Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.541
|
čitano: 6.333.315
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
ks95hr kaže...

Ok, filozof.

 

3 mjesta za bench trebam da ne moram čekati na red.

2+ seta bučica trebam da ne moram čekati na red.

concept2 ergometar trebam jer mi je veslanje najdraži oblik low impact cardia.

Air bike trebam/hoću za HIIT.

 

Sve to mi je NEOPHODNO da postignem rezultate kakve ja hoću.

 

Ostali, preporuke?

 XXL velesajam ima sve ovo, jedino nisam siguran za ovaj bike pošto nisam išao na taj dio sa spravama uopće.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

da da, bilderi ne idu na forume nego vjezbaju.. Wow jakog li sporta.. treniranje sat vremena i ostala 23 sata prodavanja magle, prodaja programa, supmenenata, varanje ljudi... teskog li "sporta"

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

@EZY-E

@ks95hr

 

XXL 2 sigurno nema er bajk. Sumnjam i za 1.

A, u teretani nikada nisam imao problemesa oko sprava, bencheva, bučica, utega...Ako su zauzete, pitaš, malo pričekaš...

Ili pak ako si dovoljno veliki i uvjerljiv u nastupu, onda ni nemaš problema sa spravama. Svi te se boje. Čak i djeca u kvartu.

 

Takđer sumnjam da je nekome sve to potrebno da ostvari svoje rezultate. Samo da mu trening nije slagao netko nestručan. 

Takvih je više, nego ovi kaj znaju.

U XXL 2 su odlični treneri sa pedigreom u struci.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
5 godina
protjeran
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Paraliza od analize? Najbolje je kućna teretanica, klupa, kavez, dvoručni uteg, bućice, sobni bajk i stronglift 5x5. 

14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
PzKpfw kaže...

@EZY-E

@ks95hr

 

XXL 2 sigurno nema er bajk. Sumnjam i za 1.

A, u teretani nikada nisam imao problemesa oko sprava, bencheva, bučica, utega...Ako su zauzete, pitaš, malo pričekaš...

Ili pak ako si dovoljno veliki i uvjerljiv u nastupu, onda ni nemaš problema sa spravama. Svi te se boje. Čak i djeca u kvartu.

 

Takđer sumnjam da je nekome sve to potrebno da ostvari svoje rezultate. Samo da mu trening nije slagao netko nestručan. 

Takvih je više, nego ovi kaj znaju.

U XXL 2 su odlični treneri sa pedigreom u struci.

 

 Ne bih o trenerima u xxlu koji su većinu vremena naslonjeni na spravu i pričaju sa klijentom (1.primjer), ili beskonačno rade s njima korektivne vježbe (2.primjer) ili sa očitim sportašima koji se natječu rade kojekakve "funkcionalne treninge" gdje simuliraju udarac loptice u reket samo to učine težim pomoću gume ili beskrajno skakutanje preko malih prepreka (3.primjer) dok ja sa strane radim čučanj a njima oči ispale kako netko može tolko dizati, dođe mi da ih uzmem za ruku i povučem k sebi od tih pizdarija.

To su ti treneri sa pedigreom.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

@EZY-E

 

Pa, zakaj ne? Ako imaš znanje, jednostavno počni okupljati ekipu oko sebe, te počneš zarađivati. 

Makni neupućene od takvih neznalica kao što su ti treneri tamo.

 

Gle, po meni u XXL(i jednom i drugom) su odlični treneri. Samo se pazim da nisu priučeni.

Najbitnije je da netko kao trener ima rezultate. Da je nekome pomogao da učini od sebe nešto.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
PzKpfw kaže...

@EZY-E

 

Pa, zakaj ne? Ako imaš znanje, jednostavno počni okupljati ekipu oko sebe, te počneš zarađivati. 

Makni neupućene od takvih neznalica kao što su ti treneri tamo.

 

Gle, po meni u XXL(i jednom i drugom) su odlični treneri. Samo se pazim da nisu priučeni.

Najbitnije je da netko kao trener ima rezultate. Da je nekome pomogao da učini od sebe nešto.

 

 Ja sam opisao 3 stalna trenera u svom postu.

Priučeni? To valjda znači da su sami stekli znanja? Puno prije bih uzeo takvog trenera koji je sam učio iz svog iskustva i ima osobne rezultate nego nekoga sa kifa tko nema rezultate.

U par postova prije sam naveo šta ljude uče na kifu.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
5 godina
protjeran
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Imaš čovjeka prirodno dobro građenog, gentski blagoslovljenog,  upiše KIF i onda se baci u trenere. Nadobudan, misli da zna sve, jer evo pogledajte kako je građen? Sa druge strane imaš čovjeka kojeg genetika nije mazila, bucmast, ali se sa svojim radom, znanjem dotjera i zgleda kao i ovaj prvi. Kod kojeg bih išao da me vodi? Pa naravno kod ovog drugog. Jer prvi se ne može ni staviti u kožu debeljka sa 20 kg viška, lijenog, sklonog prejedanju jer nikada nije ni bio u sličnoj situaciji. 

8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

A sad vec malo serete oba 

11 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Jel se moze uteretani skinut jedno 15 kg...znaci nezanima me definicija i da izgledam ogromno nego jednostavno da smanjim trbuh i vratim nekadasnje plocice..nikad nisam bio u teretani pa da pitam..prirodno sam napravio sto sam nekad imao s haklom na kosarkaskom igralistu...imam 170cm i 95 kg..nisam debelo djubre nego samome skemba zajebava

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mariolla79 kaže...

Jel se moze uteretani skinut jedno 15 kg...znaci nezanima me definicija i da izgledam ogromno nego jednostavno da smanjim trbuh i vratim nekadasnje plocice..nikad nisam bio u teretani pa da pitam..prirodno sam napravio sto sam nekad imao s haklom na kosarkaskom igralistu...imam 170cm i 95 kg..nisam debelo djubre nego samome skemba zajebava

 Pločice se dobivaju u kuhinji.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
16 godina
moderator
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
EZY-E kaže...
mariolla79 kaže...

Jel se moze uteretani skinut jedno 15 kg...znaci nezanima me definicija i da izgledam ogromno nego jednostavno da smanjim trbuh i vratim nekadasnje plocice..nikad nisam bio u teretani pa da pitam..prirodno sam napravio sto sam nekad imao s haklom na kosarkaskom igralistu...imam 170cm i 95 kg..nisam debelo djubre nego samome skemba zajebava

 Pločice se dobivaju u kuhinji.

Tako je.

 

mariolla79, ako se nemreš kontroliratii, pomoći će intermittent fasting.

 

A lakše do pločica dolazi se uz složene pokrete (deadlift, čučanj, bench, overhead press), pogotovo prva dva kojima se jačaju noge i poboljšava proizvodnja testosterona.

 

Nije da te samo škemba zajebava - zajebave te visoki postotak masnog tkiva općenito, koje se doduše koncentrira u predjelu trbuha, a što je izraženije što je čovjek stariji, vjerojatno zbog pada testosterona. Znači, kao problem zaboravi "samo škemba" - škemba je posljedica previše kalorija, premalo mišićne mase i premalo testosterona koji ne omogućavaju optimalno trošenje kalorija. Ostavi se pive i drugog alkohola, pogotovo pive jer ona snižava testosteron.

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

 

@EZY-E

 

Priučeni,ah, to su ovi što idu u teretanu, neku formu tijela su postigli, malo doma čitali na Internetu, preuzeli tuđe zaključke, tvrde nešto, a ne znaju objasniti kako su do toga došli.

Neartikulirano razgovaraju, ljute se kada ih pitaš za rezultat, te vidiš da teretanom riješavaju neke svoje druge probleme na zato očitom krivom mjestu. Aktivni su na društvenim mrežama, puno slika, malo prakse,...

 

Tereni koji su mi okay, dolaze iz sporta, neke ljude si izveli na pravi put u kontekstu tjelovježbe. Vole svoje posao, ne prodaju preparate za što dobivaju proviziju.

 

Super su mi treneri iz svijeta BB koji su ostavrili rezultat, vole svoj sport, te vrlo rado prenose svoje znanje, te nisu nadobudni.

Najbolji su mi difovci, jer imaju vrlo veliko terotesko znanje, bave se sportom kao životnim pozivom, postigli su neke rezultate, znaju raditi sa ljudima, itd.

 

To bi bila neka generalna podjela. 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Baš si mi kjut, mlad, nadobudan i naivan :)
I ja sam jednom takav bio, svi smo.
HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

svasta se ovdje moze procitati hehe

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mariolla79 kaže...

Jel se moze uteretani skinut jedno 15 kg

 Može se skinuti i bez teretane, ja sam skinio 10kg u 2mj, smanjen unos prehrane i fast-am 36h jednom tjedno (petak navečer do ned. ujutro).

11 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Kod mene nije problem piva i alkohol.konzumiram 5 puta godisnje na praznike..ako...nego klopa...nejedem puno preko dana..nego navecer nakon 18..a i 40 mi je na ledjima...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2020 10:02 (mariolla79).
5 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mariolla79 kaže...

Kod mene nije problem piva i alkohol.konzumiram 5 puta godisnje na praznike..ako...nego klopa...nejedem puno preko dana..nego navecer nakon 18..a i 40 mi je na ledjima...

 Najvjerojatnije imaš 25 kg viška i vrijeme je za promjene. Nemoj to gledati kao malu škembicu jer je to veliki BF i imaš dosta posla pred sobom. Što dalje sve će ti biti teže početi pa ti je ovo dobra odluka. Naveo sam već što je najbolje od vježbi, ali PRVO SREDI KUHINJU! 

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
loky4i4 kaže...
mariolla79 kaže...

Jel se moze uteretani skinut jedno 15 kg

 Može se skinuti i bez teretane, ja sam skinio 10kg u 2mj, smanjen unos prehrane i fast-am 36h jednom tjedno (petak navečer do ned. ujutro).

 Da ali rezultat nikako ne moze biti isti skidanje 15 kg bez treninga, i s treningom. 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mariolla79 kaže...

Kod mene nije problem piva i alkohol.konzumiram 5 puta godisnje na praznike..ako...nego klopa...nejedem puno preko dana..nego navecer nakon 18..a i 40 mi je na ledjima...

 Nije problem kad jedes, nego koliko... 

tijelo ne zna koliko je sati, nema neki on off prekidac koji kaze da ako jedes poslije 18h da ces se debljati.. 

 

 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mariolla79 kaže...

Kod mene nije problem piva i alkohol.konzumiram 5 puta godisnje na praznike..ako...nego klopa...nejedem puno preko dana..nego navecer nakon 18..a i 40 mi je na ledjima...

Ja koliko sam shvatio citajuc o prehrani itd...vrlo je jednostavno,unos kalorija da je manji od potrosnje kalorija i to je cila filozofija,pojednostavljeno.

Mislim normalno nije isto sklapat 2 cipsa i cizburger ili pileca salata i neke zitarice kasnije itd...naravno da to treba pazit,mislim opcenito da je unos manji od potrosnje i jos uz to trening koji trebas i to je to.

Nece rezultati preko noci doci jer se nisi ni zdebljao preko noci,ali bit ce ih sigurno i to dosta brzo,ali ne "preko noci" kao sto nas vecina zeli.

Origin_Steam: hrka11
11 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ma ja ni nezelim preko noci....i mislim da je previse 25 kg....do 15 bu mi dosta..uvjek sam se vrtio oko 75-80...a i prirodno imam trokut od kosarke...i imam jake noge...prije 10 godina je tih 80 kg na meni izgledalo normalno kao da sam isao u teretanu i vjezbao...a i imam teske kosti ak se to tak.kaze...nikad nista slomio..a padao s bicikla..itd itd...15 ce mi biti dosta...samo da maknem taj visak.koji mi.smeta i za izgled a i za zdravlje..jel polako osjetim da mi idena kicmu laganao a i imao prije 10 godina dvije operacije na koljenu..tak da od tada jako rijetkoisao na igraliste

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
EZY-E kaže...
mariolla79 kaže...

Jel se moze uteretani skinut jedno 15 kg...znaci nezanima me definicija i da izgledam ogromno nego jednostavno da smanjim trbuh i vratim nekadasnje plocice..nikad nisam bio u teretani pa da pitam..prirodno sam napravio sto sam nekad imao s haklom na kosarkaskom igralistu...imam 170cm i 95 kg..nisam debelo djubre nego samome skemba zajebava

 Pločice se dobivaju u kuhinji.

 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
5 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mariolla79 kaže...

Ma ja ni nezelim preko noci....i mislim da je previse 25 kg....do 15 bu mi dosta..uvjek sam se vrtio oko 75-80...a i prirodno imam trokut od kosarke...i imam jake noge...prije 10 godina je tih 80 kg na meni izgledalo normalno kao da sam isao u teretanu i vjezbao...a i imam teske kosti ak se to tak.kaze...nikad nista slomio..a padao s bicikla..itd itd...15 ce mi biti dosta...samo da maknem taj visak.koji mi.smeta i za izgled a i za zdravlje..jel polako osjetim da mi idena kicmu laganao a i imao prije 10 godina dvije operacije na koljenu..tak da od tada jako rijetkoisao na igraliste

 Ljepota je u oku promatrača. Po  nutricionističkim/zdravstvenim tabelama, neka osnovica, tj. polazna točka gdje se čovjek želi nalaziti je visina minus 100 = poželjni kilogrami? Onda imaš dalje sastav tih kg i tako dalje. Znači 170 cm - 100 = 70 kg? Ovo se naravno ne odnosi na body building, ali pogledaj (budući da gledamo EP u rukometu) recimo da je Ivano Balić kroz karijeru bio visok 190 i imao cca 90 kg. Tako se i mnogi drugi rukometaši vrte u tim gabaritima. A mora se priznati da su rukometaši, generalno  lijepo građeni? E to je točno to. Ako ti imaš 80 kg i bF 15%, e onda bravo za tebe? Iako mislim da će prije biti da imaš 25% BF sa tom kilažom? Meni 10 kg viška baš nikako ne odgovara, naprotiv, baš mi teško pada , ali i stariji sam dosta od tebe.

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Taj omjer visina tezina je nesto najgore ikad,, tj najnerealnije

 

uzmi 2 osobe iste visine i tezine, jedan moze izgledati odlicno, drugi ko vreca govana.... bitan je sastav tih kila, a ne sama kilaza

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...

 Da ali rezultat nikako ne moze biti isti skidanje 15 kg bez treninga, i s treningom. 

 Stvarno, a gdje sam ja napisao da će mu biti isti rezultat kao da vježba u teretani? Čovjek je pitao samo jel se može, tako da ako ja mogu bez teretane onda on može i sa, jednostavan logički zaključak.

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

DA prijatelju, ali ako nisi vidio ova tema se zove " bodybuilding " sto znaci TERETANA., sto automatski znaci da ljudi posjecuju teretanu... 

 

 

 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...

DA prijatelju, ali ako nisi vidio ova tema se zove " bodybuilding " sto znaci TERETANA., sto automatski znaci da ljudi posjecuju teretanu... 

 Da prijatelju, nemoj pametovati jer pricas gluposti, covjek je rekao da ga ne zanima bas previse kako ce izgledati nego samo zeli smrsaviti (i covjek ne posjecuje teretanu), pitao je jel se moze uz teretanu, ja sam odgovorio da moze i bez sto znaci da moze i sa teretanom. End of story.  Ne moraš svakome poklapati ako nisi upućen, malo čitaj s razumijevanjem, uključi mozak ako ti ga ego nije pojeo do kraja. 

6 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Kako pojačati kilažu uz teretanu a da ne jedem ko medvjed? Jer nemam ogroman apetit a volio bi dobiti na masi, naravno ne na BF 

14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
love2ml86 kaže...

Kako pojačati kilažu uz teretanu a da ne jedem ko medvjed? Jer nemam ogroman apetit a volio bi dobiti na masi, naravno ne na BF 

 Mislim da dosta ljudi danas radi grešku što stalno nešto žvaču tokom dana, uglavnom sranja.

Trebaš jesti više ali trebaš i potaknuti tijelo da ti traži više hrane, a ako u teretani radiš samo izolacijske vježbe teško ćeš uspjeti.

Radi kompleksne i osnovne liftove.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice