TV-kartica i pitanja!

poruka: 16
|
čitano: 7.784
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: TV-kartica i pitanja!!!

E gle!

Tu ti je sad problem, neznam od kuda si? Al ako loviš više od 50% digitalnog signala onda ćeš imati sliku kakvu si gore opisal, znači kristalno čistu i bez šumova, ghostinga i sličnih phizdarija, al ak nemaš dosta jak signal onda je slika koma!

Onda ti izgleda ko da igraš CRYSIS na HIGH sa integriranom grafičkom, ak me razmeš, javljaju se artefakti slika šteka jednostavno!

 

Ubiti evo ti link pa si pogledaj dal primaš signal! To ti je karta HRV sa prikazom emitiranja digitalnog signala! Al slikati ti je perfektna, pogotovo na kompu ak imaš digitalan prijem!

 

DVB-T

E4500 8800GTS 512MB g92 2X1GB DDR2 P35-DS3 IP35 FORTRON 400W 320seagate+160samsung spin point Samsung t220
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: TV-kartica i pitanja!!!
FireRaven kaže...

Poštovanje! Imam veliku molbu!

Imam nekoliko pitanja. Htjeo bih gledati TV (ne bilokakav, nego DVB-T) na svom računalu. Namjeravao sam kupiti Pinnacle PCTV Hybrid Pro PCI, 310i, analog TV/FM + DVB-T, remote iz ve-mila. E, sada me zanima (ja sam iz svete nedelje) dali je istina sljedeće(citiram):

 

Osnovne prednosti "digitalne zemaljske televizije" su:

• mogućnosti odašiljanja većeg broja televizijskih kanala uz istu iskorištenost frekvencijskog spektra. Jednim je odašiljačem moguće  odašiljati 4 do 6 TV programa istovremeno i takav “paket” programa naziva se “DVB multipleks”. Pri tome se štedi frekvencijski spektar (jedan TV kanal za 4 do 6 programa)  dok kod analogne TV treba po jedan odašiljač i  jedan TV kanal za svaki program.

• ne postoji slika sa "šumom" ili smetnjama u slici. Slika je visokokvalitetna ili slike nema, a kod prekida u prijamu na ekranu ostane "zamrznuta" slika.

• ne postoje efekti interferencije u slici ili višestruke slike (refleksija), kao što je to čest slučaj u analognoj televiziji, osobito kod prijama TV signala u  gradovima ili na brdovitom terenu.

• omjer stranica slike je 16:9, slično omjeru stranica slike koji se koristi u kinima.

• slika standardne kvalitete (SDTV) i slika visoke kvalitete (HDTV).

• zvuk visoke kvalitete.

• manja  snaga odašiljača za isto pokrivanje.  Za omogućavanje prijama TV programa na nekom području uporabom  DVB-T tehnologije potrebna je oko 8 puta manja snaga odašiljača u odnosu na potrebnu snagu odašiljača u analognoj tehnologiji.

• mogućnost prijama u pokretu (u vozilu, ručni TV prijamnici)

• prijenos dodatnih informacija, teleteksta, kodiranja programa,

• uvođenje programskog pretraživača (EPG - Electronic Programe Guide).

 

Jeli istina da nema šuma i smetnja? Jeli dovoljno samo uključiti antenski kabel od utičnice u zidu do tv-kartice? Ili se dobije neka antena?

Molio bih vas da mi na to odgovorite jer bi stvarno volio gledati sport na pc-u. Usput, da li je preko nje moguće gledati HRT 3 kada dođe početkom sljedeće godine?

 

Puno hvala,Osmijeh

Andrija.

 Odlična TV kartica. I sam ju posjedujem i nećeš požaliti
Evo odgovora:
1. Nikad čuo, ali zna se koliko se teorija i praksa razlikuju - zasada 1 antena - gledanje samo 1 programa
2. Sve ovisi di se nalaziš i koliko si udaljen od signala, ali je puno bolji od analognog
3. točno
4. Netočno - omjer stranica ekrana je onakav kakav TV kuća odredi i odluči emitirati program
5. Da - ali nemoj očekivati da HRT ima HDTV i slično
6. isto ko i 5
7. Da
8. možeš - ali sve ti ovisi o prijemniku i njegovoj kvaliteti
9. Da
10. da - ali se on najčešće plaća

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.11.2008 22:50 (Paolo2612).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
TV-kartica i pitanja!!!

Ovo pitanje pod 1 je TOČNO!!!

Za sad se na jednoj frekvenciju emitiraju 4 nacionalna programa (HTV1, HTV2, RTL, NovaTV). Kod analogije vrijedi jedna frekvencija - jedan program

Nema nikakvih naznaka da će ih biti dodano još (osim HTV3 u veljači)

***Stargate Atlantis*** Sheppard: All I have to do is climb up,and I'm in. Teyla: Climb the tower? Is that even possible? Sheppard: Sure! Batman did it all the time. Piece of cake. ***Stargate Atlantis***
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: TV-kartica i pitanja!!!

Samo ti je bitno da ti je signal dosta jak. U vezi toga jedan savjet. Ja sam kupio DVB-T prijemnik (stolni, ne za PC) u HG-Spotu i tip mi je rekao da ga mogu vratiti uz povrat novca ukoliko neću moći loviti signal. Stoga, raspitaj se u dućanu za istu mogućnost ili vidi u hg-spotu jel ima ista kartica pa se sa njima dogovori..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
16 godina
offline
TV-kartica i pitanja!!!

Imam Avermedia hybrid volaro hx - uglavnom usb tv kartica i dobia sam antenu s njom koja je velicine 10-ak cm. Sa tom antenom sam ja uvatia besprijekoran dvb-t signal na pola Jadrana i u sred Like bez ikakvog problema HRT 1,2 , RTL i Nova. Nikako mi nije jasno kako onda netko moze imati problema sa vatanjem signala?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: TV-kartica i pitanja!!!
Sint1 kaže...

Imam Avermedia hybrid volaro hx - uglavnom usb tv kartica i dobia sam antenu s njom koja je velicine 10-ak cm. Sa tom antenom sam ja uvatia besprijekoran dvb-t signal na pola Jadrana i u sred Like bez ikakvog problema HRT 1,2 , RTL i Nova. Nikako mi nije jasno kako onda netko moze imati problema sa vatanjem signala?

 Daj pročitaj malo postove iza, ljepo sam ti dal link sa digitalnim signalom,!
Daj mi ti reci kak da netko uhvati signal ak ga nema..... čiriba-čiribu ne pali!
E4500 8800GTS 512MB g92 2X1GB DDR2 P35-DS3 IP35 FORTRON 400W 320seagate+160samsung spin point Samsung t220
16 godina
offline
RE: TV-kartica i pitanja!!!
aquaevivae kaže...
Sint1 kaže...

Imam Avermedia hybrid volaro hx - uglavnom usb tv kartica i dobia sam antenu s njom koja je velicine 10-ak cm. Sa tom antenom sam ja uvatia besprijekoran dvb-t signal na pola Jadrana i u sred Like bez ikakvog problema HRT 1,2 , RTL i Nova. Nikako mi nije jasno kako onda netko moze imati problema sa vatanjem signala?

 Daj pročitaj malo postove iza, ljepo sam ti dal link sa digitalnim signalom,!
Daj mi ti reci kak da netko uhvati signal ak ga nema..... čiriba-čiribu ne pali!
 Prema tom tvom krasnom linku i jos boljem prikazu na karti ja ni u kom slucaju ne bi mogao uhvatiti dvb-t signal cca. 10 milja od obale na Jadranskom moru a kamoli u sredistu Like koja isto skoro pa nije pokrivena prikazom na toj karti, ali pogodi sto imao sam signala i slika je bila perfektna.
16 godina
neaktivan
offline
RE: TV-kartica i pitanja!!!
Sint1 kaže...
aquaevivae kaže...
Sint1 kaže...

Imam Avermedia hybrid volaro hx - uglavnom usb tv kartica i dobia sam antenu s njom koja je velicine 10-ak cm. Sa tom antenom sam ja uvatia besprijekoran dvb-t signal na pola Jadrana i u sred Like bez ikakvog problema HRT 1,2 , RTL i Nova. Nikako mi nije jasno kako onda netko moze imati problema sa vatanjem signala?

 Daj pročitaj malo postove iza, ljepo sam ti dal link sa digitalnim signalom,!
Daj mi ti reci kak da netko uhvati signal ak ga nema..... čiriba-čiribu ne pali!
 Prema tom tvom krasnom linku i jos boljem prikazu na karti ja ni u kom slucaju ne bi mogao uhvatiti dvb-t signal cca. 10 milja od obale na Jadranskom moru a kamoli u sredistu Like koja isto skoro pa nije pokrivena prikazom na toj karti, ali pogodi sto imao sam signala i slika je bila perfektna.
 Ne pametuj, dal sam link iz kojeg se sve ljepo vidi, nisam ja radil na toj stranici! Žali se HRT-u kaj imaš signala a nebi trebal imati Smijeh !, Možda pokrivenost po moru nisu ucrtavali, na to nisi pomislil, a za liku ti sve lijepo ucrtano!
Velim dal sam link od HRT-a, samo sam htel pomoći!
E4500 8800GTS 512MB g92 2X1GB DDR2 P35-DS3 IP35 FORTRON 400W 320seagate+160samsung spin point Samsung t220
15 godina
neaktivan
offline
TV-kartica i pitanja!!!

par natuknica:

1. antena treba (za S.N. bi obična sobna sa pojačalom trebala biti i više nego dovoljna) - ovo kaj vele da ne treba antena okači mačku o rep.

2. kad se signal zmdra onda imaš sliku, al je ko da si stisnul pauzu na videu.

3. antenu usmjeriti prema odašiljaču (sigurno ne prema centru Zemlje ...) - lokacija najbližeg odašiljača (u tvom slučaju S.N. je Sljeme, valjda) je ak se dobro sjećam na www.oiv.hr i ima karta na toj adresi (sad ju tražim i nebi ju našel nikak...)

4. kad već ideš složiti sve to - vodi računa da odma poštelaš frekvu na dvb-t prijemniku, a onda okreći antenu (nadam se da imaš signal strenght na dvb-t prijemniku da vidiš kak ti ide... ). Nađeš najbolji signal i to je to....

 

Cool

 

 

A, evo je:

http://www.oiv.hr/Download/2008/06/12/OIV_dvb-t_06_2008_1600x1200.jpg

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.11.2008 0:57 (mrgud).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: TV-kartica i pitanja!!!
FireRaven kaže...

E, hvala na odgovoru! A sad me zanima koju bi mi tv karticu preporučili i gdje je kupiti, i isto tako koju antenu (sobnu) gdje je kupiti. Hvala!

 Pinnacle PCTV Hybrid Pro PCI, 310i - sam si je prije naveo, ja ju posjedujem i imam samo riječi hvale za nju.
Antenu ti neću preporučivat jer ja imam logaritamsku (riblju kost) vanjsku
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: TV-kartica i pitanja!!!
FireRaven kaže...

E, hvala na odgovoru! A sad me zanima koju bi mi tv karticu preporučili i gdje je kupiti, i isto tako koju antenu (sobnu) gdje je kupiti. Hvala!

 Ovaj Hybrid ti nije loš...čak štoviše za te novce odlična kupnja!
E4500 8800GTS 512MB g92 2X1GB DDR2 P35-DS3 IP35 FORTRON 400W 320seagate+160samsung spin point Samsung t220
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: TV-kartica i pitanja!!!

A čuj, neznam di si doma ni kakav signal imaš, a ovo da trebaš okretat antenu prema Sljemenu....pfff to je bilo još za vrijeme NDH i analognog signala!

Za digitalan signal trebaš samo antenu i netrebaš je nikud okretati jer nije to analogni signal!

Ak je kod tebe dobar signal dosta ti bude i ta antenica, samo da imaš neke, a ak ne onda buš moral na vanjsku!

 

 

edit:- pa sad vidim da si iz sv. nedjelje, dosta ti bude ta antena koju dobiš sa karticom nebuš trebal spajati vanjsku, samo spoji i uživaj u raznolikostima HRT-aNamigiva !

E4500 8800GTS 512MB g92 2X1GB DDR2 P35-DS3 IP35 FORTRON 400W 320seagate+160samsung spin point Samsung t220
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.11.2008 0:16 (aquaevivae).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
TV-kartica i pitanja!!!

kad smo već kod tv-kartica prije tjedan dana sam kupil gigabytevu tv- karticu al mi ne radi daljinski instalirao sam drivere ali ne šljaka. Kaj da radim?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: TV-kartica i pitanja!!!
FireRaven kaže...
FireRaven kaže...

Dali ću moći gledati HRT3 kad dođe u veljači?

 I?
 Da
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: TV-kartica i pitanja!!!

DA

***Stargate Atlantis*** Sheppard: All I have to do is climb up,and I'm in. Teyla: Climb the tower? Is that even possible? Sheppard: Sure! Batman did it all the time. Piece of cake. ***Stargate Atlantis***
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
TV-kartica i pitanja!

Koja je razlika između ove dvije tv kartice iz hg spota

TV tuner AVERMEDIA Hybrid, Speedy PCI-Express

TV tuner+ FM tuner AVERMEDIA TV Hybrid DVB-T + PAL, PCI

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice