguracije, a radi se o samo 520W.

Imao sam i napajanja koja su bila i skuplja od ovoga Corsaira kojega sada imam i koja su imala toboze vise W, ali ipak sam na kraju ostavo na ovome. 

Ako ces ici na cross, moras samo gledat da ti napajanje ima 4 komada PCIeR konektora i to je to....a sto se tice same snage tu nemas brige! I moci ces imati i dvije grafe i debelo OC procesor....i jos natrpat hardova, tu te nece kocit nista napajanje.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
neaktivan
offline
Vaše mišljenje o ovoj konfiguraciji, hvala

dobro nisam tu napisa al na svoj obavezno stavljam corsair i to modularno... samo je pitanje koje.. na njihovoj stranici nije bas precizno i preporucaju mi od 750w...  90% je ispostava energije (snage)....

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice