Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.359
|
čitano: 14.163.146
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
roki kaže...

daj si malo vremena i poigraj se sa rezolucijama i hz-ima

neznam kakav ti je manager od grafike na laptopu mene su izj.....i  hz-i

morao sam postaviti svega nekih 30 hz-a da sam dobio sliku na telki i to kad sam prešao sa Gigabytove grafe GF9800GT na Radeonku HD7850

Ne znam... lud sam vise... sve sam probao. 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
15 godina
online
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

pozdrav,za nekih mj dana il malo više kupujem tv,otprilike bi mi pasala dijagonala 117 i sad vidim u elipsu da philipsovi tv-i imaju produljenu garanciju pa me to zainteresiralo i dal mi možete reči kakvi su ovo modeli,dal valjaju za obični program,svjetlina,čitanje video formata,titlovi,izbornik i ostale stvari,pratim ovu temu i vidim da se ovi modeli baš ne spominju,nisu čest izbor kupaca,dal ima nešto bolje za ove novce?

tv če se koristiti za gledanje programa preko antene i bit če povremeno spojen na laptop za filmove,serije i igre tipa battlefield 3 i nfs.

 

http://www.elipso.hr/audio__video/tv/PHILIPS-46PFL4908H/

 

http://www.elipso.hr/audio__video/tv/PHILIPS-46PFL4208H/

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.4.2014 16:37 (skrba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

EVo samo da najavim da sam na kraju ipak uzeo Samsunga UE32F5500. Supruga je inzistirala na Smart funkciji, pa je plazma ispala iz igre. A i cijena od 2400 kn je na kraju bila odlična.

 

TV izgleda poprilično chip (plastik-fantastik), slika je takva kakva je, al je zato Smart sučelje odlično. Zaista je sve jako brzo i radi bez greške.

 

Jedino otvoreno pitanje je kako sad najbolje popraviti sliku. Trenutno imam 2D paket od Bnet-a s klasično RF vezom. Jedna opcija je uzeti Prošireni paket za 50 kn čime se dobi 70-ak programa (od toga 10-ak ok) i receiver te je navodno slika osjetno bolja. Druga opcije je doplatiti neki HD paket (max 8 programa), pa se dobi HD reciver. Cijena je oko 70 kn/mj. Ako netko ima iskustva nek javi, jer se moram brzo odlučit.

 

Hvala,

 

M.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.4.2014 9:07 (ministar02).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav!

Ovako tražim savijet pri kupnji TVa do 7000kn, trenutno imam philips star 5g od 102 cm i taj dajem starcima....a bitno mi je da barem ima malo  veći ekran od starog i ne znam dal ima kakvu ulogu al služit će mi i kao monitor

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pošto će služiti i kao monitor , znači da ti netreba smart tv. U tom slučaju jedini uvijet ti je što veća dijagonala (46 ili 47) i da je fullhd a sve za što manje love! Ja bi tako birao!

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.4.2014 17:16 (srco1978).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Evo jedan prijedlog:

Grunding 50WCP2014 BRAZIL u Metrou na akciji 4100kn!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
zaki23 kaže...

Pozdrav!

Ovako tražim savijet pri kupnji TVa do 7000kn, trenutno imam philips star 5g od 102 cm i taj dajem starcima....a bitno mi je da barem ima malo  veći ekran od starog i ne znam dal ima kakvu ulogu al služit će mi i kao monitor

Sony je odličan za monitor jer ima nizak input lag (na nekoliko review-a manje od 20 ms), kvaliteta slike isto dobra:


Sony KDL-42W705 - 4900 kn

  Samsung ima malo veći lag od oko 50 ms, ali daje najbolju kvalitetu slike za taj novac, izuzmemo li plazme koje nisu baš preporučljive za korištenje kao monitor zbog eventualnog image retention-a i burn-ina:

 

Samsung 40F7000 - 6300 kn


Poruka je uređivana zadnji put uto 22.4.2014 19:47 (kiwi_91).
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Puno hvala na savjetima razmotrit ću opcije pa nadam se i izabrat najbolje {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
zaki23 kaže...

Pozdrav!

Ovako tražim savijet pri kupnji TVa do 7000kn, trenutno imam philips star 5g od 102 cm i taj dajem starcima....a bitno mi je da barem ima malo  veći ekran od starog i ne znam dal ima kakvu ulogu al služit će mi i kao monitor

Izvoliš dalje od ovog modela ne trebas traziti Sony 50w656a

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2014 2:30 (roby27).
13 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
roby27 kaže...
zaki23 kaže...

Pozdrav!

Ovako tražim savijet pri kupnji TVa do 7000kn, trenutno imam philips star 5g od 102 cm i taj dajem starcima....a bitno mi je da barem ima malo  veći ekran od starog i ne znam dal ima kakvu ulogu al služit će mi i kao monitor

Izvoliš dalje od ovog modela ne trebas traziti Sony 50w656a

malo sam  gledao recenzije ovog modela i vidim da je dosta hvaljen, sad jedino što mi ajmo reć smeta je sto nema 3d iako ne znam kolko je ta tehnologija napredovala i nisam imao prilike gledat ni jedan 3d film na tvu al ipak volio bi da ima 3d hmmm...sad to je ono dal se isplati trazit 3d na tvu i za to dat lovu i odgledat 2-3 filma i zaboravit kasnije da imaš tu opciju na tvu ni sam nisam pametan

11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ma nikakav 3D vjeruj mi to je najveca marketing glupost tehnologije dosada, totalno neispolirano i sa nuspojavama. Kupi si taj 2D model i uzivaj u kvalitetnoj slici.

 

Ako bas ne mozes nikako bez 3D onda si gledaj LG radi bolje pasivne tehnologije i family pack naocala koje se ne trebaju puniti niti sinkronizirati sa tv-om. 

 

 

14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

ne bih se složio da je 3D glupost i neispolirana tehnologija,bitno je kakva ju mašina tera u TV-u

sa dobrim strojem od telke i adekvatnim ekranom na udaljenosti sa koje gledaš ima tu puno uživancije (naravno tko to voli i paše mu)

imam LG,  LW seriju S i jedina zamjerka je šta nema baš velik izbor dobrih 3D filmova za skinut 

dnl
14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

vrlo je bitno ne nasjedati na silne herze koje naglašavaju raznim reklamama i karakteristikama,to su manje više sve refrešeri slike a ne stvarni herci,  bitno je da je telka stvarnih 100HZ  a tek onda se gledaju refrešeri 200,400 pa sve do 1000 i na plasmama da 2000hz

za dobru 3D sliku treba stvarnih 100hz i refrešer min 600 hz i misli da bi trebali biti zadovoljni sa 3D prikazom

dnl
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Maksimalan budžet za kupnju tv-a mi je 1000kn,  jbg kako je tako je...

Želim znati vaše mišljenje o ovom tv-u, isplati li ga se uzeti.

http://hr.vivax.com/vivax-imago-led-tv-22le70-fullhd-dvb-t-mpeg4mkv-328.aspx

PSN ID: mataraHD7 Origin ID: mataraHD7
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
roki kaže...

ne bih se složio da je 3D glupost i neispolirana tehnologija,bitno je kakva ju mašina tera u TV-u

sa dobrim strojem od telke i adekvatnim ekranom na udaljenosti sa koje gledaš ima tu puno uživancije (naravno tko to voli i paše mu)

imam LG,  LW seriju S i jedina zamjerka je šta nema baš velik izbor dobrih 3D filmova za skinut 

samo ti uzivaj brate u 3D, oči ce ti biti zahvalne!

10 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Bok svima, registrirao sam se samo da vas mogu pitati sljedeće:

Odlučio sam kupiti grundig od 50 incha jer sam čuo da je odličan tv, najbolji za te novce i da je 200 herza stvarno 200 herza, samo me zanima koja je razlika između ova tri modela

1)http://www.elipso.hr/audio__video/tv/GRUNDIG-50VLE932BH/

2)http://www.elipso.hr/audio__video/tv/GRUNDIG-50VLE931WH/

3)http://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-plazma-tv/37337/grundig-50wcp2014brs-full-hd-led-mpeg4/

Hvala unaprijed na odgovoru!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Prva dva su isti modeli samo je razlika u boji black vs white a u emmezeti je koliko sam googlao novi model koji podrzava otvoreni browser sa html5 i ima wifi ugrađen u tv. 

10 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Znači uglavnom je sve to podjednako i svejedno je koji uzmem? Hvala ti na odgovoru :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
roby27 kaže...
zaki23 kaže...

Pozdrav!

Ovako tražim savijet pri kupnji TVa do 7000kn, trenutno imam philips star 5g od 102 cm i taj dajem starcima....a bitno mi je da barem ima malo  veći ekran od starog i ne znam dal ima kakvu ulogu al služit će mi i kao monitor

Izvoliš dalje od ovog modela ne trebas traziti Sony 50w656a

Iz osobnog iskustva mogu reci kako uistinu ne moras gledat dalje od ovog TV-a, a sto se tice 3D-a ja sam razmisljao isto kao i ti ali samo onda skuzio da ti to stvarno ne treba na TV-u.
Ako ce mi se gledat nesto u 3D-u to ce sigurno biti u kinu, a po doma da gledam filmove sa 3d naocalama...to mi je sve nekako nepotrebno i sekundarno i vjerojatno bi to napravio jednom-dva put i vise nikada ne bih dirao 3D.

- Psiho246
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pa to ja govorim cijelo vrijeme, eto pametnog čovjeka.

11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
miskan_os kaže...

Znači uglavnom je sve to podjednako i svejedno je koji uzmem? Hvala ti na odgovoru :)

Nije svejedno, uzmi noviji model u emezzeti kada je cijena ista!

10 godina
odjavljen
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

IZBRISANO!

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.6.2014 23:49 (sippi45).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ova plazma ti je best buy ako se mozes protegnuti 

 

Ako bas hoces 32" lcd onda klik, klik

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2014 1:50 (roby27).
10 godina
odjavljen
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

IZBRISANO!

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.6.2014 23:49 (sippi45).
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Da ta plazma je odlična za filmove i veliki ekran k tome, evo ti jos i ovaj model ako ti je sporedan tv

10 godina
odjavljen
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

IZBRISANO!

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.6.2014 23:49 (sippi45).
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav svima! Zamolio bi vas za mišljenje o ovom tv-u http://www.technomarket.hr/products/09127259/samsung-ue-40f6800

 

Da li je to dobra kupovina ili da pricekam još mjesec dana pa budu bolja sniženja iako mislim da je ovaj tv vec poprilicno snižen

 

Zahvaljujem!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Mene zanima ima li razlike između 6800 i 6500 osim u postolju i dizajnu? I koliko stvarnih Hz ima 6500 6400 i 6800?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
ivan7 kaže...

Pozdrav svima! Zamolio bi vas za mišljenje o ovom tv-u http://www.technomarket.hr/products/09127259/samsung-ue-40f6800

 

Da li je to dobra kupovina ili da pricekam još mjesec dana pa budu bolja sniženja iako mislim da je ovaj tv vec poprilicno snižen

 

Zahvaljujem!

Za 500kn više imaš Sony-a od 50" tako da po meni se ne isplati, pogotovo sto F6800 ima ruznu plastiku oko okvira a isti je po speckama kao F6500

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice