Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.381
|
čitano: 14.185.798
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
@ mTamorf
A šta još očeš , da je unutra OLED panel,8k, dolby vision itd..za takve pare..? Ali ne razumijem zašto bi uzeo FullHD,kad več dobijaš ove 4k televizore koji su definitivno bolji izbor:)

 ne hvala 8k jedino ako imas dnevni boravak 16x20m za takve pare od cca 7-9k za par godina ce se moci kupiti jebacki OLED TV...nikada ne bi uzek 4k telku koja nema UHD premium certifikat..

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel zna netko naći upute za kalibraciju za model SONY KDLw755c?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
prasac kaže...

Pozzz..evo mislim da sam se odlučio na jedan od ova dva televizora. Samsung UE43KU6072 (3700kn) ili Philips 43PUS6501 (4200kn) pa molim preporuku. Primarno sam gledao da je smart tv 43'' i da ima 4k rezoluciju. 

 bump

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
prasac kaže...
prasac kaže...

Pozzz..evo mislim da sam se odlučio na jedan od ova dva televizora. Samsung UE43KU6072 (3700kn) ili Philips 43PUS6501 (4200kn) pa molim preporuku. Primarno sam gledao da je smart tv 43'' i da ima 4k rezoluciju. 

 bump

 Zbog kvalitete slike možda Samsung, ali zbog Smart funkcija i Ambilight više Philips, inače imao sam istu dvojbu i na kraju uzeo Philipsa 6501

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala svima koji su se potrudili odgovoriti...

 

Grafield..znam iz postova da "navijaš" za Philips (ne uzimam za zlo - treba nekad čitati između redaka)

Postavio sam mailom svoje uvodno pitanje SONY SLUŽBI ZA KORISNIKE...evo odgovora...

"Vaš televizor podržava DVB-T2/HEVC signal. Nažalost, ova vrsta signala još nije dostupna u Hrvatskoj. Televizor ima i DVB-S/S2 tuner."

- dakle, tu si, što se dekodera tiče - u krivu. 

 

Sljedeće...

U užem izbor imam tri modela (Da, garf...2 su philipsa u igri)

SONY KDL-50W755C

PHILIPS 49PUS6561

PHILIPS 49PUS6501 - kojeg Garfield (pa i još neki forumaši jako hvale) 

 

- svi su između (kako gdje) 5.000 - 6.000 kn, a ovi PHILIPSOVI u 4k - tako da, istina je...ima kvalitetnih 4k  za taj iznos. Daju i 5 god garancije.

Pitanje je samo koliko ćemo u HR imati koristi od 4k Tv-a  kod nas koristiti u slijedećih 5 godina. 

 

I još jedno. Riječ je o panelima. (Garfield...čitaj ovo...)

Sva 3 navedena TV-a bi prema http://www.displayspecifications.com/ bi trebala imati 120Hz refresh rate...međutim...gledaj ovo... (slika dolje uzeta s avforuma) hvaljeni pus6501 je naveden i u "ligi 50" i u "ligi 100". Ispada da, phillips, ovisno o seriji u pus6501 stavlja i jedno i drugo - vjerojatno ovisi o tržištu, a znamo kakva kvaliteta je dolazi za naše tržište...

 

slika u privitku poruke...

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Puska77 kaže...

Hvala svima koji su se potrudili odgovoriti...

 

Grafield..znam iz postova da "navijaš" za Philips (ne uzimam za zlo - treba nekad čitati između redaka)

Postavio sam mailom svoje uvodno pitanje SONY SLUŽBI ZA KORISNIKE...evo odgovora...

"Vaš televizor podržava DVB-T2/HEVC signal. Nažalost, ova vrsta signala još nije dostupna u Hrvatskoj. Televizor ima i DVB-S/S2 tuner."

- dakle, tu si, što se dekodera tiče - u krivu. 

 

Sljedeće...

U užem izbor imam tri modela (Da, garf...2 su philipsa u igri)

SONY KDL-50W755C

PHILIPS 49PUS6561

PHILIPS 49PUS6501 - kojeg Garfield (pa i još neki forumaši jako hvale) 

 

- svi su između (kako gdje) 5.000 - 6.000 kn, a ovi PHILIPSOVI u 4k - tako da, istina je...ima kvalitetnih 4k  za taj iznos. Daju i 5 god garancije.

Pitanje je samo koliko ćemo u HR imati koristi od 4k Tv-a  kod nas koristiti u slijedećih 5 godina. 

 

I još jedno. Riječ je o panelima. (Garfield...čitaj ovo...)

Sva 3 navedena TV-a bi prema http://www.displayspecifications.com/ bi trebala imati 120Hz refresh rate...međutim...gledaj ovo... (slika dolje uzeta s avforuma) hvaljeni pus6501 je naveden i u "ligi 50" i u "ligi 100". Ispada da, phillips, ovisno o seriji u pus6501 stavlja i jedno i drugo - vjerojatno ovisi o tržištu, a znamo kakva kvaliteta je dolazi za naše tržište...

 

slika u privitku poruke...

 

 

 za sto bi ponajvise koristio tv?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

mTamorf....Očito...androidi su u igri...Ja ga trebam za KODI tj. gledanje filmova i serija te utakmica...a klinci za klasik TV programe i igre. 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

puška77.. Onda nemaš kaj razmisljati kodi ti radi brutalno na SONY-u, odličan za filmove i za igranje igrica..lako se naše i kalibracija slike iako vec u orginalnim postavkama je sony to doveo skoro do savrsenstva

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2016 14:06 (mTamorf).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Puska77 kaže...

Hvala svima koji su se potrudili odgovoriti...

 

Grafield..znam iz postova da "navijaš" za Philips (ne uzimam za zlo - treba nekad čitati između redaka)

Postavio sam mailom svoje uvodno pitanje SONY SLUŽBI ZA KORISNIKE...evo odgovora...

"Vaš televizor podržava DVB-T2/HEVC signal. Nažalost, ova vrsta signala još nije dostupna u Hrvatskoj. Televizor ima i DVB-S/S2 tuner."

- dakle, tu si, što se dekodera tiče - u krivu. 

 

Sljedeće...

U užem izbor imam tri modela (Da, garf...2 su philipsa u igri)

SONY KDL-50W755C

PHILIPS 49PUS6561

PHILIPS 49PUS6501 - kojeg Garfield (pa i još neki forumaši jako hvale) 

 

- svi su između (kako gdje) 5.000 - 6.000 kn, a ovi PHILIPSOVI u 4k - tako da, istina je...ima kvalitetnih 4k  za taj iznos. Daju i 5 god garancije.

Pitanje je samo koliko ćemo u HR imati koristi od 4k Tv-a  kod nas koristiti u slijedećih 5 godina. 

 

I još jedno. Riječ je o panelima. (Garfield...čitaj ovo...)

Sva 3 navedena TV-a bi prema http://www.displayspecifications.com/ bi trebala imati 120Hz refresh rate...međutim...gledaj ovo... (slika dolje uzeta s avforuma) hvaljeni pus6501 je naveden i u "ligi 50" i u "ligi 100". Ispada da, phillips, ovisno o seriji u pus6501 stavlja i jedno i drugo - vjerojatno ovisi o tržištu, a znamo kakva kvaliteta je dolazi za naše tržište...

 

slika u privitku poruke...

 

 

 Što se tiče te slike specifikacije niso tačne..Model 6501 ima 100Hz panel, svejedno za koje tržišče je pravljen.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Puska77 kaže...

mTamorf....Očito...androidi su u igri...Ja ga trebam za KODI tj. gledanje filmova i serija te utakmica...a klinci za klasik TV programe i igre. 

 

 I što se tiče Androida, radi bolje na Philips televizorima zbog snažnijeg chipseta.

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može li preporuka telke do 2000kn? bilo bi super kada bi bilo 40'' i FULL HD, koristio bih ga za igranje ps4 i gledanje filmova.. Hvala unaprijed..

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nex987 kaže...
prasac kaže...
prasac kaže...

Pozzz..evo mislim da sam se odlučio na jedan od ova dva televizora. Samsung UE43KU6072 (3700kn) ili Philips 43PUS6501 (4200kn) pa molim preporuku. Primarno sam gledao da je smart tv 43'' i da ima 4k rezoluciju. 

 bump

 Zbog kvalitete slike možda Samsung, ali zbog Smart funkcija i Ambilight više Philips, inače imao sam istu dvojbu i na kraju uzeo Philipsa 6501

 Ako je na Samsungu kvalitetnija slika onda cu njega uzeti jer mi je to bitnije. Hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2016 23:44 (prasac).
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

poz. razmisljam se imedju dva tv-a sony 43w755c ili lg 43lh630v i mozda stariji model lg 42lf652v odaljenost gledanja od 2 do 3,5 metra, tv ce biti ponkad spajan sa laptopm zbog filmova,ne igram igrice, bitan mi je kvalitet slike za sport,filmove i razlicite emisije.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sony XD 8077 neki kažu da 43" ima VA panel, dok 49" i 55" imaju IPS. Ima li netko saznanja o tome ?
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lord of throne kaže...

poz. razmisljam se imedju dva tv-a sony 43w755c ili lg 43lh630v i mozda stariji model lg 42lf652v odaljenost gledanja od 2 do 3,5 metra, tv ce biti ponkad spajan sa laptopm zbog filmova,ne igram igrice, bitan mi je kvalitet slike za sport,filmove i razlicite emisije.

 A za koliko para tražiš televizor.?

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gogo222 kaže...
Sony XD 8077 neki kažu da 43" ima VA panel, dok 49" i 55" imaju IPS. Ima li netko saznanja o tome ?

 55" - S-IPS, 8-bit+FRC, 60/50Hz
49" - S-IPS, 8-bit+FRC, 60/50Hz
43" - AMVA3, 8-bit+FRC, 60/50Hz

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Garfield hvala puno, jel može link za informaciju, prekopao sam sve živo.
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cena najvise do 470e
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gogo222 kaže...

 Jeste ovaj televizor ima TRILUMINOS panel

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@ lord of throne

Onda bi ti preporučio Sony mode 755 ili Lg LH630.
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Prvo gledas Samsung, pa LG seriju 7, pa Panasonic seriju 7, pa Sony i onda Philips. To sam skuzio nakon par mjeseci istrazivanja.
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Samsung ue55ks7502 za 8700 u Elipsu. Da li opravdava te novce (2 god.garancije)?
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zuperjuicy kaže...

 Ako ti ne treba Dolby Vision, onda ti ja preporučam Philips model.

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zuperjuicy kaže...

  Ma definitivno LG. Philips ne stane u istu rečenicu sa njim.

 

Nmajesti LG, i uživaj :)

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bojan84 kaže...
Samsung ue55ks7502 za 8700 u Elipsu. Da li opravdava te novce (2 god.garancije)?

 Definitivno, ako ti nisu mrski zakrivljeni televizori. Ja ih osobno ne volim, pa bih radije modele ks7002 ili ks8002.

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

trazim bang for the buck televizor od preko 100cm dijagonale

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
To svi tražimo :)
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne volim ni ja zakrivljene, ali je 7002 oko 10k, a 8002 bubreg manje.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice