Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.543
|
čitano: 6.338.499
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ali zanimljivo jedan sam od rijetkih kojem je romanian jaci od deadstopa s poda, s poda mi je 180 3x10 ili 180x10 plus 200x10 ili 200 5x5

6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

romanian 3x10 180 210 215

 

JEL IMA TKO JACI 

9 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

ali zanimljivo jedan sam od rijetkih kojem je romanian jaci od deadstopa s poda, s poda mi je 180 3x10 ili 180x10 plus 200x10 ili 200 5x5

 Svaka čast. Imam pitanje, period bulka uskoro završava vaga kaže 88kg na 175cm i htio bih se riješit većine masti koje sam dobio na stomaku tokom ovih 16 mjeseci gdje sam je 4000+ kcal dnevno, nije to ništa strašno negdje sam od 13 do 15% masti, koja je normalno na stomaku, pogotovo sastrane ispod rebara, nije da me to toliko pati volim kako izgledam, nebih htio izgubiti mišiće tokom perioda definicije, kako bi ti odradio defku na mom mjestu, znaš da sam naturalac i da naturalci kod defke se zajebu pa izgube podosta mišića, htio bih doći na 10% bf a da gainsi ostaju, to je na kemiji "lako" izvedivo, ali sad ide period gdje ću biti gladan a i dalje morati pumpati kilaže, pa ako bi ukratko mogao napisati, koliko kalorija dnevno, koliko proteina,masti, ugljikohidrata, dodati kardio na kraju treninga? Ja sam mislio na jedno 1700kcal ići zadržati isti omjer proteina koji sad jedem oko 200g dnevno, smanjiti ugk i masti dobrano... Nisam nikad radio defku premda nemam dugi staž u gymu pa mi je ovaj bulking zato ovako dug. 

 

Ne želim izgubiti gainse radi six packa ili tako nešto, ali smatram da nije dobro biti cijelo vrijeme na ovoliko kalorija, i ugkljikohidrata, pa da se tijelo malo oporavi, ne planiram dugo biti na defki nekih 6 tjedana max... Onda preko ljeta održavanje, te jesen/zima opet bulk... 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2024 20:53 (BeLLicus).
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

premalo je 1700kcal za pocetak defke, pogotovo jer si jeo 4000kcal, upravo je premalo hrane (prevelik deficit) na defki recept za gubitak gainsa, pogotovo natural. + sto sa 1700kcal neces imati kud spustati, tj. mozes spustati ispod toga ali je vrlo nezdravo

defku valja poceti polako, na sto vise hrane moguce i ostavljati prostor za daljnje spustanje hrane ako gubitak bodyfata stane, naime tijelo tezi homeostazi i privikava se na unos sto znaci ako se sada osoba defka na X kalorija - kroz par tjedana taj unos kalorija moze postati odrzavanje i potrebno je napraviti daljnju restrikciju npr X minus 300kcal (ili ubaciti kardio tog iznosa) za daljnje defkanje. (kao i na masi, nek je 4000kcal trenutni suficit i dobije se par kg pa se stvar zaustavi - potrebno je jos podici hranu ako je cilj jos mase)

 

 

za tvoj konkretno slucaj, pretpostavljam ti odrzavanje 3000-3200kcal i da bi uredno gubio 1kg/1cm u struku tjedno na 2500kcal, 200P 80M ostatak ugljikohidrat po zelji, mozes i vise proteina ako budes gladan pa smanji ugljikohidrat proporcionalno

trening identican (nista one price high repsi za definiciju) jer trening koji gradi i najbolje odrzava steceno. radne kilaze na svim vjezbama probaj odrzati identicnima, to je ono sto daje tijelu signal da ne przi gainse. jedino benc ako ga radis je gotovo neminovno da opada kako bodyweight opada, nemoj da te deprimira, benc je bas đubre ovisno o bodyweightu

i svakih tjedan-deset dana napravi punjenje ili tzv. refeed, dan sa povecanim unosom hrane, taj dan chillaj i digni hranu na odrzavanje ili cak mali suficit napraviti, taj dan npr 3300kcal 200P 50M 500UH, sa naglaskom na ugljikohidrat (ne mastima ili proteinom taj suficit napraviti), to ce tijelu konkretno tirodinoj poslati signal da "odgodi" spomenuto usporavanje metabolizma + psihi dati odmor

 

2500kcal, kardio nista za pocetak ili ako bas zelis ubaci nakon treninga tek toliko 15min na 120-130bpm

 

pratis napredak na vagi + krojackim metrom mjeris struk oko pupka svaki 7. i 8. dan ujutro popisan (jer gubitak kilaze i vode nije lineralan, ovisi o ugljikohidratu, kaliju natriju i hormonu aldosteron zato svaki 7. i 8. dan) cesto bude danima nista nista nista i onda TUP kila ili centimetar dolje, ako je izgubljen 1cm oko pupka - super, obavis taj dan refeed i ne diras nista sljedeci tjedan. ako nisi nista izgubio 8. dan - taj dan obavis refeed i sljedeci tjedan napravis daljnu restrikciju, smanjis hranu na 2300kcal (smanjis iz ugljikohidrata) i ubacis 30min kardija svaki dan

 

 

quote

ali smatram da nije dobro biti cijelo vrijeme na ovoliko kalorija, i ugkljikohidrata, pa da se tijelo malo oporavi

quote

ne citas i ne gledas youtube videje ali intuitivno ispravno radis stvari, zato i jesi jedan od boljih naturalaca koje znam, ispod 2god dosao do tih solidnih 86kg. da, valja svako malo obaviti deficit, provesti jedno vrijeme na manje kalorija i manje ugljikohidrata, pocistiti salo poboljsati inzulinsku osjeltjivost i onda opet gore. a upravo oko 15% bf (na koliko kazes da si sada) prestaju gainsi i ako se dalje gura masa samo se gomila salo (puno veci dobitak sala naspram misica u dobivenoj kilazi)

 

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mrsmith kaže...
fila2208 kaže...
mrsmith kaže...

Ima li jos netko da apsolutno nikada ne radi barbell press? :)

 

Ja sam unatrag 3 god kompletno izbacio barbell press i zamijenio ga dumbbellovima. Trenutno ravni s 2x40, kosi s 2x35 i moram priznati da mi apsolutno ni mrvu ne fali sipka  Nekako mi je i osjecaj pumpa bolji.

 Zamisli da napišeš bučice i šipka, odmah umanjuje velike kilaže koje dižeš po dva ponavljanja.

Kakva 2 ponavljanja, radim 10-12 ponavljanja. Mislio sam 2x35 i 2x40... 2x kao 2 dumbbella.

 

exer1234 kaže...
mrsmith kaže...

Ima li jos netko da apsolutno nikada ne radi barbell press? :)

 

Ja sam unatrag 3 god kompletno izbacio barbell press i zamijenio ga dumbbellovima. Trenutno ravni s 2x40, kosi s 2x35 i moram priznati da mi apsolutno ni mrvu ne fali sipka  Nekako mi je i osjecaj pumpa bolji.

 zasto radis samo 2 ponavljanja? koji je smisao toga?

 Odgovorio gore :D

 Ok, zapravo sam se salio, iako si bio nejasan. 

pod 2x35 sam mislio 2 serije s 35 kg. 

jer ako su u pitanju bucice, onda nema smisla govoriti 2x bucice jer je logicno, napises koliko kg ima bucica i to je to

pa s bucicama mozes napraviti veci opseg pokreta, puno dublji stretch

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2024 17:53 (exer1234).
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mrsmith kaže...

Nebitno, preskocimo natezanja. Sad je jasno sto sam mislio. Samo me interesiralo ako jos netko preferira bucice umjesto sipke, pa eto :)

 

Da sam napisao da radim potisak sa 40kg, vjerojatno bi netko pitao "omg zasto samo 40kg? idi radi sklekove najprije" ili nesto slicno... nikako svih zadovoljiti 😆

 

EDIT: Valjda sam ja neki novi klinac :) a pretpostavljam da sam stariji od tebe (38)

 onda napises " radim potisak bucicama od 40kg..." ili ako vec zelis tvojim nazivom " radim potisak dumbbellom iliti budaletinom (negdje je google prevoditelj preveo dumbbell kao budaletina" :D) 

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

ali zanimljivo jedan sam od rijetkih kojem je romanian jaci od deadstopa s poda, s poda mi je 180 3x10 ili 180x10 plus 200x10 ili 200 5x5

 pa moguce je, zasto ne, ali i ovisi koji vise radis, naviknes se na pokret.

meni bi kosi bench bio jaci od ravnog, jer ravni ne radim uopce

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

sto se tice kalorija, ako je u pitanju samo minicut, onda moze ici agresivno jer je bit u sto krace vremena rijesiti sto vise masti, sto se tice gainsa, nije to bas tako da ces  u par dana tjedana gubiti misicnu masu.. 

Apsolutno mozes ici agresivnije ali na krace staze, bitno je da je trening tu i da imas dovoljno proteina

9 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

premalo je 1700kcal za pocetak defke, pogotovo jer si jeo 4000kcal, upravo je premalo hrane (prevelik deficit) na defki recept za gubitak gainsa, pogotovo natural. + sto sa 1700kcal neces imati kud spustati, tj. mozes spustati ispod toga ali je vrlo nezdravo

defku valja poceti polako, na sto vise hrane moguce i ostavljati prostor za daljnje spustanje hrane ako gubitak bodyfata stane, naime tijelo tezi homeostazi i privikava se na unos sto znaci ako se sada osoba defka na X kalorija - kroz par tjedana taj unos kalorija moze postati odrzavanje i potrebno je napraviti daljnju restrikciju npr X minus 300kcal (ili ubaciti kardio tog iznosa) za daljnje defkanje. (kao i na masi, nek je 4000kcal trenutni suficit i dobije se par kg pa se stvar zaustavi - potrebno je jos podici hranu ako je cilj jos mase)

 

 

za tvoj konkretno slucaj, pretpostavljam ti odrzavanje 3000-3200kcal i da bi uredno gubio 1kg/1cm u struku tjedno na 2500kcal, 200P 80M ostatak ugljikohidrat po zelji, mozes i vise proteina ako budes gladan pa smanji ugljikohidrat proporcionalno

trening identican (nista one price high repsi za definiciju) jer trening koji gradi i najbolje odrzava steceno. radne kilaze na svim vjezbama probaj odrzati identicnima, to je ono sto daje tijelu signal da ne przi gainse. jedino benc ako ga radis je gotovo neminovno da opada kako bodyweight opada, nemoj da te deprimira, benc je bas đubre ovisno o bodyweightu

i svakih tjedan-deset dana napravi punjenje ili tzv. refeed, dan sa povecanim unosom hrane, taj dan chillaj i digni hranu na odrzavanje ili cak mali suficit napraviti, taj dan npr 3300kcal 200P 50M 500UH, sa naglaskom na ugljikohidrat (ne mastima ili proteinom taj suficit napraviti), to ce tijelu konkretno tirodinoj poslati signal da "odgodi" spomenuto usporavanje metabolizma + psihi dati odmor

 

2500kcal, kardio nista za pocetak ili ako bas zelis ubaci nakon treninga tek toliko 15min na 120-130bpm

 

pratis napredak na vagi + krojackim metrom mjeris struk oko pupka svaki 7. i 8. dan ujutro popisan (jer gubitak kilaze i vode nije lineralan, ovisi o ugljikohidratu, kaliju natriju i hormonu aldosteron zato svaki 7. i 8. dan) cesto bude danima nista nista nista i onda TUP kila ili centimetar dolje, ako je izgubljen 1cm oko pupka - super, obavis taj dan refeed i ne diras nista sljedeci tjedan. ako nisi nista izgubio 8. dan - taj dan obavis refeed i sljedeci tjedan napravis daljnu restrikciju, smanjis hranu na 2300kcal (smanjis iz ugljikohidrata) i ubacis 30min kardija svaki dan

 

 

quote

ali smatram da nije dobro biti cijelo vrijeme na ovoliko kalorija, i ugkljikohidrata, pa da se tijelo malo oporavi

quote

ne citas i ne gledas youtube videje ali intuitivno ispravno radis stvari, zato i jesi jedan od boljih naturalaca koje znam, ispod 2god dosao do tih solidnih 86kg. da, valja svako malo obaviti deficit, provesti jedno vrijeme na manje kalorija i manje ugljikohidrata, pocistiti salo poboljsati inzulinsku osjeltjivost i onda opet gore. a upravo oko 15% bf (na koliko kazes da si sada) prestaju gainsi i ako se dalje gura masa samo se gomila salo (puno veci dobitak sala naspram misica u dobivenoj kilazi)

 

 

 

Kad želim nešto pogledati na yt, pogledam ovako nešto, neću sigurno slušati izdrkavanja renaissance periodizationa i jeffa nipparda, totalno su okej likovi ali ne treba ti 2 milijuna videa da shvatiš kako trenirati u gymu tj od bodybuldinga se počela raditi kvantna fizika, you train your biceps wrong, you train your chest wrong, blablabla, sve radi klikova ali dobro trebaju i oni od nečega živjeti. Tko je dečkima u 70tima i 80tima držao predavanja o treniranju, sam Tom Platz kaže bilo nas je 15, 10 dečki i 5 cura to je bila cijela fitness industrija, nema mobitela,nema društvenih mreža, ovi klinci danas vise po mobitelu više nego što treniraju, dns mali radi 40 kila na squatu ima cca 19 20 godina, sad kad mu je tijelo u naponu snage on plaća mjesečno 40 eura da bi se glupirao, ja 40 kila curlam na šipki sa bicepsom a on sa nogama diže toliko i misli napredovatio. Bodybulding je poprilično jednostavan, uzmi kilažu koja možeš podići 6 do 10 puta radi do otkaza, jedi dobro i kvalitetno i rasti ćeš. Kasnije kad naučiš povezati se sa mišićom malo dublje i znaš izvući pokret pogotovo za leđa (gdje početnici što sam i sam radio vuku rukama, umjesto leđima itd ali to dođe sa vremenom)... Ja sam dobio 18 kilograma u 18 mjeseci, trenirajući do otkaza, hraneći se pravilno (mada ni sam nemam ni približno financija dovoljno da to dignem na nivo koji bi htio) pogotovo što se tiče kvalitetne ishrane, svaki dan ne možeš žvakati piletinu i biti normalan... Bio sam mršav kao stalak za infuziju, sad kad prođem centrom, okreću se i muškarci i žene... Predanost i odricanja dovode do cilja. Ja sam iz malog mjesta, teretana većinom zjapi prazna, par klinaca iz srednje tu i tamo koji starkelja u krizi srednjih godina koji povremeno dođu, bolje bi bilo trenirati sa nekim ali eto tako je kako je, opet guram. Ne preskočim trening, ne preskočim obrok. A kad vidim sve više ovih masnih mc donalds generacije po gradu još se više motiviram. 

A tebi svaka čast, one fotke bez obzira na kemiju to treba postići uz rad i odricanje imati izripan glut, stomak bez trunke masti, i uz kemiju ne dolazi to samo, nego uz rad i gladovanje... 

9 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...

sto se tice kalorija, ako je u pitanju samo minicut, onda moze ici agresivno jer je bit u sto krace vremena rijesiti sto vise masti, sto se tice gainsa, nije to bas tako da ces  u par dana tjedana gubiti misicnu masu.. 

Apsolutno mozes ici agresivnije ali na krace staze, bitno je da je trening tu i da imas dovoljno proteina

 Pa da mislio sam što kraće vrijeme što agresivnije, da počistim to sa stomaka što imam i to je to. 

6 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Taman sam naletio na članak da žene ne preferiraju muškarce baš 100+ kg nabildane kakav sam ja. Tuga i žalost.

9 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
love2ml86 kaže...

Taman sam naletio na članak da žene ne preferiraju muškarce baš 100+ kg nabildane kakav sam ja. Tuga i žalost.

 Da, rade 2 ženske u gymu i sad ima slika Furića u gymu onako preko cijelog zida, i njima je to totalno odbojno 100+ kila mišića jel :D 

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...
Petar hw kaže...

premalo je 1700kcal za pocetak defke, pogotovo jer si jeo 4000kcal, upravo je premalo hrane (prevelik deficit) na defki recept za gubitak gainsa, pogotovo natural. + sto sa 1700kcal neces imati kud spustati, tj. mozes spustati ispod toga ali je vrlo nezdravo

defku valja poceti polako, na sto vise hrane moguce i ostavljati prostor za daljnje spustanje hrane ako gubitak bodyfata stane, naime tijelo tezi homeostazi i privikava se na unos sto znaci ako se sada osoba defka na X kalorija - kroz par tjedana taj unos kalorija moze postati odrzavanje i potrebno je napraviti daljnju restrikciju npr X minus 300kcal (ili ubaciti kardio tog iznosa) za daljnje defkanje. (kao i na masi, nek je 4000kcal trenutni suficit i dobije se par kg pa se stvar zaustavi - potrebno je jos podici hranu ako je cilj jos mase)

 

 

za tvoj konkretno slucaj, pretpostavljam ti odrzavanje 3000-3200kcal i da bi uredno gubio 1kg/1cm u struku tjedno na 2500kcal, 200P 80M ostatak ugljikohidrat po zelji, mozes i vise proteina ako budes gladan pa smanji ugljikohidrat proporcionalno

trening identican (nista one price high repsi za definiciju) jer trening koji gradi i najbolje odrzava steceno. radne kilaze na svim vjezbama probaj odrzati identicnima, to je ono sto daje tijelu signal da ne przi gainse. jedino benc ako ga radis je gotovo neminovno da opada kako bodyweight opada, nemoj da te deprimira, benc je bas đubre ovisno o bodyweightu

i svakih tjedan-deset dana napravi punjenje ili tzv. refeed, dan sa povecanim unosom hrane, taj dan chillaj i digni hranu na odrzavanje ili cak mali suficit napraviti, taj dan npr 3300kcal 200P 50M 500UH, sa naglaskom na ugljikohidrat (ne mastima ili proteinom taj suficit napraviti), to ce tijelu konkretno tirodinoj poslati signal da "odgodi" spomenuto usporavanje metabolizma + psihi dati odmor

 

2500kcal, kardio nista za pocetak ili ako bas zelis ubaci nakon treninga tek toliko 15min na 120-130bpm

 

pratis napredak na vagi + krojackim metrom mjeris struk oko pupka svaki 7. i 8. dan ujutro popisan (jer gubitak kilaze i vode nije lineralan, ovisi o ugljikohidratu, kaliju natriju i hormonu aldosteron zato svaki 7. i 8. dan) cesto bude danima nista nista nista i onda TUP kila ili centimetar dolje, ako je izgubljen 1cm oko pupka - super, obavis taj dan refeed i ne diras nista sljedeci tjedan. ako nisi nista izgubio 8. dan - taj dan obavis refeed i sljedeci tjedan napravis daljnu restrikciju, smanjis hranu na 2300kcal (smanjis iz ugljikohidrata) i ubacis 30min kardija svaki dan

 

 

quote

ali smatram da nije dobro biti cijelo vrijeme na ovoliko kalorija, i ugkljikohidrata, pa da se tijelo malo oporavi

quote

ne citas i ne gledas youtube videje ali intuitivno ispravno radis stvari, zato i jesi jedan od boljih naturalaca koje znam, ispod 2god dosao do tih solidnih 86kg. da, valja svako malo obaviti deficit, provesti jedno vrijeme na manje kalorija i manje ugljikohidrata, pocistiti salo poboljsati inzulinsku osjeltjivost i onda opet gore. a upravo oko 15% bf (na koliko kazes da si sada) prestaju gainsi i ako se dalje gura masa samo se gomila salo (puno veci dobitak sala naspram misica u dobivenoj kilazi)

 

 

 

Kad želim nešto pogledati na yt, pogledam ovako nešto, neću sigurno slušati izdrkavanja renaissance periodizationa i jeffa nipparda, totalno su okej likovi ali ne treba ti 2 milijuna videa da shvatiš kako trenirati u gymu tj od bodybuldinga se počela raditi kvantna fizika, you train your biceps wrong, you train your chest wrong, blablabla, sve radi klikova ali dobro trebaju i oni od nečega živjeti. Tko je dečkima u 70tima i 80tima držao predavanja o treniranju, sam Tom Platz kaže bilo nas je 15, 10 dečki i 5 cura to je bila cijela fitness industrija, nema mobitela,nema društvenih mreža, ovi klinci danas vise po mobitelu više nego što treniraju, dns mali radi 40 kila na squatu ima cca 19 20 godina, sad kad mu je tijelo u naponu snage on plaća mjesečno 40 eura da bi se glupirao, ja 40 kila curlam na šipki sa bicepsom a on sa nogama diže toliko i misli napredovatio. Bodybulding je poprilično jednostavan, uzmi kilažu koja možeš podići 6 do 10 puta radi do otkaza, jedi dobro i kvalitetno i rasti ćeš. Kasnije kad naučiš povezati se sa mišićom malo dublje i znaš izvući pokret pogotovo za leđa (gdje početnici što sam i sam radio vuku rukama, umjesto leđima itd ali to dođe sa vremenom)... Ja sam dobio 18 kilograma u 18 mjeseci, trenirajući do otkaza, hraneći se pravilno (mada ni sam nemam ni približno financija dovoljno da to dignem na nivo koji bi htio) pogotovo što se tiče kvalitetne ishrane, svaki dan ne možeš žvakati piletinu i biti normalan... Bio sam mršav kao stalak za infuziju, sad kad prođem centrom, okreću se i muškarci i žene... Predanost i odricanja dovode do cilja. Ja sam iz malog mjesta, teretana većinom zjapi prazna, par klinaca iz srednje tu i tamo koji starkelja u krizi srednjih godina koji povremeno dođu, bolje bi bilo trenirati sa nekim ali eto tako je kako je, opet guram. Ne preskočim trening, ne preskočim obrok. A kad vidim sve više ovih masnih mc donalds generacije po gradu još se više motiviram. 

A tebi svaka čast, one fotke bez obzira na kemiju to treba postići uz rad i odricanje imati izripan glut, stomak bez trunke masti, i uz kemiju ne dolazi to samo, nego uz rad i gladovanje... 

 hmm ali 70tih nije bilo ni priblizno znanja kao danas. Da, radili su puno, puno volumena (koji nadoknaduje manjak znanja).

70tih nije bilo mobitela, da je bilo, bila bi ista situacija kao danas, jer takvo je vrijeme... 

Sve to stoji, ali danas barem imas sve crno na bijelo, sta je najoptimalnije, sto znaci za najmanje vremena sto da najbolji rezultat. Naravno postoji xxx drugih nacina koji ce isto funkcionirati, ali ne najoptimalnije

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ljudi danas izgledaju toliko loše, skinny je privlačno, a hrpa kamenjarki i somulja, dlakavih nogu preferiraju svog muškarca onako, kažu ''muškog'' da ima trbuha, da ima za šta uhvatit, ali sve rado vole svršavat na slavka sobina dok kosi travu bez majice. Koji je btw meh, ali je svako sobin, i kao velik je napucan  je.

 

Kad sam bio mlađi pa su bile te fešte i sad do kraja fešte skidaju se majice preseravanje ludiranje, sve te šta to pričaju vole dirnut malo, opipat...uvijek sam znao reć, ne boj se opipaj malo vidi šta je pravi muškarac kad nemaš to doma, kasnije to i jebeš pa se zaljube i tako svašta bude.

 

Svi mi možemo pričat što hoćemo, ali voljeli bi da smo full top svi, ali to ne ide bez krvi, suza i znoja, a to je za 95% ljudi koje znam nedostižno jer su gubitnici i nikakvi i onda imaju potrebu pravdat se kao e koliko ti treniraš, ma kao i ja bi, ali ne želim bit prevelik i nemam ni vremena kažu...a ja živim na 4 sata sna svaku noć lol. On veli nema vremena.

 

Ne treba bit frik, ali treba ostavit muda u gymu, pogurat svoje granice koliko ide. Život je jeben stignu te obaveze, žena djeca...ali uz sve treeba bit totalni aposultni UNIT za svoju obitelj i sve. Nema mi ljepše uzet svoju kćer dići je s lakoćom ili se natrpat sa svim stvarima i još nju nosit, dok baglje ne mogu sjedalicu izvadit iz auta, bole ih leđa, žene kraj njih guraju nose, a oni veliki gazde nikakvi u falš tomi hilfingerima građeni ko električna mreža u africi.

 

Samo šasija, ništa skinny fat, fat fat, prasci itd. 

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Imam osjecaj da ovaj post ide mene...

Ne znam sto da ti kazem, ja ja vam svima zelim da mozete zauvijek zivjeti bez problema, ja ne mogu. Evo i sada budan, i tako ce biti do 6 ujutro kada cu krenuti dalje. Na dobre dane uspijem zaspati opet, danas nije taj dan. Upaljeni sinusi, temperatura. Ova godina je malo posebna jer se to dogodilo dvaput, ali u pravilu jednom godisnje (oko veljace) zavrsim na tjedan dana u krevetu, na antibioticima zbog moguce upale pluca. Tako da je meni sklopiti kompletan bulk period znanstvena fantastika.

Pa opet, trbuha nema. Nema tu lokanja vikendima i prezderavanja. Ovaj moj izgled ti je 15 cm i 5 kg vise od Petra na onim slikama. S time da je ovo meni druga godina dizanja, poceo sam upravo zbog bolova u ledjima.

Na takav izgled sam prije 6 mj (dok sam jos dizao, sada mi je teretana nedostupna, pa samo radim sklekove i zgibove) dizao 10x113 kg. S time da danas znam da je to bio RDL, a ne DL.

Znam i ja da to nisu DL tezine, to su zapravo clean and jerk tezine (i to bi bio moj neki osobni cilj, c&j sa 100 kg) ali ja ne dizem od mladosti, znam koliko znma i nije nitieni jednostavno samo napucavati ploce gore i vjerovati da si necu srediti kicmu (bio mi je veliki mentalni skok preci 100 kg, do tada sam radio po 5x5 programu, od stotke nadalje me to dosta plasilo).

Ali najsmjesnije je sto i petar pise da ga zivot "malo jebe" i ne stavlja aktualne slike.

I zato kazem, svaka cast i petru i bellicusu (pogotovo bellicusu, biti na dugom bulku na 4k kcal i na do 15% bf-a mi je totalno fascinantno) ali ne ide svakom zivot na takav nacin. I ja vam svima zelim da vam sto dulje ide tako!

Gledam te!
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Evo ja se nisam dugo javio pa da se malo priključim temi. Moram priznati da nemam više motivacije kao prije, trenutno par treninga tjedno, održavam, ali se zato pokidam tih 45 minuta. Do otkaza idem (nisam nikad ni znao drugačije, nikakvi RPE 8, ja to ne mogu jednostavno) i to je to. Kad vidim ostale kako se dođu u teretanu zajebavati i naslikavati, pozli mi. 

Novi posao, cura, stres, sve je tu, nema se vremena kao prije više, polako i godine dolaze i osjeti se već ta "izrađenost" i radni staž u teretani. Ja sam zadovoljan kako izgledam, to je bolje od 95% ljudi na ulici, ali za svoje standarde i neki ideal, naravno da nisam, ali jebeš taj ideal i to neko savršeno tijelo, ako sve drugo mora patiti zbog toga, život nije teretana.

 

Prije sam bio striktno gym i taj fitness, nisam nigdje jeo ništa jer mi makrosi nisu bili tu, a sad ono, briga me, uklopi se nekako, svašta se pojede, treba živjeti malo i ne biti rob ničemu, ne živim od toga.

 

Ovo je trenutno stanje na slikama, snaga mi je opala, prvenstveno jer ne radim više treninge kao prije i većinu tih jačih vježbi sam izbacio zbog vremena; na mašinama pogodim mišić, ne pokidam se i brzo budem gotov. Volim i čučanj i DL, ali ode mi 50 minuta samo na to...

 

 

Bitno je da se ide i vježba jako, podruži malo, pazi na osnovne stvari i to je to, stvar je jednostavna. A najbitnije od svega je uživati u svemu, inače nema sreće.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2024 10:38 (KiX777).
9 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Veliki Brat kaže...

Imam osjecaj da ovaj post ide mene...

Ne znam sto da ti kazem, ja ja vam svima zelim da mozete zauvijek zivjeti bez problema, ja ne mogu. Evo i sada budan, i tako ce biti do 6 ujutro kada cu krenuti dalje. Na dobre dane uspijem zaspati opet, danas nije taj dan. Upaljeni sinusi, temperatura. Ova godina je malo posebna jer se to dogodilo dvaput, ali u pravilu jednom godisnje (oko veljace) zavrsim na tjedan dana u krevetu, na antibioticima zbog moguce upale pluca. Tako da je meni sklopiti kompletan bulk period znanstvena fantastika.

Pa opet, trbuha nema. Nema tu lokanja vikendima i prezderavanja. Ovaj moj izgled ti je 15 cm i 5 kg vise od Petra na onim slikama. S time da je ovo meni druga godina dizanja, poceo sam upravo zbog bolova u ledjima.

Na takav izgled sam prije 6 mj (dok sam jos dizao, sada mi je teretana nedostupna, pa samo radim sklekove i zgibove) dizao 10x113 kg. S time da danas znam da je to bio RDL, a ne DL.

Znam i ja da to nisu DL tezine, to su zapravo clean and jerk tezine (i to bi bio moj neki osobni cilj, c&j sa 100 kg) ali ja ne dizem od mladosti, znam koliko znma i nije nitieni jednostavno samo napucavati ploce gore i vjerovati da si necu srediti kicmu (bio mi je veliki mentalni skok preci 100 kg, do tada sam radio po 5x5 programu, od stotke nadalje me to dosta plasilo).

Ali najsmjesnije je sto i petar pise da ga zivot "malo jebe" i ne stavlja aktualne slike.

I zato kazem, svaka cast i petru i bellicusu (pogotovo bellicusu, biti na dugom bulku na 4k kcal i na do 15% bf-a mi je totalno fascinantno) ali ne ide svakom zivot na takav nacin. I ja vam svima zelim da vam sto dulje ide tako!

 Kao da je moj život bajan, stiglo sad i drugo dijete, a prvo mi nema ni 2 godine, prvi put sjednem u danu navečer kad zaspu, pokušam odigrati nešto na kompu ili pogledat seriju no ubrzo zaspim. Dižem se noću da nahranim dijete da žena odmori, jer ona mora ujutro sa njima dok radim, hvala Bogu radim od kuće na kompu pa sa te strane ne trpim puno. Kad klinci zaspu posljepodne, trk u teretanu u iskoristit tih 90 minuta u danu što imam za sebe i nazad kući ponovo pomagati ženi oko svega. Ali dan traje 24 sata, uvijek ću imati obrok na vrijeme i ono što sam zaplanirao. Nema izgovora sve se može, život mi nikad nije bio zahtjevniji ali ide gura se i lijepo je, to je život. Što se bulka tiče normalno da se bulkam tako dugo jer i ja kao i ti ne idem u gym godinama nego nešto manje od 2 godine i cilj mi je bio da prvi bulk budi što duži kako bi se nabila kvalitetna masa za dalje, jer imao sam 70kg kad sam došao u gym normalno da nema smisla se bulkat kratko na tu kilazu i ici na cut a nemas se sta cutat. Mene eto gripe,prehlade,korone, zaobilaze, i sretan sam zbog toga. Ne postoji osoba na ovom svijetu kome je život savršen, i oni najslavniji i najbogatiji imaju svojih problema a kamoli mi... Zato se i zove život, mora imat izazove. 

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ma jooooj, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ... Ne želim uopće reći da je tebi lako, kao niti fili ili petru!

Znaš kako kažu, svakom su njegovi problemi najteži. Tebe uopće ne spominjem kao nekoga kome sve pada samo od sebe, već kao uzor i stvarno si mi fascinantan. Nije nepoznat problem u sportu izdržati bez ozljeda.

 

Ono što mene ovdje muči je to non stop pametovanje, prigovaranje i prozivanje drugih ljudi bezveze. Već nekoliko stranica ne vidim ajimereja na temi, možda se i još nekome ne da gnjaviti sa škvadrom koja je nonstop najpametnija i ako ne liftaš nisi čovjek. I sad zbog takvih gluposti otjerati s teme ljude kojima bi možda pomogao kakav savjet ili motivacija neka? Meni je to glupo.

Evo petar... Svi ćemo se složiti da tip super izgleda (okej izgledao je), svi znamo da iza toga stoji trud i rad. I kaže da želi izjačati pluća i srce. I da pere na bajku i da mu noge otkažu ali da još uvijek ima daha. Pa dobro, jebemusvepospisku ako ti i nakon što ti se ukaže na to nije jasno da trebaš SMANJITI opterećenje na noge kako bi ti se POVEĆALO opterećenje na srce i pluća, što ideš pitati onda uopće?! Ali ne, sve neki najpametniji tipovi, svi sve znaju. Jbte, da sve znam, ne bi ni bio na nekoj temi.

 

Zato mi ti i jesi super (uz rezultate), jer te ne jebu ove gluposti nego dižeš i živiš svoj život. Pitaš kad ti treba, kažeš ako misliš da znaš, tako bi to i trebalo biti.

Oprosti uopće što sam te spominjao u tekstovima, neću više. Nemoj se uopće zamarat ovim mojim glupostima, samo peri dalje i uživaj u životu, djeci, liftanju čemu god još...

Gledam te!
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Veliki Brat kaže...

Imam osjecaj da ovaj post ide mene...

Ne znam sto da ti kazem, ja ja vam svima zelim da mozete zauvijek zivjeti bez problema, ja ne mogu. Evo i sada budan, i tako ce biti do 6 ujutro kada cu krenuti dalje. Na dobre dane uspijem zaspati opet, danas nije taj dan. Upaljeni sinusi, temperatura. Ova godina je malo posebna jer se to dogodilo dvaput, ali u pravilu jednom godisnje (oko veljace) zavrsim na tjedan dana u krevetu, na antibioticima zbog moguce upale pluca. Tako da je meni sklopiti kompletan bulk period znanstvena fantastika.

Pa opet, trbuha nema. Nema tu lokanja vikendima i prezderavanja. Ovaj moj izgled ti je 15 cm i 5 kg vise od Petra na onim slikama. S time da je ovo meni druga godina dizanja, poceo sam upravo zbog bolova u ledjima.

Na takav izgled sam prije 6 mj (dok sam jos dizao, sada mi je teretana nedostupna, pa samo radim sklekove i zgibove) dizao 10x113 kg. S time da danas znam da je to bio RDL, a ne DL.

Znam i ja da to nisu DL tezine, to su zapravo clean and jerk tezine (i to bi bio moj neki osobni cilj, c&j sa 100 kg) ali ja ne dizem od mladosti, znam koliko znma i nije nitieni jednostavno samo napucavati ploce gore i vjerovati da si necu srediti kicmu (bio mi je veliki mentalni skok preci 100 kg, do tada sam radio po 5x5 programu, od stotke nadalje me to dosta plasilo).

Ali najsmjesnije je sto i petar pise da ga zivot "malo jebe" i ne stavlja aktualne slike.

I zato kazem, svaka cast i petru i bellicusu (pogotovo bellicusu, biti na dugom bulku na 4k kcal i na do 15% bf-a mi je totalno fascinantno) ali ne ide svakom zivot na takav nacin. I ja vam svima zelim da vam sto dulje ide tako!

 brate nikoga nije išlo, samo kažem treba gurat dat sve od sebe. Slušam stalno te slabiće oko sebe samo kukanje nema love, sve ga boli, žena mu sere, djeca ne slušaju bla bla ne stižem kaže ja bi kao ti ali ti imaš vremena.

imam da, jer ne spavam, jer stižem sve, i posao, svaki dan 2x 1h vožnje na posao,doma jest, nema ležanja, nema umoran sam, malu na bic, ili u šetnju da žena predahne.

Sad čekamo drugo, bit će još teže, još izazovnije, ali neka. Tatu se ne pita jel umoran, jel može, jel imamo dosta love do kraja mjeseca. Tata radi, šuti, gine.

 

Nekad smo bili lovci, šasije, ovisila je obiitelj o nama, tako treba biti i danas, samo je modernije.

U svakom slučaju u svakoj etapi života probati biti najbolja verzija sebe, a kukanje ostavite ženama, nek kukaju plaču, mi guramo dalje pa dok ne pukne.

 

samo jako momčine 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

U tom slucaju se ispricavam i tebi i svim ostalima na zagadjivanju teme, ocitom sam u nekoj losoj fazi, gasim se. 

Gledam te!
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Veliki Brat kaže...

U tom slucaju se ispricavam i tebi i svim ostalima na zagadjivanju teme, ocitom sam u nekoj losoj fazi, gasim se. 

 Nemas se ti sta ispricavat nikom ni nista,samo ti je moj savjet ne shvacaj sve ozbiljno i osobno...mogao bi napisat roman sta se desvalo zadnjih god ipo ali neda mi se,uglavnom samo guraj naprid od kukanja nema nista,bude nekad zjebano bude nekad lako to je zivot...dodji ovde i ispusi se ako ce ti lakse bit i to je to.

Origin_Steam: hrka11
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Veliki Brat kaže...

U tom slucaju se ispricavam i tebi i svim ostalima na zagadjivanju teme, ocitom sam u nekoj losoj fazi, gasim se. 

 nezzz brat di si se našao uvrijeđen i povrijeđen, ništa tebe nije išlo.

svi mi imamo uspone i padove, sve je to dobro dok god guraš naprijed.

 

samo jako brat 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
4 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Uskoro me slijedi prvi cut u životu pa je vrijeme da adaptiram jelovnik.

Je li važno uz dovoljno g/P po kg i odgovarajući kcal deficit kakav će biti odnos M i UH? Moraju li se potpuno/djelomično izbaciti UH ili mogu ostati na trilogiji P-M-UH sve dok sam u cca 400 kcal u deficitu na dan?

3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...

meni bi kosi bench bio jaci od ravnog, jer ravni ne radim uopce

 nebi

BeLLicus kaže...
exer1234 kaže...

sto se tice kalorija, ako je u pitanju samo minicut, onda moze ici agresivno jer je bit u sto krace vremena rijesiti sto vise masti, sto se tice gainsa, nije to bas tako da ces  u par dana tjedana gubiti misicnu masu.. 

Apsolutno mozes ici agresivnije ali na krace staze, bitno je da je trening tu i da imas dovoljno proteina

 Pa da mislio sam što kraće vrijeme što agresivnije, da počistim to sa stomaka što imam i to je to. 

kreni sa 2500kcal i lijepo srezes tih 4-6kg unutar zamisljenih 6 tjedana, nista agresivnije od toga. matematika je jednostavna, ako si na 86kg 15bf i zelis se skinuti na 10bf - trebas skinuti 5% bodyfata odnosno doslovno 5% svoje kilaze na vagi sto iznosi oko 4-5kg. nema potrebe za 1700kcal; gladovat ces, usporiti metabolizam, buditi se nocu gladan, zahejtat ces dijetarenje, otezati si bildanje i nastetiti motivaciji za dugorocno sprovođenje fitness (bodybuilding?) lifestylea

love2ml86 kaže...

Taman sam naletio na članak da žene ne preferiraju muškarce baš 100+ kg nabildane kakav sam ja. Tuga i žalost.

 ako si mutan izdefiniraj se na 8-10bf pa provjeri tu tvrdnju da ne vole. od premladih do prestarih, zene i muskarci, ne mogu se kontrolirati pored nabildanog ripped muskarca, prodali bi dusu samo da vide sta imas u gacama

exer1234 kaže...
hmm ali 70tih nije bilo ni priblizno znanja kao danas. Da, radili su puno, puno volumena (koji nadoknaduje manjak znanja).

 bracek ti tek trebas otkriti cari velikog volumena i gazenja misica, jer znam da sve sto znas je pratiti 5x5 i dodavati 2.5kg sa strane

3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Veliki Brat kaže...

 

Ono što mene ovdje muči je to non stop pametovanje, prigovaranje i prozivanje drugih ljudi bezveze. Već nekoliko stranica ne vidim ajimereja na temi, možda se i još nekome ne da gnjaviti sa škvadrom koja je nonstop najpametnija

 tko god pocne baljezgati o stetnostima wheya i otkazivanju bubrega zbog 300g proteina i sl, i bolje da ne pise. nije to prozivanje, nema pametovanja niti toleriranja toga, ne dolazi u obzir etiquette "postuj misljenje drugog" nismo ovdje da pisemo misljenja nego onako kako jeste, pisu se neistine i gluposti i mora se reagirati, a sto cu ja u ocima mnogih citatelja izazvati animozitet "tko je ovaj vidi ga, misli da je najpametniji" jebiga

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2024 3:42 (Petar hw).
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

 tko god pocne baljezgati o stetnostima wheya i otkazivanju bubrega zbog 300g proteina i sl, i bolje da ne pise. nije to prozivanje, nema pametovanja niti toleriranja toga, ne dolazi u obzir etiquette "postuj misljenje drugog" nismo ovdje da pisemo misljenja nego onako kako jeste, pisu se neistine i gluposti i mora se reagirati, a sto cu ja u ocima mnogih citatelja izazvati animozitet "tko je ovaj vidi ga, misli da je najpametniji" jebiga

 

Svakako, prije baljezganja se treba posavjetovati sa liječnicima (poželjno internistima i nefrolozima) koji će onda dati svoj amen na izjave o štetnosti/neštetnosti/utjecaju wheya u određenim količinama na pravilan rad bubrega.

Nije generalno i ne tiče se svakoga, ali prije konzumacije bilo čega potrebno je konzultirati liječnika.

 

Kao i sve ostalo kad se unosi u prekomjernim količinama, tako i whey može biti štetan za rad organizma. Kao i šećer i mast itd itd.

Know your limits.
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ti isto onako zdravorazumski i po nekom osjecaju iznutra jel, "valja oprezno i posavjetovati se" 

 

 

neda mi se opet, pisao sam, u 15god vrtenja po teretetanama i slusanja svakakih pristupa, gledanja videa i citanja foruma, nigdje nitko nije nastradao od wheya ili proteina, bilo 200g ili 500g dnevno. (ali hajd mi sada izguglaj jedan slucaj pa zalijepi pliz)

nastradat ces od kofeina, nespavanja, cigara, alkohola, viska sala, inflamatornih procesa od junk fooda, ne od wheya i mesa

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...
exer1234 kaže...

meni bi kosi bench bio jaci od ravnog, jer ravni ne radim uopce

 nebi

BeLLicus kaže...
exer1234 kaže...

sto se tice kalorija, ako je u pitanju samo minicut, onda moze ici agresivno jer je bit u sto krace vremena rijesiti sto vise masti, sto se tice gainsa, nije to bas tako da ces  u par dana tjedana gubiti misicnu masu.. 

Apsolutno mozes ici agresivnije ali na krace staze, bitno je da je trening tu i da imas dovoljno proteina

 Pa da mislio sam što kraće vrijeme što agresivnije, da počistim to sa stomaka što imam i to je to. 

kreni sa 2500kcal i lijepo srezes tih 4-6kg unutar zamisljenih 6 tjedana, nista agresivnije od toga. matematika je jednostavna, ako si na 86kg 15bf i zelis se skinuti na 10bf - trebas skinuti 5% bodyfata odnosno doslovno 5% svoje kilaze na vagi sto iznosi oko 4-5kg. nema potrebe za 1700kcal; gladovat ces, usporiti metabolizam, buditi se nocu gladan, zahejtat ces dijetarenje, otezati si bildanje i nastetiti motivaciji za dugorocno sprovođenje fitness (bodybuilding?) lifestylea

love2ml86 kaže...

Taman sam naletio na članak da žene ne preferiraju muškarce baš 100+ kg nabildane kakav sam ja. Tuga i žalost.

 ako si mutan izdefiniraj se na 8-10bf pa provjeri tu tvrdnju da ne vole. od premladih do prestarih, zene i muskarci, ne mogu se kontrolirati pored nabildanog ripped muskarca, prodali bi dusu samo da vide sta imas u gacama

exer1234 kaže...
hmm ali 70tih nije bilo ni priblizno znanja kao danas. Da, radili su puno, puno volumena (koji nadoknaduje manjak znanja).

 bracek ti tek trebas otkriti cari velikog volumena i gazenja misica, jer znam da sve sto znas je pratiti 5x5 i dodavati 2.5kg sa strane

 kako se uopće izmjeri točno body fat? analizom krvi ili ima neka metoda?

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

postoje razlicite metode od kojih su neke netocne (kaliperi, tjelesne vage i online kalkulatori) ali za vecinu ce biti dovoljno okvirno ga odrediti prema tablicama s bodyfat primjerima:

 

https://fabulousbody.com/wp-content/uploads/2017/07/Body-fat-men-test-5.jpg

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

ti isto onako zdravorazumski i po nekom osjecaju iznutra jel, "valja oprezno i posavjetovati se" 

 

 

neda mi se opet, pisao sam, u 15god vrtenja po teretetanama i slusanja svakakih pristupa, gledanja videa i citanja foruma, nigdje nitko nije nastradao od wheya ili proteina, bilo 200g ili 500g dnevno. (ali hajd mi sada izguglaj jedan slucaj pa zalijepi pliz)

nastradat ces od kofeina, nespavanja, cigara, alkohola, viska sala, inflamatornih procesa od junk fooda, ne od wheya i mesa

A gle, znaš kako kažu - sve je lijek ili otrov, pitanje je samo količine. Čak i ako popiješ previše vode u prekratkom vremenu možeš imati problema, zašto bi proteini bili izuzetak? Također, zdrava osoba u principu neće tako lako osjetiti prviše proteina u prehrani ali tko ima problema s bubrezima imati će ih još više uz previše proteina.

 

Ali da, tu se slažemo, općenito je granica za dnevni unos proteina presmiješno niska i također ne vidim problem s 200g dnevno za odraslu fizički aktivnu mušku osobu.

 

Ima jedna fora koju mi je buraz rekao, kaže išao je u teretanu s nekim tipom, lik ogroman. I frajer cijelo vrijeme priča kako nema rasta bez mesa i treba se trpat mesom i samo crveno meso... I tko bi rekao, tip s 45 godina umre od raka želuca (ili crijeva, ne sjećam se sad točno). Tako da, sve je to individualno.

Gledam te!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice