Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.367
|
čitano: 14.169.309
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, znam da nije idealno vrijeme za kupnju, ali moram vrlo brzo nesto kupiti. Elipso trenutno ima akcije sa 5 god garancije (3 god osiguranja, ali koliko sam shvatio trebalo bi biti identicno pokrice kao garancija). E sad, budzet sam racunao oko 4k i tu mi se savrseno uklapa philips 55pus7303, ali odbija me veliki broj negativnih komentara korisnika. Ono sto me kopka je akcija na Samsung 55nu8002, 6k kn, sto i ne bih nazvao akcijom u cijeni, ali 2+3 god garancije je ono sto mi je vazno. Da li ce mi 2k kn razlike zaista napraviti toliko veliku razliku u samom dozivljaju tv-a, tj isplati li mi se posegnuti toliko duboko u dzep i uzeti tv koji velika vecina ovdje preporucuje ili ostati unutar budzeta sa philipsom koji zaista trenutno ima dobru cijenu na toj akciji? Dts mi je problem, ali ne toliko ogroman, iako za 6k kn ocekujem da je tv puno bolji od philipsa u svim segmentima...

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Yabby kaže...

Pozdrav, znam da nije idealno vrijeme za kupnju, ali moram vrlo brzo nesto kupiti. Elipso trenutno ima akcije sa 5 god garancije (3 god osiguranja, ali koliko sam shvatio trebalo bi biti identicno pokrice kao garancija). E sad, budzet sam racunao oko 4k i tu mi se savrseno uklapa philips 55pus7303, ali odbija me veliki broj negativnih komentara korisnika. Ono sto me kopka je akcija na Samsung 55nu8002, 6k kn, sto i ne bih nazvao akcijom u cijeni, ali 2+3 god garancije je ono sto mi je vazno. Da li ce mi 2k kn razlike zaista napraviti toliko veliku razliku u samom dozivljaju tv-a, tj isplati li mi se posegnuti toliko duboko u dzep i uzeti tv koji velika vecina ovdje preporucuje ili ostati unutar budzeta sa philipsom koji zaista trenutno ima dobru cijenu na toj akciji? Dts mi je problem, ali ne toliko ogroman, iako za 6k kn ocekujem da je tv puno bolji od philipsa u svim segmentima...

 Philips model 7303 ti je veoma dobar odabir:) Imam i sam taj model i veoma sam zadovoljan..! Što se tiče Samsunga, ti je jedino malo bolji kod HDR sadržaja. A sam znaš šta češ najviše gledat. Poslao sam ti poruku pa si pogledaj..

 

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Te dodatne 3 godine daje Elipso (odnosno kupac plaća)? Meni to nitko nije ni spomenuo, no nije nikakvo čudo jer nemaju pojma o promotivnoj Samsungovoj akciji besplatne dostave i instalacije te odvoza starog uređaja. To ne zna čak ni Samsungov promotor, da bi stvar bila bolja. Tako da ako kupuješ u Elipsu pripazi dobro oko uvjeta i svega.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Molim vas pomoc pri kupnji,
Moram kupiti tv za apartman i jako mi je bitno da ima onaj hotel mode, da ne mogu prčkat po njemu svi.
5 godina garancije je također uvijet.
Htio bi da je bude 55, ali ako je manji isto nije problem.
Budžet je prilagodljiv, ali recimo da bude do 7k kn.
Dolaze u obzir sve marke OSIM PHILIPSA.
Hvala unaprijed svima.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2019 22:40 (Sneeesh).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zenon kaže...

Te dodatne 3 godine daje Elipso (odnosno kupac plaća)? Meni to nitko nije ni spomenuo, no nije nikakvo čudo jer nemaju pojma o promotivnoj Samsungovoj akciji besplatne dostave i instalacije te odvoza starog uređaja. To ne zna čak ni Samsungov promotor, da bi stvar bila bolja. Tako da ako kupuješ u Elipsu pripazi dobro oko uvjeta i svega.

 3 godine daje Elipso u suradnji sa Uniqua osiguranjem, znaci pokriva sve sto pokriva jamstvo, jedino npr. prve 2 god kvar prijavljujes Elipsu, a iduce 3 prijavljujes osiguranju...Te akcije oni znaju imati, ali samo na odredjene modele, kao sad na philipsov 7303 i samsung nu8002...

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Yabby kaže...
Zenon kaže...

Te dodatne 3 godine daje Elipso (odnosno kupac plaća)? Meni to nitko nije ni spomenuo, no nije nikakvo čudo jer nemaju pojma o promotivnoj Samsungovoj akciji besplatne dostave i instalacije te odvoza starog uređaja. To ne zna čak ni Samsungov promotor, da bi stvar bila bolja. Tako da ako kupuješ u Elipsu pripazi dobro oko uvjeta i svega.

 3 godine daje Elipso u suradnji sa Uniqua osiguranjem, znaci pokriva sve sto pokriva jamstvo, jedino npr. prve 2 god kvar prijavljujes Elipsu, a iduce 3 prijavljujes osiguranju...Te akcije oni znaju imati, ali samo na odredjene modele, kao sad na philipsov 7303 i samsung nu8002...

 Shvaćam, tnx!

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zenon kaže...

 Shvaćam, tnx!

 Nema frke :) I ja sam malo skeptican prema tim forama, ali uvjeravaju me da je identicno jamstvu, samo umjesto Elipsa, Uniqua preuzima kontakt sa servisom...

Ta Philips akcija za 7303 je ista cijena za 3 velicine tv-a, 55 je najveci i za 4k kn se cini kao dobar deal sa tih 5 god, ali velim, brine me dosta kritika na njihov android i neke bugove...

S druge strane, dao bih 6k za Samsunga ako je zaista tako dobar kako govore, ali tada bih bio i puno kriticniji prema svemu, od slike i boje do rada softwarea, da on krene s nekim bugovima, poludio bih :D

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koliko bi mogao dobiti za LG 55UK6200?

Tv je nov, samo isproban da li sve radi. Kupljen je na firmu pa ne znam kako ide samo garancija preko toga.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Yabby kaže...
Zenon kaže...

 Shvaćam, tnx!

 Nema frke :) I ja sam malo skeptican prema tim forama, ali uvjeravaju me da je identicno jamstvu, samo umjesto Elipsa, Uniqua preuzima kontakt sa servisom...

Ta Philips akcija za 7303 je ista cijena za 3 velicine tv-a, 55 je najveci i za 4k kn se cini kao dobar deal sa tih 5 god, ali velim, brine me dosta kritika na njihov android i neke bugove...

S druge strane, dao bih 6k za Samsunga ako je zaista tako dobar kako govore, ali tada bih bio i puno kriticniji prema svemu, od slike i boje do rada softwarea, da on krene s nekim bugovima, poludio bih :D

 Svi televizori ti imaju musica i bugova za koje neces vjerojatno saznati dok ih ne budes koristio nekoliko tjedana... u svakom slucaju taj Samsung je odlican TV i 6200 kn s 5 god garancije je dobra cijena u ovom trenutku. Samo si moras odluciti kolki ti je problem manjak podrske za DTS. I evo jos jedan "feature" koji je meni uzasno iritantan - kad gledas HDR sadrzaj s ukljucenim subtitlovima, slika se automatski "posvijetli" kad god su titlovi na ekranu - dakle svako malo se vrlo ocito posvijetli/ potamni pa bude dojam kao da pulsira, uzasno iritantno. Naravno, postoje workarounds. Mislim da je i LG imao isti "feature" ali su obecali dodati opciju za iskljucivanje. Za ostale brandove ne znam

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Yabby kaže...

Pozdrav, znam da nije idealno vrijeme za kupnju, ali moram vrlo brzo nesto kupiti. Elipso trenutno ima akcije sa 5 god garancije (3 god osiguranja, ali koliko sam shvatio trebalo bi biti identicno pokrice kao garancija). E sad, budzet sam racunao oko 4k i tu mi se savrseno uklapa philips 55pus7303, ali odbija me veliki broj negativnih komentara korisnika. Ono sto me kopka je akcija na Samsung 55nu8002, 6k kn, sto i ne bih nazvao akcijom u cijeni, ali 2+3 god garancije je ono sto mi je vazno. Da li ce mi 2k kn razlike zaista napraviti toliko veliku razliku u samom dozivljaju tv-a, tj isplati li mi se posegnuti toliko duboko u dzep i uzeti tv koji velika vecina ovdje preporucuje ili ostati unutar budzeta sa philipsom koji zaista trenutno ima dobru cijenu na toj akciji? Dts mi je problem, ali ne toliko ogroman, iako za 6k kn ocekujem da je tv puno bolji od philipsa u svim segmentima...

 Ako nisi vec duboko u temi TV-a, tesko da ce ti se obistiniti ocekivanja, osim ako nisi zahtjevan. Nazalost, kolicina novaca globalno ne odgovara bas onom sto dobijes. Mislim na to da je 6000kn puno novaca opcenito, a dobit ces kompromis na jednu ili drugu stranu, nazalost. U nekim slucajevima niti duplo vise novaca ne daje savrsenstvo... Cisto da se pripremis da razlike nisu toliko velike i jako ovisne o tome kakav materijal gledas. Jedino ako si stvarno nezahtjevan i dolazis sa nekog starog LCD-a.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
 Ako nisi vec duboko u temi TV-a, tesko da ce ti se obistiniti ocekivanja, osim ako nisi zahtjevan. Nazalost, kolicina novaca globalno ne odgovara bas onom sto dobijes. Mislim na to da je 6000kn puno novaca opcenito, a dobit ces kompromis na jednu ili drugu stranu, nazalost. U nekim slucajevima niti duplo vise novaca ne daje savrsenstvo... Cisto da se pripremis da razlike nisu toliko velike i jako ovisne o tome kakav materijal gledas. Jedino ako si stvarno nezahtjevan i dolazis sa nekog starog LCD-a.

 A rekao bih da je moja situacija specificna, ovo ce mi biti prvi uhd i smart tv, ali moja bransa je video produkcija, znaci snimam 4k materijale, hlg, montiram, koloriram i itekako dobro shvacam materiju pa tako i prepoznajem dobar color science i opcenito kvalitetu slike. Tv gledam koliko imam vremena, nesto sporta, skidam filmove, ili jednostavno okrenem neki nat geo ili slicno i pogledam doku, ali pretpostavljam da ce mi se sa smartom i navike malo promijeniti. Ono sto sam siguran je da necu imati zivaca za bugoviti software, stvari poput stuttera, problema sa audio syncom kod streamanja ili slicnih problema, naravno da se svakom uredjaju neke sitnice mogu dogoditi, ali ovdje mislim na "obrazac ponasanja" samog uredjaja. A trenutno mi je izbor uvelike smanjen jer mi je 5 godina garancije obavezno.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Yabby kaže...

 A rekao bih da je moja situacija specificna, ovo ce mi biti prvi uhd i smart tv, ali moja bransa je video produkcija, znaci snimam 4k materijale, hlg, montiram, koloriram i itekako dobro shvacam materiju pa tako i prepoznajem dobar color science i opcenito kvalitetu slike. Tv gledam koliko imam vremena, nesto sporta, skidam filmove, ili jednostavno okrenem neki nat geo ili slicno i pogledam doku, ali pretpostavljam da ce mi se sa smartom i navike malo promijeniti. Ono sto sam siguran je da necu imati zivaca za bugoviti software, stvari poput stuttera, problema sa audio syncom kod streamanja ili slicnih problema, naravno da se svakom uredjaju neke sitnice mogu dogoditi, ali ovdje mislim na "obrazac ponasanja" samog uredjaja. A trenutno mi je izbor uvelike smanjen jer mi je 5 godina garancije obavezno.

 Hmmm... za tebe bi onda bio Sony XF9005, ali to je dosta skuplje. I obavezno 120Hz zbog motiona i "peglanja" 50Hz signala, iako novi od 2019 će imati i HDMI 2.1 koji onda daje full 4K u 120Hz sa HDR-om i još neke stvari. Neki, poput LG-a imaju suradnju sa CalMAN softwareom za kalibraciju, koju ti, s obzirom na posao, moguće možeš obaviti.

 

Iskreno, ovako ovlaš, ja bi ti rekao LG OLED neki, ali pare<->potreba

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Hmmm... za tebe bi onda bio Sony XF9005, ali to je dosta skuplje. I obavezno 120Hz zbog motiona i "peglanja" 50Hz signala, iako novi od 2019 će imati i HDMI 2.1 koji onda daje full 4K u 120Hz sa HDR-om i još neke stvari. Neki, poput LG-a imaju suradnju sa CalMAN softwareom za kalibraciju, koju ti, s obzirom na posao, moguće možeš obaviti.

 

Iskreno, ovako ovlaš, ja bi ti rekao LG OLED neki, ali pare<->potreba

 Ah, bilo bi to krasno, ali takvi modeli mi debelo prelaze budzet, pogotovo uzevsi u obzir koliko ja zapravo koristim tv. Bas gledam, Harvey opet ima -10% na zaba kartice i nu8002 ispada 5400, ali sa 2 god jamstva...11 mjeseci od kupnje je rok za uzeti onu njihovu zastitu plus, ali opet, tih njihovih dodatnih 3 god je jos 900 kn ekstra za taj tv. Ako nekom pase 2 god standardnog jamstva, to je super cijena, traje do 10.03. , i mene bome vuce, samo riskirati s jamstvom mi je uvijek li la, kako te pogodi...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Stryder kaže...

 

 Sony XF9005

 
Hvala na preporuci uzimam ga u obzir no sada sam u onoj teskoj dvojbi, ipak gledajuci rting burn in testove, sa mojim koristenjem TV-a (kao sto sam rekao, tu i tamo neki film ili utakmica) sumnjam da cu imati problem. Tako da mi je sada odabir B8 ili XF9005 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stryder kaže...
Mad Ant kaže...
Stryder kaže...

 

 Sony XF9005

 
Hvala na preporuci uzimam ga u obzir no sada sam u onoj teskoj dvojbi, ipak gledajuci rting burn in testove, sa mojim koristenjem TV-a (kao sto sam rekao, tu i tamo neki film ili utakmica) sumnjam da cu imati problem. Tako da mi je sada odabir B8 ili XF9005 

 Ako mixas programe i razlicite signale onda definitivno B8. Ja ga imam od 08/2018 za sad nikakvih problema, makar je jos prerano.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Minneyar, vezano uz titlove i promjenu osvjetljenja, to ja nazalost neizbjezno u hdru kod panela koji imaju malo dimming zona. 

Rjesenje je postaviti sive titlove ili se probaj poigrati s opcijama dimminga low - high pa vidi je li bolje

 
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Minneyar, vezano uz titlove i promjenu osvjetljenja, to ja nazalost neizbjezno u hdru kod panela koji imaju malo dimming zona. 

Rjesenje je postaviti sive titlove ili se probaj poigrati s opcijama dimminga low - high pa vidi je li bolje

 Hvala, rjesio sam ja vec problem, samo sam naveo kao primjer musica i gluposti koje ne mozes nigdje procitati prije nego kupis i krenes koristiti tv, a zna biti dosta iritantno. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ovo sa LG C8 postaje jedno veliko sr*nje. Osim što ne radi titlovi koji postoje unutar mkv kontejnera ne rade ni svi audio streamovi. Ovdje mi prepozna samo dva. Naravno onaj glavni 7.1 ne prepoznaje
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Ovo sa LG C8 postaje jedno veliko sr*nje. Osim što ne radi titlovi koji postoje unutar mkv kontejnera ne rade ni svi audio streamovi. Ovdje mi prepozna samo dva. Naravno onaj glavni 7.1 ne prepoznaje

 Titlovi moraju imati potpuno isto ime kao i film....

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Ovo sa LG C8 postaje jedno veliko sr*nje. Osim što ne radi titlovi koji postoje unutar mkv kontejnera ne rade ni svi audio streamovi. Ovdje mi prepozna samo dva. Naravno onaj glavni 7.1 ne prepoznaje

 Preko cega pustas zvuk, ako je film 4k hdr mozda hdmi nema propusnost za pravi 7.1 true hd

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mislim na situaciju kada su titlovi unutar mkv kontejnera. Znači kada gledam mkv file na mobitelu s VLC-om postoje titlovi i uredno mi nudi sva 4 audio strema.
Btw, vrtim mkv sa NAS-a.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Narucio sam B8, bio sam jucer u trgovini (znam da nije vjerodostojno na tome donositi zakljucke) ali nakon sto sam vidio ekran B8, svi ostali LCDovi su mi dijelovali pomalo isprano a s obzirom da cu samo koristiti tv za filmove u tamnoj prostoriji odlucio sam se za oled.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2019 12:08 (Stryder).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stryder kaže...

Narucio sam B8, bio sam jucer u trgovini (znam da nije vjerodostojno na tome donositi zakljucke) ali nakon sto sam vidio ekran B8, svi ostali LCDovi su mi dijelovali pomalo isprano a s obzirom da cu samo koristiti tv za filmove u tamnoj prostoriji odlucio sam se za oled.

 To su uvjeti gdje oled briljira, dobar odabir !

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Malo mi je neobično da LG C8 ne čita titlove. CroDexter uzmi MKVToolNix (ovdje imaš portable verziju) i iskrcaj titl iz kontejnera, gotov si za dvije sekunde. Eventualno promjeniš ime titla u FILM.srt (ne u FILM.srt.srt, no da budeš siguran što radiš možeš pod Control Panel>Folder Options>View maknuti kvačicu sa "Hide extensions for known file types", to je prva stvar koju ja napravim nakon instalacije sistema još od trika sa com/exe ekstenzijama) tako da odgovara FILM.mkv nazivu filma. Tko zna tko je taj MKV slagao. Moguće je da u samom imenu postoje dijakritici (ruski, arapski) koji ne leže LG-u za odabrani jezik. Možda je prije spremanja sa titla maknuta kvačica za default titl (pokušaj odabrati titl i kodnu stranicu ručno). Ja neznam da u posljednjih desetak godina nisam mogao pročitati titl na nekom LG-u. Gotovo svi titlovi su u obliku običnog teksta tako da je stvarno malo vjerojatno da televizor to ne može čitati. Ne znači da je taj mkv napravljen kako treba iako tvoj PC uspije to automatski posložiti. Da li si probao taj mkv na nekom drugom televizoru?

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2019 22:40 (Leon4rdo).
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

čitao sam da je još netko imao nekoliko problema sa istim ili sličnim Oledom ranije...

CroDexter  ima problema i s audio reprodukcijom određenih filmova tako da to može biti širi problem s tim televizorom.

 

ako moj Lg (2017)od 4500 kn sve čita mora i taj fakin Oled..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Netko skine piratsku verziju filma tko zna odakle i umjesto da pita tamo gdje skida on svu problematiku prebaci na drugi forum. Titl je najčešće tekst sa timing oznakama i ukoliko televizor može pročitati kodnu stranicu i ukoliko vremenske oznake nisu naknadno ručno zbrčkane bilo koji televizor to može pročitati. Što se tiče audio i video formata nije problem pogledati upute od televizora koje formate, koliko kanala i koliki bitrate taj televizor može pročitati, ovdje je ne neznam koliko aktualna lista za webos. LG čita gotovo sve što postoji i u odnosu na druge proizvođače posljednjih nekoliko godina je poprilično aktualan što se tiče audio-video tehnologije ali svaki film može biti kodiran i stručno i nestručno na granici i preko granice nekog standarda. Problem bi bio da televizor ne može pročitati nešto što je kvalitetno kodirano.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

Netko skine piratsku verziju filma tko zna odakle i umjesto da pita tamo gdje skida on svu problematiku prebaci na drugi forum. Titl je najčešće tekst sa timing oznakama i ukoliko televizor može pročitati kodnu stranicu i ukoliko vremenske oznake nisu naknadno ručno zbrčkane bilo koji televizor to može pročitati. Što se tiče audio i video formata nije problem pogledati upute od televizora koje formate, koliko kanala i koliki bitrate taj televizor može pročitati, ovdje je ne neznam koliko aktualna lista za webos. LG čita gotovo sve što postoji i u odnosu na druge proizvođače posljednjih nekoliko godina je poprilično aktualan što se tiče audio-video tehnologije ali svaki film može biti kodiran i stručno i nestručno na granici i preko granice nekog standarda. Problem bi bio da televizor ne može pročitati nešto što je kvalitetno kodirano.

 

Apsolutno mi nije jasno što je problem s mojim pitanjem. Na puno stranica ove teme se raspravlja o problemima s televizorima koje smo kupili. Ne pričam o kvaliteti filma već o problemu televizora. Kao što sam napisao svaki mkv koji imam VLC na mobitelu čita uredno (audio i titlove). Znači nije problem u mkv-u već u televizoru. Nije mi cilj gnjaviti bilo koga već pokušavam riješiti problem, a vjerujem da ovdje ima ljudi koji se vole baviti tehnikom i TV-a i spremni su pomoći savjetom.

Definitivno ne izmišljam i stvarno bi volio riješiti problem bez previše komplikacija.

Što se tiče izbacivanja titlova to mi se ne da raditi i ako nešto treba napraviti puno je jednostavnije pronaći titl na internetu. Ali poanta je da titl već postoji u mkv-u jer koristim engleske titlove.

U svakom slučaju nije mi jasno napadanje. Prije tjedan-dva sam pitao u vezi titlova, a sad kad mi ne želi puštati 7.1 audio stream, a imao sam već problema s audiom i na drugom mkv-u,  sam totalno puknuo jer TV kao podržava Dolby Atmos, a planiram si u nekom trenutku kupiti soundbar.

Btw, imam HBO ali mi je katastrofa da oni nemaju 4K. Planiram uzeti Netflix ali ipak čovjek poželi ponekad pogledati film u 4K HDR kvaliteti.

Znam da postoje i vanjski playeri ali toliko malo gledam filmove da mi se ne da kupovati nešto vanjsko. Plus LG kao podržava sve.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čovjek ti lijepo napiše što da napraviš da bi dijagnosticirao u čemu je problem, a ti kažeš da ti se to ne da napraviti... I još je napisao da to traje 2 sec... Stvarno neodgovorno prema kolegi koji ti pokušava pomoći.
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

CroDexter nitko ne kaže da izmišljaš. Ti nemaš problem sa televizorom već sa određenom kopijom filma. Nitko ne govori o kvaliteti filma. Imaš portable verziju programa koji može trenutno zapisati taj titl iz MKV kontejnera na disk. Ukoliko taj titl radi kada ga sa ispravnim imenom staviš pored filma problem je u idiotu koji je spremao titl u mkv. Možda je genijalac stavio azerbeđanski titl kao default ili uopće nije stavio default titl. Isto tako možeš npr. u besplatnom PotPlayeru (tipka TAB) ili nekom drugom programu pogledati audio i video tip i bitrate pa da vidiš sa čime imaš problem. Posljednji put sam sa LG imao problema sa 6.000 kbps 5.1 zvukom u FLAC formatu, dok s 'normalnim' 600-700 kbps 7.1 AAC zvukom ili 120 Mbps 'ekstremno normalnim' HEVC videom nikad nisam imao problema. Ukoliko postoji više audio streamova unutar mkv-a možeš kao default staviti drugi stream ili sa nekim besplatnim programom (SUPER©, ffmpeg) FLAC zvuk možeš prekodirati u 5.1 ili stereo brže nego što ti je trebalo da napišeš prethodni post. U ovih tjedan-dva si to mogao rješiti.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

CroDexter nitko ne kaže da izmišljaš. Ti nemaš problem sa televizorom već sa određenom kopijom filma. Nitko ne govori o kvaliteti filma. Imaš portable verziju programa koji može trenutno zapisati taj titl iz MKV kontejnera na disk. Ukoliko taj titl radi kada ga sa ispravnim imenom staviš pored filma problem je u idiotu koji je spremao titl u mkv. Možda je genijalac stavio azerbeđanski titl kao default ili uopće nije stavio default titl. Isto tako možeš npr. u besplatnom PotPlayeru (tipka TAB) ili nekom drugom programu pogledati audio i video tip i bitrate pa da vidiš sa čime imaš problem. Posljednji put sam sa LG imao problema sa 6.000 kbps 5.1 zvukom u FLAC formatu, dok s 'normalnim' 600-700 kbps 7.1 AAC zvukom ili 120 Mbps 'ekstremno normalnim' HEVC videom nikad nisam imao problema. Ukoliko postoji više audio streamova unutar mkv-a možeš kao default staviti drugi stream ili sa nekim besplatnim programom (SUPER©, ffmpeg) FLAC zvuk možeš prekodirati u 5.1 ili stereo brže nego što ti je trebalo da napišeš prethodni post. U ovih tjedan-dva si to mogao rješiti.

Ja jednostavno ne mogu vjerovati to što pišeš. Tvoje riješenje je prekodiravanje cijelog filma. Sad sam pokrenuo MKVToolNix. Znaš koliko traje? pola sata za 25%. Da, nemam pilu od računala.

Druga stvar. Napisao sam da mi ne radi na većini filmova. Odprilike 80-90%. Ne znam koliko točno. Znači nije da je netko idiot nego nešto ne radi generalno. DA li je zbog formata, tagova ili nečeg trećeg ne znam. Radi u tih 20% slučajeva, a čisto sumnjam da je 80% idijota

Treće. Ako mi VLC na mobitelu čita sve titlove u tim mkv fajlovima što misliš da je problem. File ili C8? Sada sam probao i BSPlayer na Win10 i to sa jednim drugim mkv fajlom. Isto prepoznaje titlove. A ima ih ukupno 30 unutar mkv kontejnera. C8 ne daje uopće mogućnost odabira titla u tom mkv fajlu.

Ok. Možda sam sam ja glup ali s obzirom da radim troubleshooting 10 i kusur godina mislim da je ovdje vrlo očito što je problem.

Ali ok. S obzirom da znam da nekada treba krenuti od početka spreman sam i na to. I izvadit ću titl iz fajla.

S tim koliko vidim to nije moguće napraviti kroz MKVToolNix GUI. Samo kroz command line. To mi je sad spetljano za napraviti. Ne vidim primjer za vađenje titlova. Samo za prekodiravanje titlova.

https://mkvtoolnix.download/doc/mkvextract.html

Instalirao sam MKVExtractGUI2.exe ali on ne radi ni s jednim od 3 mkv fajla koje sam učitao.

 

I ono glavno. Ovo ne pišem samo zbog sebe već i zbog toga da ljudi znaju da su ovakvi problemi mogući. Capisce?
Stvarno ne vidim bolju temu od ove za požaliti se oko TV-a.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2019 23:31 (CroDexter).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice