Plazma vs LCD

poruka: 124
|
čitano: 49.413
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
RE: Plazma vs LCD

bestia tvoj izbor je onda oled ili sed kad zaživi, a na jednu i na drugu češ se načekat.

 

što se tiče novca, tu svako zna šta njemu paše.

 

osobno mi nije žao dati više kn (15-20 tis. kn) jer jako volim gledat filmove i volim kvalitetu (kako slike tako i zvuka)

 

neki ljudi ne žele dati više od 5 tis. kn i s time se zadovoljavaju i to je stvar osobnog izbora

 

uvijek je bilo koliko para toliko muzike i to sam se višestruko osvjedočio

15 godina
offline
Plazma vs LCD

Ukratko bi moj zakljucak bio temeljen na mome iskustvu:

Do jedno 10 000 Kn je bolje uzeti LCD

od 10 000 - 20000 Kn bih dao prednost plazmi jer se  za tu lovu moze dobiti Pioneer ili Panasonic koji su najbolji  medju plazmama ali s obzirom da je ipak velika razlika izmedju 10 i 20 t Kn ima  za tu lovu i odlicnih LCD-ova.

Sve preko 20 000 Kn bih isao na plazmu i to Pioneer jer nema bolje od toga za sad.  Jedino ako nekome sunce tuce bas u ekran ili je prostoria zaista jako svijetla onda bi trebalo razmotriti neki LCD jer plazma zbog staklene povrsine reflektira svjetlo pa se na tamnim scenama vidi odraz prostorije.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Plazma vs LCD

Samo za one koje brine kut gledanja ili svjetlost u prostoriji, na mom Samsung LCDu, kut gledanja je praktički nebitan jer se slika jasno vidi i skroz sa strane tako da to nije u pitanju, a svjetlo mu isto ne smeta jer je prevučen nekim anti-reflektivnim slojem (jedino nije baš dobro da direktna sunčeva svjetlost (npr. kroz otvoreni prozor) po ljetu pada na ekran jer se tada malo gubi intenzitet slike, no bilo kakvo normalnop osvjetljenje je sasvim ok Namigiva

 

P.S. Zanime me samo koliko godina će telkač funkcionirati bez glitcheva Neodlučan

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, EVGA GF-GTX260 Core 216 896MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Plazma vs LCD

što se tiče plasme ona isijva svijetlost i nije joj potreban drugi izvor svijetla, pa pri jakom vonjskom svijetlu dolazi do odraza

 

s druge strane lcd treba pozadinsko svijetlo kako bi prikazalo sliku i samim tim mu ne smeta vanjsko svijetlo, ali zbog toga crna nije crna nego je siva i svaki lcd ima problem sa kutem gledanja (dolazi do gubitka kontrasta) jedino ovi novi sa tkzv. IPS-pro matricom koju koriste određeni modeli hitachija i panasonica kut gledanja i crna boja su dovedeni skoro pa kao kod plasme (ili crt)

a što se tiče vjernijeg prikaza crne tu je lcd dobar kad koristi umjesto florescentne lame led diode gdje ne dolazi do probijanja pozadisnkog svijetla

 

u svakom cjenovnom razredu plasma je bolja kupnja jer za istu ili nižu cijenu dobivaš više incha i kvalitetniju (vjerniju) sliku

 

jedino ako si ograničen prostorom pa trebaš 32"-37" ili tv ti je na mjestu gdje tuče izrazito svjetlo onda je bolji izbor lcd

 

i što se tiče oznake full hd, kvaliteta te slike vidljiva je tek 50" pa na više, sve manje je bacanje novca, jer je razlika u slici nevidljiva

16 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma vs LCD

Pričaš neistine s tom razlikom u slici jer je velika razlika kada se radi o DVD-u i HD filmu.

15 godina
protjeran
offline
RE: Plazma vs LCD

da, velika je razlika samo kakve to ikakve veze ima sa dvdom ili u ovom slučaju blu rayu

15 godina
neaktivan
offline
Plazma vs LCD

Meni je smišno kako su svi napaljeni za FullHD, a tv signal se neće emitirat u FullHD rezoluciji. FullHD će bit samo kad posudiš film iz videoteke.

Nikon F90X, Nikon F100, Nikon D300, Tokina ATX Pro 270 28-70 1:2.6-2.8, Sigma APO Macro 70-210 1:3.5-4.5D, AF Nikkor 50mm 1:1.8, Sigma EX DC MACRO 18-50 1:2.8 HSM, Metz 50 Mz-5, Metz 70 Mz-5, Nikon SB-800 http://www.fotoklub.info/forum/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Plazma vs LCD

nije tu ništa smiješno, to je tako.

ako trenutno nema full hd sadržaja osim blue ray-a, to ne znaći da u doglednoj budučnosti neće uletit neki provajder tipa kablovska koji če nudit program u full hd

to je sve još u začecima i već su najavljeni televizori sa znatno većom rezolucijom od dosadašnje 1080 p/i tako da ne možemo znat šta nam točno budučnost nosi

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.11.2008 8:39 (livadasb).
15 godina
neaktivan
offline
Plazma vs LCD

Ma smišno jel će se signal priko satelita ili zemaljske, a kebelske ga kupe od njih) slat(već se i šalje) u HD kvaliteti, ali ne FullHD.

Nikon F90X, Nikon F100, Nikon D300, Tokina ATX Pro 270 28-70 1:2.6-2.8, Sigma APO Macro 70-210 1:3.5-4.5D, AF Nikkor 50mm 1:1.8, Sigma EX DC MACRO 18-50 1:2.8 HSM, Metz 50 Mz-5, Metz 70 Mz-5, Nikon SB-800 http://www.fotoklub.info/forum/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Plazma vs LCD

to je trenutno stanje, mi recimo do prije par mijeseci nismo ni imali dvb-t, a o hd-u mogu samo sanjat

 

tv tako i tako ne gledam nešta pretjerano, a filmove obožavam, tako da me to baš i ne sekira

 

ali primjetio sam da mi je na digitalnoj satelitskoj bolja slika nego preko dvb-t iako su obadva MPEG2

 

za mpeg4 satelitski reciever mi se još neda izdvojit 2k kn,a i nema bog zna šta programa u hd-u

16 godina
neaktivan
offline
Plazma vs LCD

Definitvno plazma - veća dijagonala,bolja RT(Response Time)

Sve u gore napisanom tekstu je zaštićeno autorskim pravima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma vs LCD
livadasb kaže...

 

ali primjetio sam da mi je na digitalnoj satelitskoj bolja slika nego preko dvb-t iako su obadva MPEG2

 

 

 Ovi si od programa do programa, sve je do toga koliko podataka u sekundi se šalje.
Nikon F90X, Nikon F100, Nikon D300, Tokina ATX Pro 270 28-70 1:2.6-2.8, Sigma APO Macro 70-210 1:3.5-4.5D, AF Nikkor 50mm 1:1.8, Sigma EX DC MACRO 18-50 1:2.8 HSM, Metz 50 Mz-5, Metz 70 Mz-5, Nikon SB-800 http://www.fotoklub.info/forum/index.php
15 godina
protjeran
offline
RE: Plazma vs LCD

mislio sam na hrt, jer njega ima i na digitalnoj i na dvbt-u

 

a može bit da je stvar tunera u recieveru ili nešto slično pa jedan daje bolju sliku

 

plasma je za sport gledat dušu dalai ma kod nas u psk lcd samsung od 50" pa kad gledaš ping-pong nemaš pojma gdje je loptica, imaš osječaj kao da bez veze lamataju rukama po zraku

15 godina
neaktivan
offline
Plazma vs LCD

Preveliko je to za LCD. Je nemam takvih problema jel je u mene samo 32LX70P LCD, malo sam se zeznija sa veličinom jel sam triba 37'', a 42'' od koje počimlju plazme mi je već prevelika.

Nikon F90X, Nikon F100, Nikon D300, Tokina ATX Pro 270 28-70 1:2.6-2.8, Sigma APO Macro 70-210 1:3.5-4.5D, AF Nikkor 50mm 1:1.8, Sigma EX DC MACRO 18-50 1:2.8 HSM, Metz 50 Mz-5, Metz 70 Mz-5, Nikon SB-800 http://www.fotoklub.info/forum/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Plazma vs LCD

imaš i plasmu od 37"

jel to panasonicov lcd

 

ja imam plasmu 50"i nemam nikakvih problema opčenito, a sport gledam bez ikakvih problema jer nema ghostinga kao na lcd-ima

 

osobno mi je 32" malo malo imam kod kuće još i dinosaura od 100 kg, naime riječ je o 36" crt televizoru i ima sliku fantazija

15 godina
offline
Plazma vs LCD

Mada se baš i nerazumijem u LCD i plazme,al sam čuo da plazme imaju ono kad npr.gledaš tekmu i poslije prebaciš na drugi program ostane znak.Plazme jesu kvalitetnije od LCD-a u filmovima i tv-u,ali i LCD može dobro i tome služit.LCD-super za gaming,ne tako dobar kao plazma u filmovima itd.Ti odluči ako ćeš igrat uzmi LCD,ako će ti služit za filmove isključivo kao tv uzmi plazmu.A ako oćeš i igrat i gledat tv uzmi neki skuplji LCD (rima).

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Plazma vs LCD
Bara kaže...

Ma smišno jel će se signal priko satelita ili zemaljske, a kebelske ga kupe od njih) slat(već se i šalje) u HD kvaliteti, ali ne FullHD.

 Ovisno o TV postaji, neke TV vec daju 1080i i 720p, pa necemo valjda dovjeka gledati analogni program. 
Zlo i Naopako
15 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma vs LCD
bestia kaže...
Bara kaže...

Ma smišno jel će se signal priko satelita ili zemaljske, a kebelske ga kupe od njih) slat(već se i šalje) u HD kvaliteti, ali ne FullHD.

 Ovisno o TV postaji, neke TV vec daju 1080i i 720p, pa necemo valjda dovjeka gledati analogni program. 
 Ali te 1080i i 720p nisu FullHD ili možda ja grišim?
Nikon F90X, Nikon F100, Nikon D300, Tokina ATX Pro 270 28-70 1:2.6-2.8, Sigma APO Macro 70-210 1:3.5-4.5D, AF Nikkor 50mm 1:1.8, Sigma EX DC MACRO 18-50 1:2.8 HSM, Metz 50 Mz-5, Metz 70 Mz-5, Nikon SB-800 http://www.fotoklub.info/forum/index.php
15 godina
protjeran
offline
RE: Plazma vs LCD

full hd je marketinška fora i proizvođaći su ga izmislili, pa prema nekoj teoriji full hd bi trebao biti 1080 u progresive načinu rada.

toshiba ili hitachi (nisam više siguran)su u početku imali isto takozvani full hd model s tim da je rezolucija bila 1024 x 1080

što je isto marketinški

s druge strane sada se proizvođači na večini svojih tv-a diče sa ful hd naljepnicom iako im matrica nije 1920x1080 već imaju remastering procesor koji može prikazati full hd

 

dakle oprez prilikom kupnje jer ono što proizvođač ističe ne mora značiti da je baš tako

15 godina
protjeran
offline
RE: Plazma vs LCD
Xbox360 Modder kaže...

Mada se baš i nerazumijem u LCD i plazme,al sam čuo da plazme imaju ono kad npr.gledaš tekmu i poslije prebaciš na drugi program ostane znak.Plazme jesu kvalitetnije od LCD-a u filmovima i tv-u,ali i LCD može dobro i tome služit.LCD-super za gaming,ne tako dobar kao plazma u filmovima itd.Ti odluči ako ćeš igrat uzmi LCD,ako će ti služit za filmove isključivo kao tv uzmi plazmu.A ako oćeš i igrat i gledat tv uzmi neki skuplji LCD (rima).

 to ti se zove burn in i ovisi od plasme do plasme. osobno nemam takvih problema, a ako če tebi cijeli dan raditi plasma na jedne te istom kanalu (primjerice nova), normalno je da če ti znak ostat zapečen, a s druge strane ako si živac i svako malo šaltaš, onda budi siguran da nećeš imat tih problema

skuplje plasme imaju na vrlo jednostavan način riješen problom, jedan piksel se stalno prebacuje na drugi i stvar šljaka
16 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma vs LCD

Kupi tu panasonicovu plazmu TH-40 PV 80.ja imam isti taj model samo 37 incha.najbolja plazma za te pare na kugli zemaljskoj.pobrala je i neke nagrade po netu.imam i sonyjev lcd ali ga plazma jede za doručak po kvaliteti slike.da sam prije znao nebi nikad lcd kupio.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.2.2009 17:37 (gogi).
15 godina
protjeran
offline
RE: Plazma vs LCD

dragi gogi, ako je njjača serija od panasonica PY, kako onda može biti PV80 najbolja na svijetu, a kao drugo, titulu najbolje definitivno pripada pioneer-u, kuro elite.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.2.2009 10:49 (livadasb).
15 godina
offline
RE: Plazma vs LCD
livadasb kaže...

dragi gogi, ako je njjača serija od panasonica PY, kako onda može biti PV80 najbolja na svijetu, a kao drugo, titulu najbolje definitivno pripada pioneer-u, kuro elite.

 Rekao je najbolja za te pare .
PY sigurno kosta vise, a KURO puuunoooo vise.
16 godina
neaktivan
offline
Plazma vs LCD

http://hdtelevizija.com/2009/02/27/kvaliteta-prikaza-slike-kod-plazmi-plazma-vs-lcd-2009/

 

Tu imaš članak o mitovima vezanim uz Plazma i LCD ekrane. Inače sam nakon dugog surfanja prošle godine odlučio kupiti Panasonic TH42-PV80P koji je po webu dobio pregršt hvalospjeva i važio za Best-buy. Jako sam zadovoljan i vjerojatno bih se opet odlučio za Panasonica. U svakom slučaju ti preporučam da dobro prosurfaš netom i tako suziš izbor, skoro svaki pristojniji proizvođač ima dobrih i loših modela, tako da ne gledaš samo marku, nego točno određeni model tv-a koji ti se uklapa u financijsku konstrukciju.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Plazma vs LCD
livadasb kaže...

činjenica je da neki ljudi nemaju ni sluha ni oči

nekad se može nešto činiti boljima, a to zapravo nije

primerica plazma ne može nikako imati isprane boje, jer u startu može prikazati neznam ni ja koliko milijardi boja više

LCD je taj koji ima ne prirodnu i ispranu sliku, sada čak večina ima prenaglašene boje (crvena je blještavo crvena ili izrazito crvena.....) što na polici automatski odvlači pozornost

no nakon dužeg gledanja se može shvatiti da je nešto blijedo zato što mora biti bljedo, a ne čovijek bliješti (taj slučaj sam imao sa svojim monitorom, u bočetku sve izgleda bajno ali kad pustim film ajme majko svi neprirodni i ubija detalje)

Kad si već spomenuo monitor. Jel ima uopće monitor da je plazma, a ne LCD?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
offline
Plazma vs LCD

Vi svi tu pričate o skupim plazmama i LCD-ovima, ali morate znati da većina ljudi nemože dati 8000 kn ili više za TV. Ne mogu dati ni 6000.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Plazma vs LCD

Plazme će biti uskoro zabranjene u europskoj uniji zbog toga jer nisu energetski prihvatljive.

Nema potpisa jer egomainiaci odmah polude :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma vs LCD
Buffer Overflow kaže...

Plazme će biti uskoro zabranjene u europskoj uniji zbog toga jer nisu energetski prihvatljive.

Odakle ti te gluposti? Plazme sada troše jednako ako ne i manje od klasičnih LCD-ova tako da su je to o zabrani priča za malu dicu.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma vs LCD
Igor kaže...
livadasb kaže...

činjenica je da neki ljudi nemaju ni sluha ni oči

nekad se može nešto činiti boljima, a to zapravo nije

primerica plazma ne može nikako imati isprane boje, jer u startu može prikazati neznam ni ja koliko milijardi boja više

LCD je taj koji ima ne prirodnu i ispranu sliku, sada čak večina ima prenaglašene boje (crvena je blještavo crvena ili izrazito crvena.....) što na polici automatski odvlači pozornost

no nakon dužeg gledanja se može shvatiti da je nešto blijedo zato što mora biti bljedo, a ne čovijek bliješti (taj slučaj sam imao sa svojim monitorom, u bočetku sve izgleda bajno ali kad pustim film ajme majko svi neprirodni i ubija detalje)

Kad si već spomenuo monitor. Jel ima uopće monitor da je plazma, a ne LCD?

Platzma monitor ne može postojat iz jednostavnog razloga šta ne može imat toliku veliku količino piksela na maloj površini.

 

 

Igor kaže...

Vi svi tu pričate o skupim plazmama i LCD-ovima, ali morate znati da većina ljudi nemože dati 8000 kn ili više za TV. Ne mogu dati ni 6000.

Ja živim u blizini Technomaxa i moram reći da kad sam vidio neku kupnju da su u više od 50% slučajeva bili televizori od 7000-12000 kuna.

16 godina
offline
RE: Plazma vs LCD

Ja živim u blizini Technomaxa i moram reći da kad sam vidio neku kupnju da su u više od 50% slučajeva bili televizori od 7000-12000 kuna.

Gdje? U Zagrebu?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2009 13:55 (Igor).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice