Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.072.123
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dali je netko probao spojiti ip kameru na pokucni?
Nikako ne mogu dobiti sliku na internet dok sa starim ruterom na optimi to radi odlicno

Ne mogu cak ni pojačivač signala (WiFi Range Extender spojiti
On se spoji na ruter ali interneta nema

Sta napraviti?
Zna li tko?

robi
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Dok dam imao uslugu Iskon Smarthome uredno sam bazu i kameru spojio na router, bez ikakvih problema.

I mene zanima može li se spojiti wifi pojačivač signala na router. Kupio sam d-link a nisam doma da ga testiram.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robif kaže...

Dali je netko probao spojiti ip kameru na pokucni?
Nikako ne mogu dobiti sliku na internet dok sa starim ruterom na optimi to radi odlicno

...

Kamera radi.  Jesi napravio port forward na na njenu lokalnu IP adresu ? Dal joj možeš pristupit lokalno preko IP adrese ? Ako lokalno pristupaš preko dns adrese to neće radit.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Napravio sam port forward na njenu adresu npr 192.168.1.102

 

kad ukucam u cromu 192.168.1.102 vidim sliku kamere

 

kad ukucam ---------no-ip.info:5656 nemogu se spojiti(5656 je otvoreni port za kameru)

 

te iste postavke i spajanje preko optime rade vec 3 godine

robi
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja imam pojacivac wifi-a , stavio ga odma kad sam uzeo pokucni , oko travnja.. imam fritz wlan repeater 310...  vjerojatno samo trebas opstavke wifi pojacivaca pogledat kako ide...

Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robif kaže...

Napravio sam port forward na njenu adresu npr 192.168.1.102

 

kad ukucam u cromu 192.168.1.102 vidim sliku kamere

 

kad ukucam ---------no-ip.info:5656 nemogu se spojiti(5656 je otvoreni port za kameru)

 

te iste postavke i spajanje preko optime rade vec 3 godine

 Neki ruteri a tako i ovaj od Tele2 ne propuštaju  " gledanje preko dns-a " nego moraš napravit drugi account sa lokalnom IP  kad si kod kuće. Preko dns-a ćeš moć pristupit jedino izvana sa drugog internet priključka ili sa moba preko neta od kartice. Uglavnom riješenja nema osim neki drugi ruter što je neisplativo samo radi te funkcije.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Imam tplink mr6400 ruter

 

Dali bi mogao malo bolje objasniti kako namjestiti postavke,mozda neki primjer

 

robi
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Dal se smiju na forum postati skrinsi messenger razgovora s t2 szk?

Nema ničega osobnog, osim običnog imena.

Pokušavam im dočarati kako je bazna "uništena" s početkom praznika i da napokon razmisle o kojoj novoj ali ne, prvo te rade budalom, a kad vide da znaš o čemu govoriš i to potkrijepiš slikama...pozovu se na nedefiniranost brzine i da ruter staviš u 3g!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
SZK svih operatera pa tako i Tele 2 su završili filozofiju. Ionak većinom filozofiraju.
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robif kaže...

Imam tplink mr6400 ruter

 

Dali bi mogao malo bolje objasniti kako namjestiti postavke,mozda neki primjer

 

Nisu mi poznate postavke za taj router jer ga nemam al i ne radi se o njemu nego o softu kojeg koristiš za pristup kameri, u routeru samo podesiš port forward i provjeriš sa http://canyouseeme.org/  dal je taj port (5656) otvoren. Kad si na kućnom wifi-u od tele2 u softu za pristup kameri staviš  192.1681.102:5656  i to će radit al čim se makneš od kuće, recimo sa posla, u softu za pristup moraš koristit ono .... noip.info:5656 i to bi trebalo radit ako ti je port ok. Dakle trebaju ti dva acc za pristup toj kameri zavisno gdje se nalaziš i to je sva filozofija.

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Sinoć stigla opet poruka,  probili ste 1TB, bit će sankcija od 18-23. i piše 1mbit down i 1 mbit upload. ali po speedtestu i nije baš tako. očito im je upload na mojoj baznoj stanici slobodan, pa mi ga nisu ograničili. ugl neznam jel greška ali speedtest kaže tako.

1TB+blokada 1TB+blokada
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2017 19:24 (ranko091).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Probaj izmjerit prema Tele2 serveru.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Probaj izmjerit prema Tele2 serveru.

 a isto, ništa bolje. možda je malo odašiljač više slobodan pa je i više izmjerio sad na upload.

 

mislim al opet nije niti blizu 1 mbita.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2017 19:45 (ranko091).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Eto, bar možeš uploadat ako ništa drugo. 

8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jučer uzeo za probu Tele 2 pokućni...na samo sat vremena al probao sve pozicije gdje ga mogu "držati".Hodanje po kući sa produžnim :D ...

Odmah sam vratio.

Od 3mbps do max 13...ipak malo premalo za 200 kn/mj. bez obzira što je možda najopterečenije vrijeme dana 18-19h, ne zanima me više 3h ujutro nego od 07-22/23.

Punica na katu ima tablet na tcomu..internet 50gb..i isto preko cijelog dana ima 12-14...pa sam i sumnjao da če i tele 2 biti slično.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Išao sam u Tele2 po taj "pokućni" internet pošto mi se više ne sluša o t-com paricama, njihovim bajkama i dosta mi je davanja mjesečno cca 360 kn za 10 Mbps.

 

Odmah bi uzeo i Evo TV pošto sam do sada koristio MaxTV, ali su me otpilili pošto doslovno nemaju dostupne routere (ni za net, a ni uređaje za Evo TV).

 

Uzimam oboje pošto me ispadne to dvoje zajedno oko 209 kn pošto već imam dvije Tele2 pretplate.

 

Mislite li da je bolja opcija sve napraviti online na stranici od Tele2 ili čekati da se poklopi da ovi u Tele2 kod mene dobiju i routere i uređaje za Evo TV? 

 

Onaj bijeli ZTE 4G WiFi Router mi izgleda kao ok opcija, ali mi kažu da nemaju te uređaje već da imaju (tj nemaju, ali će dobiti) ZTE MF286, no zar nije to isti router? Meni izgledaju isto, ali iskreno nisam gledao specifikacije. 

 

Sada ne znam da radim online narudžbu (je li tko od vas uzimao to online i koliko je čekao?) za Tele2 net i Evo TV ili da čekam kada će dobiti oba uređaja tu kod mene u Virovitici?

 

Edit:

 

Sada vidim da se ta opcija može napraviti online na stranici od Evo TV dok Tele2 navodi odlazak u njihov centar. 

 

Naručio bi online na stranici od Evo TV, ali na stranici od Evo TV stoji informacija da kod njih dolazi router Huawei B315, a na stranici od Tele2 stoji druga informacija tj. da uz Evo TV dolazi njihov router ZTE MF286.

Zna li netko od vas koji onda dolazi router kada se naruči Tele2 i Evo TV?

 

Ostavio sam svoje podatke i na Tele2 webu i na Evo TV pa se nadam da će oni znati reći što dolazi od routera, ali rekoh i da vas pitam tj. ako je netko od vas naručivao to online. 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.12.2017 18:48 (win32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
win32 kaže...

Išao sam u Tele2 ..

 Svatko od nas koji je prelazio na Tele2 imao je te dvojbe. Osobno sam telefonom nazvao okolne prodajne centre Tele2 i raspitao se da li posjeduju tražene uređaje. Potom sjeo u auto i otišao do njih. To bi i tebi savjetovao (Slatina, ...). Što se uređaja tiče imaju 2 ZTE uređaja, manji i veći. Ja sam uzeo veći MF286.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Provjeri si i brzinu sa tele 2 karticom u 4G mobu u raznim periodima dana. Posebno od 18 do 23h. Da ne slažeš računicu a mala brzina.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo kako to izglada kad spalimo Tele2 baznu stanicu!  Sve najbolje svim forumašima u 2018!!!!!!!!!

Prije+spaljivanja Prije+spaljivanja
Spaljena Spaljena
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.1.2018 18:53 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ma generalno je brzina ako gledam s mobitelom ok tj. kreće sve od 36 do 84 Mbps.

 

http://www.speedtest.net/my-result/a/3520879454

http://www.speedtest.net/my-result/a/3508745395

http://www.speedtest.net/my-result/a/3491514529

http://www.speedtest.net/my-result/a/3491330277

http://www.speedtest.net/my-result/a/3490284741

 

Samo to su brzine na mobu, imam tu kod sebe u Virovitici ok 4G signal i nisam primijetio neke probleme s vezom. 

Prije mi ovdje Tele2 i nije bio najbolji, ali zadnjih cca godinu dana radi odlično. 

Imaju li možda neko testno razdoblje? Bar ono od onih pet dana?

Po mjerenjima (bar po onima što pokaže mobitel), brzina bi trebala biti ok, ali kako stojite s pucnjem veze i sl.? Je li veza stabilna ili puca?

Da imam i onih minimalnih 36 Mbps bio bi zadovoljan, ali baš ne bi bio zadovoljan ako bi imao tu brzinu i stalna pucanja veze. Uistinu mi se ne bi dalo svako malo reatartat router i razmišljati o internetu.

Uzimanje opet t-com mi je zadnja opcija, makar pristajem i na njih ako su oni jedini koji mogu ponuditi stabilnu vezu. 

Iskreno, puca li vam veza na Tele2 te jeste li zadovoljni s njom? Čitam svašta po netu, ali ipak sa vas pitam. 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
win32 kaže...

Imaju li možda neko testno razdoblje? Bar ono od onih pet dana?

Po mjerenjima (bar po onima što pokaže mobitel), brzina bi trebala biti ok, ali kako stojite s pucnjem veze i sl.? Je li veza stabilna ili puca? 

 Ima probni period 5 dana. 

 

Ne, veza ne puca. Bilo je problema prošle godine ali je sve sređeno. 

 

Meni radi super.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
win32 kaže...

Imaju li možda neko testno razdoblje? Bar ono od onih pet dana?

Po mjerenjima (bar po onima što pokaže mobitel), brzina bi trebala biti ok, ali kako stojite s pucnjem veze i sl.? Je li veza stabilna ili puca? 

 Ima probni period 5 dana. 

 

Ne, veza ne puca. Bilo je problema prošle godine ali je sve sređeno. 

 

Meni radi super.

 Hvala lijepo na odgovoru.

 

Nego po rezultatima SpeedTesta, misliš li da mogu očekivati bar neku brzinu od cca 30 Mbps? Ma može i manje samo da je stabilna veza. 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Je li moguce uzeti taj njihov neograniceni bezicni internet i koristiti ga svugdje unutar EU?

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 23:35 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Nije. 

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lithiumion kaže...

Nije. 

 Kako onda mogu sve druge internet tarife koristiti svugdje unutar EU bez ikakve dodatne naknade i to po 3 mjeseca i vise? (konkretno probao s O2, Congstar, Lebara, i hrvatskim Tele2).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nevolja me natjerala da uzmem Tele2 Pokućni...4mbps od Tcoma jednostavno došlo premalo a pomaka neče biti 10 godina... :( ... optika im nije ni u mislima u mom dijelu grada (kuće u nizu).

Ipak uzeo Tele2 Pokućni...nigdje u kući mi ne prelazi 14mbps a i to je odlično.Signala na ruteru ima (4-5) crtice...ZTE mf286 ... tu brzinu dobijam na 3g a ne na 4g mreži, ona je 50% slabija...do 7mbps...

Uglavno pokušat ču dobiti s antenama, vanjskim, koliko se može.Meni i 2-3mbps više znače "život".Jednostavno nas je previše u kući :P ... mislio sam uzeti i VIP ali 100GB mi je jednpstavno premalo.Prosjek mi je 300-350 na mjesec.I to sa 4 mbps od tcoma sad če bit i više.

Par sto kuna ili više za pojačavanje infrastrukture za dobijanje boljeg signala mi nije neki problem...kad nije ovih 200njak kuna na mjesec za 10-12-14 mbps :D ... 

Uglavnom ide sada čitanje foruma, izrada antene, prvo za klasičnu TV, pa samostalno izrađenu pa ako neda to rezultata idemo na kupnju vanjske...tipo Yagi ili slično...

 

Uglavnom čeka nas veseli početak nove 2018... :P

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 1:36 (IstraTourism).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Govorne Tele2 tarife mogu u roaming i imaju max. 10 GB u EU. MBB tarife ne mogu u roaming nikako.

Što se brzina tiče, ovise o opterećenju bazne (što više ljudi, to niža brzina) tako da za max. brzinu i provjere upravo postoji probni period.
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Otišao sam u Tele2 pošto mi je hitno trebao flat. 

Na njihovoj stranici stoji da se fat može aktivirati na sljedećim pretplatama: raspali, ekipna i čisto tristo.

Imamo pretplate "čisto tristo" i na toj tarifi ne mogu aktivirati flat (probali i ne ide). 

Nije ok pošto to reklamiraju i onda ne mogu aktivirati. 

Ok, nema veze, uzeo sam drugu karticu te kako imam dual sim Huawei Mate9 tako sam tu karticu stavio uz postojeću u mob, aktivirao si hot spot i sada sheram sve preko ovog moba....komp i još jedan smartphone sam spojio na hot spot i sve radi bez greške tj. sve dok je moj uređaj u dometu ostalih uređaja koji se spajaju na njega.

Za sada sam zadovoljan, brzine se svakako kreću, ali nisu nikada otišle ispod 36 Mbps i treba uzeti u obzir da ipak koristim smartphone kao hot spot.

Nešto si razmišljam da ne bi uzeo router na ugovor ako ne moram pa me zanima mogu li kupiti od nekoga onaj ZTE mf286 router i samo u njega staviti ovu SIM karticu koju su mi danas dali?

To bi mi bila super opcija, već sam našao novi mf286 router pa me zanima trebaju li mi iz Tele2 aktivirati nešto drugo kada bi samo ovu karticu prebacio u taj router ili ipak moram ići kod njih po drugu karticu (ili u najgoroj opciju uzeti od njih uređaj i pretplatu)?

Ne da mi se biti vezan ugovorom pa bi ovo bilo odlično tj. da mogu sam kupiti router i samo u njega staviti sim koji su mi danas dali za flat internet. 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 17:49 (win32).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

-

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 11:42 (ridealong).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
IstraTourism kaže...

Nevolja me natjerala da uzmem Tele2 Pokućni...4mbps od Tcoma jednostavno došlo premalo a pomaka neče biti 10 godina... :( ... optika im nije ni u mislima u mom dijelu grada (kuće u nizu).

Ipak uzeo Tele2 Pokućni...nigdje u kući mi ne prelazi 14mbps a i to je odlično.Signala na ruteru ima (4-5) crtice...ZTE mf286 ... tu brzinu dobijam na 3g a ne na 4g mreži, ona je 50% slabija...do 7mbps...

Uglavno pokušat ču dobiti s antenama, vanjskim, koliko se može.Meni i 2-3mbps više znače "život".Jednostavno nas je previše u kući :P ... mislio sam uzeti i VIP ali 100GB mi je jednpstavno premalo.Prosjek mi je 300-350 na mjesec.I to sa 4 mbps od tcoma sad če bit i više.

Par sto kuna ili više za pojačavanje infrastrukture za dobijanje boljeg signala mi nije neki problem...kad nije ovih 200njak kuna na mjesec za 10-12-14 mbps :D ... 

Uglavnom ide sada čitanje foruma, izrada antene, prvo za klasičnu TV, pa samostalno izrađenu pa ako neda to rezultata idemo na kupnju vanjske...tipo Yagi ili slično...

 

Uglavnom čeka nas veseli početak nove 2018... :P

 

Nadam se da je bez ugovora, jer će ti te brzine uskoro nažalost najvjerojatnije pasti i ispod brzine tcoma.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice