Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.735
|
čitano: 14.433.453
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel može netko malo komentirati ovaj TLC C805 model, kako vidim to se reklamira kao QD mini LED TV, kakav je u odnosu na npr C845 model?

 

EDIT: po broju dimming zona ispada da je bolji od 835, ali ipak nesto losiji od 845 modela.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2023 16:50 (assassin.st).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrbean kaže...

Ima li netko HISENSE TV i VIDAA sustav? Zanima me konkretno jel radi Disney+ app?

 Da, imas i tipku na daljinskom.

 

4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://pevex.hr/qled-tv-tcl-50c643-uhd-dvbt-t2-s2-android

 

Ima li što bolje od ovoga u 50in da je max 450e?

Za stariju osobu koja prati uglavnom sportske programe.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ninotocka kaže...

Išao sam danas prošetati po emmezeti da malo usporedim telke (to je valjda jedino mjesto gdje ima izloženo milijun telki u nekakvim normalnim uvjetima... plus trosjedi).

 

Zgrozio sam se koliko se na nekim telkama vidi loš processing i to na demo snimkama proizvođača! Na nekima je svaki drugi pokret trzav, npr nakon promjene kadra dok algoritam valjda ne "uhvati" kretnju. Slika nabrijana tako da to izgleda 3x kontrastnije i zasićenije od stvarnosti. Na nekima banding tragičan. Neki imaju spektakularan upscaling DVBT HD sadržaja, kod nekih je to negledljivo loše.

 

Generalno mogu reći da su mi se LG oledi najviše svidjeli. Nakon toga Sony. No i niže, nazivno lošije serije su mi izgledale bolje od bilo kojeg modela "jeftinih" marki.

 

Hisense i TCL - nein danke. Neka su oni best buy deset puta.

Nije sve u podacima na papiru... A možda je stvar u kvaliteti promo videa. LG ima mix lijepih kadrova prirode + malo studijskih sa bojama koje teku, odlična kombinacija.

 

Još jedna stvar, kut gledanja - niti na jednom televizoru mi se to nije učinilo kao nešto problematično. Mislim ako ćeš gledat tv pod 45 nekaj ti nije u redu s glavom. 15-20 stupnjeva je na svima OK.

 

Philips, Panny i JVC sam više manje preskočio.

 Da ponovimo jos jednom jer jedno 100 puta nije dosta :)

TVI SE NIKAD NE GLEDAJU I USPOREĐUJU U TRGOVINI!

Niti su uvjeti kako treba niti su tvi podeseni kako treba.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Aj Pixel, nije baš tako. U trgovini sam se uvjerio da je Grundig smeće.

Moj PC  
3 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nego eto idem ljudima upadat u stanove da vidim kako izgledaju telke.

marching up and down the squaaare
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
ninotocka kaže...

Išao sam danas prošetati po emmezeti da malo usporedim telke (to je valjda jedino mjesto gdje ima izloženo milijun telki u nekakvim normalnim uvjetima... plus trosjedi).

 

Zgrozio sam se koliko se na nekim telkama vidi loš processing i to na demo snimkama proizvođača! Na nekima je svaki drugi pokret trzav, npr nakon promjene kadra dok algoritam valjda ne "uhvati" kretnju. Slika nabrijana tako da to izgleda 3x kontrastnije i zasićenije od stvarnosti. Na nekima banding tragičan. Neki imaju spektakularan upscaling DVBT HD sadržaja, kod nekih je to negledljivo loše.

 

Generalno mogu reći da su mi se LG oledi najviše svidjeli. Nakon toga Sony. No i niže, nazivno lošije serije su mi izgledale bolje od bilo kojeg modela "jeftinih" marki.

 

Hisense i TCL - nein danke. Neka su oni best buy deset puta.

Nije sve u podacima na papiru... A možda je stvar u kvaliteti promo videa. LG ima mix lijepih kadrova prirode + malo studijskih sa bojama koje teku, odlična kombinacija.

 

Još jedna stvar, kut gledanja - niti na jednom televizoru mi se to nije učinilo kao nešto problematično. Mislim ako ćeš gledat tv pod 45 nekaj ti nije u redu s glavom. 15-20 stupnjeva je na svima OK.

 

Philips, Panny i JVC sam više manje preskočio.

 Da ponovimo jos jednom jer jedno 100 puta nije dosta :)

TVI SE NIKAD NE GLEDAJU I USPOREĐUJU U TRGOVINI!

Niti su uvjeti kako treba niti su tvi podeseni kako treba.

 Lool a kako bi to Tv trebao biti podešen Odes u trgovinu spojis se s mobom ili gurnes svoj stick i probas sto te zanima, he bo te jel moze biti jednostavnije?  Tebi za testiranje Oleda ocigledno trebaju uvijeti iz pra doba da bi vidio razliku?

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Maki210 kaže...

https://pevex.hr/qled-tv-tcl-50c643-uhd-dvbt-t2-s2-android

 

Ima li što bolje od ovoga u 50in da je max 450e?

Za stariju osobu koja prati uglavnom sportske programe.

 Ja bi za te pare, ak se radi o nekom penzioneru koji ima velike prste išao ipak na Panasonica JX800 prvenstveno zbog daljinca, jer su osnovne tipke velike na njegovom daljincu iako je već stariji model, ali u suprotnom ak se radi o "normalnoj" osobi (s normalnim prstima) mislim da će i ovaj TCL poslužiti svrsi...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Probaš šta? U kojoj to trgovini daju da ulaziš u meni i mijenjaš postavke slike, zvuka i isprobavaš kako rade app-ovi i ostale điđe-miđe? Kupio sam TV i trebalo mi je tjedan dana da isprobam sve i podesim kako meni paše. I još me nakon godinu dana korištenja neke stvari iznenade. Da, bilo bi idealno da možeš TV isprobati kod nekog doma. 

 
3 1 hvala 0
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo bio nedavno u harvey normanu lik mi donio daljince i udri ti živiš ispod kamena ili te samo strah pitati trgovca??

Moj PC  
2 2 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...

Evo bio nedavno u harvey normanu lik mi donio daljince i udri ti živiš ispod kamena ili te samo strah pitati trgovca??

Nije problem za osnovni pregled tv-a.

Problem je što nemaš kod nas mračnu sobu gdje možeš provjeriti sliku i u tim uvjetima, a ne samo na nabrijanom osvjetljenju trgovine i nabrijanom modu televizije.

 

Kad sam prije dvadesetak godina bio u München-u kupiti električni bass guitar, pojačalo i nekakve efete, lijepo te odvedu u "gluhu sobu", donesu ti što trebaš i udri baja.

Imaš sat vremena.

Ako ti "roba" ne odgovara, ostaviš instumente i na izlazu ti kažu; "Vielen Dank, wir freuen uns, dass Sie uns besucht haben." ili nešto slično...

 

 

Kod nas još nisam bio u takvoj trgovini, niti znam da postoji.

合氣道 Ne boj me se dok vičem, svađam se i psujem. Čuvaj me se kada ušutim.
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Emmezeta Jankomir ima generalno prihvatljivu rasvjetu, a u TV odelenju i nešto tišu. I naravno da očekujem da mi daju prćkat po televizoru, ako mogu zagurat smrdljivo kopito u tenisice za 50 eur, valjda mogu vidjet kako radi telka za 500-1000-2000. Ako ne, fala đenja 🤷🏻‍♂️

marching up and down the squaaare
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VaHa_du kaže...

Pozdrav ekipa nadam se da ćete mi pomoći pošto nisam bas tehnički potkovan vezano za tv. Ispricavam se ako je vec negdje bila ova tema vezano za hisense u8kq. Ja je nisam nasao u zadnjih par stranica.Odlučio sam si uzeti po prvi put tv za gejming. Pratim ovu temu  već neko vrijeme  ali i online recenzije i na prvu mi je bila opcija oled samsung s90c 65incha ali sad nakon citanja o gen1 i gen2 panelima nije mi svejedno davat tolike pare a da dobijem gen1 kad je vec gen2 vani.

Onda sam nasao na ovu recenziju za qled model hisense u8kq i na 8.57 minuti tip kaze da local dimming ne radi preko hdmi kabela tj u textu u game modu!

 

text

https://benchmark.rs/testovi/televizori-i-monitori/hisense-u8kq-mini-led-tv-test-najzad-pravi/

 

Ovo mi je cudno s obzirom da se radi o njihovom zadnjem  i najboljem modelu a na rtingsu recenzija na americkom modelu prikazuje da radi. (tablica)

 

Je li postoji neka caka da treba nesto namjestit a da ovaj recezent ne zna, ili nesto trece? Je li netko od vas vec ima ovaj model ili neke starije modele da moze nesto rec iz iskustva.

 

Hvala

 Kakva je to logika, ne znam ocu dobit S90C s odlicnim 2. gen panelom ili malo losijim 1. gen panelom, pa cu uzeti Hisense koji je losiji od bilo kojeg S90C?

Uzmi S90C i ne kompliciraj. Ako te toliko muci koji panel ces dobiti, uzmi 77", u njega ide samo 2. gen

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav.
Kupujem novi tv, 55", gledat ce se u 99% slucajeva navecer u zamracenoj prostoriji, max tv/netflix. Do sada sam koristio Philips 55PUS7303/12 i za moje potrebe bio je odlican. Sada bi nesto slicno tome ako moze, do cca 400e, ne bi bas prelazio to ako ne moram. Gledao sam
Hisense 55A6K
https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/Hisense-55A6K%2C-UHD%2C-4K%2C-Smart-TV/p/EK000532194
Je li to u tom rangu i ima li sto bolje za te novce? Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2023 13:27 (Toni91).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hudibitek kaže...

Aj Pixel, nije baš tako. U trgovini sam se uvjerio da je Grundig smeće.

 

Istina, ali za to ti niti ne treba trgovina 

 

Još nešto ,  bez da gledan gotovo sigurno znam tko mi lupa konstantno TD kao malo dijete bez obzira što piše  i pogodio sam tko je tebi lupio, probrana ekipica :
Boris grozni  i   Kobajagi

 

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...
Pixel kaže...
ninotocka kaže...

Išao sam danas prošetati po emmezeti da malo usporedim telke (to je valjda jedino mjesto gdje ima izloženo milijun telki u nekakvim normalnim uvjetima... plus trosjedi).

 

Zgrozio sam se koliko se na nekim telkama vidi loš processing i to na demo snimkama proizvođača! Na nekima je svaki drugi pokret trzav, npr nakon promjene kadra dok algoritam valjda ne "uhvati" kretnju. Slika nabrijana tako da to izgleda 3x kontrastnije i zasićenije od stvarnosti. Na nekima banding tragičan. Neki imaju spektakularan upscaling DVBT HD sadržaja, kod nekih je to negledljivo loše.

 

Generalno mogu reći da su mi se LG oledi najviše svidjeli. Nakon toga Sony. No i niže, nazivno lošije serije su mi izgledale bolje od bilo kojeg modela "jeftinih" marki.

 

Hisense i TCL - nein danke. Neka su oni best buy deset puta.

Nije sve u podacima na papiru... A možda je stvar u kvaliteti promo videa. LG ima mix lijepih kadrova prirode + malo studijskih sa bojama koje teku, odlična kombinacija.

 

Još jedna stvar, kut gledanja - niti na jednom televizoru mi se to nije učinilo kao nešto problematično. Mislim ako ćeš gledat tv pod 45 nekaj ti nije u redu s glavom. 15-20 stupnjeva je na svima OK.

 

Philips, Panny i JVC sam više manje preskočio.

 Da ponovimo jos jednom jer jedno 100 puta nije dosta :)

TVI SE NIKAD NE GLEDAJU I USPOREĐUJU U TRGOVINI!

Niti su uvjeti kako treba niti su tvi podeseni kako treba.

 Lool a kako bi to Tv trebao biti podešen Odes u trgovinu spojis se s mobom ili gurnes svoj stick i probas sto te zanima, he bo te jel moze biti jednostavnije?  Tebi za testiranje Oleda ocigledno trebaju uvijeti iz pra doba da bi vidio razliku?

 nakon toliko stranica ispisanih, toliko rasprav i tema ti idalje neke stvari ne kužiš, ne pada mi napamet opet sve iznova objašnjavati, imaš forume, youtube, čitaj, budeš valjda jednom naučio koji su sve razlozi zašto se to ne radi u trgovini.
Eventualno ako ima posebna prostorija namjenjena za to, ali tamo sigurno nisu svi tvi, a niti imaš vremena ostati dovoljno da bi vidio sve što te zanima.

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ninotocka kaže...

Nego eto idem ljudima upadat u stanove da vidim kako izgledaju telke.

 Onda kupi na temelju iskustva u trgovini pa posle kukaj kad skužiš da to nije to, što da ti ja pametnije kažem na ovako genijalan odgovor.

Jel ti palo na pamet pogledati forume na kojima su recimo teme na kojima vlasnici pišu o nekom tvu, dobije se hrpa korisnih informacija koje sam ne bi skužio ni nakon mjesec dana gledanja. 
fino prođeš temo teme , pa vidiš je li ti to bitno što se kritizira ili ne.

A sigurno si čuo i da postoje recenzenti, ima ih poprilično pouzdanih koji ti lijepo kažu kakv j tv.

Internet je čudo, da se svašta pročitati i vidjeti ako se čovjek malo potrudi. 

 

Niti jedan tv koji sam imao ili imam nisam išao pogledati u trgovinu nego sam ga kupio na temelju procjene i čitanja komentara vlasnika i uvjek je bilo točno kako sam očekivao. I začudo kad bi ih naknadno gledao u  trgovini tek onda skužiš da ništa od toga što već znaš nebi vidio u trgovini.

 

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Danas mi kolega kupio Hisense U8HQ, 65inca, bio kod njega, igrao se malo sa tv-om, radio neka podesavanja, nosio neki moj video materijal u 4k HDR, bogami ovo uopste nije za potcenjivanje. I sam posedujem LG oled, ali sa sigurnoscu mogu potvrditi da za 95, pa cak i 99% ajde kazi normalnih korisnika ovo je izuzetan tv, jer ljudi ne gledaju kao nas nekolicina ovde koliki je brigtnes, proccesing, svetlina, ostrina, jer ima ovaj od svega podosta, pa ponekad i sam sam u nedoumici kako besomucno dajem novac za high end modele, jer trazim i sam priznajem dlaku u jajetu, ali sta ces, slatka "bolest" od koje bogami ima nas dosta ove bolujemo. Inace svaka preporuka za ovaj Hisense.

 
7 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Toni91 kaže...

Pozdrav.
Kupujem novi tv, 55", gledat ce se u 99% slucajeva navecer u zamracenoj prostoriji, max tv/netflix. Do sada sam koristio Philips 55PUS7303/12 i za moje potrebe bio je odlican. Sada bi nesto slicno tome ako moze, do cca 400e, ne bi bas prelazio to ako ne moram.
Je li to u tom rangu i ima li sto bolje za te novce? Hvala

 Ja bi se na tvom mjestu ipak malo protegnuo više i uzeo Samsunga Q60C koji je malo boljih specifikacija i zadovoljit će sve tvoje kriterije, jedini minus mu je taj šta nema Dolby Vision (bitno za Netflix i ostale streaming appove) za razliku od ovog Hisensea kojeg si okačio, ali tu je Quantum Lite procesor, Motion Xcelerator i prema Rtingsu ima malo jaču svjetlinu tako da će biti odličan izbor ak je dnevna soba (ili bilo koja soba doma u kojoj se najviše gleda TV) blago osvijetljena, ali koliko vidim na Nabavi u svim webshopovima koje ga imaju u ponudi se jedino može naručiti i onda čekati 2-3 dana da stigne, jedino HGSpot ga ima na lageru ali je tamo već malo skuplji

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2023 20:20 (Vavoom).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
Toni91 kaže...

Pozdrav.
Kupujem novi tv, 55", gledat ce se u 99% slucajeva navecer u zamracenoj prostoriji, max tv/netflix. Do sada sam koristio Philips 55PUS7303/12 i za moje potrebe bio je odlican. Sada bi nesto slicno tome ako moze, do cca 400e, ne bi bas prelazio to ako ne moram.
Je li to u tom rangu i ima li sto bolje za te novce? Hvala

 Ja bi se na tvom mjestu ipak malo protegnuo više i uzeo Samsunga Q60C koji je malo boljih specifikacija i zadovoljit će sve tvoje kriterije, jedini minus mu je taj šta nema Dolby Vision (bitno za Netflix i ostale streaming appove) za razliku od ovog Hisensea kojeg si okačio, ali prema Rtingsu ima malo jaču svjetlinu tako da će biti odličan izbor ak je dnevna soba (ili bilo koja soba doma u kojoj se najviše gleda TV) blago osvijetljena, ali koliko vidim na Nabavi u svim webshopovima koje ga imaju u ponudi se jedino može naručiti i onda čekati 2-3 dana da stigne, jedino HGSpot ga ima na lageru ali je tamo već malo skuplji

 Na tvima te klase hdr je potpuno nebitan jer ga ti paneli niti ne mogu prikazati.

Vec sam spomenuo prije dolby vision potpuno nebitan, servisi imaj za svaki dv stream i hdr10 stream.

Cak i kad gledas hi end klasu, DV i dalje nebitan, jer razlike u praksi neprimjetne. Puno je bitnije kakav je panel nego koji format tv podrzava.

Kad sam uzeo samsung s95c  mislio sam da ce mi falit DV, a ispalo da na njemu hdr10 izgleda bolje nego DV na bilo kojem drugom oledu.

Slobodno izostavi DV kod komparacija, zaista nebitno

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Vavoom kaže...
Toni91 kaže...

Pozdrav.
Kupujem novi tv, 55", gledat ce se u 99% slucajeva navecer u zamracenoj prostoriji, max tv/netflix. Do sada sam koristio Philips 55PUS7303/12 i za moje potrebe bio je odlican. Sada bi nesto slicno tome ako moze, do cca 400e, ne bi bas prelazio to ako ne moram.
Je li to u tom rangu i ima li sto bolje za te novce? Hvala

 Ja bi se na tvom mjestu ipak malo protegnuo više i uzeo Samsunga Q60C koji je malo boljih specifikacija i zadovoljit će sve tvoje kriterije, jedini minus mu je taj šta nema Dolby Vision (bitno za Netflix i ostale streaming appove) za razliku od ovog Hisensea kojeg si okačio, ali prema Rtingsu ima malo jaču svjetlinu tako da će biti odličan izbor ak je dnevna soba (ili bilo koja soba doma u kojoj se najviše gleda TV) blago osvijetljena, ali koliko vidim na Nabavi u svim webshopovima koje ga imaju u ponudi se jedino može naručiti i onda čekati 2-3 dana da stigne, jedino HGSpot ga ima na lageru ali je tamo već malo skuplji

 Na tvima te klase hdr je potpuno nebitan jer ga ti paneli niti ne mogu prikazati.

Vec sam spomenuo prije dolby vision potpuno nebitan, servisi imaj za svaki dv stream i hdr10 stream.

Cak i kad gledas hi end klasu, DV i dalje nebitan, jer razlike u praksi neprimjetne. Puno je bitnije kakav je panel nego koji format tv podrzava.

Kad sam uzeo samsung s95c  mislio sam da ce mi falit DV, a ispalo da na njemu hdr10 izgleda bolje nego DV na bilo kojem drugom oledu.

Slobodno izostavi DV kod komparacija, zaista nebitno

 Ne bih bas rekao da nije bitan vec da nije presudan, DV je s razlogom najbolji/kvalitetniji HDR format.

 

Ali da, panel igra ogromnu ulogu.

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
levca5 kaže...

Danas mi kolega kupio Hisense U8HQ, 65inca, bio kod njega, igrao se malo sa tv-om, radio neka podesavanja, nosio neki moj video materijal u 4k HDR, bogami ovo uopste nije za potcenjivanje. I sam posedujem LG oled, ali sa sigurnoscu mogu potvrditi da za 95, pa cak i 99% ajde kazi normalnih korisnika ovo je izuzetan tv, jer ljudi ne gledaju kao nas nekolicina ovde koliki je brigtnes, proccesing, svetlina, ostrina, jer ima ovaj od svega podosta, pa ponekad i sam sam u nedoumici kako besomucno dajem novac za high end modele, jer trazim i sam priznajem dlaku u jajetu, ali sta ces, slatka "bolest" od koje bogami ima nas dosta ove bolujemo. Inace svaka preporuka za ovaj Hisense.

 Ne mogu multi quote jer su na razl stranicama.

 

MiniLEDovi su jako napredovali, imaju vrhunsku sliku, pogotovo high end modeli...imam TCL c845 i isto ima top sliku, pravi bombon.

 

Mene jedino na Hisenseu muci Vidaa OS, nemrem ga smislit jer u US and A imaju google tv kao OS.

Al dobro, lupis firestick 4k i vozi miško.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji odabrati između ova dva za starce?

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/d752281327

9 TCL P635
1 Hisense A6K
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BioZZG kaže...
levca5 kaže...

Danas mi kolega kupio Hisense U8HQ, 65inca, bio kod njega, igrao se malo sa tv-om, radio neka podesavanja, nosio neki moj video materijal u 4k HDR, bogami ovo uopste nije za potcenjivanje. I sam posedujem LG oled, ali sa sigurnoscu mogu potvrditi da za 95, pa cak i 99% ajde kazi normalnih korisnika ovo je izuzetan tv, jer ljudi ne gledaju kao nas nekolicina ovde koliki je brigtnes, proccesing, svetlina, ostrina, jer ima ovaj od svega podosta, pa ponekad i sam sam u nedoumici kako besomucno dajem novac za high end modele, jer trazim i sam priznajem dlaku u jajetu, ali sta ces, slatka "bolest" od koje bogami ima nas dosta ove bolujemo. Inace svaka preporuka za ovaj Hisense.

 Ne mogu multi quote jer su na razl stranicama.

 

MiniLEDovi su jako napredovali, imaju vrhunsku sliku, pogotovo high end modeli...imam TCL c845 i isto ima top sliku, pravi bombon.

 

Mene jedino na Hisenseu muci Vidaa OS, nemrem ga smislit jer u US and A imaju google tv kao OS.

Al dobro, lupis firestick 4k i vozi miško.

 U pravu si sto se tice operativnog sistema kod Hisense-a, veoma slaba podrska i za iptv aplikacije, limitiran sto se toga tice, ali ovaj moj kompa ima Nvidiu shealds, tako da mu to nije presudno, ali me prijatno iznenadio. Voleo bih i TCL 845, a jos vise da pogledam 955, ali nema toga u nasim trgovinama. Ja licno, dvoumim se posto mi je oled vec 5 godina izmedju Samsunga S95C i S90C, ali verzije od 77 inca, kod nas u Srbiji su preko 4000e (500.000din), ai tu su "madjari" pa cemo videti, ceka se i black fridey, pratimo situaciju.

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz.

 

Kupio bi 65" tv da zamjenim Panasonic plazmu 42UT50 staru ne znam ni sam kolko. Nekako naginjem na TCL 65C845. Imam tu u Elipsu za 1399E odmah. Ima na netu i za 1250 al ako imam problema nekih lakse mi je sa Elipsom rjesavati.

Da uzimam, da cekam, da narucim, da gledam nesto drugo?

Gleda se IpTV (tivi mate), Netflix, Youtube, F1Tv, imam plex server pa serije i filmove razne i kad se ne gleda tv onda vrti nadzorne kamere

 

 

 

 

Puno hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moji dojmovi nakon 3mj sa 75" TCL C845 samo pozitivni. TV je stvarno top. Sad gledam da uzmem i svojima, samo mi je malo skup pa cu vjerojatno c805 65".
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DankoH kaže...

Pozz.

 

Kupio bi 65" tv da zamjenim Panasonic plazmu 42UT50 staru ne znam ni sam kolko. Nekako naginjem na TCL 65C845. Imam tu u Elipsu za 1399E odmah. Ima na netu i za 1250 al ako imam problema nekih lakse mi je sa Elipsom rjesavati.

Da uzimam, da cekam, da narucim, da gledam nesto drugo?

Gleda se IpTV (tivi mate), Netflix, Youtube, F1Tv, imam plex server pa serije i filmove razne i kad se ne gleda tv onda vrti nadzorne kamere

 

 

 

 

Puno hvala.

 Koliko vidim ima u Centru tehnike za 1250e, oni su OK trgovina, ne bi trebao imati problema oko njih.

Ne vidim smisla da daješ 150e više zato jer je Elipso u pitanju, ako TV-u kaj bude tak i tak šalju na servis/reklamaciju i jedni i drugi jer TV ima 5 godina garancije.

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na ekupi je  65" C845 za 1100eurać ako se plaća premium visom. To je najniža cijena za taj tv koliko ja pratim već neko vrijeme. Plus dostava u stan je samo 12 eur.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Svi koji kupuju TV bez da ga idu u ducan pogledati, sretno vam bilo.
Tako sam ja prije par mjeseci kad sam se odlučio za kupnju TV-a malo proučavao recenzije, malo se raspitao ovdje i ispalo je da je Samsung QN90B best buy za ono sto trebam. Bilo mi je bitno da dobro handla refleksije buduci da je TV nasuprot velikih staklenih vrata i QN90B je navodno odlican i tome i jos ima neki anti refleksijski layer.
I već sam ga gotovo naručio online, al reko, idem pogledat u ducan tek tolko. I kad sam ga vidio, imao sam sta vidjeti. Ne da ima refleksija u njemu, nego se jos razlijevaju po cijelom ekranu, kao kad imas naocale pa ih s masnim prstima cijele zmazes pa ti se svi izvori svijetla razljevaju na sve strane. Cak se zna pojaviti rainbow effect u njemu za neki izvor svjetla koji se uopće ne reflektira u TV-u nego je negdje sa strane.
Uglavnom, slažem se da treba pogledat recenzije i pogotovo komentare korisnika prije kupnje, ali definitivno treba otići i u ducan pogledati, osim ako ne kupuješ neki TV za 400 eura za gledanje HRT-a pa te boli briga
 
5 1 hvala 1
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice