Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.541
|
čitano: 6.331.984
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina

pls odg na ovo pitanje...???:Di valjda ce mi se  i ruke rasiriti ?:D

kj
15 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Nemojte se muciti misicima i visinom kad dolazi ovo http://www.net.hr/seks-i-veze/page/2010/08/24/0806006.html

 

btw. a vi mladici od 14-15 god nemorate nista vjezbati previse i bildati jer jos uvijek rastete i uzivajte u hrani dok jos mozete, jer kasnije ako se pojede par kolacica pred bozic 2-3 kile su zagarantirane :)

Model fashion guru.
15 godina
offline
RE: Rast mišića i visina
korda7 kaže...

pls odg na ovo pitanje...???:Di valjda ce mi se  i ruke rasiriti ?:D

Da, triceps valjda.

luka_cro kaže...

Nemojte se muciti misicima i visinom kad dolazi ovo http://www.net.hr/seks-i-veze/page/2010/08/24/0806006.html

 

btw. a vi mladici od 14-15 god nemorate nista vjezbati previse i bildati jer jos uvijek rastete i uzivajte u hrani dok jos mozete, jer kasnije ako se pojede par kolacica pred bozic 2-3 kile su zagarantirane :)

Hehehe, a nista sad strebat ako vjezbaju radi cura :D, ili uvesti u raspored vjezbanja i učenje, nekako uturati :D.

“Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime"
13 godina
protjeran
offline
RE: Rast mišića i visina
Johnny Jump kaže...
makaweli kaže..

"Steroidi" čine čuda.Nevinašce

Steroidi čine čuda od tvoje jetre ;) Jesi li ti ikad konzumirao steroide? Ako nisi upoznat s time bolje šuti. Gadna je to stvar.

Radi godinu dana,dobi definiciju,uzmi ih nece ti nista biti a izgledat ces onako kako zelis.

 

Sve kemikalije legalne, nelegalne ti pune mišiće vodom i kojejkavim glupostima i izgledaš napuhano, a ustvari si slab nakon što prestaneš vježbat jer si zadovoljan svojom linijom i malo se zapustiš počnu ti mišići tražiti te iste kemikalije i ubrzo izgube definiciju i izgledaju debelo, a sise ti postanu masne. Ja čak ne preferiram niti proteine, šeikove itd. sve su to gluposti koje su izmišljene kako bi se uzela para, prirodno je najbolje, domaća kuhinja i treninzi.

Na divljaštvo odgovorimo još večim divljaštvom.
13 godina
protjeran
offline
RE: Rast mišića i visina
Dolu kaže...
Ja imam 15 godina i visok sam 175-177.Imam 82 kg.Kak da to skinem i koja je za mene najbolja kilaza ?

Taman bi ti bilo jedno 78 kila, trčanjem nećeš previše postići jer zahtjeva puno odrađenih kilometara što ti se neće dati, po meni najbolje ti je krenuti sa pumpanjem u pet serija po: trbušnjaka(30), sklekova(15-20 širokih), čučnjeva(30), zgibovi koliko možeš 3 puta sve ostalo po 5 i nabaviš uteg od 8 kila za početak da dobiš snagu u rukama. Normalno uz sve to upočetku paziš na prehranu da ne pokušavaš jesti iza 7 te si organiziraš obroke to je započetak kasnije te boli briga.

Na divljaštvo odgovorimo još večim divljaštvom.
15 godina
offline
Rast mišića i visina

Bok.Imam 71 kg i 179 cm sam visok..Kolika mi je kilaza preporucena i kako da steknem vecu misicnu masu..Sklekovi mi jako slabo idu da li bih trebao nabaviti tegove i koliko teske.Hvala

14 godina
protjeran
offline
RE: Rast mišića i visina
ray_OGF kaže...

Bok.Imam 71 kg i 179 cm sam visok..Kolika mi je kilaza preporucena i kako da steknem vecu misicnu masu..Sklekovi mi jako slabo idu da li bih trebao nabaviti tegove i koliko teske.Hvala

Sklekove radi,sklekovi su uvjek dobrodošli isto kao i trbušnjaci i trčanje. Utege nabavi,a o težini ovisi kolko možeš podić, i ne moraš kupovati krajnju granicu onoga kolko možeš podić , jer budeš tak napravil 2-3 ponavljanja u seriji. A sa sklekovima, radi od početka kolko možeš , i vidjet ćeš da ćeš moći sve više i više..

15 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
markoal kaže...
makaweli kaže...
markoal kaže...
SUPER :) kaže...

Neka meni neko smanji nogu!!!Bar na broj 47

A koji broj nosiš? :D mogao bi biti jako dobar plivač...

A kakvi steroidi i ta sr*nja, obicno ljudi zele dobiti ljep izgled i biti zdravi, konzumirati samo prirodno, iako u ovom svijetu sada ima svasta.

@Sheeva, pa ako ti rastu misici na nogi a igras nogomet, pa jednostavno radi jos neku drugu vjezbu ruku ili nekog drugog misica, jer sve ti ide u taj mišič ako samo njega koristiš.

Ništa ne znači veličina noge. Ja nosim 48 , atleta sam i imam ogromnu šaku i opet sam najsporiji plivač :/

Sala...Hehe, i ja nosim 48, ali daje neku prednost samo je trebas znati iskoristiti, inace obozavam plivanje i ronjenje iako samo 1 tjedno odem(ljeti).

p.s. Imam prijatelja sad će 1 srednje, visina mu je 190 cm tezina blizu 80kg, normalna kilaza za tu visinu.

ma nije bas normalna kilaza bi mu bila 90Kg

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
SUPER :) kaže...
markoal kaže...
SUPER :) kaže...

Neka meni neko smanji nogu!!!Bar na broj 47

A koji broj nosiš? :D mogao bi biti jako dobar plivač...

A kakvi steroidi i ta sr*nja, obicno ljudi zele dobiti ljep izgled i biti zdravi, konzumirati samo prirodno, iako u ovom svijetu sada ima svasta.

Nosin broj 50(ali ozbiljno) i iman 14 god.

jesi li ti mozda Bigfoot??

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina

Ja stvarno jedem al mi se nista ne prima.... :S... pa sam mislio ako budem radio sklekove i trbusnjake da cu dobit misicne mase i imat preko 55 kg ???

kj
15 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

DA. Mišići imaju veze s visinom... da objasnim. Normalno je da tjelo raste i onda se mišići polako istežu s košću, ako imate jake mišiće, kost neće rasti tako brzo jer što je više mišića teže će narasti. Razumijete?

To je uglavnom ako vježbaš ko klinac... Po meni može se počet vježbat sa 15, 16 godina...

FAIL
13 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina

ja imam 45 kg i 1.63 cm i u 11. mjesecu 15 god ! mislio sam radit sklekove ,trbusnjake, zgibove ali jbt necu ako zaustavlja rast ! :s  ?? a trbusnjaci da li oni zaustavljaju ??

kj
13 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina

plss odgg:$$

kj
15 godina
offline
RE: Rast mišića i visina
ZDS kaže...

 

Sve kemikalije legalne, nelegalne ti pune mišiće vodom i kojejkavim glupostima i izgledaš napuhano, a ustvari si slab nakon što prestaneš vježbat jer si zadovoljan svojom linijom i malo se zapustiš počnu ti mišići tražiti te iste kemikalije i ubrzo izgube definiciju i izgledaju debelo, a sise ti postanu masne. Ja čak ne preferiram niti proteine, šeikove itd. sve su to gluposti koje su izmišljene kako bi se uzela para, prirodno je najbolje, domaća kuhinja i treninzi.

Upotpunosti se slazem, najbolje prirodno.

mtopol kaže...
markoal kaže...

p.s. Imam prijatelja sad će 1 srednje, visina mu je 190 cm tezina blizu 80kg, normalna kilaza za tu visinu.

ma nije bas normalna kilaza bi mu bila 90Kg

Ne baš za njegove godine, on nije mrsav ni debel a ima toliko, al meni je najbolje imati osrednje mišićavo tjelo s manjom kilazom nego s većom. Draza mi je brzina...

PoToKTM kaže...

DA. Mišići imaju veze s visinom... da objasnim. Normalno je da tjelo raste i onda se mišići polako istežu s košću, ako imate jake mišiće, kost neće rasti tako brzo jer što je više mišića teže će narasti. Razumijete?

To je uglavnom ako vježbaš ko klinac... Po meni može se počet vježbat sa 15, 16 godina...

 

korda7 kaže...

ja imam 45 kg i 1.63 cm i u 11. mjesecu 15 god ! mislio sam radit sklekove ,trbusnjake, zgibove ali jbt necu ako zaustavlja rast ! :s  ?? a trbusnjaci da li oni zaustavljaju ??

PoToKTM ti je rekao, bolje ti je onda nemoj, igraj košarku, i sportove gdje se istežeš, ako to imas na umu bit će bolje, poslje ces imati vremena za vjezbu ali ne i za rast.

“Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime"
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2010 12:29 (markoal).
14 godina
protjeran
offline
RE: Rast mišića i visina
mtopol kaže...
SUPER :) kaže...
markoal kaže...
SUPER :) kaže...

Neka meni neko smanji nogu!!!Bar na broj 47

A koji broj nosiš? :D mogao bi biti jako dobar plivač...

A kakvi steroidi i ta sr*nja, obicno ljudi zele dobiti ljep izgled i biti zdravi, konzumirati samo prirodno, iako u ovom svijetu sada ima svasta.

Nosin broj 50(ali ozbiljno) i iman 14 god.

jesi li ti mozda Bigfoot??

hahaha...moguce

I live to die another day
15 godina
offline
RE: Rast mišića i visina
PoToKTM kaže...

DA. Mišići imaju veze s visinom... da objasnim. Normalno je da tjelo raste i onda se mišići polako istežu s košću, ako imate jake mišiće, kost neće rasti tako brzo jer što je više mišića teže će narasti. Razumijete?

To je uglavnom ako vježbaš ko klinac... Po meni može se počet vježbat sa 15, 16 godina...

 

korda7 kaže...

ja imam 45 kg i 1.63 cm i u 11. mjesecu 15 god ! mislio sam radit sklekove ,trbusnjake, zgibove ali jbt necu ako zaustavlja rast ! :s  ?? a trbusnjaci da li oni zaustavljaju ??

PoToKTM ti je rekao, bolje ti je onda nemoj, igraj košarku, i sportove gdje se istežeš, ako to imas na umu bit će bolje, poslje ces imati vremena za vjezbu ali ne i za rast.

Kolko ja znam to se odnosi na dizanje utega (da zaustavlja razvoj kostiju) a ne na dizanje svoje težine odnsono na sklekove, trubušne.... Oni su čak preporučljivi.

Only the brave
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2010 13:05 (RePlaY).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina

ne necu dizat tegove samo sam htjeo sklekove trbusnjake i zgibove vi ste iskusni pa molim za savjet.. 2. posto se vec   dugo pokusavam udebljat a ne uspjevam zanima me kad bi dobro jeo i radio te vjezbe bi li povecao misicnu masu tj. kilazu  al bi to  bilo u misicima ?? i  jos sam u dilemi da li trbusnjaci sklekovi i zgibovi zaustavljaju rast ?? :D hvala !! jer ne zeim se udebljat samo salo pa onda vise nikad ne bi mogo nabit plocice :S

kj
13 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina

ne necu dizat tegove samo sam htjeo sklekove trbusnjake i zgibove vi ste iskusni pa molim za savjet.. 2. posto se vec   dugo pokusavam udebljat a ne uspjevam zanima me kad bi dobro jeo i radio te vjezbe bi li povecao misicnu masu tj. kilazu  al bi to  bilo u misicima ?? i  jos sam u dilemi da li trbusnjaci sklekovi i zgibovi zaustavljaju rast ?? :D hvala !! jer ne zeim se udebljat samo salo pa onda vise nikad ne bi mogo nabit plocice :S  preporucljivi ?? :D voli bi da jesu

kj
13 godina
protjeran
offline
RE: Rast mišića i visina
korda7 kaže...

Ja stvarno jedem al mi se nista ne prima.... :S... pa sam mislio ako budem radio sklekove i trbusnjake da cu dobit misicne mase i imat preko 55 kg ???

 Najbolje ti je nastavit radit sklekove i kreni na zgibove, radi što više možeš i probaj svaki drugi dan iscrpit tijelo s vremenom će ti počet rast mišićna masa, a ona traži i dobru prehranu te će ti hrana više ostajat u tijelu itd. poslije nakon što ojačaš uzmi uteg od jedno 6 kila i kreni pumpat u početku izvlači najviše koliko možeš jer moraš početi ekstremnije, a kasnije radiš serije itd.

Na divljaštvo odgovorimo još večim divljaštvom.
14 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Ima jedna jako dobra stranica na kojoj cete pronaci sve sto vas zanima u vezi bodybuildinga i sl., a uz to ima i forum na kojem cete pronaci odgovore na vecinu ovdije postavljenih pitanja, te ce te dobiti strucnije odgovore. http://www.building-body.com/

Vidi Veni Vici
13 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina

da imat cu vise kila ali necu uteeg da mi smanje rast ,, sklekovi trbusnjaci i zgibovi smanjuju rast ! ?

kj
15 godina
offline
RE: Rast mišića i visina
korda7 kaže...

da imat cu vise kila ali necu uteeg da mi smanje rast ,, sklekovi trbusnjaci i zgibovi smanjuju rast ! ?

Ne smanjuju, samo pumpaj.

Only the brave
13 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina

da su preporucljivii??? volio bih a ima li itko siguran da to ne smanjuje rast !! a znaci sigurno je da ako budem dobro radio i dobro jeo da cu dobit  na misicnoj masi tj. na kilazi

kj
14 godina
offline
Rast mišića i visina

Idem se i ja uključit u raspravu. Dakle, idemo malo o treniranju snage.

 

Danas je hit izgledati nabildano, pa se sve mlađi interesiraju za teretanu (uključujući i mene). I sam sam malo istraživao pa sam ovdje odlučio podijeliti svoja saznanja. Ukoliko negdje pogriješim, volio bih da me ispravite.

 

U teretanu se diže utege kako bi se povećala snaga. Pri tome je princip jednostavan, tijelo se stalno treba prilagođavati novim naporima, nikada upasti u rutinu (iznimno važna progresivna težina). Pri tome je prilično besmisleno ići i vježbati jedan dan biceps, drugi triceps i sl. Takve izolacijske vježbe jednostavno nemaju smisla - ne daju funkcionalnu snagu. Nego hajde lijepo u teretanu 3 puta tjedno i krenimo s pravim vježbama: čučanj (s utegom), bench press/shoulder press, deadlift i power clean. Te vježbe aktiviraju hrpu mišića istovremeno i daju funkcionalnu snagu (npr. deadlift - podizanje vreće cementa s poda). Također cijelo tijelo razvija se skladno.

 

Treba raditi mali broj ponavljanja s što većom težinom - negdje 5-7 po 3-5 setova. Naravno povremeno treba i povećati broj ponavljanja - tada se vježba izdržljivost, a ne snaga = pomicanje iste težine veći broj puta. Naravno treba i adekvatno jesti kako bi imali energije.

 

Princip je zapravo vrlo jednostavan - želiš izgledat ko da možeš dić auto - idi diži aute.

 

Sad par riječi o definiciji. Mislim da je ono s malom težinom i velikim brojem ponavljanja čista glupost. Definicija je jednostavno posljedica malog nivoa masnoća u tijelu (popularni bodyfat). S niskim BFom manje mršavima se ističu rebra i kosti, a jačima mišići. To je jedna od glavnih zabluda - 1000 trbušnjaka daju pločice. Prije daju bolni vrat jer je nemoguće tako dugo zadržati koncentraciju i svaki ispravno napraviti. Pločice se, pod uvjetom da se bavi sportom imalo, vide pri niskom nivou BFa.

 

BF se snižava pravilnom prehranom i trčanjem - sagorijevaju se masnoće. Također je bitno trčati i raditi sl. vježbe kako bi srce i pluća pratili situaciju.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina

a gledaj ovo vec gore pise koliko imam kila i koje asm  god i slicno ali ne smijem da dizat utege jer mi to smanjiva rast a necu da trcim jer se od tog mrsaa ahhaha a dali sklekovi trbusnajci  i zgibovi smanjuju rast na  to jos nisam dobio pravi odgovor

kj
15 godina
offline
RE: Rast mišića i visina
korda7 kaže...

da imat cu vise kila ali necu uteeg da mi smanje rast ,, sklekovi trbusnjaci i zgibovi smanjuju rast ! ?

A gle, to da smajunje rast, da smanjuje sigurno koliko to neznam jer neznam od tom(vjerojatno vrlo vrlo malo ali nemogu o necem sto neznam dobro), ali ako vec ides, radi neka istegnjivanja to ce te protegnuti :), al uvjek imaj naumu, uvjek ćeš imati vremena za bildanje ali Ne i za Rast.

vrucajanjetina kaže...

Idem se i ja uključit u raspravu. Dakle, idemo malo o treniranju snage.

 

Danas je hit izgledati nabildano, pa se sve mlađi interesiraju za teretanu (uključujući i mene). I sam sam malo istraživao pa sam ovdje odlučio podijeliti svoja saznanja. Ukoliko negdje pogriješim, volio bih da me ispravite.

 

U teretanu se diže utege kako bi se povećala snaga. Pri tome je princip jednostavan, tijelo se stalno treba prilagođavati novim naporima, nikada upasti u rutinu (iznimno važna progresivna težina). Pri tome je prilično besmisleno ići i vježbati jedan dan biceps, drugi triceps i sl. Takve izolacijske vježbe jednostavno nemaju smisla - ne daju funkcionalnu snagu. Nego hajde lijepo u teretanu 3 puta tjedno i krenimo s pravim vježbama: čučanj (s utegom), bench press/shoulder press, deadlift i power clean. Te vježbe aktiviraju hrpu mišića istovremeno i daju funkcionalnu snagu (npr. deadlift - podizanje vreće cementa s poda). Također cijelo tijelo razvija se skladno.

 

Treba raditi mali broj ponavljanja s što većom težinom - negdje 5-7 po 3-5 setova. Naravno povremeno treba i povećati broj ponavljanja - tada se vježba izdržljivost, a ne snaga = pomicanje iste težine veći broj puta. Naravno treba i adekvatno jesti kako bi imali energije.

 

Princip je zapravo vrlo jednostavan - želiš izgledat ko da možeš dić auto - idi diži aute.

 

Sad par riječi o definiciji. Mislim da je ono s malom težinom i velikim brojem ponavljanja čista glupost. Definicija je jednostavno posljedica malog nivoa masnoća u tijelu (popularni bodyfat). S niskim BFom manje mršavima se ističu rebra i kosti, a jačima mišići. To je jedna od glavnih zabluda - 1000 trbušnjaka daju pločice. Prije daju bolni vrat jer je nemoguće tako dugo zadržati koncentraciju i svaki ispravno napraviti. Pločice se, pod uvjetom da se bavi sportom imalo, vide pri niskom nivou BFa.

 

BF se snižava pravilnom prehranom i trčanjem - sagorijevaju se masnoće. Također je bitno trčati i raditi sl. vježbe kako bi srce i pluća pratili situaciju.

 

 

Vjerojatno da, ali gle nevjezba svatko isto, netko zeli imati nabildane misice i biti krupan, netko zeli biti jak, netko zeli biti zgodan i imati umjerene mišiće gdje se vide kosti (malo rebra,to je ljepo :)), netko zeli dobiti na snagi, netko na brzini(tj. efikasnost)...

Neznam bas to za sto veću težinu i manji broj ponavljanja, koliko sam čuo s tim samo pumpaš mišiće, i mene zanima taj dio...:/

A da trčanje je bitno...

“Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime"
15 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Ko hoce misice, nije stvar sve u vježbi vec i u prehrani. Jesti ono što ima puno bjenalčevina iliti proteina. Bjelančevine su najvice u bjelom mesu određenim vrstama sira, a ko nece prirodno moze kupit proteine u prahu koje se stavljaju u mlijeko ili vodu.. pol kile je 120 kn...

 

Ali tko misli pit proteine, mora prvo uci u kondiciju... Vježbat maximalno 3 puta na tjedan po pol stata za početak. Nakon mjesec dana 1h dnevno, nakon 2-3 mjeseca po 2 sata ili vise.

 

Misice nemres dobit u mjesec dana, zato se nemoj cudit ako se ubijas od svega a nis ne raste.. Bude polako...

FAIL
15 godina
offline
RE: Rast mišića i visina
PoToKTM kaže...

Ko hoce misice, nije stvar sve u vježbi vec i u prehrani. Jesti ono što ima puno bjenalčevina iliti proteina. Bjelančevine su najvice u bjelom mesu određenim vrstama sira, a ko nece prirodno moze kupit proteine u prahu koje se stavljaju u mlijeko ili vodu.. pol kile je 120 kn...

 

Ali tko misli pit proteine, mora prvo uci u kondiciju... Vježbat maximalno 3 puta na tjedan po pol stata za početak. Nakon mjesec dana 1h dnevno, nakon 2-3 mjeseca po 2 sata ili vise.

 

Misice nemres dobit u mjesec dana, zato se nemoj cudit ako se ubijas od svega a nis ne raste.. Bude polako...

 Ja bi rađe bio mršav i zdravo se hranio nego pio to sranje...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
legend kaže...
PoToKTM kaže...

Ko hoce misice, nije stvar sve u vježbi vec i u prehrani. Jesti ono što ima puno bjenalčevina iliti proteina. Bjelančevine su najvice u bjelom mesu određenim vrstama sira, a ko nece prirodno moze kupit proteine u prahu koje se stavljaju u mlijeko ili vodu.. pol kile je 120 kn...

 

Ali tko misli pit proteine, mora prvo uci u kondiciju... Vježbat maximalno 3 puta na tjedan po pol stata za početak. Nakon mjesec dana 1h dnevno, nakon 2-3 mjeseca po 2 sata ili vise.

 

Misice nemres dobit u mjesec dana, zato se nemoj cudit ako se ubijas od svega a nis ne raste.. Bude polako...

 Ja bi rađe bio mršav i zdravo se hranio nego pio to sranje...

Svi znamo da je prirodno bolje.

 

Uzmimo npr. mog frenda kaj se isto nabrijao da zeli imat misice. Poceo je pit proteine i vježbat, od početka. što nije dobro.. Kasnije je prestao vježbat jer mu se nije dalo, a nastavio je pit proteine.. Sad se toliko napuhnuo da izgleda kao balon...

FAIL
13 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina

danas sam iso trcat oko 4 km imam 14 ipo god 1.63 cm i 45 kg i da li da trcim il ne jer necu trcat ako cu zbog tog izgubit na kilazi !!

kj
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice