Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.543
|
čitano: 6.338.419
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

 

Kad bih bar ja imao ovakav izbor sprava za noge u gymu, nebi morao ginut na čučnju. Kako su fino napredovale mašine da maksimalno rasteš a da ti bude maksimalno ugodno dok vježbaš. Sami hvat za šipku je bolan nakon upale gornjeg dijela tijela gdje mi se prsa prednje rame raspada od bolova a moraš fino rastegnut ruke kad ideš pod šipku. Jebe se ovima čije su teretane opemljene vrhunski. Maks komfort a noge rastu kao balvani. Mi u gymu imamo 3 mašine za noge. Klasična extenzija za quad, isto za zadnju ložu, i onaj mutavi leg press ravni gdje voziš sam sebe + kilaža na sajli. Da bar ima onaj pod 45 stupnjeva gdje slažeš kilaže sam legneš na leđa i guraš nogama prema gore. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2024 15:25 (BeLLicus).
4 tjedna
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Evo trenutna formica
9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

https://shopbuilder.hr/jay-cutler-potisak-sipkom-s-klupe-je-najgora-vjezba-za-rameni-zglob-a22655

 

Slažem se sa legendom. To se događa i kod nas u teretani, ego liftaju likovi, bilo je padanja šipke skoro na glavu, ozljede prednjeg ramena kod likova, pa pauza od gyma mjesecima, i svi se kurče idu jako eee koliko benchaaas, to ima samo na balkanu. Kako sam ga izbacio i prešao na bučice, preporodio sam se, bučice me gađaju daleko jače, popalim se da ne mogu taknut prsne mišiće 4 dana, bench je u današnje vrijeme totalno nepotreban i čisto kurčenje. Zato danas niti jednog profića nećete vidjeti da ga radi, govorim o top likovima sa olimpije, fly mašina je isto tata mata za prsa, staviš na 4 gore i jaku kilažu i razvlačiš do otkaza, sutra dan prsa gore, također kosi potisak sa bučicama vrh vrhova, ali nema na brdovitom balkanu se mora benchat da pokazes koliko si jak. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2024 19:20 (BeLLicus).
8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

https://shopbuilder.hr/jay-cutler-potisak-sipkom-s-klupe-je-najgora-vjezba-za-rameni-zglob-a22655

 

Slažem se sa legendom. To se događa i kod nas u teretani, ego liftaju likovi, bilo je padanja šipke skoro na glavu, ozljede prednjeg ramena kod likova, pa pauza od gyma mjesecima, i svi se kurče idu jako eee koliko benchaaas, to ima samo na balkanu. 

 to ima u svakoj teretani na svijetu

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...
exer1234 kaže...

meni bi kosi bench bio jaci od ravnog, jer ravni ne radim uopce

 nebi

BeLLicus kaže...
exer1234 kaže...

sto se tice kalorija, ako je u pitanju samo minicut, onda moze ici agresivno jer je bit u sto krace vremena rijesiti sto vise masti, sto se tice gainsa, nije to bas tako da ces  u par dana tjedana gubiti misicnu masu.. 

Apsolutno mozes ici agresivnije ali na krace staze, bitno je da je trening tu i da imas dovoljno proteina

 Pa da mislio sam što kraće vrijeme što agresivnije, da počistim to sa stomaka što imam i to je to. 

kreni sa 2500kcal i lijepo srezes tih 4-6kg unutar zamisljenih 6 tjedana, nista agresivnije od toga. matematika je jednostavna, ako si na 86kg 15bf i zelis se skinuti na 10bf - trebas skinuti 5% bodyfata odnosno doslovno 5% svoje kilaze na vagi sto iznosi oko 4-5kg. nema potrebe za 1700kcal; gladovat ces, usporiti metabolizam, buditi se nocu gladan, zahejtat ces dijetarenje, otezati si bildanje i nastetiti motivaciji za dugorocno sprovođenje fitness (bodybuilding?) lifestylea

love2ml86 kaže...

Taman sam naletio na članak da žene ne preferiraju muškarce baš 100+ kg nabildane kakav sam ja. Tuga i žalost.

 ako si mutan izdefiniraj se na 8-10bf pa provjeri tu tvrdnju da ne vole. od premladih do prestarih, zene i muskarci, ne mogu se kontrolirati pored nabildanog ripped muskarca, prodali bi dusu samo da vide sta imas u gacama

exer1234 kaže...
hmm ali 70tih nije bilo ni priblizno znanja kao danas. Da, radili su puno, puno volumena (koji nadoknaduje manjak znanja).

 bracek ti tek trebas otkriti cari velikog volumena i gazenja misica, jer znam da sve sto znas je pratiti 5x5 i dodavati 2.5kg sa strane

 s 2500 kcal neces puno gubiti, jer meni je 2500 odrzavanje, ili blagi deficit.. Dakle veoma sporo ce ici..

kazem za minicut, ako ti je u cilju u sto manje vremena izgubiti sto vise masti, onda agresivni deficit, puno proteina, i vise treninga snage.- misice neces izgubiti...

Pricamo za brzo rezanje, a ne optimalno rezanje.. :)

 

Sto se tice 5x5  to nikad u zivotu nisam radio, a trebao sam

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2024 22:28 (exer1234).
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

dns spotao 15god curi benc 55x5

 

tko god ovdje ne moze toliko , sram vas moze biti 

 ja ne mogu

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Prte kaže...

Kad smo već kod proteina.... Di smo rekli da ih je sad najbolje kupovati? 

 na akciji, ja u mulleru uzmem 19e 1kg

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
ajimerej kaže...
Kako konzumirati 200-300 grama bjelančevina bez wheyja?

Inače šopam se jajima i mesom ali male šanse da pređem 100g bez whey. Jednostavno najedem se i ne mogu više. A sad da jedem čisto neki keto samo jaja i meso to mi je bezveze (ali tada bih uspio), jedem i dosta povrća, povrće treba ako puno treniramo pa se puno znojimo i gubimo minerale. I malo ugljikohidrata kruha, krumpira, riže (volim i to jesti, ukusano je jebemu).

Evo danas doručak 3 kuhana jaja, komad tvrdog sira, svježa paprika i malo suhog mesa uz to malo kruha, kao desert šnita kruha (ukupno 3 šnite) namaz od kikirikija i lino gold.
Među obrok malo orašastih plodova i banana.
Ručak riža sa šparogama i junetina, desert pola kockice čokolade (70% kakao).
Večera konzerva sardina, dosta cikle i dvije šnite kruha.

Sutra doručak kajgana sa šparogama (4 jaja)...

 

kila mesa.. jaja, sira... jbg ne znam kaj da ti velim

 

ja volim whey (mix s zobenim ili rizinim)

grcki jogurt je isto tako pun proteina a jeftin (1.5e 55g proteina)

meso mi se ne jede niti mi se sprema

 

jaja recimo skuvam, uzeo sam kuhalo za jaja, 7 komada stane, taman toliko treba, to ti je 50g proteina

 

50g proteina jaja oko 1.5e

50g proteina grcki sir, mozes staviti voce, sladila, ili ubacis smrznuto voce, pa  u mixer, i bude isto top

50g proteina whey 1.7e (20e kg wheya)

i recimo kupis pileca prsa salama (20g proteina) , i light mozarella (27 g proteina) to ti je vec 50g..  2.3e

 

7.5e, plus izvor masti i uh, sto je oko 10e

 

to ti je 20g proteina samo iz glavnih izvora, a jos sto upadne iz sekundarnih, ode to na 220 i vise

 

 

 

dovoljno ti je 180-220g proteina bilo kakav da si

 

 

trenutno od nove godine nisam usao u gym, ugojio se, propao, ali sad krecem od ponedjeljka, i ovo ce mi biti prehrana..

 

1. obrok 7 jaja

2. obrok rizin griz i whey

3. obrok pileca prsa i mozarella

4. obrok grcki ili skyr

 

tu jos ide i voce, smrznuto i svjeze

povrce ne volim, eventualno ponekad paradajz

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2024 22:50 (exer1234).
16 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ne znam koja je to fama s grckim jogurtom punim proteina?

Odjednom svi pricaju o nekakvom grckom jogurtu a kad mu pogledam prosjecne hrenjive vrijednosti - bezveze.

Nas obican jogurt ima neusporedivo bolje vrijednosti od tog fmaoznog "grckog".

Evo jutros smo za dorucak dobili bas taj nekakav "grcki" jogurt:

 Znaci 3x vise masti nego proteina, duplo vise zasicenih masnih kiselina nego proteina i naravno 1/3 vise UH nego proteina. Pa radije bih popio mlijeko ili obican domaci jogurt, umjesto tog grckog.

Ne znam, mozda to amerima nesto znaci ali u HR je grcki jogurt sranje samo takvo.

Gledam te!
14 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Najvjerojatnije se misli na skyr, ovo ja kupujem u D i A. 

 

6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Računaš 7g bjelančevina po jaju, ja računam po 5g, dobro možda su tvoja veća 🤭

A meni se slabo nakupi proteina, vagao sam čak i kruh, šnita kruha 30g težine ima 3g bjelančevina. U obroku tri šnite to mi je 10g.

Da whey čokoladni je dobra stvar, kad je hrana siromašna bjelančevinama ubacim dozu u obrok ali najviše volim u obično mlijeko ili jogurt/kefir.

Nisu mi loši ovi Vindija proizvodi sa proteinima čok. mlijeko, puding...
7 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ja san trenutno na nekih 3000 kalorija (196 cm, 93 kg), u prosjeku 250g P, 230g UH i 120g M. 1 obrok ne jeden doma nego u babe, tako da mi ovisi o tome. Znan da ona ne stedi maslinovo ulje, tako da neman tocan izracun (a i ne triba mi).

Iman nekih zdravstvenih problema, pa vec neko vrime eksperimentiram sa prehranom po krvnoj grupi i dan mi se svodi na iduce. 

Disclaimer: znan da bi triba izbacit mliko, al cili zivot mi je to osnovna namirnica uz jaja i krumpir.

 

1. obrok - 4 jaja + 1.5 dl bjelanjaka, shake od banane, 70g smrznutih visanja, 2 dl lagano jutro

2. obrok (u babe) - pijat juhe, 200-300g mesa (varijacija junetine, govedine, teletine, piletine, puretine ili ribe), puna terina (zdjela) povrca (opet varijacija batat, brokula, bob, bizi, mrkva, blitva, spinat), kad zatopli uz to zelena salata ili pome, nekad salsa

3. obrok - 6 jaja + 2.5 dl bjelanjka (kajgana) ili 8 jaja (kuhanih ili na oko), 250g batata ili 100g rize (svakih par dana malo manje jaja, al ubacim tunu ili komad piletine, ovisi sta sam ima u drugom obroku)

4. obrok - mjerica proteina, 2 dl lagano jutro + banana 

Tokon dana najcesce popijen 3 dl jogurta. Sokove i alkohol ne pijen. Voda, mineralna i caj su mi uglavnon izbor.

 

To izgleda ovako u dosta slucajeva, ne racunajuci neku festu di neman izbora sa jelovnikom, voda i mineralna su i dalje izbor 

Nekad proteini otidu na vise od 300, pa tada smanjin unos ostaloga. 

 

Takoder triban naglasit da mi vise izgled i "bildanje" nisu prioritet, nego pokusavan bit u formi da mogu normalno funkcionirat i bavit se ostalin sportovima (jedrenje na dasci kad god puse, iako trenutno zbog sranja kojih imam ne mogu). 

Trening je najcesce PPL 4 puta tjedno. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2024 13:52 (Tututuru).
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ja za svaki dorucak pojedem 2 jaja i nalijem 200g bjelanjka.  Jako malo kalorija i 11g proteina na 100 grama. Doslovce ni ne osjetis da si jeo. 
Btw trenutno sam na kalorijskom deficitu od 500 kcal i imam uzasnih problema u gymu. Jednostavno nemam snage za dizat kilazu kao i prije. Npr. radio sam biceps sa bucicama od 16 i 18 kila, zadnji put jedva 14. Mozda je jednostavno takav dan ali se jednostavno jadno osjecam. Pojedem dorucak, rucak i 2 banane pol sata prije ali nemam snage. 


Ako sam ti pomogao opali TD!
7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Koliko dugo si u deficitu? Pad performansi je očekivan, pokušaj tjedan dana jesti maintenance ili smanjiti deficit na 300, pa ako ima poboljšanja, nakon tjedan dana vrati na staro.
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Veliki Brat kaže...

Ne znam koja je to fama s grckim jogurtom punim proteina?

Odjednom svi pricaju o nekakvom grckom jogurtu a kad mu pogledam prosjecne hrenjive vrijednosti - bezveze.

Nas obican jogurt ima neusporedivo bolje vrijednosti od tog fmaoznog "grckog".

Evo jutros smo za dorucak dobili bas taj nekakav "grcki" jogurt:

 Znaci 3x vise masti nego proteina, duplo vise zasicenih masnih kiselina nego proteina i naravno 1/3 vise UH nego proteina. Pa radije bih popio mlijeko ili obican domaci jogurt, umjesto tog grckog.

Ne znam, mozda to amerima nesto znaci ali u HR je grcki jogurt sranje samo takvo.

 Treba znati citati

 

Ako okrenes i procitas, vjerojatno ces vidjeti "grcki TIP jogurta",, 

 

ako nemas grcki jogurt, imas skyr, u principu je isto

 

0.2g masti

4g uh

12g proteina

 

znaci u 500g uneses 55g proteina, a cijena bagatela

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
ajimerej kaže...
Računaš 7g bjelančevina po jaju, ja računam po 5g, dobro možda su tvoja veća 🤭

A meni se slabo nakupi proteina, vagao sam čak i kruh, šnita kruha 30g težine ima 3g bjelančevina. U obroku tri šnite to mi je 10g.

Da whey čokoladni je dobra stvar, kad je hrana siromašna bjelančevinama ubacim dozu u obrok ali najviše volim u obično mlijeko ili jogurt/kefir.

Nisu mi loši ovi Vindija proizvodi sa proteinima čok. mlijeko, puding...

 Veliko jaje racunam 7g proteina i 5g masti, zato uvijek kupujem velika jaja, eventualno ako nema L 55g, onda M  50g

 

 

uostalom istreses recimo 5 jaja u zdjelu i izvazes, nadjes u MFP, i upises gramazu, i vidit ces tocno koliko ima proteina.. 

 

dalje, za 5 jaja, i da omanes, to je 5g proteina manje, kao da je bitno

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2024 4:36 (exer1234).
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
FuzzyBrain kaže...

Ja za svaki dorucak pojedem 2 jaja i nalijem 200g bjelanjka.  Jako malo kalorija i 11g proteina na 100 grama. Doslovce ni ne osjetis da si jeo. 
Btw trenutno sam na kalorijskom deficitu od 500 kcal i imam uzasnih problema u gymu. Jednostavno nemam snage za dizat kilazu kao i prije. Npr. radio sam biceps sa bucicama od 16 i 18 kila, zadnji put jedva 14. Mozda je jednostavno takav dan ali se jednostavno jadno osjecam. Pojedem dorucak, rucak i 2 banane pol sata prije ali nemam snage. 


 đe nabavljate te bjelanjke? u zivotu jos nisam nigdje vidio da ima

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
FuzzyBrain kaže...

Ja za svaki dorucak pojedem 2 jaja i nalijem 200g bjelanjka.  Jako malo kalorija i 11g proteina na 100 grama. Doslovce ni ne osjetis da si jeo. 
Btw trenutno sam na kalorijskom deficitu od 500 kcal i imam uzasnih problema u gymu. Jednostavno nemam snage za dizat kilazu kao i prije. Npr. radio sam biceps sa bucicama od 16 i 18 kila, zadnji put jedva 14. Mozda je jednostavno takav dan ali se jednostavno jadno osjecam. Pojedem dorucak, rucak i 2 banane pol sata prije ali nemam snage. 


 puno faktora ovisi, logicno da ako imas manje kila ukupno, da ces biti i slabiji ukupno, ali isto tako ako si skinio bubam 10kg masti sa sebe, tih 2kg razlike u snazi je cak i povecanje u snazi jer si na puno nizem bodyfatu

 

mozda je samo los dan, desava se xx puta, uostalom, 500kcal deficit nije velik, tako da ne bi trebalo biti problema

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Krenuo sam odmah poslije Uskrsa. Deficit 500kcal i pazim koje namirnice jedem. Cini mi se da sam malo masti izgubio na trbuhu. 
Prije ove dijete sam jedino bio na keto dijeti. Izdrzat cu do kraja mjeseca pa ako ce stanje i dalje biti isto odoh natrag na keto. 
Tekuceg bjelanjka ima u Super Konzumu

Ako sam ti pomogao opali TD!
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ah ok, ne zivim u RH.. 

 

100g proteina za 3,18e, nije lose

mislim da bih dnevno jeo tetrapak toga

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...

ah ok, ne zivim u RH.. 

 

100g proteina za 3,18e, nije lose

mislim da bih dnevno jeo tetrapak toga

Ne znam gdje zivis ali ima ih i u Sparu ali od pol litre i dodu cca 2€. 

Ako sam ti pomogao opali TD!
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Najveća glupost ikad odvajati nutritivno jednu od najboljih namirnica. Žumanjak je razlog zašto treba jesti jaja. Ne vidim smisao bjelanjka osim unosa proteina za malo kcal, ali za to je whey svakako bolji i milijun puta ukusniji. 

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

s tim se apsolutno slazem, ali razlika je ako jedes jaja i bacas zumanjak vs kupujes samo bjelanjak. tu nista ne bacas

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cordas kaže...

Najveća glupost ikad odvajati nutritivno jednu od najboljih namirnica. Žumanjak je razlog zašto treba jesti jaja. Ne vidim smisao bjelanjka osim unosa proteina za malo kcal, ali za to je whey svakako bolji i milijun puta ukusniji. 

 Najveca prednost je u kalorijama. Ja mogu pojest 400grama bjelanjka da ne osjetim. Cijela jaja mi na usi izlaze, kad sam bio na keto sam svako jutro jeo 4-5 komada. 

Ako sam ti pomogao opali TD!
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

koliko si kg izgubio na ketu i koliko si reboundao kg nakon keta narednih mjeseci?

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

koliko si kg izgubio na ketu i koliko si reboundao kg nakon keta narednih mjeseci?

Na keto sam bio prosle godine od 1.2 do 1.6. i izgubio cca 11kg (krenuo sam sa 88kg). Onda je doslo ljeto i nije mi se vise dalo. Cijelo vrijeme sam  trenkao 5x5 sa nekim dodatnim vjezbama i trcao jednom tjedno 10km. 
Ove godine u prvom mjesecu sam imao 86kg. Ali to vise nije ista kompozicija kao prije. Nemam vise masti toliko po tijelu. 
Meni osobno je keto dijeta brutalna. Jesnom kad se ude u ketozu mozak i tijelo mi je radilo na 150%. Ali ti ide na k***c sta nemozes jest kad izadjes van, popit ko covjek itd. A cheat day ti sjebe ketozu i onda izgubis tjedan dana dok ponovo ne udes u nju. 

Ako sam ti pomogao opali TD!
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ma keto nema nikakvih prednosti, i dalje funkcionira isti princip za mrsavljenje .- kalorijski deficit..

 

da, izgubit ces vise ukupno kg s njim zbog glikogena i vode, ali ces izgubit i  jednak postotak masti

 

 

ako te keto veseli, deri, ali ne ocekuj da je superiorniji

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

https://shopbuilder.hr/jay-cutler-potisak-sipkom-s-klupe-je-najgora-vjezba-za-rameni-zglob-a22655

 

Slažem se sa legendom. To se događa i kod nas u teretani, ego liftaju likovi, bilo je padanja šipke skoro na glavu, ozljede prednjeg ramena kod likova, pa pauza od gyma mjesecima, i svi se kurče idu jako eee koliko benchaaas, to ima samo na balkanu. Kako sam ga izbacio i prešao na bučice, preporodio sam se, bučice me gađaju daleko jače, popalim se da ne mogu taknut prsne mišiće 4 dana, bench je u današnje vrijeme totalno nepotreban i čisto kurčenje. Zato danas niti jednog profića nećete vidjeti da ga radi, govorim o top likovima sa olimpije, fly mašina je isto tata mata za prsa, staviš na 4 gore i jaku kilažu i razvlačiš do otkaza, sutra dan prsa gore, također kosi potisak sa bučicama vrh vrhova, ali nema na brdovitom balkanu se mora benchat da pokazes koliko si jak. 

I ja sam odavno izbacio bench. Jednostavno su mi genetski slaba prsa i teško mi ih je aktivirat, uz to mi ne pomaže što treniram boks već 6 godina i kompenziram pokrete ramenima gdje bi trebala prsa radit. U zadnje dvije godine samo kablovi, bucice na klupi i sklekove na karikama radim. Za zagrijavanje radim sa trakom za otporom. Prsa gore. Dipsevi su mi također odlični i njih radim na kraju bez kilaže samo ako mi ostane dovoljno snage. Preporuka svakome kome su prsa slaba točka. Dolje sam bacio sliku prije turnira, tad sam držao kilažu oko 70-71kg, sad radim malo jače bodibilding treninge naspram boksa, ciljam prema većoj mišićnoj masi. Nisam dosad uopće shvaćao koliko mi je teže dobit na kilaži nego izgubit. Svaka vam čast na tom žderanju hrane, mislim da bih se ubio da sad moram doc do 90 kila :D

prije godinu dana prije godinu dana
prije 2-3 mjeseca prije 2-3 mjeseca
9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ma svaka vam čast svima drago mi je vidjeti da trenirate, super svi izgledate. 

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

sve ok

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice