Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.940
|
čitano: 14.488.747
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
online
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
roby27 kaže...

HU7500 je mrak tv, mjenjao si ga samo radi Tizen OS-a i veceg ekrana ili? 

 Zbog većeg ekrana. Nije mi Tizen bio bitan, ali ugodniji je za korištenje.

 

Potpis!
11 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ja imam UE55JU7002TXXH nekih mjesec i pol i TV je stvarno vrhunski. Iznenadio sam se i kako cesto Samsung radi software upgrejdove (do sad sam imao 5 upgrejdova u 40-45 dana) za razliku od mog prijasnjeg Panasonica koji u 3.5 godine nije imao nijedan a niej da mu nebi koristio koji da se isprave neki bugovi :(. Super fora je i onaj Connect One BOX za prikljucke (HDMI, USB, Opticki..) tako da netreba vise ustekavati kabele u TV (sto je vrlo prakticno kad je TV na zidu).

Htio sam 65" ali je tada bio bezobrazno skuplji od 55" modela :(. Razlika je bila 9-10 000 kn zavisno od trgovine do trgovine) :(.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Lewis kaže...

Ja imam UE55JU7002TXXH nekih mjesec i pol i TV je stvarno vrhunski. Iznenadio sam se i kako cesto Samsung radi software upgrejdove (do sad sam imao 5 upgrejdova u 40-45 dana) za razliku od mog prijasnjeg Panasonica koji u 3.5 godine nije imao nijedan a niej da mu nebi koristio koji da se isprave neki bugovi :(. Super fora je i onaj Connect One BOX za prikljucke (HDMI, USB, Opticki..) tako da netreba vise ustekavati kabele u TV (sto je vrlo prakticno kad je TV na zidu).

Htio sam 65" ali je tada bio bezobrazno skuplji od 55" modela :(. Razlika je bila 9-10 000 kn zavisno od trgovine do trgovine) :(.

 Jesi li primjetio bug sa gašenjem televizora nakon sat vremena neinterakcije? Kažu ljudi da im se nakon jučerašnjeg updatea to više ne događa ali meni se jučer dogodilo.

 

Potpis!
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Ezio kaže...

 Jesi li primjetio bug sa gašenjem televizora nakon sat vremena neinterakcije? Kažu ljudi da im se nakon jučerašnjeg updatea to više ne događa ali meni se jučer dogodilo.

 

 Kak milsis BUG ? Pa u opcijama ima postavka da namjestis 1,2,3,4+ h da se gasi ako ne diras daljinac. Meni je namjesteno na 4h i gledao sam filmove duze od 2h bez problema/gasenja tak da nemogu reci da sam primjetio taj BUG ni prije.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 13:40 (Lewis).
14 godina
online
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Lewis kaže...
Ezio kaže...

 Jesi li primjetio bug sa gašenjem televizora nakon sat vremena neinterakcije? Kažu ljudi da im se nakon jučerašnjeg updatea to više ne događa ali meni se jučer dogodilo.

 

 Kak milsis BUG ? Pa u opcijama ima postavka da namjestis 1,2,3,4+ h da se gasi ako ne diras daljinac. Meni je namjesteno na 4h i gledao sam filmove duze od 2h bez problema/gasenja tak da nemogu reci da sam primjetio taj BUG ni prije.

 

Zar nema opcija da se ne iskljucuje uopce? Ne mogu sad provjeriti jer nisam doma ali mislim da je meni tako namjesteno. Nakon sat vremena pojavi se poruka na ekranu da se stisne OK ili će se tv ugasiti . Stisnem ok ali svejedno se ugasi nakon pol minute. Onda cu i ja staviti na 4 sata.

 

Potpis!
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Ezio kaže...

 

Zar nema opcija da se ne iskljucuje uopce? Ne mogu sad provjeriti jer nisam doma ali mislim da je meni tako namjesteno. Nakon sat vremena pojavi se poruka na ekranu da se stisne OK ili će se tv ugasiti . Stisnem ok ali svejedno se ugasi nakon pol minute. Onda cu i ja staviti na 4 sata.

 

 Mozda i ima ali nemogu se ni ja sad sjetiti ovako napamet a nisam blizu TV-a.- Mislim d acak ni nema 3h nego 1,2,4... Mislim da sma htio staviti 3h ali nije bilo pa sam stavio 4h (cisto da se ne ugasi na filmovima duzim od 2h ;)).

Jedino sto mi trneutno fali je PLEX za TizenOS. Ima nekih zezancija/mogucih instalacija sa USB sticka (bez officialnog supporta i malim problemima oko ikone u GUIu) ali ORCA (Developer) radi na Tizen verziji native (kroz app store). Trenutno za video/kolekcije koristim DSVideo od Synologya posto imam njihov NAS ali volio bi Plex jer ima vise opcija od DS Video aplikacije a sam Synology ima PLEX server app za NAS pa se moze svima servirati:).

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
10 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Lijep pozdrav ja i tv nebo i zemlja neznam bas nista previse o specifikacijama no sad si planiram kupiti neki lcd vidio sam u extreme digitalu Philips 58PUS6809/12 3D LWED televizor + 3D naočala koliko vidim za velicinu i opcije koje nudi cjena je savrsena tv bi bio iskljucivo spojen sa racunalom filmovi i gta v i sada me zanima vase misljenje o toj televiziji te ako je netko imao iskustvo nekakvo s njom da ga podjeli samnom nebi bas kupovao macka u vreći

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

ono sto je jako bitno kod UHD tv-a je da posjeduje HDMI 2.0 standard radi 60Hz barem 2 porta ako ne sva 4, ne znam dali taj Philips to ima. Inace za tu cijenu i veličinu čini se dosta dobar buy mozda bude problem ovih 400hz, znam da je samung entry level model HU6xxx imao 200Hz i losu pokretnu rezoluciju...

11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
roby27 kaže...

ono sto je jako bitno kod UHD tv-a je da posjeduje HDMI 2.0 standard radi 60Hz barem 2 porta ako ne sva 4, ne znam dali taj Philips to ima. Inace za tu cijenu i veličinu čini se dosta dobar buy mozda bude problem ovih 400hz, znam da je samung entry level model HU6xxx imao 200Hz i losu pokretnu rezoluciju...

 Ovaj moj Samsung Serije 7 ima 1000Hz, 4*HDMI 2.0, Quad core CPU i jos ima u menuima neka "Game" opcija za brzi response kod igranja igara. Nisam probao taj mode jer nema nikakvu konzolu/slicno spojeno da bi vidio ali valjda su doskocili tom problemu od kojeg su patili svi LCDovi naspram Plazmi. Slazem se da ovih 400hz izgelda dosta slabasno kod tog Philips ali cijena je stvarno vrhunska.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
14 godina
online
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Game mode kod samsunga isključuje razne metode obrade slike koje mogu prouzročiti lag. Dakle nema nikakvih zaglađivanja i pokušaja interpolacije dodatnih slika jer je to kod igara posve nepotrebno i samo donosi probleme zbog prikaza i kašnjenja. Ja ni kod gledanja tv programa i filmova ne uključujem to zaglađivanje (auto motion plus) jer mi tad slika izgleda skroz neprirodno i dobije se tzv. soap opera efekt. Ali tko voli nek izvoli.

Potpis!
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Lewis kaže...

 Ovaj moj Samsung Serije 7 ima 1000Hz, 4*HDMI 2.0, Quad core CPU i jos ima u menuima neka "Game" opcija za brzi response kod igranja igara. Nisam probao taj mode jer nema nikakvu konzolu/slicno spojeno da bi vidio ali valjda su doskocili tom problemu od kojeg su patili svi LCDovi naspram Plazmi. Slazem se da ovih 400hz izgelda dosta slabasno kod tog Philips ali cijena je stvarno vrhunska.

 malo sam jos proucavao taj philips, inace to je 2014 model sa lošijom philips smart platformom i ne sviđa mi se sto pati od flickeringa ako se pogleda donji video, znaci da koristi neku shemu pozadinskog blinkinga

 

8 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Molim preporuku za televizor od 40 incha do 3200kn za igranje ps 4

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

molio bi preporuku televizora do 7000 kn više manje, sa dobrim smart funkcijama, prioritet bar 50" starci kupuju novi TV pa cu im uvalit svoj stari

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

uredu nego me zanim moze li se skinuti film koji u sebi sadrzi 3d jer ako nemoze uzalud mi je kupovati tv koji ima 3d tehnologiju 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

 odlicno, ovaj zadnji philipsov i ovaj sony su mi zanimljivi, mogao bi se odlučit za jednog od ta dva...e a dal mi moš reć kako čitaju filmove(formate) sa USBa i titlove?

14 godina
online
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Bero_ng95 kaže...

uredu nego me zanim moze li se skinuti film koji u sebi sadrzi 3d jer ako nemoze uzalud mi je kupovati tv koji ima 3d tehnologiju 

 Moze

Potpis!
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
zaki23 kaže...

 odlicno, ovaj zadnji philipsov i ovaj sony su mi zanimljivi, mogao bi se odlučit za jednog od ta dva...e a dal mi moš reć kako čitaju filmove(formate) sa USBa i titlove?

 bez problema citaju.

10 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

moze prepruka tva 3000kn (3300 max) i da je min. 100 cm uglavnom za gledanje nasih programa,max tva i filmova,moze biti i smart

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
toma20 kaže...

moze prepruka tva 3000kn (3300 max) i da je min. 100 cm uglavnom za gledanje nasih programa,max tva i filmova,moze biti i smart

 http://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue40h5500.aspx

14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

moze pomoć oko odabira tv-a, u elipsu do 7000 kn, min 140 cm... ovaj mi se zasada cini kao dobra investicija http://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PFK7179/

Pi*kice derem ko sličice!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Genoxxx kaže...

moze pomoć oko odabira tv-a, u elipsu do 7000 kn, min 140 cm... ovaj mi se zasada cini kao dobra investicija http://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PFK7179/

Vjerojatno će biti ok, ali si pogledaj i Panasonic AS640E 140-ku (55").

Moj Portfolio: http://3docean.net/user/tomislavn -- twitch.tv/Gaapster -- Origin: MrSmith_Cro -- Steam: MRSmith
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Genoxxx kaže...

moze pomoć oko odabira tv-a, u elipsu do 7000 kn, min 140 cm... ovaj mi se zasada cini kao dobra investicija http://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PFK7179/

 mana mu je jedino sto nema t2 tuner i kako kome IPS panel

 

http://www.philips.hr/c-p/55PFK7179_12/7000-series-izuzetno-tanki-smart-full-hd-led-televizor-s-osvjetljenjem-ambilight-s-2-strane-i-znacajkom-smart-tv/specifications

9 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pošto sam se preračunao i finacijski i po pitanju dijagonale taman za sobu bi mi bio 32".

Znaci tražim nešto do 2600. Ja sam našao sljedeće

UE32J5100

UE32H5500AWXXH

ili neki od ovih sa ove liste

http://www.nabava.net/televizori__240?&se=211363,18834

ili ima tko bolji prijedlog?

 

ili da idem na rađe na neki monitor od 1000 do 1300kn pošto ima lg w1946

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

a ovaj? jedina zamjerka mi je 2 kom 3d naocala (nas je 4), nema ambilight (ne bas tako bitno ali je fora) i nisam siguran da li ima ugrađen reciever za satelitsku?

Pi*kice derem ko sličice!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

ako ti je bitan 3D onda gledaj onaj philips posto je pasivni ugodniji za gledanje, nema trperenja slike i ne moras puniti naocale isto tako vece pakiranje dobijes

14 godina
online
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

vidim imaju neku rasprodaju od danas u elipsu. ue55hu7500 je sad 9800 kn. pitanje je jel imaju jedan ili nijedan na raspolaganju.

Potpis!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

ako kliknes na gdje kupiti pise samo u city centar west, znaci izlozbeni ili mozda dva komada u prodaji...

10 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Može kratko objašnjenje ak se u obzir uzmu recimo samo 48" televizori, što se dobiva kako cijena raste s kojih 3500kn prema 10000kn i dalje?

 

Kakve rezolucije i dijagonale uopće imaju smisla ako je TV udaljen cca 4-5 metara. I na što gledati ako se na TVu hoćeš igrati u 60FPSa, tj. spojiti PC na TV.

 

Tnx

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Sa 4-5 m možeš gledat full hd sadržaj recimo tu udaljenost podijeli sa 3, a ako je sadržaj UHD onda možeš kolika je udaljenost tolika dijagonala (ali takvog sadržaja nema). Moj TV ima na testu imput lag 31 ms, i to je po testovima osrednji rezultat jer Sony ima oko 20 (koji je bio u rangu moje tv), ali ja to kasnjenje ni u jednom trenutku nisam osjetio. Tako da za tvoju udaljenost i ako voliš igranje preporučujem Sony serije 8 dijagonala što veća!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice