Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.050
|
čitano: 2.783.497
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...
...

 Cijena je 80€ na amazonu kad odes do zadnjeg koraka placanja, opet ljudi bezveze stavljaju cijene za njemacko trziste

 Ne znam jel referiraš na moj post s cijenom za taj Crucial. Normalno da sam otišao na checkout, prije plaćanja, i izbacilo mi je točno 71,89 eura (ssd+poštarina).. 

 

 

 

EDIT: zajeb, imaš pravo, ipak je 79,66 EUR zadnja cijena, krivo sam kopirao 

 

 

Ne isplati se onda nikako s Amazona, kad je kod nas u Mall-u 15-20 kn skuplji, a jamstvo 5 godina..

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Crucial+MX500+500gb

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 19:56 (Avensac).
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
ImInLoveWithThePoco kaže...

2TB MX500, mindfactory.de

241 eur (1794 kn)

 Ove cijene u DE su van pameti tko ima nekoga gore da moze poslat na adresu

 

Dok kod nas 1000+kn razlike https://www.nabava.net/search.php?q=2tb+mx500

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
CROGamerJosip kaže...
razor1234 kaže...

Isplati li se sad uzimati ssd 1tb samsung evo ili sandisk za 120 dolara?

Jer kako vidim prica se da sljedece god ce jos 50% past cijena, ali cisto sumnjam da ce bit 1tb ssd 500kn.

 Pitaj u temu "Crni petak". 

Ja bi na tvom mjestu čekao CyberMonday, ali nije loš deal prije godinu-dvije si za te novce mogao uzet 250gb

 

EDIT: 120$ je 780kn(nije 500), jesi li to imao u vidu?

 Jesam, mislio sam da nema sanse da bude jeftiniji od ovih sad 780kn jer sam uzeo ssd prije 3,4 god i platio ga 600kn 120gb.

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
razor1234 kaže...

Isplati li se sad uzimati ssd 1tb samsung evo ili sandisk za 120 dolara?

Jer kako vidim prica se da sljedece god ce jos 50% past cijena, ali cisto sumnjam da ce bit 1tb ssd 500kn.

 Jel to na americkom amazonu gledas ili? 

5 godina
offline
Re: Koji SSD?

Ako se ne varam mailboxde proslijeduje pakete iz njemacke kod nas po okej cijeni ako netko zeli narucit

16 godina
online
Re: Koji SSD?
razor1234 kaže...

Isplati li se sad uzimati ssd 1tb samsung evo ili sandisk za 120 dolara?

Jer kako vidim prica se da sljedece god ce jos 50% past cijena, ali cisto sumnjam da ce bit 1tb ssd 500kn.

 

Može link na tu ponudu?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
online
Re: Koji SSD?
To onda nikako ne može biti 120$.
Prvo sto je iz US (podlijeze carini), pocetna cijena je preko 120$, a jos i putni troskovi...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 godina
offline
Re: Koji SSD?
HD Sentinel mi pokazuje 1% helta na SSD Kingston HyperX 120GB, tako da sam se odlucio za Kingston a400 250GB, 316 kn sa dostavom, u Instar informatika! Sluzit ce samo za Win10, i 1-2 igrice. Nadam se da je Instar ok, da nisam pogrijesio !?

Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Koji SSD?
Šta fali Kingstonu a400 120gb? Ja ga uzeo nema puno za 200kn, nakeljio ga kao sustemski disk, nikakvih problema. Svaki malo ozbiljniji korisnik radi backup sistema, pa u slučaju kalvarije nije nikakav problem prebaciti ga na drugi disk. 6 godina sam imao OCZ Vertex3, 90gb, nikad nikakav problem s njim, sad mi stoji u rezervi. Zdravlje mu je i dan danas odlično. Islključite indexiranje, prefetch i superfetch, system restore, ako vam ne treba i event viewer i raditi će vam 100 godina. Ne znam kako uspijete spuriti diskove za kratko vrijeme...
Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.11.2018 9:52 (BlackMoon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji SSD?
Istina da, prije dvije godine kad sam čitao ovu temu, naišao sam na masu komentara tipa: ,,imam ga dvije godine, ssd life pro pokazuje lifetime još toliko" i takve slične komentare, skoro pa sam odustao od kupovine...
Ipak sam odlučio kupit SSD Samsung 850 EVO 500GB, radi dvije godine i SSD Life Pro i HD Sentinel pokazuju 100%, a SSD Life Pro pokazuje da će ovakvim radom raditi još 8 godina, meni dovoljno.

Inače SSD koristim za sustav, drivere i dvije ili tri igrice koje baš peglam, dakle rijetko što da brišem s SSD-a, osim starih drivera, npr. AMD za grafičku.

Uskoro ću i novi SSD, veće memorije, stavit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji SSD?

Ja jucer piknuo s njuske 860 evo 500gb za 500 kn novi zapakirani iz linksa...razmisljam da kupim neki 120 ili 250 novi za winse..sad imam 120 ocz vertex 4...evo radi vec 5 godina i na 98% healtha je...da ga jos jos ostavim ili? Ovaj od 500 ce zmjenit hdd..

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?
mariolla79 kaže...

Ja jucer piknuo s njuske 860 evo 500gb za 500 kn novi zapakirani iz linksa...razmisljam da kupim neki 120 ili 250 novi za winse..sad imam 120 ocz vertex 4...evo radi vec 5 godina i na 98% healtha je...da ga jos jos ostavim ili? Ovaj od 500 ce zmjenit hdd..

 Sad lijepo uzmeš jedan 256gb Nvme Samsung 970 Evo. A ovaj od 500gb za storage.

11 godina
offline
Koji SSD?

imam i hyper x od 240 sto sam dobio od kolege..na njemu su mi igre..njega je zezao s winsima..za storage mi normalno radi...taj nvme dodje zicer nekih 750 kn....mislim da mi maticna prihvaca nvme m2? jedino neznam jel problem jer je odmah ispod utora za grafu..grijanje i tako to

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji SSD?
Jel netko ima iskustva s Kingdian SSD-om? Jel to šta valja? Brat bi mi dao, korišten mjesec dana.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji SSD?

Pozdrav,imam toshibin laptop i promjenio bih SSD.Zanima me da li mi treba ovakav msata SSD za kompatibilnost?

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 14:12 (core2man).
6 godina
offline
Koji SSD?

hej bok ljudi, 

 

zanima me ovako jedna stvar.

 

htio bih uzeti Samsung PRO 970 M.2 2280 od 512GB.

 

da li moja ploca podrzava tu brzinu? nesto sam citao na netu da ako ploca ne podrzava tu brzinu da ne vrijedi kupovati taj M.2.

 

trenutno imam 850 EVO Basic od 240GB za windowse i 950 PRO M.2 za igre, pa sam mislio taj stari 950 PRO staviti za windowse,a ovaj novi 970 PRO kupiti za igre

 

da li se isplati? ako moja ploca podrzava naravno. 

 

u pitanju je MSI X299 Carbon PRO AC.

 

hvala,

 

lp.

IG: _itsmoriarty
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Koliko sam ja videa pogledao i procitao i formacija, bolje ti je uzeti crucial MX500 veceg kapaciteta koji je u tom cijenovnom rangu. Zasto?

Zato sto brzina sata ssd-a i m.2 ssd-a kod igrica je doslovno 1-3 sekunde, ovisi o ostalim komponentama i igrici, negdje je razlika cak i manje od sekunde.

M.2 ssd-i se isplate kada puno radis sa velikim datotekama, koje kopiras puno jer ti ovi drze visoke brzine dok ce ti sata ssd biti i vise nego dovoljan za igrice.

 

Previse para bi dao za nesto sto zapravo nije isplativo u praksi kao sto to u teoriji zvuci. Teoretski oni jesu brzo, brzine citanja/pisanja su preko 2000mb/s dok na sata diskovima "pisljivih" 500/400 cca, ali u praksi sto se windowsa, igrica, malih datoteka tice, otvaranja drugih aplikacija gotovo i neuocljive razlike. To sam i ja trazio trazio i ispitivao, kolege su mi takodjer na taj nacin odgovorili tako da evo, ustedi pa uzmi sata ssd ili daj isto para za puno veci kapacitet.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 19:57 (acmilan2).
6 godina
offline
Re: Koji SSD?
acmilan2 kaže...

Koliko sam ja videa pogledao i procitao i formacija, bolje ti je uzeti crucial MX500 veceg kapaciteta koji je u tom cijenovnom rangu. Zasto?

Zato sto brzina sata ssd-a i m.2 ssd-a kod igrica je doslovno 1-3 sekunde, ovisi o ostalim komponentama i igrici, negdje je razlika cak i manje od sekunde.

M.2 ssd-i se isplate kada puno radis sa velikim datotekama, koje kopiras puno jer ti ovi drze visoke brzine dok ce ti sata ssd biti i vise nego dovoljan za igrice.

 

Previse para bi dao za nesto sto zapravo nije isplativo u praksi kao sto to u teoriji zvuci. Teoretski oni jesu brzo, brzine citanja/pisanja su preko 2000mb/s dok na sata diskovima "pisljivih" 500/400 cca, ali u praksi sto se windowsa, igrica, malih datoteka tice, otvaranja drugih aplikacija gotovo i neuocljive razlike. To sam i ja trazio trazio i ispitivao, kolege su mi takodjer na taj nacin odgovorili tako da evo, ustedi pa uzmi sata ssd ili daj isto para za puno veci kapacitet.

 okej, hvala!

 

nista onda od 970. 

 

ostajem na 850 EVO a ovaj 950PRO cu za igre ostaviti :) 

 

btw, meni kapacitet nije bitan, mislim realno je meni 512 giga dovoljno za igre, nemam ja 10 igrica istovremeno instalirano na kompu. 

 

ja sam kontao cisto ovaj 950 PRO staviti za win, i uzeti 970 za igre, jer bi onda taman ova dva utora popunio za m.2 i ne treba mi sata ssd. 

IG: _itsmoriarty
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 20:08 (_itsmoriarty).
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Mislim, meni je takodjer svejedno. Da ja imam tako, 1 za win i polazne programe, drugi za igre pa da mi treba opet nesto, sata ssd bih svakako uzimao.

Ja cu sebi, kad cu kupovati novi komp, 970 EVO stavit windows cisto za isto sto sam prije rekao, a sata ssd od 1tb za sve ostalo.

Neces puno, gotovo nista na brzini dobiti, to je vise manje estetika za "nas gejmere" 

 

Na tebi je dalje dal ces trosit novac na to ili na nesto drugo.

Kovačić
9 godina
offline
Re: Koji SSD?
BlackMoon kaže...
 Islključite indexiranje, prefetch i superfetch, system restore, ako vam ne treba i event viewer i raditi će vam 100 godina. Ne znam kako uspijete spuriti diskove za kratko vrijeme...

 Pozdrav! 

 Gdje da nadjem tu opciju za iskljucivanje !? Posto ce mi sluziti samo za OS i 2 igrice! Dali mi treba neki program, kako to ide !?  Hvala!

Odmori se u Istini! :))
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 10:49 (veseli007).
16 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Guglaj i naći ćeš sve.

Isključio sam System Restore i oslobodio odmah 8GB prostora, ionako tu funkciju nikada nisam koristio, zatim indeksiranje iako mi i dalje radi a potom ću EventViewer. Prefetch ću ostaviti jer vidim da folder nije krcat kao na mehaničkom HDD-u dok za superfetch nisam gledao.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
online
Koji SSD?

Ovim programom možeš sve to riješiti. Free verzija je sasvim dovoljna, ako želiš nešto više, dobiješ za osamdesetak kuna...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji SSD?
Dr.House kaže...

Guglaj i naći ćeš sve.

Isključio sam System Restore i oslobodio odmah 8GB prostora, ionako tu funkciju nikada nisam koristio, zatim indeksiranje iako mi i dalje radi a potom ću EventViewer. Prefetch ću ostaviti jer vidim da folder nije krcat kao na mehaničkom HDD-u dok za superfetch nisam gledao.

 Cemu sve to ? Nije mi jasno. OK. Razumijem za System Restore koji nisam niti sam koristi nikada, ali cemu sve ostalo ?

16 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Da ga oslobodiš nepotrebnih radnji u pozadini, nakupine kojekavog smeća i ostalog koje se sa vremenom skuplja. Imaš hrpu opcija za ubrzavanje widowsa na internetu koje odavno koristim od podešavanje podizanja "msconfig" pa nadalje, jedino nisam nikada micao opciju System Restore koji stvarno zauzima dosta na SSD-u a njemu predstavlja problem kad je napunjen pa je i zato dobro da mu se oslobodi prostor.

 

Podatake ionako na SSD-u ne držim jer za to imam NAS i ako se štogod dogodi podignem windowse ponovno tako da meni to ne predstavlja problem, možda nekome da. Gore je kolega stavio link nekog programa ali Samsung ga već ima za optimiranje SSD-a pa ga i preko toga podešavam, uglavnom koristim dosta opcija što može ubrzat i olakšat podizanje i rad windowsa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji SSD?

Jel valjaju sto od adate nvme ssd 6000 pro i 8200pro imaju 5g gare i jeftinij oko 200 do 250 kn kd cruciala i i ssunga?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji SSD?

Cijene SSD bome padaju tako da si ja upiknio Crucialov MX500 500GB za 70 ojra. A sada pitanjce, dali je bolje ostavit Windowse na starom SSD (Samsung 830) ili ih prebacit na novog, koji je poprilično brži u svemu a pogotovo u pisanju. Oče li Windowsi i ostali programi (osim igrica) imati kakvo binije ubrzanje ili su to opet razlike u milisekundama?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji SSD?
Dr.House kaže...

Da ga oslobodiš nepotrebnih radnji u pozadini, nakupine kojekavog smeća i ostalog koje se sa vremenom skuplja. Imaš hrpu opcija za ubrzavanje widowsa na internetu koje odavno koristim od podešavanje podizanja "msconfig" pa nadalje, jedino nisam nikada micao opciju System Restore koji stvarno zauzima dosta na SSD-u a njemu predstavlja problem kad je napunjen pa je i zato dobro da mu se oslobodi prostor.

 

 Stvarno ne vidim svrhu, ali, ajde. Najvise nepotrebnih radnji u pozadini radi sam browser dok je ukljucen. Sve ostalo je sitnarija.

16 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Ako ne vidiš svrhu jednostavno preskoči, ne znam što drugo da ti još kažem, nije to za tebe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Pozdrav kolege. Isplati li se na ovu moju konfiguraciju uzeti SSD i ako da, koji bi mi preporučili i gdje je najbolje naručiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice