Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.393
|
čitano: 14.194.152
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
OnTime kaže...
Posmatrač kaže...
protest431 kaže...

Može tko pomoći naći nešto za recimo 500 eura ako je na akciji oko te cijene super. Namjena je ono klasična youtube , TV programi i sl. Nema nekih posebnih zahtjeva što se tiče veličine, dobro bi bilo da ima neki ok SMART sistem pa da s mobitela može puštati YT bez problema.

 Smart tv ima svoju YT aplikaciju pa ti ne treba mobitel....

 To samo mazohisti rade na daljinskom, puno je lakse na mobu navigirat po jutjubu pa castat na tv.

 Zavisi ;) Sa magic remoteom je to maltene isto.....

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nije..mob je jednostavniji i laksi 😉
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzeo na akciji Philips 55PML9008, mini led, 120 hz, 4k , 600 eura u Elipsu na akciji do 21.04 i malo rec odusevljen, usporedjivao oled i miniled na licu mjesta i skoro nema razlike i odlučio se za 9008 model, stvarno top slika,  oled 120hz 400 eura skuplji za istu veličinu. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2024 10:59 (OnTime).
 
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Nije..mob je jednostavniji i laksi 😉

 Ako ubacis glasovno upravljanje u igru a magic podrzava i google i alexu i nije ;)

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Netko naletio na nesto bolje od Hisense 65U7KQ da je 65" do nekih 700-800e ?

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
OnTime kaže...

Uzeo na akciji Philips 55PML9008, mini led, 120 hz, 4k , 600 eura u Elipsu na akciji do 21.04 i malo rec odusevljen, usporedjivao oled i miniled na licu mjesta i skoro nema razlike i odlučio se za 9008 model, stvarno top slika,  oled 120hz 400 eura skuplji za istu veličinu. 

 U trgovini se NIKADA ne uspoređuje slika niti se slika u trgovini ne uzima kao odlučujući faktor.

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
OnTime kaže...

Uzeo na akciji Philips 55PML9008, mini led, 120 hz, 4k , 600 eura u Elipsu na akciji do 21.04 i malo rec odusevljen, usporedjivao oled i miniled na licu mjesta i skoro nema razlike i odlučio se za 9008 model, stvarno top slika,  oled 120hz 400 eura skuplji za istu veličinu. 

 U trgovini se NIKADA ne uspoređuje slika niti se slika u trgovini ne uzima kao odlučujući faktor.

 Nego gdje da usporedim? Da kupim i oled i mini led pa testiram doma oba? . Gledao sam i po jutjubu i neznam di i u trgovini i odlučio se za Philips. Onda slobodno javi svim trgovinama nek ugase sve televizore jer ti kao expert znaš bolje, netreba njima demo, ljudi netrebaju vidjet kako izgleda slika na tv.  Donio doma taj Philips i slika ista kao i tamo u trgovini tako da neznam o čemu baljezgaš. Nevjerojatno kolko samoprozvanih experata ovdje. Ajde ne kakaj.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2024 15:35 (OnTime).
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
volegradele kaže...
Nije..mob je jednostavniji i laksi 😉

 Ako ubacis glasovno upravljanje u igru a magic podrzava i google i alexu i nije ;)

Youtube app na mobu kao nema glasovno upravljanje? Kolko brže i premotaš i navigiraš preko moba nego preko daljinskog.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pa nemoj ti odmah po čovjeku srat'...

 

možda je samo mislio da je u trgovinama TV podešen na "Store" mode, koji je napumpan s prikazom boja i svjetline, tj. trebao bi ga prevbaciti u "Home" mode, što sumnjam da bi ti trgvci dali i k tome na neki izvor slike koji ćeš zapravo i koristiti..

 

dakle neki film na stik, jer sumnjam da će staviti STB, možda antenu, samo treba onda poloviti kanale...

Ju je je? Je ju je!
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
OnTime kaže...
Tascam kaže...
OnTime kaže...

Uzeo na akciji Philips 55PML9008, mini led, 120 hz, 4k , 600 eura u Elipsu na akciji do 21.04 i malo rec odusevljen, usporedjivao oled i miniled na licu mjesta i skoro nema razlike i odlučio se za 9008 model, stvarno top slika,  oled 120hz 400 eura skuplji za istu veličinu. 

 U trgovini se NIKADA ne uspoređuje slika niti se slika u trgovini ne uzima kao odlučujući faktor.

 Nego gdje da usporedim? Da kupim i oled i mini led pa testiram doma oba? . Gledao sam i po jutjubu i neznam di i u trgovini i odlučio se za Philips. Onda slobodno javi svim trgovinama nek ugase sve televizore jer ti kao expert znaš bolje, netreba njima demo, ljudi netrebaju vidjet kako izgleda slika na tv.  Donio doma taj Philips i slika ista kao i tamo u trgovini tako da neznam o čemu baljezgaš. Nevjerojatno kolko samoprozvanih experata ovdje. Ajde ne kakaj.

 Prvo se pročitaju recenzije relevantnih site-ova prije nego padne odluka na kupovinu određenog tv-a.Osim što je Stric spomenuo, tv-i u trgovini su "store" mode-u, te trgovina nije okruženje u kojoj se gleda tv.Po toj teoriji svaki tv bi imao divnu sliku.

10 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

evo tcl c805 55" opet oko 600 eura (599) u par trgovina (makromikro, hg spot, links...) (ima i ostalih, većih pa si pogledajte ak ste to ganjali)

 

edit: to je 50" model (nisam ni znao da ima i ta dimenzija pa sam automatski vidio 55) - 55" je od 669e naviše

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2024 15:51 (60nine).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
OnTime kaže...
Tascam kaže...
OnTime kaže...

Uzeo na akciji Philips 55PML9008, mini led, 120 hz, 4k , 600 eura u Elipsu na akciji do 21.04 i malo rec odusevljen, usporedjivao oled i miniled na licu mjesta i skoro nema razlike i odlučio se za 9008 model, stvarno top slika,  oled 120hz 400 eura skuplji za istu veličinu. 

 U trgovini se NIKADA ne uspoređuje slika niti se slika u trgovini ne uzima kao odlučujući faktor.

 Nego gdje da usporedim? Da kupim i oled i mini led pa testiram doma oba? . Gledao sam i po jutjubu i neznam di i u trgovini i odlučio se za Philips. Onda slobodno javi svim trgovinama nek ugase sve televizore jer ti kao expert znaš bolje, netreba njima demo, ljudi netrebaju vidjet kako izgleda slika na tv.  Donio doma taj Philips i slika ista kao i tamo u trgovini tako da neznam o čemu baljezgaš. Nevjerojatno kolko samoprozvanih experata ovdje. Ajde ne kakaj.

 Prvo se pročitaju recenzije relevantnih site-ova prije nego padne odluka na kupovinu određenog tv-a.Osim što je Stric spomenuo, tv-i u trgovini su "store" mode-u, te trgovina nije okruženje u kojoj se gleda tv.Po toj teoriji svaki tv bi imao divnu sliku.

 A kako ti znaš da ja nisam pročitao recenzije? Ovo što pišeš je zdrav razum, toga se drži velika većina ljudi kao i ja jer nemožeš kupit oba dva i testirat doma,  al sad objasni zbog čega imaš predrasude da ja to već nisam napravio? Ima tona likova po jutjubu koji usporedjuju nove televizore i još ih možeš pitat za savjet iz prve ruke. Lako je odma glumit nekog pametnjakovića punog predrasuda. Gdje ćeš usporedit televizore ako ne u trgovini i po recenzijama. Još je i najbolje uživo. Svi oni imaju dobru sliku, jel ima neki model danas u trgovini da neki nema dobru sliku? U pitanju su nijanse i cijena, ali meni je bila bitna crna boja, mini led vs oled, odnosno kako mini led prikazuje crnu. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2024 16:17 (OnTime).
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stric_Jura kaže...

pa nemoj ti odmah po čovjeku srat'...

 

možda je samo mislio da je u trgovinama TV podešen na "Store" mode, koji je napumpan s prikazom boja i svjetline, tj. trebao bi ga prevbaciti u "Home" mode, što sumnjam da bi ti trgvci dali i k tome na neki izvor slike koji ćeš zapravo i koristiti..

 

dakle neki film na stik, jer sumnjam da će staviti STB, možda antenu, samo treba onda poloviti kanale...

 Ja ne serem po nikome nego čovjek sa predrasudama i sa kvazi savjetima odma uletava i sere po meni i mom načinu odabira tv'a kao neki ultra expert, umjesto da pita, jesi li gledao recenzije ili nešta, odma grlom kroz jagode. Ne razumijem, čemu se mora ponašat kao pametniji sa predrasudama? Valjda mali pimpek ili kompleks manje vrijednosti. Znači pitaš prije nego što zaključiš nešto na svoj način koji nema veze sa realnošću.

 

Uglavnom, slika je meni ista i na store i na home mode nakon podešavanja. Mini led stvarno rula.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2024 16:16 (OnTime).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
StartasDado kaže...

Ima sad u SD mislim dobra ponuda, to je LG c3 od 65 incha, kao snizen 40% pa ispada 1500 eura s time da dodatna garancije od 3 godone na OLED LG ide free preko LGa. Uz to jos dobijes na poklon neki LG soundbar neato sc9s koji je inace oko 500 eura. 

 

Tu razliku od 200 koliko ispada X85 vs C3 OLED definitivno mogu pokriti..

 Evo, vrijeme je da moj Panasonic LCD star 15 god. ode u mirovinu i  baš sam čekao nekakvu akciju za ovaj TV. Hvala za informaciju, ali imao bih još pitanja za kolege forumaše, pošto je mi je ovo prvi OLED:

 

1. Udaljenost gledanja mi je 2.5 m, da li je to u redu?

2. Može li se na njega instalirati Plex otkada je sad nova verzija OS-a?

3. Trebao bih vaše mišljenje: imam dva zvučnika Celestion Impact 35 i htjeo bih da ih nekako iskorisitim za TV (podaci o zvučnicima su dolje). Naime, njih sam koristio na način da spojim laptop na TV pa pojačalo Onkyo A-8450 u laptop. Možete li mi preporučiti nekakvo najobičnije stereo pojačalo (sa daljinskim) pa da ga spojim na TV? Zvučnici su odlični pa bi bilo šteta da se ne iskoriste... 

4. Nadam se da će te mi pomoći i oko kalibracije ekrana...

 

Hvala!

 

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
60nine kaže...

evo tcl c805 55" opet oko 600 eura (599) u par trgovina (makromikro, hg spot, links...) (ima i ostalih, većih pa si pogledajte ak ste to ganjali)

 

edit: to je 50" model (nisam ni znao da ima i ta dimenzija pa sam automatski vidio 55) - 55" je od 669e naviše

 Ima već za 650 na mall.hr. Baš i ja gledam taj neki rang, a da je Android, jučer mi je taman Hisense krepao nakon mrvu više od 3 godine i nikad više njihov OS ne želim ni prismrdit. Samo si gruntam dal mi se isplati čekat akcije neke pred prvenstvo ili da sad odmah uzmem C805 za te novce, sumnjam da će puno više od toga padati. Imamo u obitelji C735 već jedno vrijeme, i odličan je TV za te novce, samo se treba dosta poigrati da se slika naštela jer je out of the box grozno namješten.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kule kaže...
StartasDado kaže...

Ima sad u SD mislim dobra ponuda, to je LG c3 od 65 incha, kao snizen 40% pa ispada 1500 eura s time da dodatna garancije od 3 godone na OLED LG ide free preko LGa. Uz to jos dobijes na poklon neki LG soundbar neato sc9s koji je inace oko 500 eura. 

 

Tu razliku od 200 koliko ispada X85 vs C3 OLED definitivno mogu pokriti..

 Evo, vrijeme je da moj Panasonic LCD star 15 god. ode u mirovinu i  baš sam čekao nekakvu akciju za ovaj TV. Hvala za informaciju, ali imao bih još pitanja za kolege forumaše, pošto je mi je ovo prvi OLED:

 

1. Udaljenost gledanja mi je 2.5 m, da li je to u redu?

2. Može li se na njega instalirati Plex otkada je sad nova verzija OS-a?

3. Trebao bih vaše mišljenje: imam dva zvučnika Celestion Impact 35 i htjeo bih da ih nekako iskorisitim za TV (podaci o zvučnicima su dolje). Naime, njih sam koristio na način da spojim laptop na TV pa pojačalo Onkyo A-8450 u laptop. Možete li mi preporučiti nekakvo najobičnije stereo pojačalo (sa daljinskim) pa da ga spojim na TV? Zvučnici su odlični pa bi bilo šteta da se ne iskoriste... 

4. Nadam se da će te mi pomoći i oko kalibracije ekrana...

 

Hvala!

 

 Plex na C1 radi uredno pa ne vidim zasto ne bi radio i na c3.....

10 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ma ok, to podesiš jednom za svaki input i miran si... 

ja si čak i "u hodu" podesim sliku malo ak mi za neki sadržaj "ne paše" (i.e. pretamna slika, prenapucane boje)

 

možda bude još kakav popust na te starije modele pred prvenstvo u nogometu, pa kome nije baš hitno...

2 mjeseca
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja je razlika između Sony 65X85 i X90? Ovaj 90 je sad na akciji ista cijena kao X85 a bez akcije je 700 eura skuplji.. Cijena ako nekoga zanima 1200 eura u Sancta Domenici. Mislim da je u cijenu ukljičeno dodatno jamstvo od 3 godine.

 
0 0 hvala 0
6 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel može link na tu cijenu ?

2 mjeseca
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
OnTime kaže...
Tascam kaže...
OnTime kaže...
Tascam kaže...
OnTime kaže...

Uzeo na akciji Philips 55PML9008, mini led, 120 hz, 4k , 600 eura u Elipsu na akciji do 21.04 i malo rec odusevljen, usporedjivao oled i miniled na licu mjesta i skoro nema razlike i odlučio se za 9008 model, stvarno top slika,  oled 120hz 400 eura skuplji za istu veličinu. 

 U trgovini se NIKADA ne uspoređuje slika niti se slika u trgovini ne uzima kao odlučujući faktor.

 Nego gdje da usporedim? Da kupim i oled i mini led pa testiram doma oba? . Gledao sam i po jutjubu i neznam di i u trgovini i odlučio se za Philips. Onda slobodno javi svim trgovinama nek ugase sve televizore jer ti kao expert znaš bolje, netreba njima demo, ljudi netrebaju vidjet kako izgleda slika na tv.  Donio doma taj Philips i slika ista kao i tamo u trgovini tako da neznam o čemu baljezgaš. Nevjerojatno kolko samoprozvanih experata ovdje. Ajde ne kakaj.

 Prvo se pročitaju recenzije relevantnih site-ova prije nego padne odluka na kupovinu određenog tv-a.Osim što je Stric spomenuo, tv-i u trgovini su "store" mode-u, te trgovina nije okruženje u kojoj se gleda tv.Po toj teoriji svaki tv bi imao divnu sliku.

 A kako ti znaš da ja nisam pročitao recenzije? Ovo što pišeš je zdrav razum, toga se drži velika većina ljudi kao i ja jer nemožeš kupit oba dva i testirat doma,  al sad objasni zbog čega imaš predrasude da ja to već nisam napravio? Ima tona likova po jutjubu koji usporedjuju nove televizore i još ih možeš pitat za savjet iz prve ruke. Lako je odma glumit nekog pametnjakovića punog predrasuda. Gdje ćeš usporedit televizore ako ne u trgovini i po recenzijama. Još je i najbolje uživo. Svi oni imaju dobru sliku, jel ima neki model danas u trgovini da neki nema dobru sliku? U pitanju su nijanse i cijena, ali meni je bila bitna crna boja, mini led vs oled, odnosno kako mini led prikazuje crnu. 

 Dečec za početak bi trebao pročitati pravila komentiranja i upisivanja na forumu.Ovakvim rječnikom te niti jedan forumaš neće uzeti za ozbiljno.

8 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

 Dečec za početak bi trebao pročitati pravila komentiranja i upisivanja na forumu.Ovakvim rječnikom te niti jedan forumaš neće uzeti za ozbiljno.

 ne znam zbog cega mu ocitavas bukvicu kad je covjek upravu

sve sto ti je napisao je tocno, tvoj post je bio podcjenjivacki, krenuo si mu popovati i sa temeljima da je on retardiran, glup i naivan.
Valjda ce ocekuje od covjeka koji je na tech forumu da se zna informirati o proizvodu online.

2 mjeseca
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da i ti malo pretjeruješ, samo ti je napisao da nikada ne gledaš samo usporedbu u dućanu. Po meni bi ispravna reakcija s tvoje strane bila da napišeš, ok, hvala na infu, gledao sam i druge parametre. 

 

Daljnoj prepiskom samo spamate chat i spominjanjem pimpeka i kompleksa ustvari ne postižeš ništa (po meni) osim što ostavljaš dojam da si klinac neki od 20 godina pa naučenu frazu ponavljaš. 

 

Ajmo ne spamat, idemo vratit se na temu, ima nas ovdje koji dođemo na forumu nešto naučiti. 

 

 

 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Philips 55PML9008 vs. Philips The One 55PUS8818

 

Koja je tocno razlika izmedu ova dva modela? I da li je u trenutacnoj situaciji 150e vise za The One opravdano?

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
StartasDado kaže...

Mislim da i ti malo pretjeruješ, samo ti je napisao da nikada ne gledaš samo usporedbu u dućanu. Po meni bi ispravna reakcija s tvoje strane bila da napišeš, ok, hvala na infu, gledao sam i druge parametre. 

 

Daljnoj prepiskom samo spamate chat i spominjanjem pimpeka i kompleksa ustvari ne postižeš ništa (po meni) osim što ostavljaš dojam da si klinac neki od 20 godina pa naučenu frazu ponavljaš. 

 

Ajmo ne spamat, idemo vratit se na temu, ima nas ovdje koji dođemo na forumu nešto naučiti. 

 

 

 Ne ne, nije napisao "samo", to ti sad dodaješ dodatna značenja bez potrebe, da je napisao "samo" ili kulturnije bez caps locka na NIKADA komunikacija bi išla u drugom sjmeru. Napisano je kako je napisano, uvredljivo sa namjerom da se čovjeka ponizi. Znači bez osnova kulture, ako je tebi to normalno, nisi ti ništa bolji od njega. Ti da si nešto pametniji i iskusniji a očito nisi, razumio bi da je spominjanje malog pimpeka metafora na kompleks manje vrijednosti i visoki ego i velikom željom za dokazivanjem i ponižavanjem drugih da bi sebe uzdigao i da bi se osjećao bolje od kompleksa manje vrijednosti i naravno malog pimpača. Po meni je to ozbiljan psihički poremećaj.Evo sad čekam tebe da na ovo napišeš, ok, hvala na infu, fala i djenja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2024 18:27 (OnTime).
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SimeKZ kaže...

Philips 55PML9008 vs. Philips The One 55PUS8818

 

Koja je tocno razlika izmedu ova dva modela? I da li je u trenutacnoj situaciji 150e vise za The One opravdano?

 55PUS8818 je Led, 55PML9008 je miniled, noviji model. 9008 je na akciji za 600 eura u Elipsu još 10 dana, onda će cijena bit cca 750 eura. Ja ga prekjučer uzeo plus Protecta 44 eura + 3 godine jamstva. Savjet: Ne uzimati jamstvo od Uniqua osiguranja preko Elipsa za 22 eura jer kad istekne tvorničko jamstvo na dvije godine imate pravo na popravak samo jednom u sljedeče tri godine te prestaje garancija. Znači njesra. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2024 20:38 (OnTime).
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja baš odlučujem između Phillipsa 55PML9008 i Tcl C805 i mislim da ću rađe ići u smjeru Tcl-a. Previše je horor priča o kvarljivosti novijih Phillipsa na netu, i Tcl ima dulju garanciju. Ima šta bolje do kojih 700 eura?

 
0 0 hvala 0
2 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ok, hvala na infu, fala i djenja .

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Levistej kaže...

Ja baš odlučujem između Phillipsa 55PML9008 i Tcl C805 i mislim da ću rađe ići u smjeru Tcl-a. Previše je horor priča o kvarljivosti novijih Phillipsa na netu, i Tcl ima dulju garanciju. Ima šta bolje do kojih 700 eura?

 Taj Philips 9-ka nema ni Android/Google TV nego neki svoj operativni sustav.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DeniZg kaže...
Levistej kaže...

Ja baš odlučujem između Phillipsa 55PML9008 i Tcl C805 i mislim da ću rađe ići u smjeru Tcl-a. Previše je horor priča o kvarljivosti novijih Phillipsa na netu, i Tcl ima dulju garanciju. Ima šta bolje do kojih 700 eura?

 Taj Philips 9-ka nema ni Android/Google TV nego neki svoj operativni sustav.

 Nema da, ali postoji android tv usb/hdmi stick ako nekom zafali android. Tv ima svoj smart tv os. Ja ga primarno koristim kao monitor tak da mi je android najmanje bitan.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2024 20:36 (OnTime).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice