Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.359
|
čitano: 14.162.504
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
SimeKZ kaže...

 

Kad idem naravno Wi-Fi direct, nade mi sve to... ali opet ne mogu jer mi ugasi povezanost sa routerom... hebo te led... koje komplikacije.

Izgleda da treba imati windows 8.1

 

Miracast

Miracast is an industry-wide standard that’s essentially a response to Apple’s AirPlay. Miracast support is build into Android 4.2+ and Windows 8.1, allowing Android smartphones, Windows tablets and laptops, and other devices to wirelessly stream to Miracast-compliant receivers.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.4.2014 1:21 (Crojumper).
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Smretko kaže...

Kroz par dana u technomarketa ce ova samsungova plazma bit 2699kn sto je vrhunska cijena s obzirom na velicinu i sliku tv-a tako da eto ako je neko u kupnji nek se strpi par dana proc ce odlicno.

Jel znaš možda kada stižu novi LG 2014 modeli u TM?

 

Baš me zanima taj Web OS i kvaliteta slike i mogučnosti multimedije. Mislim da ce LG biti najjači igrać ove godine.

11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Crojumper kaže...

Izgleda da treba imati windows 8.1

 

Miracast

Miracast is an industry-wide standard that’s essentially a response to Apple’s AirPlay. Miracast support is build into Android 4.2+ and Windows 8.1, allowing Android smartphones, Windows tablets and laptops, and other devices to wirelessly stream to Miracast-compliant receivers.

Da ali mislim da treba u laptopu imati wifi karticu koja podržava wifi-direct(miracast) tehnologiju za bežični prijenos slike i zvuka, nije dovoljno da samo instalira win8.1

11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Lopoc kaže...

Pozdrav ekipa

 

Kakav bi ovaj tv bio za igranje ps3? Stavio bih ga u podnožju kreveta na mali stolić pa me zanima jel to ok veličina. Nekako mi se čini taman, a i veće od toga bi zbog ormara jako teško pasalo. Ono što tražim je Full HD reza i što veće jamstvo, te da je do 2000 kuna. Po tim kriterijima mi se ovaj izbor čini odličan, pogotovo zbog 60 mjesečne garancije.

 

Drugo pitanje bi bilo, da li marka, ili vrsta, hdmi kabela ikako utječe na kvalitetu slike? Imam kući relativno novi no name od 50 kuna, pa me zanima bi li sa nekakvim skupljim primjetio razliku u kvaliteti slike/zvuka ili ne.

Za kabel nemoj bacati novce na "premium" kablove jer je to sve marketing, dokazano je da nema razlike sto se tice digitalnog spajanja, kod analognog je to druga priča.

 

I 50kn je previše za HDMI kabel, uzmi si ovo i uživaj

12 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Hvala na odg :) 

 

A može li koji komentar na bitniji dio pitanja :D 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Nisam vidio dotični model Grundinga ali ovako po speckama za te novce teško da možeš naći nešto bolje pogotovo full hd. Za ps3 ce slika biti super u hd formatu, jedino gdje Grunding po meni je loš a to je SD signal koji je dosta mutan i nije baš čista slika. A i tu je 5god. jamstva sto svakako nije za odbaciti + 5% popust na tu cijenu. 

 

Edit:

 

Sad vidim imaš i Samsung 32F5000 za malo vecu cijenu, ja bi isao na njega ako mozes prezivjeti manju garanciju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.4.2014 2:04 (roby27).
 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Moje muke po pronalasku pravog TV-a se nastavljaju. Kako se dnevno mjenjaju cijene trenutno mi se nudi:

 

Ako bi uzeo i Smart opciju onda imam na raspolaganju:

Sony 42W651 (bio izložen 2 tjedna u dućanu) - 4200 kn

Sony 42W655 (ne znam koja je razlika) - 4000 kn

Sony 40W605 (nova verzija) - 4200 kn

Panasonic TX-L42E6e (stari model, akcija) - 4000 kn

 

Jeftinija opcija:

Sony 40R474 - 3300 kn

*Panasonic TX-P42X60E (zadnji primjerak,izložbeni) - cca 2800 kn

*Samsung PS43F4500 - pala na 2700 kn Technomarketu

 

*to su plazmice koje preferiram, ali na tom Panasonicu nikak u dućanu dobit dobru sliku - užasno je blijeda. Bio bi najsretniji da me neko razuvjeri.

 A za ST seriju nemam 5000 kn kolika mi je zadnja ponuda bila...

 

Ponavljam, trenutno analogna veza signala (B-NET) preko antenskog ulaza. U planu prelazak na digitalni prijenos (B-net/evo tv).

 

Eto, ne bi htio možda bezveze potrošit previše, a opet ak već daje 3000 mogu dat i 4000, al samo da potraje i da koristim to kaj sam kupio...

 

Unaprijed hvala na odgovoru...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.4.2014 8:57 (ministar02).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
roby27 kaže...
Smretko kaže...

Kroz par dana u technomarketa ce ova samsungova plazma bit 2699kn sto je vrhunska cijena s obzirom na velicinu i sliku tv-a tako da eto ako je neko u kupnji nek se strpi par dana proc ce odlicno.

Jel znaš možda kada stižu novi LG 2014 modeli u TM?

 

Baš me zanima taj Web OS i kvaliteta slike i mogučnosti multimedije. Mislim da ce LG biti najjači igrać ove godine.

Zasad neman informaciju nekih jacih modela, dosad sta je doslo je samo mala od 24" ili samsung H6200 i H6400 od 55"....nijedna dosad nije upaljena (nemamo mista za njih) tako da nista nemogu rec vise o slici....meni je nesto malo prominjen, vise manje svi modeli imaju quad core, od serije 6500 pa navise bi trebali imat dupli tuner (slika u slici).....ova dva modela sta su dosla dizajn je isti ka i prosle godine,H6200 nema naocale u paketu niti novi smart remote daljinski dok 6400ima.....to je jedina razlika

11 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

http://www.elipso.hr/audio__video/tv/PHILIPS-42PFL3188H/ molim mišljenje o ovom tv-u. ili ako ima neki bolji da je 42", do 3000 i garancija 5 godina isto. Do sad sam vidio samsung i lg u tom rangu ali samo 2 godine garancije, a to nikako ne dolazi u obzir. Ili bolje pričekati još akcije za svijetsko prvenstvo?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Gledaj si plazmu Samsung 43F4500 u TM-u, best buy do cca 3500kn

11 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

zaboravio sam napomenuti da će vrlo često služiti za višesatno igranje spojen na pc. Uglavnom rpg i sl. igre koje mogu igrati s gamepadom iz fotelje, a imaju statičan hud pa se bojim da bi moglo biti problema zbog burn-in-a.. tako da plazme nisam niti uzimao u obzir

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Molio bih pomoc oko tv-a. Naime, uzeo bih SMART TV , da ima 40-50 inch-a, max. cijena do 5000kn i to bih na karticu uzeo! 

Pa bih vas molio ako znate za kakve dobre ponude, da mi linkate proizvode!

 

Hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.4.2014 20:24 (Sandro HR Zagorje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Sandro HR Zagorje kaže...

Molio bih pomoc oko tv-a. Naime, uzeo bih SMART TV , da ima 40-50 inch-a, max. cijena do 5000kn i to bih na karticu uzeo! 

Pa bih vas molio ako znate za kakve dobre ponude, da mi linkate proizvode!

 

Hvala

 

Vrati se samo koju stranicu nazad, bilo je vec rijeci o tome, moja preporuka SAMSUNG, UE40F6400.

16 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
roby27 kaže...
ena kaže...

Da li je oavj model OK, precjenjen ili da čekam novi.

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-3d-led-tv-sony-kdl-46w905ab/48242

 

Neka preporuka, cijena do 12.000kn,

W905 jer jedan od najboljih full hd tv-a sa triluminus zaslonom(velik raspon boja) i opcenito kvalitetnom slikom out of the box no previše je to novaca za 46" jer za nešto više se može kupiti UHD Samsung 55F9000 koji je daleko bolji. 

Da, s tim da smatram da je za UHD još prerano, obzirom da nema materijala ...

Ok izbor sam skratio na tri modela:

- Već spomenuti W905 cca 9.200KN

- Panasonic plasma TX P50GT60E cca 9.200KN ili jači model VT60E za nekih 11.000KN.

Šta uzeti?

*

15 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Može neka preporuka za TV veličine 42" ili 43" do 4000kn, može i koja stotka gore ako se baš isplati..? {#} Hvala! {#}

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

@Ena

 

Osobno sam uvijek za plazme tako da mislim da je od tih svih navedenih najbolja kupnja GT60 no ako hoćeš LED, zašto ne gledaš i Samsunge? Recimo novi 46H7000 cca. 8900 kn, nema još reviewa, ali trebao bi biti sličan F8000, možda malo lošiji. Ili spomenuti 46F8000 za 9900 kn.

 

 

@John_Doe_11

 

Ako nije problem 40'' onda je vjerojatno best buy 40F6400 za 3800 kn.

14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
VT60 all the way
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Tražim TV za SP Brasil 2014, cijena oko do 3000 kn. Veličina do 100 cm. LED, LCD, svejedno. 3D nije potreban.

Hvala

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
ena kaže...

Da, s tim da smatram da je za UHD još prerano, obzirom da nema materijala ...

Ok izbor sam skratio na tri modela:

- Već spomenuti W905 cca 9.200KN

- Panasonic plasma TX P50GT60E cca 9.200KN ili jači model VT60E za nekih 11.000KN.

Šta uzeti?

*

Plazme od Panija su super, pogledaj si i srednji rang koji je best buy po uloženom dobivenom Samsung 55F6670 sa 5% popusta 9500kn, koliko vidim samo ga elispo ima u ponudi i koliko pise namjenjen je za strana trzista pa eto isplati ga se pogledati tim vise sto ima titan okvir tako da je sigurno premium dizajn, i sam ga mislim pogledati u ducanu da vidim o cemu se tocno radi. 

11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
KiX777 kaže...

Tražim TV za SP Brasil 2014, cijena oko do 3000 kn. Veličina do 100 cm. LED, LCD, svejedno. 3D nije potreban.

Hvala

SAMSUNG PS-43F4500 plazma ti je daleko najbolja u tom rangu cijene zbog odličnog odaziva
11 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Može li mi netko napisati koja je razlika između Samsungovih 40F6400 i 40F6500, i isplati li se dati više za 65icu?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
valisaurea kaže...

Ako ti treba za SD signal i 720p mkv onda SAMSUNG PS-43F4500 najbolji kut vidljivosti

12 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
roby27 kaže...


Al Sony je ipak bolji, ili...?

http://www.supernet.hr/led-tv-42_2#L_sony-kdl42w706

Jel Samsung UE40F6500 vrijedi razliku u cijeni višoj od UE40F6400, koje su razlike?

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-3d-led-tv-samsung-ue-40f6500/46910

I jel kakav LG dolazi u obzir?

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.4.2014 22:44 (Chriss).
14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozz

 

kupio sam Sony KDL-42W706B. i prilikom ukljucivanja LED motion mode-a nema apsolutno NIKAKVE razlike sto se tice pokretne rezolucije. samo je slika tamnija i izgleda kao da treperi. ne kuzim, ne bi li to trebalo ukljuciti motionflow ili sto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Predator003 kaže...

Može li mi netko napisati koja je razlika između Samsungovih 40F6400 i 40F6500, i isplati li se dati više za 65icu?

Netko?

14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

6500 ima 400 Hz naspram 200 kod 6400. također, 6500 ima DVB-T2...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice