Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.974
|
čitano: 3.252.397
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Trka završila, nitko ni bu, ni be... Već postalo dosadno?

 

Pa, evo, nek se nađe, konačni poredak GP Japana:

 

1. Max Verstappen (26pts)

2. Sergio Perez (18)

3. Carlos Sainz (15)

4. Charles Leclerc (12)

5. Lando Norris (10)

6. Fernando Alonso (8)

7. George Russell (6)

8. Oscar Piastri (4)

9. Lewis Hamilton (2)

10. Yuki Tsunoda (1)

11. Nico Hulkenberg

12. Lance Stroll

13. Kevin Magnussen

14. Valtteri Bottas

15. Esteban Ocon

16. Pierre Gasly

17. Logan Sargeant

DNF - Zhoy Guanyu, Daniel Ricciardo, Alexander Albon

...
13 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Miro kaže...

Trka završila, nitko ni bu, ni be... Već postalo dosadno?

Neki se možda ponadali prerano pa ih polio hladan tuš.

16 godina
online
Kutak za ljubitelje Formule 1

Pa iskreno da ne sheram f1tv s frendicom ne bih ni gledao, tj. dao lovu. Čak i Suzuka koju volim, malo je dosadnjikavo xD Mislio sam se naviknuti na "WEC" pristup trkama (gorivo, gume...), ali da se barem neštooo desi naprijed. Max negdje tamo u Formuli 0, osrednji Perez laganini iza njega i to je to. Znam da će ljudi reći kako je iza zanimljivo; zna biti, al ne gledam da bih uživao kako se Bottas i  *umetni vozača* povremeno obiđu s DRS-om ili jer jedan ima nove gume dok drugi već starije

Preživjeti i nadati se boljoj 2026.; ovo s budžetom ispada jako oštar dvosjekli... Jer s druge strane nitko ne može od ovih iza napraviti mega skok jer to košta. Opet pitanje da li bi uspjeli jer bi i RBR imao love.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Pravila su bila dobra dok je bilo poskakivanja. Kada je Mercedes forsirao promjenu pravila to je u uništilo utrkivanje i praćenje vozila.
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Lovac kaže...

Pa iskreno da ne sheram f1tv s frendicom ne bih ni gledao, tj. dao lovu. Čak i Suzuka koju volim, malo je dosadnjikavo xD Mislio sam se naviknuti na "WEC" pristup trkama (gorivo, gume...), ali da se barem neštooo desi naprijed. Max negdje tamo u Formuli 0, osrednji Perez laganini iza njega i to je to. Znam da će ljudi reći kako je iza zanimljivo; zna biti, al ne gledam da bih uživao kako se Bottas i  *umetni vozača* povremeno obiđu s DRS-om ili jer jedan ima nove gume dok drugi već starije

Preživjeti i nadati se boljoj 2026.; ovo s budžetom ispada jako oštar dvosjekli... Jer s druge strane nitko ne može od ovih iza napraviti mega skok jer to košta. Opet pitanje da li bi uspjeli jer bi i RBR imao love.

 

WEC pristup? U WECu već dugo ima manje kalkulacije s gumama i više pravog utrkivanja nego u F1.

11 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Norris ovim tempom, i ovakvim trkanjem nikad ništ neće bit od njega, kamol prvak. start zasro par ekselans i Hamilton u prvom zavoju na iskustvo preuzme vodstvo. a već postaje smiješna ova Verstappenova dominacija. brat u kolko ono, 8-9 krugova ladno 13 sekundi prednosti

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.4.2024 5:47 (TheAnswer023).
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Jao da je Alonsu bolji bolid. Kako se neko nebi dobro proveo. 

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Alonso treće mjesto u Q1, odlična forma

16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Kaznu ima za glavnu utrku? Znam da je dobio 10 sekundi.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Kaznu ima za glavnu utrku? Znam da je dobio 10 sekundi.

 Kolko znam - ne. To se odnosilo na sprint.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Kako je Alonso drza LeClerca,Sainza i Pereze oniliko vrimena meni nije jasno..
A Max 14 sec prednosti u 10 krugova…bolesno!
Sve u svemu vrlo vrlo zanimljiv Sprint,sutra ocekujem proboj Ferarria ispred Mclarena…imaju dobar race pace ove godine,žrtvovali su kvalifikacije da imaju bolje složen bolod za utrku.
AUDIOFIL
16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Alonso može voziti kao robot. Zna stazu. Zna gdje će ga napasti, a onda ih stisne uza sebe kada ne mogu proći te stisne gas ranije da si ostavi razmak  kada ga budu mogli proći. Da bi tako nešto prošlo čovjek mora voziti bez pogreške i prilagođavati se na nove pokušaje konkurencije.  Ako to u ključnoj situaciji ne funkcionira onda se aktivira Schumacher "all or nothing" mod rada.

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Newey izgleda odlazi iz RB. 

 

Ako će se to desiti, Horner će biti u velikim neizvjesnostima. Em novi motor, em dizajn bez Neweya. 

 

Iskreno gledajući, Ferrari treba malo pomoći, ali izgleda i najbolja opcija da se izbjegne Totto, McLaren treba još vremena, zbilja ostaje Ferrari najlogičniji. Audi valjda nije ni na listi?

In vino veritas
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ima podcast na kojem je spomenuo jos prije da mu je zao da nije imao priliku radit s Ferrarijem, a posebno i Lewis Hamiltonom. Sad ima priliku za oboje.

 

Krcat je love, mislim da Aston nema tu neke sanse. Jedino ostaje Mercedes (ako Max zbilja prede)

5 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Mitch kaže...

Ima podcast na kojem je spomenuo jos prije da mu je zao da nije imao priliku radit s Ferrarijem, a posebno i Lewis Hamiltonom. Sad ima priliku za oboje.

 

Krcat je love, mislim da Aston nema tu neke sanse. Jedino ostaje Mercedes (ako Max zbilja prede)

 Negdje sam procitao da Max ima izlaznu klauzulu da moze otici ako Newey ode. 

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Posmatrač kaže...
Mitch kaže...

Ima podcast na kojem je spomenuo jos prije da mu je zao da nije imao priliku radit s Ferrarijem, a posebno i Lewis Hamiltonom. Sad ima priliku za oboje.

 

Krcat je love, mislim da Aston nema tu neke sanse. Jedino ostaje Mercedes (ako Max zbilja prede)

 Negdje sam procitao da Max ima izlaznu klauzulu da moze otici ako Newey ode. 

 A zašto bi odlazio ako je puno bolji od ostalih vozača, što će mu onda uopće ta izlazna klauzula.

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ja bih ga proglasio svecem da se vrati u Williams. 

 

Horner sad mora još nekako izboksati Helmuta i bit će sam na tronu. Sretno mu bilo bez Neweya i sa novim motorom. 

Ovaj bolid je toliko ispred da će ga i "noćna smjena" dovući do naslova, ali novi bolid iduće godine... sretno.

In vino veritas
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
lovranac kaže...
Posmatrač kaže...
Mitch kaže...

Ima podcast na kojem je spomenuo jos prije da mu je zao da nije imao priliku radit s Ferrarijem, a posebno i Lewis Hamiltonom. Sad ima priliku za oboje.

 

Krcat je love, mislim da Aston nema tu neke sanse. Jedino ostaje Mercedes (ako Max zbilja prede)

 Negdje sam procitao da Max ima izlaznu klauzulu da moze otici ako Newey ode. 

 A zašto bi odlazio ako je puno bolji od ostalih vozača, što će mu onda uopće ta izlazna klauzula.

 Nije bolji nego ima brži bolid, tj raketu dok se drugi voze u tačkama.

 Ali da je jedan od bolji na gridu to je. 

14 godina
online
Kutak za ljubitelje Formule 1

Biti će zanimljivo kako će se razriješiti navodni odlazak Newey iz RB, jer ima ugovor do kraja 2025., a navodno je i klauzula da ne može 12 mjesei nakon odlaska raditi za drugu momčad.

 

Naravno sve se to da riješti/zaobići.

 

RB Game of Thrones, se nastavlja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 11:07 (T-bone's).
6 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

A još je sve začinjeno pričom da Newey i Horner nisu više u dobrim odnosima, tako da je jasno zašto želi otići. Bilo bi fora da dođe u Ferrari. 

5 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
lovranac kaže...
...

 A zašto bi odlazio ako je puno bolji od ostalih vozača, što će mu onda uopće ta izlazna klauzula.

 Ta klauzula (ako) postoji da ima opciju otici ako to zeli. Ne kazem da ce otici a pogotovo ne znaci da mora otici.....

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

.

 

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Nemojmo zaboraviti i otpisati s kim Newey radi Valkyrie (street legal ground effect auto).

Jest da je to iz vremena kad je istoimeni brand surađivao s RBR-om, ali fun times.


Ja subjektivno i osobno vjerujem da će se Newey radije umiroviti, pogotovo uzimajući u obzir klauzule ugovora.

A kako su i špekulacije oko odlaska iz RBR-a krenule, u paraleli su (ah, špekulaciije) krenule priče da Newey ovogodišnji RB20 praktički nije "vidio" do ovogodišnjeg predstavljanja.

I da je on tu više kao legacy, nego što zapravo aktivno sudjeluje u dizajnu, pogotovo post 2021. i 2022. sezone.

I u to osobno sumnjam, ali dok nema službene potvrde špekulacije su ono što imamo.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Njegov značaj nije samo u njemu osobno, već o činjenici da može hrpu ljudi u ekipi u jednoj ili dvije godine naučiti trikovima i kako da misle kao on.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice