Parkour oprema

poruka: 9
|
čitano: 11.058
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Parkour oprema

Pozdrav :) Evo, poćeo sam se baviti parkourom i već sam dosta toga naučio, ali sam se zato dosta ozlijedio, pa sam odlučio nabaviti opremu. Dali mi netko može reći gdje mogu nabaviti (po nekoj normalnoj cijeni) : ulošci za cipele za skakanje (samo zbog skakanja), zaštita za koljena (ne ona ista kao za skejt), rukavice sa rupama za prste i štitnike za zapešča. Hvala unaprijed.

13 godina
neaktivan
offline
Parkour oprema

Bump

14 godina
offline
Re: Parkour oprema
Sejki32 kaže...

Pozdrav :) Evo, poćeo sam se baviti parkourom i već sam dosta toga naučio, ali sam se zato dosta ozlijedio, pa sam odlučio nabaviti opremu. Dali mi netko može reći gdje mogu nabaviti (po nekoj normalnoj cijeni) : ulošci za cipele za skakanje (samo zbog skakanja), zaštita za koljena (ne ona ista kao za skejt), rukavice sa rupama za prste i štitnike za zapešča. Hvala unaprijed.

 

Nisi dosta toga naučio ako si se samo razbijao. I za parkour ne postoji oprema. Ne bi trebao nositi nikakve štitnike, jer onda nećeš osjetiti dali radiš pravilno ili ne. I rukavice su GEJ (JEBOTE) {#} Parkour je upravo takva VJEŠTINA, koja ne zahtjeva nikakvu opremu (osim naravno odjeće i nekih boljih- udobnih tenisica- naravno- možeš ti i gol trenirat {#} )

Tako da, prvo nauči što je parkour : http://hr.wikipedia.org/wiki/Parkour , a onda počni pravilno trenirati. I nemoj misliti da te vrijeđam, samo ti dajem savjet. (u biti je ovo narodna parkour mudrost koja većina traceur-a zna{#})

15 godina
offline
Re: Parkour oprema
Rukavice imas u bike shopovima ili bilokojoj teretani, cca 70ak kn.

Ulosci za skakanje nezz, ja ih nisan koristija.

Trake za ucvrstit zapesce su 50ak kn, probaj u ducanima sportske opreme. Izbjegaji skupe marke.

Rukavice su ok jos dok je hladno, osbno mi nisu gej.
DUMP udruga mladih programera
14 godina
offline
Re: Parkour oprema
Fearless kaže...


Rukavice su ok jos dok je hladno, osbno mi nisu gej.

Pa ako je jako hladno, niti ne ideš trenirati, a ako je malo hladnije, onda kad vježbaš (i to duže vrijeme), onda ti koža očvrsne. A ova fora -gej (jebote)- onaj tko je registriran na parkour.hr forum, znat će o čem se radi {#} A i svaki iskusniji traceur bi ti rekao da ne nosiš nikakve rukavice, niti nikakve štitnike. Samo MORAŠ PRAVILNO TRENIRATI, KLONITI se velikih skokova (dropova) i trenirati (do jedno dvije- tri godine)- na ground levelu. {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2011 16:53 (DJED BOŽIĆNJAK).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Parkour oprema

Svu opremu mozes naci u Juventi i Sport Visionu.

13 godina
neaktivan
offline
Parkour oprema

Glupost glupost glupost.

 

Ako pravilno treniras, ne treba ti oprema.

 

6 godina sam u tome i oprema, rukavice, gluposti ,najvece sranje.

 

Dakle, pravila vjezba i to je to, na jagodicama ce ti se zadebljat koža i neces imat problema.

 

Stvarno, tko god je smislio tu glupost s PK opremom, ne znam. 

12 godina
neaktivan
offline
Parkour oprema

Nije bilo jednostavije ić trenirat jedan od normalnih sportova. Nogomet, rukomet, košarka, odbojka, hokej itd, nego moraš preskakat kante za smeće, nikad mi nije bio jasan taj parkour, koji je cilj tog sporta uopće?

Bruce Wayne: Why didn't you just kill me? Bane: Your punishment must be more severe
14 godina
offline
Re: Parkour oprema
Volvox kaže...

Nije bilo jednostavije ić trenirat jedan od normalnih sportova. Nogomet, rukomet, košarka, odbojka, hokej itd, nego moraš preskakat kante za smeće, nikad mi nije bio jasan taj parkour, koji je cilj tog sporta uopće?

Kao prvo, ne znam koji je cilj širenja tvojeg neznanja okolo :P ??? Zatim, parkour NIJE sport. :) Zašto ne, wikipedija (hr), ako ti i dalje ne bude jasno, slobodno pitaj. NIKAKO nije sport, a kamoli "ekstreman" ili "ekstremna vještina". Parkour je najjednostavnije : VJEŠTINA KRETANJA. Kretanja, što znači da to uključuje bilo kakvo ljudsko kretanje (na bilo kakvim površinama), što dalje znači da i plivanje, i trčanje, i skakanje, i svašta nešta može i jest parkour, dio parkoura. Zašto je to tako, pitaj, ili pročitaj. Kakve sad kante za smeće :D :D ? Koji su to "normalni" sportovi ? Što je "normalno" uopće ? ;) :) Znaš onu, "ispeci, pa reci", nije loše otići i u posjetu našem zajedničkom prijatelju, Google-u :)) , prije nego što napišeš gluposti, HVALA ! :) ;) No hard feelings, bro ;)

http://hr.wikipedia.org/wiki/Parkour#
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice