Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.495
|
čitano: 14.260.505
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

po čemu je  Sony KD-65X75WL dobra kupnja ?

još ga uspoređivati s OLEDom.. šmrc...

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/cba931e0

 

Pa recimo po cijeni.. Dali stvarno vrijedi duplo više za mene prosječnog korisnika A1 programa, Netflixa i youtubea maksimalno 2 sata na dan? 

 

Da taj TV nije dobra kupnja, osim cijene po kojoj ga dobijem, ne bi se spominjao na raznim recenzijama kao dobar TV.. 

8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poštovanje zelio bi kupiti tv u 2024 godini buđet je nekih 500-600€ uz koristenje playstationa 5 

 

https://www.sancta-domenica.hr/tv-55-hisense-55a6k.html

 

 

https://www.samsung.com/hr/tvs/qled-tv/q60c-55-inch-qled-4k-smart-tv-qe55q60cauxxh/

 

Ako mogu kakvi savjeti i prijedlozi bio bi jako zahvalan.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 15:52 (Sparklystars).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sparklystars kaže...

Poštovanje zelio bi kupiti tv u 2024 godini buđet je nekih 500-600€ uz koristenje playstationa 5 

 Uzmi si C805, optimiziran za gameanje, a još uz mogućnost produženja garancije - milina.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nakon 8 godina se je pokvario po drugi put a to je i zadnji jer više na popravak ne ide,moj Philips 50PUT6400/12,da li mi možete preporučiti android televizor 55-65 inča u cjenovnom rangu od oko 800-900 e.Philips ne bi više kupovao.
lp
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2024 8:54 (brankoumag).
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
StartasDado kaže...
Posmatrač kaže...
" Danas kupovati obicni LED je glupost.... Samo cu to reci......"

 

Nakon pročitanih recenzija i malo raspitivanja po forumu, ne bi se složio sa time.

 

Ja evo koji već par mjeseci tražim TV, dobit ću Sony 65x75WL koji je sada na akcijama oko 870 eura ( sa 1299 € ) za 650 eura i još se može preko Sony stranice uzeti besplatno 3 godine garancije.

 

Da se razumijemo, ja imam 1300 € za potrošiti sada na TV i mogao bi uzet čak LG OLED B3 koji sad toliko ispada, ali čuo sam da za duplo manje mogu dobiti isto dovoljno dobru zamjenu za OLED, tako da smatram da nije glupost.

 Obicni LED zamjena za OLED???????????? Ko ti je to rekao .....Porediti oled sa direct ledom ti moze reci samo neko ko nema blagog pojma o TV-u. Ajd negdje u prodavnicu pa pogledaj OLED i sam ces doci i obrisati ovu glupost sto si napisao...

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
StartasDado kaže...
Zaporožac kaže...

po čemu je  Sony KD-65X75WL dobra kupnja ?

još ga uspoređivati s OLEDom.. šmrc...

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/cba931e0

 

Pa recimo po cijeni.. Dali stvarno vrijedi duplo više za mene prosječnog korisnika A1 programa, Netflixa i youtubea maksimalno 2 sata na dan? 

 

Da taj TV nije dobra kupnja, osim cijene po kojoj ga dobijem, ne bi se spominjao na raznim recenzijama kao dobar TV.. 

 Kada jednom pogledas NETFLIX DV sadrzaj na oledu neces nikad vise led tv ni pogledati.... JA taj sony ne bi platio ni 100 EUR. Imao direkt tv i sad je na spratu i kupio C3. Taj led sada sluzi samo da pusta YT muziku dok zena pegla i za to je dobar......

AL ok tvoje pare tvoja stvar ali dati toliko novca za direct led tv u 2024...... Dobar tv je tv sa dobrom slikom a ne cijenom. Daj link na te likove koji kazu da taj tv mpozes porediti sa oledom.... Jedino im je zajednicko sto prikazuju sliku......

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 20:23 (Posmatrač).
12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
brankoumag kaže...
Nakon 8 godina se pokvario po drugi puta a to je i zadnji jer više na popravak ne ide,moj Philips 50PUT6400/12,da li mi možete preporučiti android televizor 65 inča u cjenovnom rangu od oko 800 e.Philips ne bi više.
lp

 Sam sam vlasnik mini led tv'a i preporucio bi ti TCL 65 c805, mini led, puno bolje nego led,  backlight bleed - minimalan, ako ga i uopće ima,  ili da je crna siva/svijetla, crna skoro kao i na oled televizorima. To je najeftiniji mini led sa 144 hz, sve cijenovno ispod toga je običan led, što nikako nebi preporučio.

 

https://www.nabava.net/televizori/tcl-65c805-televizor-cijena-24-61-cm-65-165-cm-qled-mini-led-490099331

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 22:20 (Cryogenic).
12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
StartasDado kaže...
Posmatrač kaže...
" Danas kupovati obicni LED je glupost.... Samo cu to reci......"

 

Nakon pročitanih recenzija i malo raspitivanja po forumu, ne bi se složio sa time.

 

Ja evo koji već par mjeseci tražim TV, dobit ću Sony 65x75WL koji je sada na akcijama oko 870 eura ( sa 1299 € ) za 650 eura i još se može preko Sony stranice uzeti besplatno 3 godine garancije.

 

Da se razumijemo, ja imam 1300 € za potrošiti sada na TV i mogao bi uzet čak LG OLED B3 koji sad toliko ispada, ali čuo sam da za duplo manje mogu dobiti isto dovoljno dobru zamjenu za OLED, tako da smatram da nije glupost.

 Drugačija je tehnologija, primjetiti ćeš na crnoj pozadini kako ti crna nije crna nego siva/svijetla, kod mini led'a toga skoro da i nema, a kod oled'a nema uopće. Ja nebi tolike novce dao za običan led. Dobro 650 eura nije ni puno za 65", al opet. Nakon mini leda nema nazad. Once you go black, you never go back. .

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 22:25 (Cryogenic).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj ti je savjet da ukoliko budes kupovao ovaj hisense da ga ne kupis u SD. Vidi na nabavi i bice ti jasno zasto. Edit: kasno vidio ove promo kodove
i nogom u guzicu je korak naprijed
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 23:10 (crodrot).
8 godina
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

1099 za LG OLED C2 65'' kupio sam te sekunde kad sam vidio, plus ide i na 36 rata 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2024 14:16 (Gajotres).
 
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

imaš isti tv jeftinije u Sancta Domenici za jednokratno plaćanje u košarici sa kodom JEDNOKRATNO-25

na ekupi ti je još jeftiniji u košarici (oko 835€)

 

postoji i TCL C805 koji je mrvu slabiji (stariji) model od C845 za skoro 150€ manje u dućanima - pa vidi koliko su ti bitne razlike... C805 ide i u većoj dijagonali od 65" za 800-900€

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
60nine kaže...

 

imaš isti tv jeftinije u Sancta Domenici za jednokratno plaćanje u košarici sa kodom JEDNOKRATNO-25

na ekupi ti je još jeftiniji u košarici (oko 835€)

 

postoji i TCL C805 koji je mrvu slabiji (stariji) model od C845 za skoro 150€ manje u dućanima - pa vidi koliko su ti bitne razlike... C805 ide i u većoj dijagonali od 65" za 800-900€

 .

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2024 19:03 (Sparklystars).
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
60nine kaže...

 

imaš isti tv jeftinije u Sancta Domenici za jednokratno plaćanje u košarici sa kodom JEDNOKRATNO-25

na ekupi ti je još jeftiniji u košarici (oko 835€)

 

postoji i TCL C805 koji je mrvu slabiji (stariji) model od C845 za skoro 150€ manje u dućanima - pa vidi koliko su ti bitne razlike... C805 ide i u većoj dijagonali od 65" za 800-900€

  Vidio sam danas u sante domenice da , zapeo mi je za oko i ovaj https://www.hgspot.hr/qled-tv-samsung-neo-55qn90b-qe55qn90batxxh-55-140cm-mini-led-ultra-hd-4k-hdr-32x-freesync-smart-tv-dvb-t2-c-s2 u elipsa je za 849e sad se mislim ovaj ili c845

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sparklystars kaže...

Poštovanje zelio bi kupiti tv u 2024 godini buđet je nekih 500-600€ uz koristenje playstationa 5 

 

https://www.sancta-domenica.hr/tv-55-hisense-55a6k.html

 

 

https://www.samsung.com/hr/tvs/qled-tv/q60c-55-inch-qled-4k-smart-tv-qe55q60cauxxh/

 

Ako mogu kakvi savjeti i prijedlozi bio bi jako zahvalan.

Ako zelis Hisense, uzmi malo skuplji model, 55U6KQ (440E), miniled. Ili jos nadodaj 100E pa uzmi 55U7KQ koji je osjetno bolji, pogotovo ako ga mislis spajat na PS5.

 

Hisense U7K [U7, U75K] Review (55U7K, 65U7K, 75U7K, 85U7K) - RTINGS.com

 

To su modeli iz 2023. uskoro dolaze i novi modeli za 2024.

Hisense U7NQ 4K Mini LED TVs debut in Europe (displayspecifications.com)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2024 19:54 (SupremeCommander).
2 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gajotres kaže...

1099 za LG OLED C2 65'' kupio sam te sekunde kad sam vidio, plus ide i na 36 rata 

 I ja odustao od Sonya za 650 eura, dodao 450 eura i kupio ovo danas u Elipsu. Prijavom na LG stranici imamo jos dodatne 3 godine garancije. Palim ga upravo pa da vidimo sad dal je once you go black you never go back :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2024 21:25 (StartasDado).
2 mjeseca
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ajmo.sad ekipa koja ima OLEDe , mozda netko i LG C2 pa da pomogne nama novima u svijetu Oleda kako da podesimo postavke sada da izvučemo maksimum iz Tva? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Odlućio sam dodati buđet za kupovinu TV-a.

 

Imam 2000e za OLED TV 77".

 

Dali je bolje kupiti LG B3 ili LG G2? 

 

 

 

 

Do not go gentle into that good night, Old age should burn and rave at close of day; Rage, rage against the dying of the light..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

neka ti google pomogne sa pokojim review-om pa vidi tamo kako su poštelali no krajnji sud i postavke svatko sam nosi za sebe, poigraj se malo....ja sam svog poštelao prvi dan u roku 15min do 20 i nisam dirao od tada. 

2 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wiz3m4n kaže...

neka ti google pomogne sa pokojim review-om pa vidi tamo kako su poštelali no krajnji sud i postavke svatko sam nosi za sebe, poigraj se malo....ja sam svog poštelao prvi dan u roku 15min do 20 i nisam dirao od tada. 

 

Poigrat cu se da, ali ne kuzim zasto je sve tako crno? Upalim ga i pokrenem film na njemu i paralelno isti film upalim na starom LCDu i na njemu se na mracnim scenama vidi pozadina, a na OLEDu ne. 

 

Primjer slika, ista scena.. Netflix film..

 

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crna je stvarno duboka. Sad jbg, to što se ništa ne vidi, to je druga stvar.
2 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Štupser kaže...
Crna je stvarno duboka. Sad jbg, to što se ništa ne vidi, to je druga stvar.

 

To se ne moze nikako ispravit? Ne kužim ko može to gledat i uživat u tome. Pol filma se ne vidi šta se iza u tami događa..

5 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
StartasDado kaže...

Ajmo.sad ekipa koja ima OLEDe , mozda netko i LG C2 pa da pomogne nama novima u svijetu Oleda kako da podesimo postavke sada da izvučemo maksimum iz Tva? 

 https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c2-oled/settings

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
StartasDado kaže...
Wiz3m4n kaže...

neka ti google pomogne sa pokojim review-om pa vidi tamo kako su poštelali no krajnji sud i postavke svatko sam nosi za sebe, poigraj se malo....ja sam svog poštelao prvi dan u roku 15min do 20 i nisam dirao od tada. 

 

Poigrat cu se da, ali ne kuzim zasto je sve tako crno? Upalim ga i pokrenem film na njemu i paralelno isti film upalim na starom LCDu i na njemu se na mracnim scenama vidi pozadina, a na OLEDu ne. 

 

Primjer slika, ista scena.. Netflix film..

 

 

 

 Koji film koja scena. Da vidm na mom c1 kako je....Moze se to podesiti. Ovaj donji ti je nafrljen do kraja i presvijetao je a gornji sigurno ide puuuno bolje.....

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
StartasDado kaže...

Ajmo.sad ekipa koja ima OLEDe , mozda netko i LG C2 pa da pomogne nama novima u svijetu Oleda kako da podesimo postavke sada da izvučemo maksimum iz Tva? 

 Poslao sam ti pm

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
StartasDado kaže...

Ajmo.sad ekipa koja ima OLEDe , mozda netko i LG C2 pa da pomogne nama novima u svijetu Oleda kako da podesimo postavke sada da izvučemo maksimum iz Tva? 

 

nemam ni LG ni OLED, ali Darkov kanal mi je uvijek neki starting point kad gledam za neke postavke TV-a :) (dosta toga kaj recenzira i kalibrira je uglavnom ono kaj se da nać kod nas na tržištu)

2 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
StartasDado kaže...
Wiz3m4n kaže...

neka ti google pomogne sa pokojim review-om pa vidi tamo kako su poštelali no krajnji sud i postavke svatko sam nosi za sebe, poigraj se malo....ja sam svog poštelao prvi dan u roku 15min do 20 i nisam dirao od tada. 

 

Poigrat cu se da, ali ne kuzim zasto je sve tako crno? Upalim ga i pokrenem film na njemu i paralelno isti film upalim na starom LCDu i na njemu se na mracnim scenama vidi pozadina, a na OLEDu ne. 

 

Primjer slika, ista scena.. Netflix film..

 

 

 

 Koji film koja scena. Da vidm na mom c1 kako je....Moze se to podesiti. Ovaj donji ti je nafrljen do kraja i presvijetao je a gornji sigurno ide puuuno bolje.....

 

Ne znam točno koji film, onaj Superman crni na Netflixu. 

 

Scena ova mračna di se ustvari iza tog strašila trebaju vidjeti zidovi i ostalo, a ovdje na C2 se ne vidi uopce, jedva se on vidi..

 

Mogu kasnije pogledati tocan naziv filma i minutu dok klinci zaspu..

 

 

14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
StartasDado kaže...
Wiz3m4n kaže...

neka ti google pomogne sa pokojim review-om pa vidi tamo kako su poštelali no krajnji sud i postavke svatko sam nosi za sebe, poigraj se malo....ja sam svog poštelao prvi dan u roku 15min do 20 i nisam dirao od tada. 

 

Poigrat cu se da, ali ne kuzim zasto je sve tako crno? Upalim ga i pokrenem film na njemu i paralelno isti film upalim na starom LCDu i na njemu se na mracnim scenama vidi pozadina, a na OLEDu ne. 

 

Primjer slika, ista scena.. Netflix film..

 

 

 

 OLED.... crna je crna,ali da se to narihtati da bude bolje... puno bolje.

Ja svog Qleda narihtam skoro tako na pc u dok gledam film na tv u...4K HDR.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To je scena iz Spiderman No way home. Ali njega nema na Netflixu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...

To je scena iz Spiderman No way home. Ali njega nema na Netflixu...

 

Ima, mozda je tebi maknut, nemaju svi isti sadrzaj. Evo sad kad idem kao premotavat, one male slicice svijetle super, bude brutalna slikaci cim kliknem da se premota na tu scenu i kad se ta mala slikica pretvori u full screen, on zatamni nekako. Primjer slike koje saljem u prilogu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice