Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.049
|
čitano: 2.778.972
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

kako si dosao do tog iznosa?

 

meni pise 88€ sa shipingom

http://prntscr.com/kbsejj

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...

kako si dosao do tog iznosa?

 

meni pise 88€ sa shipingom

http://prntscr.com/kbsejj

 

Tu ti još nije uračunatoi slanje.

Moraš doć skroz do kraja jedan klik prije narudžbe da bi viido točan iznos sa slanjem.

11 godina
offline
Re: Koji SSD?

da vjerojatno jos uzimaju proviziju za placanje karticom i 25%pdv pa je cifra veca od defaultne na amazonu

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...

da vjerojatno jos uzimaju proviziju za placanje karticom i 25%pdv pa je cifra veca od defaultne na amazonu

 

Opet je cca 100kn jeftiniji nego u mall hr koji je najjeftiniji kod nas.

Kome se čeka koji dan duže za dostavu može si slobodno kupit i sa amazon.

Ne znam koliko ispadne sa .es, .it i .uk. Često španjolski i talijanski amazon budu jeftiniji u odnosu na de i uk, kako koji predmet.

11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Ima i na EU crucial neki popusti samo je shiping za HR jebenih 17€ premda pise free shiping on all orders a za glavne članice EU-a je free slanje 

 

http://prntscr.com/kbsy0y

 

http://eu.crucial.com/eur/en/ssd/series/MX500?cm_re=homepage-_-main-body-_-eu-save-now-ssd-button 

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...

Ima i na EU crucial neki popusti samo je shiping za HR jebenih 17€ premda pise free shiping on all orders a za glavne članice EU-a je free slanje 

 

http://prntscr.com/kbsy0y

 

http://eu.crucial.com/eur/en/ssd/series/MX500?cm_re=homepage-_-main-body-_-eu-save-now-ssd-button 

 

Ja pred neki dan preko moba gledam cijenu na nabavi za mx500 500gb i vidim mall hr 580kn, mrzilo me odma naručit reko ujutro ću sa kompa, pogledam ujutro cijena 780kn. 

Da sam naručio sigurno bi ga dobio za 580kn, mall je već par puta imao sranja sa tim cijenama i ispoštovali su kupce.

Ako se ne varam nedavno je neko dobio televizor od par tisuća kuna za sitniš, to sam pročitao na pc expert forumu.

11 godina
offline
Re: Koji SSD?

to je redovna cijena za 250gb, mi pricamo o 500gb modelu

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji SSD?

evo nasao International Delivery Rates za HR sa amazon.de http://prntscr.com/kbtcrg

 

znaci 4€ je za njemacku slanje a iznad 29€ imaju besplatno sve  blago njima

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...

da vjerojatno jos uzimaju proviziju za placanje karticom i 25%pdv pa je cifra veca od defaultne na amazonu

 Šta nije da nema PDV-a s de amazona?

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
miki1981 kaže...
roby27 kaže...

da vjerojatno jos uzimaju proviziju za placanje karticom i 25%pdv pa je cifra veca od defaultne na amazonu

 Šta nije da nema PDV-a s de amazona?

Od kud ti to? Naravno da ima pdv-a, uvijek ima pdv-a...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
ansha kaže...
miki1981 kaže...
roby27 kaže...

da vjerojatno jos uzimaju proviziju za placanje karticom i 25%pdv pa je cifra veca od defaultne na amazonu

 Šta nije da nema PDV-a s de amazona?

Od kud ti to? Naravno da ima pdv-a, uvijek ima pdv-a...

Sad ne kužim ansha jel me zajebavaš ili šta...ali ono od kad smo u EU, evo ti najočitiji primjer, svi traže pri kupnji mobitela kineza i ostalih stvari sa geekbuyinga i slično stvari koje oni označavaju da idu iz EU skladišta...zašto? Jer tad nema poreza, jer bi to bilo dvostruko oporezivanje, koje u EU ne postoji. Ok, taj konkretan primjer je siva zova, koji je navodno u zadnje vrijeme dosta nadgledan, iako koliko sam čuo u praksi se i dalje nije baš puno promijenilo...ali inače evaki EU webshop, kojem je roba već u EU, i ima u cijenu na webu već obračunat porez za svoju zemlju, a to je većina, šalje artikle najnormalnije tebi doma kao da si ga sam dofuraš autom...

Pa mislio sam da je na Amazonu već uračunat PDV...kao i na ogromnoj većini EU shopova koje prodaju krajnjim korisnicima. I ako je tamo uračunat njihov PDV onda ti ne plaćaš 25% pri unosu u HR...kao što više ne moraš prijavit ništa na granici, tako bi ovo poštom trebalo funkcionirat. Do sad sam brdo puta naručivao razne stvari kao fizička osoba sa više shopova iz EU i nikad, ali baš nikad nisam platio PDV dodatno na onu cijenu koja je bila na webshopu. To govorim naravno za vrijeme od kad smo u EU.

 

Sa državama EU nema dvostrukog oporezivanja. To je jedna od osnovnih svari u EU...nema više carine, poreza, troškova uvoza...ništa...sad je to unos, i ne podliježe nikakvim troškovima, dok god je prodavač pravno tijelu u zemljama EU.

 

EDIT: mislim da bi po slovu zakona trebali odbiti porez države iz koje je pravna osoba koja ti ga prodaje, pa onda dodati naš porez...ali ja to još nisam doživio kod niti jedne kupnje.

Tako da ako i bude nešto veća cijena neće biti 25% na tu cijenu, nego eventualno razlika u postotku poreza našeg i u ovom slučaju njemačkog...ali kao što rekoh, u praksi kad kupujem kao fizička osoba to nisam još nikad doćivio. Iako nisam kupovao s njemačkog Amazona već par godina, pa me zato zanima kako je kod njih. ALi sigurno nije na tu cijenu još 25%, to je protivno zakonu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.7.2018 19:10 (miki1981).
9 godina
offline
Re: Koji SSD?

Normalno da ti na tu cijenu još ne lupe 25%, na checkout-u piše finalna cijena (u koju je uključeno naših 25% pdv-a)

11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Tako je umjesto 19% ide 25% pdv, znaci samo dodaj 6% gore i to je finalna cijena za HR, premda neke manje tvrtke koje nemaju tako veliki godisnji prihod one nisu obavezne primjeniti nas pdv, barem sam tako citao...alzashop isto obracunava nas pdv.

 

al smo u offtopic temi :)

13 godina
offline
Koji SSD?

Jel ovo čemu?

https://www.sancta-domenica.hr/hdd-ssd-256gb-adata-su650.aspx

 

Imam nekakav bon u Sancta Domenici pa ga gledam iskoristit. Ovo mi je upalo u oko. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
dv14 kaže...

Jel ovo čemu?

https://www.sancta-domenica.hr/hdd-ssd-256gb-adata-su650.aspx

 

Imam nekakav bon u Sancta Domenici pa ga gledam iskoristit. Ovo mi je upalo u oko. 

 SU650 je skroz solidan uređaj, 3D nand je, iako mislim manje slojni od onih u naprednijim modelima, ali prosječnom korisniku potpuno nevažno. S obzirom da je to redovito jedan od najjeftinijih SSD-ova u svojoj klasi obično ga se i isplati uzet. Jedina stavka koja meni osobno smeta je 3 godine jamstva. Ja bi uvijek birao neki model koji ima 5 godina jamstva, ali da li je tebi to bitno ili ne znaš najbolje sam. I onda to usporediti sa cijenom pa odvagnuti.

Ali uglavnom ugrađivao sam ga ljudima i u laptope i u stolne kompove, i baš zbog cijene su ga ljudi često kupovali i nisam čuo nekih negativnih iskustava s tim modelom.

 

Samo jedno upozorenje: najčešće kad mi netko donese disk / ssd na ugradnju, ili zamjenu, ili kad ga naruči od mene, prije ugradnje ga spojim na HDD Sentinel, i kod cijele Adatine SU serije (ne samo kod SU 650) mi redovito pokazuje zdravlje na 80%, sa 1500 errors occured during data transfer. Doslovno u takvom stanju izađe iz kutije, ne govorim o jednom, nego o više desetaka komada iz SU serije. Prolaze sve testove, nikakve greške se druge ne javljaju, i ADATA kaže da je to sve ok, i koliko vidim u praksi stvarno je ok, možda je jednostavno nešto s načinom na koji HDD sentinel isčitava podatke, jer ostali slični programi pokazuju da je sve ok. Ovo ti napominjem samo zbog toga da ako slučajno koristiš HDD sentinel na isti način (provjera uređaja prije ugradnje) da znaš da je tih 80% healtha ustvari "false positive". Moguće i da novije verzije HDD Sentinela imaju ispravljen taj bug, ali eto, čisto da znaš.

13 godina
offline
Koji SSD?

Hvala na opširnom odgovoru. 

 

Inače ga nebi ni gledao, ali kada već imam bon za iskoristiti tu...

U svakom slučaju mislim da će mi biti osjetna razlika u prelasku sa HDD-a. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?
dv14 kaže...

Hvala na opširnom odgovoru. 

 

Inače ga nebi ni gledao, ali kada već imam bon za iskoristiti tu...

U svakom slučaju mislim da će mi biti osjetna razlika u prelasku sa HDD-a. 

Bilo kakav SSD u usporedbi sa HDD-om je kao prelazak iz Golfa keca u novi auto iz 2018. 

9 godina
offline
Koji SSD?

Pozdrav, isplati li se kupiti Crucial disk SSD MX500 500GB za 778kn, ima li nesto bolje u tom cjenovnom rangu? Ide on u moj asus x550jk? Hvala :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji SSD?

Ako je novi iz ducana..definitivno se isplati..u rangu ako ne i bolji od samsunga

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
toni1808 kaže...

Pozdrav, isplati li se kupiti Crucial disk SSD MX500 500GB za 778kn, ima li nesto bolje u tom cjenovnom rangu? Ide on u moj asus x550jk? Hvala :)

Totalno se isplati i nema nista ni blizu tome u tom cjenovnom rangu...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
ansha kaže...
toni1808 kaže...

Pozdrav, isplati li se kupiti Crucial disk SSD MX500 500GB za 778kn, ima li nesto bolje u tom cjenovnom rangu? Ide on u moj asus x550jk? Hvala :)

Totalno se isplati i nema nista ni blizu tome u tom cjenovnom rangu...

 Da, u zadnje vrijeme su jako pale cijene SSDa općenito, ali ova cijena za taj uređaj u Mall.hr je stvarno extra dobra.

15 godina
offline
Koji SSD?

Pozdrav,

koji SSD od 120gb je najisplativije uzeti za ugraditi u stariji komp (sata 2)?

Trenutno razmišljam o Adata SU650 ili postoji neki kvalitetniji/s dužom garancijom za otprilike te novce?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?
s0me0ne kaže...

Pozdrav,

koji SSD od 120gb je najisplativije uzeti za ugraditi u stariji komp (sata 2)?

Trenutno razmišljam o Adata SU650 ili postoji neki kvalitetniji/s dužom garancijom za otprilike te novce?

 

2 godine duza garancija klik

8 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Isprike mozda sam promasio temu ali nigdje naci kompletnu temu za slaganje kompova. Nisam vec neko vrijeme nista slagao pa nebi skodila mala pomoc. Mijenjam maticnu, proc, radnu i ssd. Prelazim na ddr4. Procesor sam mislio uzeti i7 8700(bez k jer stvarno vise ne overclockiram a i jeftiniji je). 8GB radne (imam vec jednu plocicu iz mining riga koji cu sada prodati). E sad mene zanima ako netko moze preporucit nekakvu maticnu i nvme ssd. Jedino sto ducan di uzimam je IQ centar jer imam 30% popusta. Ako netko ima vremena da nesto preporuci i iz Zagreba je, castim cevapima :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...
s0me0ne kaže...

Pozdrav,

koji SSD od 120gb je najisplativije uzeti za ugraditi u stariji komp (sata 2)?

Trenutno razmišljam o Adata SU650 ili postoji neki kvalitetniji/s dužom garancijom za otprilike te novce?

 

2 godine duza garancija klik

 Imam ovakav vec vise od pola godine, widnows na njemu i sve je u redu.

11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?
Aportus kaže...
ibme74 kaže...

 

2 godine duza garancija klik

 Imam ovakav vec vise od pola godine, widnows na njemu i sve je u redu.

 

Kako ga imaš više od pola godine kad je tek krenio u prodaju prije 3-4 mjeseca? 

6 godina
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...
Aportus kaže...
ibme74 kaže...

 

2 godine duza garancija klik

 Imam ovakav vec vise od pola godine, widnows na njemu i sve je u redu.

 

Kako ga imaš više od pola godine kad je tek krenio u prodaju prije 3-4 mjeseca? 

 Suv400* imam,  nisam ni gledao :/  ali ako je ovaj noviji, ne bi trebalo biti problema 

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Pero2085 kaže...

Isprike mozda sam promasio temu ali nigdje naci kompletnu temu za slaganje kompova. Nisam vec neko vrijeme nista slagao pa nebi skodila mala pomoc. Mijenjam maticnu, proc, radnu i ssd. Prelazim na ddr4. Procesor sam mislio uzeti i7 8700(bez k jer stvarno vise ne overclockiram a i jeftiniji je). 8GB radne (imam vec jednu plocicu iz mining riga koji cu sada prodati). E sad mene zanima ako netko moze preporucit nekakvu maticnu i nvme ssd. Jedino sto ducan di uzimam je IQ centar jer imam 30% popusta. Ako netko ima vremena da nesto preporuci i iz Zagreba je, castim cevapima :)

 budzet za te dvije komponente je? ili nema limita ;)

11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?
Pero2085 kaže...

Isprike mozda sam promasio temu ali nigdje naci kompletnu temu za slaganje kompova. Nisam vec neko vrijeme nista slagao pa nebi skodila mala pomoc. Mijenjam maticnu, proc, radnu i ssd. Prelazim na ddr4. Procesor sam mislio uzeti i7 8700(bez k jer stvarno vise ne overclockiram a i jeftiniji je). 8GB radne (imam vec jednu plocicu iz mining riga koji cu sada prodati). E sad mene zanima ako netko moze preporucit nekakvu maticnu i nvme ssd. Jedino sto ducan di uzimam je IQ centar jer imam 30% popusta. Ako netko ima vremena da nesto preporuci i iz Zagreba je, castim cevapima :)

 

Ne znam kako si "mašio" ali imaš ih na izvoz  klik

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Specijalac hahaha. Hvala, uglavnom jel mogu bar pitat savjet za ssd? Moj izbor je bio Kingston A1000 NVme od 480GB za 886kn.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice