Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.578
|
čitano: 6.349.652
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

@fila2208

Rekao mi je jedan tip u teratni da je dobra želatina koja se dodaje u kolače, jer sva sredstva imaju želatinu sebi.
To se popije u čaši vode, a stavi se žličica, dvije.

Sada dal' pomaže to je pitanje.

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
7 godina
protjeran
offline
Re: Rast mišića i visina
KIKI3ooo kaže...

 Ajmo malo o toj tuni. Koliko puta tjedno je jedeš? Jel opravdan strah od previše tune zbog žive? Preferiraš onu u biljnom ulju, maslinovom ili salamuri?

My pleasure darlin
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže... 

 Razne asimterije po tijelu na kojima treba radit, ali dobro, daljnjim radom će to nadoći. Temelj je tu, za 8mj je to dobar posao.

Imaš 67kg i to ćeš definirat? Po meni digni na 70 i to si drži.

Samo nastavi :)

 Nije mi toliko do definiranja koliko do toga što se bavim i tajlandskim boksom pa moram kilaže pazit jer ne volim puno vode rezat pred borbu...Na koje asimetrije misliš? Lat jedan malo veći koliko vidim?A ovako na prvu od slabih točki meni se čini da bi ruke i trapove trebao kvalitetno napast na idućem bulku kad mi off-season bude.

When I get sad I stop Being sad and be awesome instead. True Story.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2017 21:09 (donator_bubrega).
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Jim Raynor kaže...
 Ajmo malo o toj tuni. Koliko puta tjedno je jedeš? Jel opravdan strah od previše tune zbog žive? Preferiraš onu u biljnom ulju, maslinovom ili salamuri?

Odrezak tune s roštilja je fenomenalan... 

 

Što se tiče konzerve, salamura je najbolji izbor jer nema masti, zatim ona u maslinovom ulju, i na kraju ona u običnom ulju.

 

Meni je konkretno najfinija ona u običnom ulju. 

 

Pojedem jednu konzervu tjedno, više od toga se ne preporučuje, a iskreno i ne treba mi, ne mogu jesti tunu svaki dan.

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

 

 Ovo je dobro, po položaju nogu vidim da si ih više koristio i to je super samo tako nastavi. Ne vidim da je puno pomogao, samo ti ga je izravnao da fino ide gore. Po ovome bi rekao da su ti ramena ili hladna, ili manjkaju kad ovako pleše, ali naravno tu je i težina koju napadaš.

Sve u svemu, jako dobro, samo nastavi tako, 120kg za tvoju konstituciju je jako dobar rezulltat kojim se rijetki mogu pohvaliti.

Samo jako frende 

Hvala stari, bit će to i bolje  
Što se tiče plesanja šipke, to se naravno ne događa na manjim kilažama, samo kad idem na max.

14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Jim Raynor kaže...
KIKI3ooo kaže...

 Ajmo malo o toj tuni. Koliko puta tjedno je jedeš? Jel opravdan strah od previše tune zbog žive? Preferiraš onu u biljnom ulju, maslinovom ili salamuri?

 Kao potpuno neisplativ izvor proteina (a kome je do omega-3 ribljeg ulja bolje je konzumirati kao suplement, baš zbog čistoće, i uz to puno povoljnije) kombiniram je sa grahom (kad mi dođe) samo zbog okusa i za promjenu od piletine sa grahom (koja se usput može pripremit na više načina da ne dosadi). Koristim jedino tu Marinero marku iz Tommy-a, komade u biljnom ulju (kojeg prolijem i stavim malo maslinovog), jer ima prihvatljivu cijenu a valja.

7 godina
protjeran
offline
Rast mišića i visina

Ja je jedem na poslu kao obrok, mada jest skuplja ali radije to nego nešto iz pekare. U prosjeku 2 puta tjedno ali ću nastojat smanjit na 1 konzervu.

My pleasure darlin
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
KIKI3ooo kaže...

 Kao potpuno neisplativ izvor proteina (a kome je do omega-3 ribljeg ulja bolje je konzumirati kao suplement, baš zbog čistoće, i uz to puno povoljnije) kombiniram je sa grahom (kad mi dođe) samo zbog okusa i za promjenu od piletine sa grahom (koja se usput može pripremit na više načina da ne dosadi). Koristim jedino tu Marinero marku iz Tommy-a, komade u biljnom ulju (kojeg prolijem i stavim malo maslinovog), jer ima prihvatljivu cijenu a valja.

Pa koliko ti graha jedeš čovječe? Nekak imam osjećaj da se nije ugodno družiti s tobom 

 

btw. Tebi ništa živo nije isplativo. Jasno je meni da je besparica u ovoj našoj državi, ali jelovnik treba biti raznovrstan, ne možeš živjeti samo na piletini i grahu. Tuna i ostale vrste ribe su jako dobar i zdrav izvor proteina. Ne moraš kupovati najskuplju ribu, imaš vrlo jeftinih varijanti jako zdrave ribe tipa papaline, srdele... 10-15kn/kg na tržnici ili smrznuto.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2017 11:02 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Rast mišića i visina

Od 2-3 konzerve tune tjedno cisto sumnjam da ce se sta lose desit.

Moj prosjek je 2 konzerve tjedno, ali ne radi zamaranja glede zive ili neceg drugog, vec radi raznovrsnosti jelovnika.

Xbox: Muskarcina
14 godina
offline
Rast mišića i visina

Usput, svi koji misle da se od graha imaju vjetrovi, to je isto mit.

Ako čovjek ima "čistu" prehranu, može jest grah cijeli dan (naravno, ja jedem jedan obrok koji sadrži malo graha) i ni vjetrića.

Ali ako je netko pun vode i masti a prehrana mu je standarno gotovo sami UH, jedan obrok sa visokim udjelom proteina i vlakana - i trebat će ga izolirat od društva na nekoliko sati.

 

...kad bi ja složio prehranu onim prascima od 150kg vode, jadni se nebi dizali sa wc-a cijeli dan dok ne iseru i isprde sve to iz sebe. 

 

Vlakna su čudo. Natucite se tjestenine da ne možete disat - pojedite jabuku i za sat vremena ste opet gladni. Kiselina i vlakna. Limun iscijedit svaki dan, popit bez šećera. Voće/povrće. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2017 9:31 (KIKI3ooo).
13 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Sad kad sam u fazi definicije,naručio sam si  AAKG. Imat ću pojačani treninzi i poboljšanu prehranu pa želim zadržati što više mišića. Ipak se glutamin i bcaa preporuča za ovakve stvari,ali ja želim tu pumpu i fokusiranost na treningu koji će mi dati arginin. Meni je taj osjećaj na treningu jako bitan u napretku. Javljam iskustva sa proizvodom

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
KIKI3ooo kaže...

Usput, svi koji misle da se od graha imaju vjetrovi, to je isto mit.

Ako čovjek ima "čistu" prehranu, može jest grah cijeli dan (naravno, ja jedem jedan obrok koji sadrži malo graha) i ni vjetrića.

Ali ako je netko pun vode i masti a prehrana mu je standarno gotovo sami UH, jedan obrok sa visokim udjelom proteina i vlakana - i trebat će ga izolirat od društva na nekoliko sati.

 

 

Nije to mit, nego ti se organizam navikne pa zbog toga nemaš vjetrova. Probaj izbaciti grah na 2-3 tjedna pa onda pojesti jednu konzervu. Iznenaditi ćeš se. 

Ne kužim kakva je to čista prehrana i kakve to veze ima sa vjetrovima? 

14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Cordas kaže...
KIKI3ooo kaže...

Usput, svi koji misle da se od graha imaju vjetrovi, to je isto mit.

Ako čovjek ima "čistu" prehranu, može jest grah cijeli dan (naravno, ja jedem jedan obrok koji sadrži malo graha) i ni vjetrića.

Ali ako je netko pun vode i masti a prehrana mu je standarno gotovo sami UH, jedan obrok sa visokim udjelom proteina i vlakana - i trebat će ga izolirat od društva na nekoliko sati.

 

 

Nije to mit, nego ti se organizam navikne pa zbog toga nemaš vjetrova. Probaj izbaciti grah na 2-3 tjedna pa onda pojesti jednu konzervu. Iznenaditi ćeš se. 

Ne kužim kakva je to čista prehrana i kakve to veze ima sa vjetrovima? 

 Ma jeli

 A kako ti to znaš molim te? Ovako mi samo izgleda kao nešto bezveze napisano iz nepoznatog razloga.

 

Uostalom, nisi se precizno izrazio. Jeli izbacit grah ili izbacit hranu bogatu vlaknima? Jer ako se grah zamjeni drugom hranom bogatom vlaknima, onda nema smisla.

 

Probaj ti jesti u obroku grah svaki dan 2-3 tjedna, i onda kad ti se probava stabilizira (neće se nikad stabilizirat ako jedeš puno junka), kad prestanu vjetrovi, onda pojedi recimo 3 krafne i ja ti garantiram da idućih par sati neće biti poželjno da budeš u društvu, što bi značilo da vjetrovi dolaze samo kada se u "lošu" prehranu ubace jela bogata vlaknima i proteinima - i obrnuto.

 

"Čista" prehrana je pod navodnike, tako da ne znam zašto se praviš kao da ih nisi vidio. Izraz "što čišće kalorije" se recimo ne odnosi na gainer sa tonu šećera... mislim šta pričaš?

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2017 12:42 (KIKI3ooo).
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
KIKI3ooo kaže...

 Ma jeli

 A kako ti to znaš molim te? Ovako mi samo izgleda kao nešto bezveze napisano iz nepoznatog razloga.

 

Uostalom, nisi se precizno izrazio. Jeli izbacit grah ili izbacit hranu bogatu vlaknima? Jer ako se grah zamjeni drugom hranom bogatom vlaknima, onda nema smisla.

 

Probaj ti jesti u obroku grah svaki dan 2-3 tjedna, i onda kad ti se probava stabilizira (neće se nikad stabilizirat ako jedeš puno junka), kad prestanu vjetrovi, onda pojedi recimo 3 krafne i ja ti garantiram da idućih par sati neće biti poželjno da budeš u društvu, što bi značilo da vjetrovi dolaze samo kada se u "lošu" prehranu ubace jela bogata vlaknima i proteinima - i obrnuto.

 

"Čista" prehrana je pod navodnike, tako da ne znam zašto se praviš kao da ih nisi vidio. Izraz "što čišće kalorije" se recimo ne odnosi na gainer sa tonu šećera... mislim šta pričaš?

Mislio sam na grah jer si se ti tako izrazio. Samo sam se referirao na tvoju izjavu da je to mit, što nije točno. 
Naravno da kad se organizam navikne na veliki unos vlakana neće imati nikakve reakcije prilikom unosa hrane bogate vlaknima i naravno, isto tako logično, organizam koji se ne navikne na veliki unos vlakana će unosom hrane bogate vlaknima imati nekakvu reakciju - u ovom slučaju vjetrove. To nema apsolutno nikakve veze sa čistom i prljavom prehranom jer tako nešto ne postoji.

 

Pogotovo ne želim komentirati vezu koju su povukao između visokoproteiniskog obroka i vjetrova. Ljudi se moraju naučiti da proteine unose i junkom - pizza, burek, ćevapi, hamburgeri - sve to sadrži kombinaciju proteina, masti i ugljikohidrata, baš kao i piletina i riža. Razlika je što u prvom slučaju imamo značajan nedostatak mikronutrijenata i visoku kalorijsku vrijednost što mnogim ljudima ne odgovara, a u drugom slučaju imamo proteine i UH, jako malo masti i malo kcal. Naravno da je za većinu ljudi bolja ova druga varijanta, ali meni recimo kad u danu pojedem samo jedan obrok i za večeru mi treba što je moguće više kcal, sigurno neću jesti piletinu i rižu. Dakle, vraćamo se na neke osnove IIFYM, što stvarno mislim da više ne treba dodatno objašnjavati.

Ja gotovo svaki dan pojedem nekakav junk, ali istovremeno jedem namirnice bogate vlaknima svaki dan pa nemam nikakvih problema s vjetrovima. Dakle, zaključak ove kratke lekcije - ne postoji čista prehrana, samo (ne)optimalna prehrana ovisno o potrebama pojedinca. 

14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Cordas kaže...
KIKI3ooo kaže...

 Ma jeli

 A kako ti to znaš molim te? Ovako mi samo izgleda kao nešto bezveze napisano iz nepoznatog razloga.

 

Uostalom, nisi se precizno izrazio. Jeli izbacit grah ili izbacit hranu bogatu vlaknima? Jer ako se grah zamjeni drugom hranom bogatom vlaknima, onda nema smisla.

 

Probaj ti jesti u obroku grah svaki dan 2-3 tjedna, i onda kad ti se probava stabilizira (neće se nikad stabilizirat ako jedeš puno junka), kad prestanu vjetrovi, onda pojedi recimo 3 krafne i ja ti garantiram da idućih par sati neće biti poželjno da budeš u društvu, što bi značilo da vjetrovi dolaze samo kada se u "lošu" prehranu ubace jela bogata vlaknima i proteinima - i obrnuto.

 

"Čista" prehrana je pod navodnike, tako da ne znam zašto se praviš kao da ih nisi vidio. Izraz "što čišće kalorije" se recimo ne odnosi na gainer sa tonu šećera... mislim šta pričaš?

Naravno da kad se organizam navikne na veliki unos vlakana neće imati nikakve reakcije prilikom unosa hrane bogate vlaknima i naravno, isto tako logično,

Ali će imati reakcije kad u taj organizam koji je naviknut na veliki unos vlakana, ubaci jedan pošteni junk obrok.

 

Cordas kaže...

organizam koji se ne navikne na veliki unos vlakana će unosom hrane bogate vlaknima imati nekakvu reakciju - u ovom slučaju vjetrove. 

 Ali ako nastavi sa starom prehranom, plus doda zadovoljavajuću razinu vlakana - neće se nikad naviknit tj. neće stat...

 

Cordas kaže...

 

Pogotovo ne želim komentirati vezu koju su povukao između visokoproteiniskog obroka i vjetrova. Ljudi se moraju naučiti da proteine unose i junkom - pizza, burek, ćevapi, hamburgeri - sve to sadrži kombinaciju proteina, masti i ugljikohidrata, baš kao i piletina i riža. Razlika je što u prvom slučaju imamo značajan nedostatak mikronutrijenata i visoku kalorijsku vrijednost što mnogim ljudima ne odgovara, a u drugom slučaju imamo proteine i UH, jako malo masti i malo kcal. Naravno da je za većinu ljudi bolja ova druga varijanta, ali meni recimo kad u danu pojedem samo jedan obrok i za večeru mi treba što je moguće više kcal, sigurno neću jesti piletinu i rižu. Dakle, vraćamo se na neke osnove IIFYM, što stvarno mislim da više ne treba dodatno objašnjavati.


 Ja stojim pri tome da kad bi složio jedan obrok osobi koja se hrani kao većina ljudi danas, smećem... reakcija bi bila vjetrovi, a možda i gore - bez obzira što mu naravno prehrana sadrži sve makronutrijente, kao što si naveo - jer je njemu, recimo razina proteina, nije ni na onoj razini za koju većina nutricionista preporučuje za osobu koja ne vježba tj. oko 60g proteina dnevno tj. 500g posnog sira... a da spominjem razinu proteina koja se preporučuje bodybuilderima. Osim proteina, vlakna u današnjoj prehrani znaju bit, bez pretjerivanja, često 0g. Iz dana u dan, godinama.

 

Cordas kaže...


Ja gotovo svaki dan pojedem nekakav junk, ali istovremeno jedem namirnice bogate vlaknima svaki dan pa nemam nikakvih problema s vjetrovima.

 Oboje smo dali svoj primjer, a u komentiranju tvog - neću uvlačit genetiku u priču, haha, eto, možda ako se nađe savršena ravnoteža junka i vlakana probava dođe u stabilno stanje. 

 


Cordas kaže...

To nema apsolutno nikakve veze sa čistom i prljavom prehranom jer tako nešto ne postoji.
Dakle, zaključak ove kratke lekcije - ne postoji čista prehrana, samo (ne)optimalna prehrana ovisno o potrebama pojedinca. 

 Čista ili optimalna - svako neka zove po vlastitom nahođenju. Misli se na isto, mislim da nema potrebe oko toga raspravljat, jel tako?

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Moze neki savjeti za vjezbe na multigym spravi? Kao pocetnik sam i imam tu spravu i neke bucice.
Origin ID: ztuna1999
14 godina
offline
Rast mišića i visina

 Moram samo reći koliko prepotentnih ljudi ima u rekreativnom sportu, to mi je uvijek bilo žalosno za gledat.

 

Onaj tko se profesionalno ili kompetitivno bavi sportom naravno da je malo "agresivniji", i to je skroz ok, hebatga, ipak je njemu sport posao i izlaže se puno većem naporu i puno većim odricanjima od rekreativnog sportaša a kamoli običnog čovjeka.

 

Ali neki pojedini rekreativci, koji trče, idu u teretanu i voze biciklu... neki triatlon đir (ponaravno među njima) - neki misle o sebi da su bolji od drugih i držu se prepotentno da je to žalosno za gledat koje budale prave od sebe zbog toga što nemaju ego pod kontrolom. Na razini djeteta emocionalno. Šteta genetike i pameti kad čovjek sebi stavi "glupi film u glavu".

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
DuMe kaže...

Sad kad sam u fazi definicije,naručio sam si  AAKG. Imat ću pojačani treninzi i poboljšanu prehranu pa želim zadržati što više mišića. Ipak se glutamin i bcaa preporuča za ovakve stvari,ali ja želim tu pumpu i fokusiranost na treningu koji će mi dati arginin. Meni je taj osjećaj na treningu jako bitan u napretku. Javljam iskustva sa proizvodom

 Ja sam uzeo u prahu aakg, uzimam prije treninga uz kreatin. Nikakav osjećaj ni pumpa neam.

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Hvala! Mislim da sam dobio al negdje se zagubilo.
Origin ID: ztuna1999
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Cordas kaže...
intexuz kaže...

 Odlicno .. samo nastavi tako dalje

 Od kud si ti? Poznat si mi za popiz*dit 

Iz VK sam inače, ali u Puli sam dosta vremena. Znamo se inače ako sam te dobro prepoznao po videima koje si prije stavljao. U rojcu sam trenirao prije 2 godine kad sam počinjao.

 A da da to si ti haha ,u Rusticu smo se vidjeli prije koji mjesec ako se ne varam

l<l<l<l<l<l
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.3.2017 19:12 (intexuz).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...
DuMe kaže...

Sad kad sam u fazi definicije,naručio sam si  AAKG. Imat ću pojačani treninzi i poboljšanu prehranu pa želim zadržati što više mišića. Ipak se glutamin i bcaa preporuča za ovakve stvari,ali ja želim tu pumpu i fokusiranost na treningu koji će mi dati arginin. Meni je taj osjećaj na treningu jako bitan u napretku. Javljam iskustva sa proizvodom

 Ja sam uzeo u prahu aakg, uzimam prije treninga uz kreatin. Nikakav osjećaj ni pumpa neam.

 Daje mi podosta energije moram priznat.Pumpe imam,ali je bolja na čistom argininu kad sam uzimo.

Probaj pojačat dozu

13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
DuMe kaže...

 Daje mi podosta energije moram priznat.Pumpe imam,ali je bolja na čistom argininu kad sam uzimo.

Probaj pojačat dozu

 Moguće da slabo doziram, iako sam osjetio više snage pri seksualnom zanosu što je i mala primjetila 

Mora da mi se i tamo manifestiralo 

 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
10 godina
protjeran
offline
Rast mišića i visina

http://www.proteini.si/hr/store/item/ironmaxx-teston-ultra-strong-180-kapsula/919/

 

Imam ovaj teston ultra koji je kupljen ima cca godinu dana...sad pošto ga nisam pio nikako a otvorio sam bocu sa tableticama (bila je dobro zatvorena i na tamnom mjestu) zanima me jel se može to piti i ima li rok da me ne bi presjeklo usred treniga?

This time next year we'll be millionaires
14 godina
offline
Rast mišića i visina

Cisto da se malo pohvalim nakon dugo vremena. Bench 1x 140kg 

PSN: Chov1ch
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2017 20:47 (Encyanix).
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

Jel netko snifa amonijak pri vecim liftovima? Vidio sam na njuskalu, neznam di bi se moglo inace kupit, pa razmisljo sam uzet bocicu. Treniram 5x5 i potreban mi je neki jaci stimulans za dizanje 5x200kg u deadliftu. 

16 godina
offline
Rast mišića i visina

U mojoj mladosti ekipa je snifala lipilo, za ostalo ne znam :)

Xbox: Muskarcina
11 godina
offline
Rast mišića i visina

sto jesti kasno navecer, oko 11-12h? nazderem se za veceru koja je oko 6-7 a idem spavat oko 1h

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Moj slasni obrok u tu uru je posni sir + kikiriki maslac. Ponekad casein + mlijeko. Oboje su mi super, ovisi o raspolozenju 😊
Xbox: Muskarcina
16 godina
offline
Rast mišića i visina

Uzimate li kakve vitaminske dodatke i koje?

 

Konkretno vjerujem da mi možda fali vitamina sad kad nije sezona svježeg voća i povrća... Dosta manje toga jedem nego u proljeće/ljeto/jesen.

 

Gledao sam Centravit ili Centravit Energy. cijena 80-110kn za 50-90 tableta, ovisno jel energy verzija ili obična. (energy sadrži nešto malo koenzima Q10, al mislim da je to marketing jer ga stvarno ima jako malo unutra)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2017 11:14 (lllnuclearlll).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice