[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

poruka: 112
|
čitano: 57.254
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

pokusao sam rootati mob no ucitava mi vec 40 minuta i nista -.- jel netko zna u cemu je problem

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
Uključi usb debugging i dopusti Instaliraj iz nepoznatih izvora. Skini drivere za mobitel. Isključi antivirusni program ili ponovi podtupak i po kojem tutorijalu si radio isključi sve na kompu vezano za mob samo tool za root pokreni i možda ti winsi nisu skinuli drivere za mobitel.
Stisni Hvala ili Palac gore ako sam pomogao.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Pozdrav, znači ovak zapel sam kod cyanogen moda i to kod djela s bootanjem... kad on započne bootat stisnem meni i ne pojavi mi se meni kakav mi treba nego ovakav piše android system recovery (2 puta) i onda ispod reboot system now... apply sdcard......

wipw data.............wipe cache partition ..... i to je to dolje žuto piše formatting data i formatting cache... i da naravno ne mogu ništa odabrati

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

rooto  sam  svoj  lg-p350  na  ovaj  nacin  i  hvala  bogu  radi  sve  al  ima  sam  jedan  problem...skinuo  sam   setcpu  da  si  malo  ubrzam  procesor  al  nece  mi  ga  pri  loadingu  otvorit   a  ceko  sam 10  min...pa  sam  skinuo  jos  neke  cpu  programe  i  nece  otvorit  nit  jedan...i  prvo  sta  mi  je  bilo  cudno  kad  sam  ga  rooto  nije  mi  htjelo  pokazat  da  mi  je  uspjesno  rootan  preko  onogog   checkera,...u cem je problem....mislim da je uspjesno butan jer ga je restarto al eto nes nevalja pa ak znas gdje je problem pomognes...hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
Tomy4542 kaže...

rooto  sam  svoj  lg-p350  na  ovaj  nacin  i  hvala  bogu  radi  sve  al  ima  sam  jedan  problem...skinuo  sam   setcpu  da  si  malo  ubrzam  procesor  al  nece  mi  ga  pri  loadingu  otvorit   a  ceko  sam 10  min...pa  sam  skinuo  jos  neke  cpu  programe  i  nece  otvorit  nit  jedan...i  prvo  sta  mi  je  bilo  cudno  kad  sam  ga  rooto  nije  mi  htjelo  pokazat  da  mi  je  uspjesno  rootan  preko  onogog   checkera,...u cem je problem....mislim da je uspjesno butan jer ga je restarto al eto nes nevalja pa ak znas gdje je problem pomognes...hvala

 Pa ne dižeš na stock romu i stock kernelu cpu, ali na custom romu i oc kernelu možeš. Root mora proći i nakon toga dobivaš apk. Root checker pro i apk. Superuser na svoj mob ako si radio kako stoji u tutorijalu. Ponovi postupak ako nemaš ovo što sam ti napisao.

Zašto ti nije radio niti jedan cpu program koji si skinuo, pa zato što nisi rootan, a i da jesi ništa ne možeš sa tim.

 

Za OC kernel koji radi na oficielnom firmware-u možeš skinuti za svoj mobitel na xda developer forumu.

Stisni Hvala ili Palac gore ako sam pomogao.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2012 10:54 (Fero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Pratio sam tut, rooto sam i sve to, imao sam hrvatski jezik a vise ga nemam! kako da ga vratim!?!?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

hvala sto se trudite objasniti  {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
daracL kaže...

Pratio sam tut, rooto sam i sve to, imao sam hrvatski jezik a vise ga nemam! kako da ga vratim!?!?

 Ako si ga samo root-ao i stavio novi Recovery onda nisi trebao izgubiti hrvatski jezik, ali ako si stavio novi Rom onda može biti da ne podržava hrvatski jezik.

Napiši točno što si radio jer ja sam rootao i stavio novi Cwm Recovery i nisam izgubio hrvatski jezik.

Stisni Hvala ili Palac gore ako sam pomogao.
11 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

root sam i nista vise nisam radio, probao sam recovery ali mi nije poslo za rukom, u cmd uopce ga ne prepoznaje, a hrvatski jezik nemam!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
Napiši koji firmware imaš trenutno i jesi li radio po prvom tutorijali ili po mom. Drugo da li si ukljućio usb debugging i instalirao drivera na pc za mobitel. Jesi li radio update mobitela prije roota, a radio po xzerovom tuturijalu.
Stisni Hvala ili Palac gore ako sam pomogao.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Imam rootan mobitel Superoneclickom..I sad imam par pitanja..

 

Kako staviti recovery (koji) i koji ROM najvise preporucujete, brzina, da sve valja, glatkoca, mogucnost oc-a..

 

Fero, jer se s onim tvojim programom moze staviti recovery, ali samo to, bez roota?Da napravim backup, pa stavim neki rom..

 

Znaci, ako zelim nazad na tvornicki rom, samo restoram nandroid backup?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
Rom ti ja ne mogu preporučiti jer sam na oficielnom romu.
Ako si ga rootao po mom tutorijalu onda možeš staviti i novi recovery a koji mislim da je cwm recovery najbolji. Backup možeš napraviti iz recoverya ali nisam siguran da sve radi jer mobitel ima i fastboot iz kojeg ulaziš isto u nekakav meni pa tako da mi nije baš poznato vraćanje backupa.
Romove stavljaš samo stable ili finalna verzije jer najbolje rade.
Samo novi recovery ne možeš staviti bez rootanja , tako da prvo rootaš a onda recovery .
Stisni Hvala ili Palac gore ako sam pomogao.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Hvala, al vec sam jucer pokusao staviti recovery preko onoga sto si ti preporucio p350 toolkita, i brickao sam si mobitel..

 

Al uspio sam ga vratit, izbrisao taj zeznuti recovery, stavio amon-ra, i napravio backup svega, stavio cm 7.2 nightly, sve radi na njemu, i jos ga cesto update-ju..

 

Sve super

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
A gledaj ja sam rootao i stavio cwm recovery po onom tutorijalu i nisam brikao mob, a sad zašto je tebi bilo tako stvarno ne znam
Stisni Hvala ili Palac gore ako sam pomogao.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
To ti se dogodilo zato sto si na drugi naćin rootao. Onaj tolkit je prvrnstveno za root ali usput može i novi recovery staviti ali i nije obavezno, a kako si ti već rootao mob drugačije tu su nastali problemi.
Stisni Hvala ili Palac gore ako sam pomogao.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

I mislio sam da je zbog toga..ali sam nasao rjesenje problema pa sam stavio recovery drugi na drugi nacin..

 

E sad neznam jel netko odavdje ima cm 7.2 nightly ili neki drugi..onemogucili su odabir 4x3 tipkovnice u portrait modu..A 2.8" ekran je za mene premal za qwerty tipkovnicu..

 

E sad, jel netko ima original stock lg tipkovnicu da je nekako ubacim, ili flashable zip, nesto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
Isprobaj neku tipkovnicu sa google play-a. A ako ne probaj pronaći na xda forumu od nekog drugog CM roma za tvoj mobitel. Ja bi ti je postao ali sam na mobu tako da mi je teško jer imam pretežno EDGE signal.
Stisni Hvala ili Palac gore ako sam pomogao.
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

eo ovako i ja imam lg-a a htjeo bi ga rutati ali nemogu vjerojatno zbog neve verzije pa bi te zamolio jel mozes opisati kakoo se to radi jer ja neznam ili makar linkove staviti od stranica ako znas di imakako se to radi

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Prati ovaj Alternative method sa Superoneclickom sa linka

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

evo nakon 5 sati borbe sinoć napokon sam uspio rootat mob i sve je bilo dobro dok nisam overclocko na 800Hz, i dobro je bilo brzo i onda odjednom problem. Nakon što stisnem lock kad hoću upalit zaslon nema ništa neće se pokazat lock screen??? jel zna netko jel problem u ocerclocku il negdje drugdje, stavio sam ponovno cyanogen 7.2 i opet sve radi ali baš bi ga htio clockat da dobije na brzini al me strah da će opet doć do tog problema sa zaslonom a neda mi se sve opet ispočetka..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
Klipson kaže...

evo nakon 5 sati borbe sinoć napokon sam uspio rootat mob i sve je bilo dobro dok nisam overclocko na 800Hz, i dobro je bilo brzo i onda odjednom problem. Nakon što stisnem lock kad hoću upalit zaslon nema ništa neće se pokazat lock screen??? jel zna netko jel problem u ocerclocku il negdje drugdje, stavio sam ponovno cyanogen 7.2 i opet sve radi ali baš bi ga htio clockat da dobije na brzini al me strah da će opet doć do tog problema sa zaslonom a neda mi se sve opet ispočetka..

Hm, za to ti treba kernel u romu koji podržava oc procesora i ako to radiš gledaj preporuke do kuda možeš dizati proc.

Poželjno je stisnuti HVALA
12 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Dal može neko dati novi link za download CyanogenMod 7.1.0   ili 7.2   jer stari link ne radi i koja verzija sovtvera mora biti jer moj je updejtan na V10i.

Pozdrav.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Mobitel trenutno neradi razlog mi je nepoznat u zadnje vrijeme mi se stalno gasio  i naso sam u postavkama da vratim mob na poćete postavke i nije se nista promjenilo i jucer mi se ugasio i nemogu ga upaliti prikaže mi se LG i tri tipkice mi sam blicaju neznam sta da radim 

12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
Stjepanzub kaže...

Mobitel trenutno neradi razlog mi je nepoznat u zadnje vrijeme mi se stalno gasio  i naso sam u postavkama da vratim mob na poćete postavke i nije se nista promjenilo i jucer mi se ugasio i nemogu ga upaliti prikaže mi se LG i tri tipkice mi sam blicaju neznam sta da radim 

 Lijepo napiši koji firmware imaš jesi ga rotao i stavljao nekakvi rom, skripte, apk ili možda baterija problem. Ovako nisi puno opisao tvornički reset nebi trebao biti problem ali uvijek postoji i onaj jedan posto. Soft brick ti se dogodio, izvadi bateriju i vrati nakon 5 sec. i probaj spojiti mob na komp pa vidi što se događa.

 

Imaš i druge solucije da napraviš hard reset ali brišeš sve podatke/data s mobitela zato ttrbaš ugasiti mobitel izvaditi sim karticu i sd karticu ali moraš znati pin za karticu ili lock patern ako koristiš to.

 

Moraš imati punu bateriju za ovo.

 

Safe mod mobitela ti je:

Ugasiš mobitel i ponovo pokreneš kada se pojavi android logo pritisneš i držiš Send key i onda si i safe modu sa lijeve strane će ti pisati safe mod.

 

 

To ti je hard reset mobitela:

Znaći ugasi mobitel i u isto vrijeme pritisnuti tipke End key+Send key+Volumen down key i tako držati 10 sekundi i kad se počne paliti mobitel otpusti tipke.

Sve će ti se zbrisati i morati ćeš postavljati postavke kao i kada si ga kupio.

 

http://www.hard-reset.com/lg-optimus-me-p350-hard-reset.html evo ti link pa pogledaj.

 

Poželjno je stisnuti HVALA
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2013 22:10 (Fero).
13 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

Ajmo ekipica , sta ste svi tako truli , sta se vise nitko osim mene ne bavi modanjem ovog malog stroja ? {#}

Ja sam svog izvadio iz ladice , obrisao prasinu i instalirao JellyMe_V6 , OC do 748Mhz i jos par sitnica , mobitel leti !

Moja jedina zamjerka na ovaj ROM , i jedini razlog zbog kojeg bi se vratio na CM7.2 je to da nakon nekih 10-ak minuta gledanja videa na YouTube-u (u komadu) mobitel se zamrzne , i softkeyevi pocnu blinkati , te se mora izvaditi baterija da bi mobitel opet normalno radio . Inace , sve radi odlicno , bez ikakvih zamjerki i bug-ova :)

Evo i slika da vidite kako mi pocetni zaslon izgleda , verzija Androida je 4.0.4 :)

 

Slobodno klikni Hvala . Besplatno je . Trollovi , get a f*ckin' life !!!
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
xXxBIMBOxXx kaže...

Ajmo ekipica , sta ste svi tako truli , sta se vise nitko osim mene ne bavi modanjem ovog malog stroja ? {#}

Ja sam svog izvadio iz ladice , obrisao prasinu i instalirao JellyMe_V6 , OC do 748Mhz i jos par sitnica , mobitel leti !

Moja jedina zamjerka na ovaj ROM , i jedini razlog zbog kojeg bi se vratio na CM7.2 je to da nakon nekih 10-ak minuta gledanja videa na YouTube-u (u komadu) mobitel se zamrzne , i softkeyevi pocnu blinkati , te se mora izvaditi baterija da bi mobitel opet normalno radio . Inace , sve radi odlicno , bez ikakvih zamjerki i bug-ova :)

Evo i slika da vidite kako mi pocetni zaslon izgleda , verzija Androida je 4.0.4 :)

 

 Ma imam taj mobitel i gledao sam neke romove ali sad mi se trenutno neda nikaj prčkati, ali budem jer sam vidio da ima lijepih romova.

Poželjno je stisnuti HVALA
14 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

ajd pomagajte ako moze netko,pokusavam stavit cyanogenmod 7.2 al sam zapeo vec na pocetku na recoveryu,tj kad u cmd upisivam naredbe za recovery izbaciva mi ono permission denied itd,inače u cmdu se pozicioniram u folder di se nalazi sdk,tj di se nalazi adb.exe,jel tako treba?inače nisam ništa dirao na njemu,android 2.2.2.,kernel verzija 2.6.,verzija software-a je v10a-FEB...e i kdz updater sam pokusao spojit al mi ne reagira uopce kad dva puta kliknem na njega,inače imam win 8

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
eragon kaže...

ajd pomagajte ako moze netko,pokusavam stavit cyanogenmod 7.2 al sam zapeo vec na pocetku na recoveryu,tj kad u cmd upisivam naredbe za recovery izbaciva mi ono permission denied itd,inače u cmdu se pozicioniram u folder di se nalazi sdk,tj di se nalazi adb.exe,jel tako treba?inače nisam ništa dirao na njemu,android 2.2.2.,kernel verzija 2.6.,verzija software-a je v10a-FEB...e i kdz updater sam pokusao spojit al mi ne reagira uopce kad dva puta kliknem na njega,inače imam win 8

 Hm win8 možda tu leži problem, pa zašto CM 7.2 ideš stavljati preko kompa.Pa stavi ga preko moba , flash iz Cwm Recoverya taj CM 7.2 .zip ili stavi link da vidim šta treba

Imaš li root i cwm recovery na mobitelu napravljen, ako nemaš zaboravi.

Poželjno je stisnuti HVALA
14 godina
neaktivan
offline
[TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo

root napravljen sa gingerbreakom i nista vise,kako ide to sa cwm recoveryem?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] LG Optimus Me P350 - Root i ostalo
eragon kaže...

root napravljen sa gingerbreakom i nista vise,kako ide to sa cwm recoveryem?

 zašto nisi probao po mom tutorijalu stranicu , ili dvije nazad gdje sam lijepo napisao da možeš sa tim toolkit programom rootat mobitel , a nakon toga odmah i staviti cwm recovery.

 

Sad recovery moraš stavljati na drugi naćin preko cmd-a sa kompa, sada odi na prvu stranicu i stavi Amon Ra Recovery, a poslije probaj iz tog recoverya samo flash.zip cwm recovery.

Poželjno je stisnuti HVALA
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice