Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.370
|
čitano: 14.172.071
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...

Tako je i moje mišljenje slično kao tvoje. Kada sam kupovao TV nisam uzeo OLED samo zbog burn-ina. Prevelik je to novac da bih riskirao na takav način. Ok i LCD televizor se može pokvariti, ali opet da kupiš nešto i da znaš da će se pojaviti burn-in samo zato što ga koristiš na 1 programu kojem ima logo ili slično, stvarno nema smisla...

Ja si osobno ne bih kupovao oled televizor kad bih po par sati dnevno na njemu vrtio tv program s logoima kanala, semaforima, info trakama, ili za gaming. Kako u 90% vremena koje mi telka radi gledam Netflix, jubito i interni player, i s obzirom da je slika s oled-a neusporediva s ičime što sam ikad vidio od slika s bilo kakvih lcd televizora (u pozitivnom smislu, a pogledao sam praktički sve što industrija nudi za na cestu), mislim da oled televizor vrijedi svake lipe. I da lagani bejbisiting nije velika cijena s obzirom na kvalitetu slike (primiriti oled light, zoomirati sliku s tekmi da se van poizbace semafori i logoi kanala). Još dva mjeseca pa će biti godina kako "trošim" C8. Očekujem cca 4 godine da se ne pojavi ozbiljniji burnin režimom korištenja kakav sad prakticiram. Ako toliko izdrži ispunit će svrhu i bacim ga kroz prozor pa uzmem sljedeći po veličini.

Deckard
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dan1234567890 kaže...

 ja kad sam svog kupovao je isto bila garancija samo 2 godine, ali sam za parsto kn doplate uzeo 5g garancije...

 jedina kvalitetna garancije od 5 godina je ta  kada ju daje proizvođač televizora.

ovo kemijanje "je" 2 godine garancije plus parsto kuna za +3 god. "osiguranja" ?!

što to "osiguranje" točno predstavlja i koja je razlika između osiguranja i garancije..

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Dan1234567890 kaže...

 ja kad sam svog kupovao je isto bila garancija samo 2 godine, ali sam za parsto kn doplate uzeo 5g garancije...

 jedina kvalitetna garancije od 5 godina je ta  kada ju daje proizvođač televizora.

ovo kemijanje "je" 2 godine garancije plus parsto kuna za +3 god. "osiguranja" ?!

što to "osiguranje" točno predstavlja i koja je razlika između osiguranja i garancije..

 

 To ti sve piše u dokumentima "akcije 2+3" koji uvijek moraju postojati za pregled. Tako ćeš u dokumentima naći koja firma obavlja osiguranje, tj. gdje nosiš/zoveš nakon 2 godine tvorničke. Treba pripaziti jer ti dokumenti na početku izgledaju kao da je sve tvornička garancija, te tek na kraju uglavnom piše što i kako.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...

Ja si osobno ne bih kupovao oled televizor kad bih po par sati dnevno na njemu vrtio tv program s logoima kanala, semaforima, info trakama, ili za gaming. Kako u 90% vremena koje mi telka radi gledam Netflix, jubito i interni player, i s obzirom da je slika s oled-a neusporediva s ičime što sam ikad vidio od slika s bilo kakvih lcd televizora (u pozitivnom smislu, a pogledao sam praktički sve što industrija nudi za na cestu), mislim da oled televizor vrijedi svake lipe. I da lagani bejbisiting nije velika cijena s obzirom na kvalitetu slike (primiriti oled light, zoomirati sliku s tekmi da se van poizbace semafori i logoi kanala). Još dva mjeseca pa će biti godina kako "trošim" C8. Očekujem cca 4 godine da se ne pojavi ozbiljniji burnin režimom korištenja kakav sad prakticiram. Ako toliko izdrži ispunit će svrhu i bacim ga kroz prozor pa uzmem sljedeći po veličini.

 Ne znam da li znaš, nakon 2000 sati korištenja TV odradi (i obavijesti na ekranu da će odraditi) "veliki" pixel refresh. Nakon njega se može desiti neka količina vertical bandinga, što neke baci u paniku, te odvrte manualno još jednom, što je krivo i samo pogoršava stvar. Treba samo pustiti TV da odrađuje svoje (i držati kabel uključen u struju jer se to sve radi u stand-by-u) i nakon nekog vremena (što može biti i mjesec dana zavisno o navikama) će nestati ili se smanjiti. Čisto FYI.

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ivan0S kaže...

 

IMHO biti ce rijeseno jednom i zauvijek tek kada proizvodjaci budu nudili garancije na burn-in i to cak i ne mislim bezuvjetno ali ako se vidi da je TV vrtio uredno kompenzacije itd (nije bio iz struje istekavan npr) onda da se uvazi pa bar imas neku sigurnost na dulje staze kad se vec daje toliki novac.

 

 

Samo određeni shopovi u usa imaju takvu garanciju ali opet, oni su drukčije tržište i s dosta nižim cijenama pa im nije problem gotovo svake godine kupit novi model OLED-a:)

 

Na žalost takva je OLED tehnologija da nikada neće biti 100% B-I free ali je svake godine sve bolja zaštita.

 

Alternativa? Bojim se da je to još dosta udaljeno od nas, barem kada su u pitanju cijene . Samsung je krenuo s prodajom onih microLED IW008R i cijene su, barem ovo što se izlistalo do sada ASTRONOMSKE:) Oko 20000$ za jedan microLED cabinet modul koji je veličine cca 36". Za 2K treba 73" pa nije teško izračunati koliko bi nas koštao 73" 2K microLED

 

A za 4K ili ne daj Bože 8K bolje da ne radimo izračun

 

https://displaysolutions.samsung.com/led-signage/detail/1438/IW008R

 

 

Srećom sigurno će i drugi u sljedećih par godina ponuditi svoje microLED televizore, uz Dolby Vision, DTS i nižu cijenu od samsunga:)

 

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
ParaNO1d kaže...

Tako je i moje mišljenje slično kao tvoje. Kada sam kupovao TV nisam uzeo OLED samo zbog burn-ina. Prevelik je to novac da bih riskirao na takav način. Ok i LCD televizor se može pokvariti, ali opet da kupiš nešto i da znaš da će se pojaviti burn-in samo zato što ga koristiš na 1 programu kojem ima logo ili slično, stvarno nema smisla...

Ja si osobno ne bih kupovao oled televizor kad bih po par sati dnevno na njemu vrtio tv program s logoima kanala, semaforima, info trakama, ili za gaming. Kako u 90% vremena koje mi telka radi gledam Netflix, jubito i interni player, i s obzirom da je slika s oled-a neusporediva s ičime što sam ikad vidio od slika s bilo kakvih lcd televizora (u pozitivnom smislu, a pogledao sam praktički sve što industrija nudi za na cestu), mislim da oled televizor vrijedi svake lipe. I da lagani bejbisiting nije velika cijena s obzirom na kvalitetu slike (primiriti oled light, zoomirati sliku s tekmi da se van poizbace semafori i logoi kanala). Još dva mjeseca pa će biti godina kako "trošim" C8. Očekujem cca 4 godine da se ne pojavi ozbiljniji burnin režimom korištenja kakav sad prakticiram. Ako toliko izdrži ispunit će svrhu i bacim ga kroz prozor pa uzmem sljedeći po veličini.

 

Ja sam sad dugo dugo razmatrao između C8 i Samsung Q9FN  i uzeo Q9FN jer jednostavno ja razliku u crnoj ne vidim između ta 2 tv-a ali vidim razliku u bijelim scenama di treba svjetline i to na štetu OLED-a i to dosta, puno je to uvijeta sve skupa, ajd da sad i taj burn in staviš na stranu ( a teško ga je staviti jer stalno te kopa bude ili ne i onda ak se desi prodat ćeš ga nikom, maltene se sjebo zauvijek, sad ak se to desi nakon 4god ajd makar i onda ali ak te posere da ti se nakon godinu dana pojavi kaj onda, knedla u grlu i tup osječaj  ) + mora biti tamna soba, znači pazit na raspored, spuštat rolete, nema svjetlo dok gledaš itd..itd.., čim je neka scena sa puno svjetlog slika kao da je dimma-na  ( ne volim ja vivid previše ali opet ni tamno mi nije baš vau )  ---- svelo mi se na to da sam uspoređivao sitnice i OLED konkretno C8 je imao možda malo kompletniju sliku u nekim tamnim ili microcontrat uvijetima ali to mi je bilo jedva zamjetno i onda sam se pitao a čemu ali ono baš čemu, ovaj Q9FN direct led ima kontrolu mikrokontrasta  tako dobru da uz tu svjetlinu mi je slika čak puno oku ogodnija i u movie modu di je najmanje nabrijana ta svjetlina, tv ima freesync varijabilni framerate koji radi sa 1080TI uredno, nemam nikakvog starha od burn-in i još me jeftinije ispao od C8 i to dosta 

 

Oled mi je ko da dizla osjetljivog imam ko Fabiu RS kad sam imao pa ga ne smijem stisnuti dok ne postigne radnu temp a po zimi mu treba 20min da ju postigne ( taman do posla dođem ) u to vrijeme ne grije ni ništa, korist od toliko konja imam nikakvu i onda mi je još uz svu pažnju 2 puta turbina roknula i to u godinu i pol kaj sam je imao a ovog benzinca sad već 10 godina vozim i nikad ništa nisam trebao paziti niti je kaj otišlo a tu u ovoj usporedbi im razlike u performansama  velike za razliku od TV-a odnosno slike di ja razliku ne primječujem jer je na tom Q9FN toliko dobro odrađeno to sa kojih 350-450 zona da mi je slika objektivno bila čam možda i mrvu bolja a i da je bila mrvu lošija opet čemu imat uteg nad glavom pogotovo ak je neko pegula ko ja ...

 

Čini mi se da je taj hype sa OLED-om velik i da ih masa vidi ono kaj ih nahypeaju a ne ono kaj je realno - napominjem ne svi, neki znaju točno kaj traže i to uzmu i svaka čast takvima, kak je neko rekao i to je najtočnije - ak te OLED ne fascinira van pameti i oduševi na prvu onda zaboravi, ima sad tu od OLED-a do OLED-a npr SONY-ev ovaj najnoviji od 2019 je opet dost bolji od npr baš tog LG C8  i da su mi oni u cijeni vjerojatno bi možda prevagnuo na Sony ali 18k koliko košta u odnosu na 10k C8 i manje koliko me Q9FN ispao je puno previše razlike ....  

 

 

Nego TCL će imati neki microLED sa 1000 zona i 25.000 ledica po nekim popularnim cijenama vani za 65/75", tv uredno ima podršku za sve hdr standarde i vrlo zanimljivo ima nekakvu automatsku kalibraciju boja preko mobitel aplikacije i kamere od mobitela  - meni je to preveliko, ak dođe 55ica to bu zanimljivo

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 15:47 (VooDooZg).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VooDooZg kaže...

 

 

Nego TCL će imati neki microLED sa 1000 zona i 25.000 ledica po nekim popularnim cijenama vani za 65/75", tv uredno ima podršku za sve hdr standarde i vrlo zanimljivo ima nekakvu automatsku kalibraciju boja preko mobitel aplikacije i kamere od mobitela  - meni je to preveliko, ak dođe 55ica to bu zanimljivo

Miješaš kruške i jabuke. TCL je miniLED a ne microLED. To su dvije potpuno različite tehnologije. Osim samsunga i lg je u lipnju predstavio svoje microLED panele pa možemo očekivati fine tv-e kroz koju godinu:)

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VooDooZg kaže...

 

Ja sam sad dugo dugo razmatrao između C8 i Samsung Q9FN  i uzeo Q9FN jer jednostavno ja razliku u crnoj ne vidim između ta 2 tv-a ali vidim razliku u bijelim scenama di treba svjetline i to na štetu OLED-a i to dosta, puno je to uvijeta sve skupa, ajd da sad i taj burn in staviš na stranu ( a teško ga je staviti jer stalno te kopa bude ili ne i onda ak se desi prodat ćeš ga nikom, maltene se sjebo zauvijek, sad ak se to desi nakon 4god ajd makar i onda ali ak te posere da ti se nakon godinu dana

 

>cut<

 Jednostavno previše za objašnjavati, pa ću samo staviti link na RTINGS gdje se lijepo vidi, pogotovo na slikama pod "Black level" kad ih loadaš u full veličini, kako i koliko je OLED bolji.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/by-type/qled-vs-oled-vs-led

 

I BTW, sve sportske aute/mašine treba prvo dovoljno zagrijati, ni Lamborghini ne možeš gaziti prvih 10 minuta, majku mu... to ne da je poznato nego i vrapci već... osim ako ga hoćeš namjerno potrgat. Ako si kupio taj auto da ga gaziš odmah iste sekunde, omašio ceo fudbal.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
VooDooZg kaže...

 

 

Nego TCL će imati neki microLED sa 1000 zona i 25.000 ledica po nekim popularnim cijenama vani za 65/75", tv uredno ima podršku za sve hdr standarde i vrlo zanimljivo ima nekakvu automatsku kalibraciju boja preko mobitel aplikacije i kamere od mobitela  - meni je to preveliko, ak dođe 55ica to bu zanimljivo

Miješaš kruške i jabuke. TCL je miniLED a ne microLED. To su dvije potpuno različite tehnologije. Osim samsunga i lg je u lipnju predstavio svoje microLED panele pa možemo očekivati fine tv-e kroz koju godinu:)

 

Vidio sam u zivo Samsung The Wall i ovaj LG microled koji tada nije imao ime...mozda su mu naknadno dali nekakvo.

Dok je the wall imao sliku koja pripada buducnosti,bright higlights su out of this world....vrtila se scena gdje sunce probija kroz krosnje itd i to bljeskanje sunca je bilo doslovno kao da gledam stvarnost a ne tv sliku.

Sa druge strane ovaj microled od LGa je imao sliku koja se ne moze mjerit sa ovom na mom lg oledu,vjerovatno je to sve u jos dosta ranoj fazi za lg.

Inace prilikom predstavljanja the walla prije mislim 2 godine iz Samsunga su izjavili da ce im trebat od jedne do devet godina da izrade komercijalne cijenom prihvatljive modele za kucanstva.

Takodjer sam gledao i LG 8K olede itd,bas me zanima sto ce bit ove godine na IFA.....

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VooDooZg kaže...
deckard kaže...
ParaNO1d kaže...

Tako je i moje mišljenje slično kao tvoje. Kada sam kupovao TV nisam uzeo OLED samo zbog burn-ina. Prevelik je to novac da bih riskirao na takav način. Ok i LCD televizor se može pokvariti, ali opet da kupiš nešto i da znaš da će se pojaviti burn-in samo zato što ga koristiš na 1 programu kojem ima logo ili slično, stvarno nema smisla...

Ja si osobno ne bih kupovao oled televizor kad bih po par sati dnevno na njemu vrtio tv program s logoima kanala, semaforima, info trakama, ili za gaming. Kako u 90% vremena koje mi telka radi gledam Netflix, jubito i interni player, i s obzirom da je slika s oled-a neusporediva s ičime što sam ikad vidio od slika s bilo kakvih lcd televizora (u pozitivnom smislu, a pogledao sam praktički sve što industrija nudi za na cestu), mislim da oled televizor vrijedi svake lipe. I da lagani bejbisiting nije velika cijena s obzirom na kvalitetu slike (primiriti oled light, zoomirati sliku s tekmi da se van poizbace semafori i logoi kanala). Još dva mjeseca pa će biti godina kako "trošim" C8. Očekujem cca 4 godine da se ne pojavi ozbiljniji burnin režimom korištenja kakav sad prakticiram. Ako toliko izdrži ispunit će svrhu i bacim ga kroz prozor pa uzmem sljedeći po veličini.

 

Ja sam sad dugo dugo razmatrao između C8 i Samsung Q9FN  i uzeo Q9FN jer jednostavno ja razliku u crnoj ne vidim između ta 2 tv-a ali vidim razliku u bijelim scenama di treba svjetline i to na štetu OLED-a i to dosta, puno je to uvijeta sve skupa, ajd da sad i taj burn in staviš na stranu ( a teško ga je staviti jer stalno te kopa bude ili ne i onda ak se desi prodat ćeš ga nikom, maltene se sjebo zauvijek, sad ak se to desi nakon 4god ajd makar i onda ali ak te posere da ti se nakon godinu dana pojavi kaj onda, knedla u grlu i tup osječaj  ) + mora biti tamna soba, znači pazit na raspored, spuštat rolete, nema svjetlo dok gledaš itd..itd.., čim je neka scena sa puno svjetlog slika kao da je dimma-na  ( ne volim ja vivid previše ali opet ni tamno mi nije baš vau )  ---- svelo mi se na to da sam uspoređivao sitnice i OLED konkretno C8 je imao možda malo kompletniju sliku u nekim tamnim ili microcontrat uvijetima ali to mi je bilo jedva zamjetno i onda sam se pitao a čemu ali ono baš čemu, ovaj Q9FN direct led ima kontrolu mikrokontrasta  tako dobru da uz tu svjetlinu mi je slika čak puno oku ogodnija i u movie modu di je najmanje nabrijana ta svjetlina, tv ima freesync varijabilni framerate koji radi sa 1080TI uredno, nemam nikakvog starha od burn-in i još me jeftinije ispao od C8 i to dosta 

 

Oled mi je ko da dizla osjetljivog imam ko Fabiu RS kad sam imao pa ga ne smijem stisnuti dok ne postigne radnu temp a po zimi mu treba 20min da ju postigne ( taman do posla dođem ) u to vrijeme ne grije ni ništa, korist od toliko konja imam nikakvu i onda mi je još uz svu pažnju 2 puta turbina roknula i to u godinu i pol kaj sam je imao a ovog benzinca sad već 10 godina vozim i nikad ništa nisam trebao paziti niti je kaj otišlo a tu u ovoj usporedbi im razlike u performansama  velike za razliku od TV-a odnosno slike di ja razliku ne primječujem jer je na tom Q9FN toliko dobro odrađeno to sa kojih 350-450 zona da mi je slika objektivno bila čam možda i mrvu bolja a i da je bila mrvu lošija opet čemu imat uteg nad glavom pogotovo ak je neko pegula ko ja ...

 

Čini mi se da je taj hype sa OLED-om velik i da ih masa vidi ono kaj ih nahypeaju a ne ono kaj je realno - napominjem ne svi, neki znaju točno kaj traže i to uzmu i svaka čast takvima, kak je neko rekao i to je najtočnije - ak te OLED ne fascinira van pameti i oduševi na prvu onda zaboravi, ima sad tu od OLED-a do OLED-a npr SONY-ev ovaj najnoviji od 2019 je opet dost bolji od npr baš tog LG C8  i da su mi oni u cijeni vjerojatno bi možda prevagnuo na Sony ali 18k koliko košta u odnosu na 10k C8 i manje koliko me Q9FN ispao je puno previše razlike ....  

 

 

Nego TCL će imati neki microLED sa 1000 zona i 25.000 ledica po nekim popularnim cijenama vani za 65/75", tv uredno ima podršku za sve hdr standarde i vrlo zanimljivo ima nekakvu automatsku kalibraciju boja preko mobitel aplikacije i kamere od mobitela  - meni je to preveliko, ak dođe 55ica to bu zanimljivo

Uzeo si vrhunski tv i jedan od najboljih koje LCD tehnologija nudi.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Vidio sam u zivo Samsung The Wall i ovaj LG microled koji tada nije imao ime...mozda su mu naknadno dali nekakvo.

Dok je the wall imao sliku koja pripada buducnosti,bright higlights su out of this world....vrtila se scena gdje sunce probija kroz krosnje itd i to bljeskanje sunca je bilo doslovno kao da gledam stvarnost a ne tv sliku.

Sa druge strane ovaj microled od LGa je imao sliku koja se ne moze mjerit sa ovom na mom lg oledu,vjerovatno je to sve u jos dosta ranoj fazi za lg.

Inace prilikom predstavljanja the walla prije mislim 2 godine iz Samsunga su izjavili da ce im trebat od jedne do devet godina da izrade komercijalne cijenom prihvatljive modele za kucanstva.

Takodjer sam gledao i LG 8K olede itd,bas me zanima sto ce bit ove godine na IFA.....

 Zato će ovi prvi kupci The Walla solidno fasovati jer kupuju neisprobanu tehnologiju nafrljenu do yaya, samo zato da bi Samsung mogao reći da su kao bili prvi. Za što nas sve grupno zabole dok ne dođu normalni komercijalni modeli. Pitanje je kako će se pokazati spojevi modula i da li će to sve zajedno raditi kako treba duže. I još na kraju nitko zapravo ne vidi da je microLED i 8K osim ako mu kažeš i dođe vrlo blizu, te naravno ima pošteno masteriran 8K sadržaj...

 

Da imam toliko para za spaliti, radije bih umjesto The Walla upiknuo R9 koji se zarola u kućište, to je puno bolja stvar za prekenjavanje. The Wall zamijenim laser projektorom i puno većim elektrificiranim platnom za te pare.

 

https://www.lg.com/us/tvs/lg-OLED65R9PUA-signature-oled-4k-tv

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 17:04 (Mad Ant).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da the wall ne mozes niti kupit jer je namjenjen "industriji" tojest nije za kucanstva....mozda sam u krivu...ako imas dovoljno para sve je moguce :)

Ocekujem ove godine na sajmu navalu mini led modela,prije par godina sam bio gledao one prve 8K koncepte i to je tada izgledalo bas lose....brzo su napredovali tojest dok su se tehnologije primili ovi kvalitetniji brandovi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Mislim da the wall ne mozes niti kupit jer je namjenjen "industriji" tojest nije za kucanstva....mozda sam u krivu...ako imas dovoljno para sve je moguce :)

Ocekujem ove godine na sajmu navalu mini led modela,prije par godina sam bio gledao one prve 8K koncepte i to je tada izgledalo bas lose....brzo su napredovali tojest dok su se tehnologije primili ovi kvalitetniji brandovi.

Moguće da se ne može privatno kupiti, ali ni najtočnije ekrane na svijetu ne možeš samo tako nove, tipa referentni Sony monitori za mastering od cca 40.000$, a neki su BTW sa IPS panelom

 

Dok glavni brandovi ne odrade svoje na miniLED ništa od toga globalno.

I ja se nadam da će miniLED malo više zaživjeti da se generalno "slika" na tržištu poboljša, ali sumnjam da će doći u niže modele, isto kao i što sumnjam da će zbog toga onda spustiti FALD u niže klase.

 

EDIT: Možda ona hibridna dual-LCD fora sa drugim crno-bijelim panelom iza glavnoga koji pušta backlight kroz sebe...

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 17:19 (Mad Ant).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

FALD je skup a mini led ultra skup tako da od medium segmenta nista.

Uskoro dolazi oled od 49inch ili tako nesto pa bi i top kvaliteta slike trebala otic ispod 1000eu sto sad nije slucaj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

FALD je skup a mini led ultra skup tako da od medium segmenta nista.

Uskoro dolazi oled od 49inch ili tako nesto pa bi i top kvaliteta slike trebala otic ispod 1000eu sto sad nije slucaj.

 LG 48" kad im proradi tvornica (2020), te jeftiniji 77" paneli.

 

https://www.displayspecifications.com/en/news/94f51a9

 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Taj hibridni dual mi djeluje zanimljivo,opcenito me zanima sav napredak u tv prikazu ali kao sto sam vec rekao i iduci tv ce bit oled pa dok ne dodje micro led.

Odlicno je kada lcd dobije 1000+ zona ali opet sa druge strane oled ima 8+ milijuna zona i to lcd nikad nece dostic....niti blizu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dvostruki post:(
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 17:45 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zašto je VooDooZg dobio dva palcs dolje....čovik kaže kako stvari stoje...i onda je oled talibanima to zasmetalo...Ako netko može kupiti tv od 10000 i više kn(oled) i nakon 2-3 godine...mrtvo hladno ga baciti u smeće...svaka njemu čast...njegovi novci....Ali biti poput vjerskog fundamentalizam dosadan u svezi oleda....nismo mi blesavi...oledi su top....ali za određene namjene...imaju problema kod statične slike(burn in)....sami proizvođači su svjesni pa NE DAJU garanciju na to.

Danas smrt tv.i postaju poput smartphona...katice za sve..zašto bi recimo ja sad kupovao laptop ili PC desktop....za internet....kad to može i tv.....Ali internet je statička slika....whats up.. viber... emil...neki manji office poslovi...uređivanje slika....to sve može danas tv...hobby mi su fotografije....želim slide show...želim jedni sliku satima promatrati....želim teletex....želim 5,6,7,8,9,10 sati u komadu ps4:)......želim sve to...ali ne želim da imam paranoju u svezi burn ina

Ja sad kad kupim tv i dam vjerojatno 10000kn za 65"....želim da me služi...koliko traje garancija(5 godina) i još jedno 1 do 2 godine nakon toga

A što se tiče oleda....ako mi netko od oled talibana bude osobno garantirao za burn in free...kupim onda oled...da se nebi netko naljutio... želja mi je da svi imamo švicarske plaća A usa cijene...pa da možemo svake 2-3 godine kupiti oled...međutim... stvarnost je drukčija...2 plaće za tv i onda da imam paranoju...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 17:44 (HCMAA).
Moj PC  
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
Zašto je VooDooZg dobio dva palcs dolje....čovik kaže kako stvari stoje...i onda je oled talibanima to zasmetalo...Ako netko može kupiti tv od 10000 i više kn(oled) i nakon 2-3 godine...mrtvo hladno ga baciti u smeće...svaka njemu čast...njegovi novci....Ali biti poput vjerskog fundamentalizam dosadan u svezi oleda....nismo mi blesavi...oledi su top....ali za određene namjene...imaju problema kod statične slike(burn in)....sami proizvođači su svjesni pa NE DAJU garanciju na to.

Danas smrt tv.i postaju poput smartphona...katice za sve..zašto bi recimo ja sad kupovao laptop ili PC desktop....za internet....kad to može i tv.....Ali internet je statička slika....whats up.. viber... emil...neki manji office poslovi...uređivanje slika....to sve može danas tv...hobby mi su fotografije....želim slide show...želim jedni sliku satima promatrati....želim teletex....želim 5,6,7,8,9,10 sati u komadu ps4:)......želim sve to...ali ne želim da imam paranoju u svezi burn ina

Ja sad kad kupim tv i dam vjerojatno 10000kn za 65"....želim da me služi...koliko traje garancija(5 godina) i još jedno 1 do 2 godine nakon toga

A što se tiče oleda....ako mi netko od oled talibana bude osobno garantirao za burn in free...kupim onda oled...da se nebi netko naljutio... želja mi je da svi imamo švicarske plaća A usa cijene...pa da možemo svake 2-3 godine kupiti oled...međutim... stvarnost je drukčija...2 plaće za tv i onda da imam paranoju...

Empirijski je dokazano da je OLED bolji u kvaliteti slike, o čemu ti pričaš? Kakvi talibani?

 

Možeš sav taj productivity raditi i na tabletu prstima, sigurno je super. To što bi ljudi htjeli da je TV serverski workstation jer su si tako zamislili to je drugo, dok u stvarnosti imamo slabe "general purpose" CPU-e sa hardverski izvedenim nekim funkcijama specificnima za TV-e.

 

A za miniLED koji neće imati burn-in ćeš se načekati još nekoliko godina minimum.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
Zašto je VooDooZg dobio dva palcs dolje....čovik kaže kako stvari stoje...i onda je oled talibanima to zasmetalo...Ako netko može kupiti tv od 10000 i više kn(oled) i nakon 2-3 godine...mrtvo hladno ga baciti u smeće...svaka njemu čast...njegovi novci....Ali biti poput vjerskog fundamentalizam dosadan u svezi oleda....nismo mi blesavi...oledi su top....ali za određene namjene...imaju problema kod statične slike(burn in)....sami proizvođači su svjesni pa NE DAJU garanciju na to.

Danas smrt tv.i postaju poput smartphona...katice za sve..zašto bi recimo ja sad kupovao laptop ili PC desktop....za internet....kad to može i tv.....Ali internet je statička slika....whats up.. viber... emil...neki manji office poslovi...uređivanje slika....to sve može danas tv...hobby mi su fotografije....želim slide show...želim jedni sliku satima promatrati....želim teletex....želim 5,6,7,8,9,10 sati u komadu ps4:)......želim sve to...ali ne želim da imam paranoju u svezi burn ina

Ja sad kad kupim tv i dam vjerojatno 10000kn za 65"....želim da me služi...koliko traje garancija(5 godina) i još jedno 1 do 2 godine nakon toga

A što se tiče oleda....ako mi netko od oled talibana bude osobno garantirao za burn in free...kupim onda oled...da se nebi netko naljutio... želja mi je da svi imamo švicarske plaća A usa cijene...pa da možemo svake 2-3 godine kupiti oled...međutim... stvarnost je drukčija...2 plaće za tv i onda da imam paranoju...

 Dobio sam zato jer na netu kažu da Oled ima crnu iz dubine svemira iz specijane materije i da se ne smije pričati i bogohuliti da neki LCD ima bolju sliku čak i kada je to subjektivno mišljenje jer ipak tako piše i tamo je crna prikazana koliko je crna dok to gleda  na svom vjerojatno IPS monitoru 

 

Mene uopće ne zanimaju brojke i podaci - oni su tu da ugrubo znam polazne stvari za ostalo odem i pogledam, kao i što sam rekao uspoređivao sam LG C8 i Samsung Q9FN u mom oku subjektivno - uz to sam napomenuo kako mi Sony OLED konkreto AG 8/9 ima osjetno bolju sliku u kompletu od C8 ali da košta 17k odnosno 22k kn kaj mi je van pameti jer to je preko duplo više nego kaj sam ja dao za Q9FN i onda uz to da se još moram razmišljati da li ću jednog dana nakon xy mjeseci vidjeti neki znak od programa ili igre ili od titlova dolje cjelu liniju pa izgubiti ovo malo kose kaj mi je ostalo -- kao što je tu lijepo napisano, ak je to tak sve bezbrižno i rade svi ti mehanizmi onda kaj proizvođaći ne nude bar 5 godina garancije ili broj sati uz uvijet da tv bude uključen konstantno u struju kaj se isto može kontrolirati preko sistema tv-a -- ja znam zašto i večina ostalih zna samo kaj neki to ne žele čuti..

 

a Kad se već referiraš na rtings i crnu tamo onda se možemo referirati i na ovo jel

 

 

 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dream come true 😍😍😍😍

Ovo sam cekao!!

 

https://www.avforums.com/news/filmmaker-mode-kills-image-smoothing.16490

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
e moj Voodoozg, dao sam ja 17600kn za top model lcd-a pa je krepal nakon 2 i pol godine, sad sam uzeo oled pa cemo vidjet sta ce bit 😂😂
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 

 To ti sve piše u dokumentima "akcije 2+3" koji uvijek moraju postojati za pregled. Tako ćeš u dokumentima naći koja firma obavlja osiguranje, tj. gdje nosiš/zoveš nakon 2 godine tvorničke. Treba pripaziti jer ti dokumenti na početku izgledaju kao da je sve tvornička garancija, te tek na kraju uglavnom piše što i kako.

 čitao sam već, nego mi nije jasno što oni smatraju "osiguranjem" te koja je razlika kod kvara npr. matične ploče ako je tv pod garancijom ili ako je gar. istekla a ti si pod osiguranjem ?

mislim da nisu isti uvjeti popravka odn da nisu bezuvjetni kao kod garancije... papir kaže jedno a ..... 

Madcy Ant kaže...

 Ne znam da li znaš, nakon 2000 sati korištenja TV odradi (i obavijesti na ekranu da će odraditi) "veliki" pixel refresh. Nakon njega se može desiti neka količina vertical bandinga, što neke baci u paniku, te odvrte manualno još jednom, što je krivo i samo pogoršava stvar. Treba samo pustiti TV da odrađuje svoje (i držati kabel uključen u struju jer se to sve radi u stand-by-u) i nakon nekog vremena (što može biti i mjesec dana zavisno o navikama) će nestati ili se smanjiti. Čisto FYI.

 

 da, tv napravi pixel refresh, no što on pomogne ako se nekome zbog "dječije zlouborabe tv-ea"  već zapekao logo neke igrice i sl.

taj refreš vjerojatno pomogne kod normalnih gledatelja koji opet moraju malo pripaziti (toga se kolega boji) što gledaju.

ako je nekome stalno u glavi burn in a gleda npr..5 sati atletiku s logom  i zbog straha prebaci kanal, bolje da ni ne kupi OLED 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tnakir kaže...

 

 Ima Ii smisla da rastegnem sa 6k do Sony FX9005 55''?

 nije to rastezanje..

taj tv je već super nisko s cijenom da im se niže ne isplati prodavati...

kada se je pojavio mi smo bili oduševljeni kad su ga spustili na 8,5 tkn a nu njega... đavle, kupi to ako nije s nekom falingon, vrhunski tv. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma mislim se strpit do black fridaya i vidit hoce li ici sta nize. Ili da ne cekam i uzmem ga sad?

Rvat katolik!
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ma kakav black friday i popust u hrv, to je samo u americi izrazeno, ovdje dignu cijenu par dana prije i onda spuste na normalnu, kao veliki popusti.

Moj PC  
2 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tnakir kaže...

Ma mislim se strpit do black fridaya i vidit hoce li ici sta nize. Ili da ne cekam i uzmem ga sad?

 sony XF559005 je vr vrova LEd-teelvizora i kupi odmah jer će ga prodati..

samo pazi da nije izložbeni, da nije vraćan kao neispravan jer je cijena stvarno cool i kao takav će teško dočekati Black Friday.

 

btw;

 

vidim da je najjeftiniji u HR u Elipsu oko 7699, jedino uz ugovor s Iskonom je 6699 ?!

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 8:04 (Anđeo bez falinge).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Mad Ant kaže...

 

 To ti sve piše u dokumentima "akcije 2+3" koji uvijek moraju postojati za pregled. Tako ćeš u dokumentima naći koja firma obavlja osiguranje, tj. gdje nosiš/zoveš nakon 2 godine tvorničke. Treba pripaziti jer ti dokumenti na početku izgledaju kao da je sve tvornička garancija, te tek na kraju uglavnom piše što i kako.

 čitao sam već, nego mi nije jasno što oni smatraju "osiguranjem" te koja je razlika kod kvara npr. matične ploče ako je tv pod garancijom ili ako je gar. istekla a ti si pod osiguranjem ?

mislim da nisu isti uvjeti popravka odn da nisu bezuvjetni kao kod garancije... papir kaže jedno a ..... 

Madcy Ant kaže...

 Ne znam da li znaš, nakon 2000 sati korištenja TV odradi (i obavijesti na ekranu da će odraditi) "veliki" pixel refresh. Nakon njega se može desiti neka količina vertical bandinga, što neke baci u paniku, te odvrte manualno još jednom, što je krivo i samo pogoršava stvar. Treba samo pustiti TV da odrađuje svoje (i držati kabel uključen u struju jer se to sve radi u stand-by-u) i nakon nekog vremena (što može biti i mjesec dana zavisno o navikama) će nestati ili se smanjiti. Čisto FYI.

 

 da, tv napravi pixel refresh, no što on pomogne ako se nekome zbog "dječije zlouborabe tv-ea"  već zapekao logo neke igrice i sl.

taj refreš vjerojatno pomogne kod normalnih gledatelja koji opet moraju malo pripaziti (toga se kolega boji) što gledaju.

ako je nekome stalno u glavi burn in a gleda npr..5 sati atletiku s logom  i zbog straha prebaci kanal, bolje da ni ne kupi OLED 

 

 

Evo npr meni kolegi s posla baš prije neki dan promjenili komplet panel nakon 4 godine i 11 mj  kaj mu je bio star tv u servisu Samsung u Radničkoj - znači u ovlaštenom, ona Uniqa osiguranje kaj Elipso nudi ( oni se u dučanu kunu da je to osiguranje pokriva sve kaj tvorničko pokriva - sad da pokriva sve za tih 200kn ne znam ali jbg grijeh je ne uzet za te novce ),, Protecto u Svijetu medija ima ono di ti čak i isplačuju 70% ak ti padne ili se ošteti a tipa 750kn je na 8000kn i tak  - ne znam po meni to su male cifre i isplati se uzet pa dobit bar nešto ili sve ..

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dennocro kaže...

ma kakav black friday i popust u hrv, to je samo u americi izrazeno, ovdje dignu cijenu par dana prije i onda spuste na normalnu, kao veliki popusti.

 

Anđeo bez falinge kaže...
tnakir kaže...

Ma mislim se strpit do black fridaya i vidit hoce li ici sta nize. Ili da ne cekam i uzmem ga sad?

 sony XF559005 je vr vrova LEd-teelvizora i kupi odmah jer će ga prodati..

samo pazi da nije izložbeni, da nije vraćan kao neispravan jer je cijena stvarno cool i kao takav će teško dočekati Black Friday.

Zbilja me teško nagovorit. Javim dojmove večeras...

Rvat katolik!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice