Preporuke za pohranu 13 TB podataka

poruka: 29
|
čitano: 6.905
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
online
Preporuke za pohranu 13 TB podataka

Pozdrav ekipa, imam oko 12-13 TB filmova i serija razbacano po nekoliko mjesta, eksterni hardovi, moj PC, ženin laptop, stari komp kod staraca. To su filmovi i serije koje sam godinama skupljao, u HD kvaliteti sa većinom hrvatskim titlovima, dakle to nisu super bitni podaci, ako ih izgubim nije neka tragedija, ali bi ih ipak volio dugoročno sačuvati, pogotovo zbog ovih fora sa streaming servisima (poskupljenja, ukidanje više računa, reklame itd). Najdraže bi mi bilo da ih sve skupim na jedno mjesto. Vidio sam da se WD eksterni hard od 16 TB može naći za nekih 380 eura, čak bi to i pregrizao, pa da uvijek to imam, mogu onda to i nositi sa sobom kad negdje idem. To mi se čini najočitijim rješenjem. Ako netko ima neku preporuku za eksterni hard za manje para sa približnom količinom TB ne bi imao ništa protiv. Jel bi pametnije bilo ići na neki upload? onda me opet malo nervira što ovisim o internetu, a ne znam i kakva je situacija kada se tako stavljaju ilegalno skinuti filmovi.

 

Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Preporuke za pohranu 13 TB podataka

Kupi eksterni disk, spoji ga na router i podijeli pristup istom u lokalnoj mreži. Onda samo skineš aplikaciju koja ima mogućnost spajanja na lokalnu mrežu (neki preglednik datoteka) i puštaš si sadržaj direktno s diska. Jednostavnije nemre bit.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.11.2023 21:24 (Marko :D).
9 godina
online
Re: Preporuke za pohranu 13 TB podataka
Marko :D kaže...

Kupi eksterni disk, spoji ga na router i podijeli pristup istom u lokalnoj mreži. Onda samo skineš aplikaciju koja ima mogućnost spajanja na lokalnu mrežu (neki preglednik datoteka) i puštaš si sadržaj direktno s diska. Jednostavnije nemre bit.

 

ček, znači onda bi si tak mogao pustiti i direktno na TV? nije mi tak šta uopće dosad palo na pamet

13 godina
offline
Re: Preporuke za pohranu 13 TB podataka

Da. Sad, ne znam koji televizor imaš, ali ako je pametni i ima neku aplikaciju kao što je Plex, samo u isti napišeš mrežnu lokaciju i gledaš do milje volje. Jedino što bilo poželjno je da router ima USB 3.0 radi velike brzine prijenosa; da ne dođe do bufferinga tijekom gledanja velikih datoteka.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.11.2023 21:33 (Marko :D).
13 godina
offline
Preporuke za pohranu 13 TB podataka
Moj PC  
2 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: Preporuke za pohranu 13 TB podataka
Osobno bolje mi je PHD spojiti na USB od TVa.
Ta mrežna spajanja inače ne mogu ubrzavati ili vraćati film, niti pamti gdje sam stao. Dok kad je disk spojen direktno na TV nema tih mana i TV pamti gdje sam stao sa filmom ako ne pogledam film do kraja.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Preporuke za pohranu 13 TB podataka
ajimerej kaže...
Osobno bolje mi je PHD spojiti na USB od TVa.
Ta mrežna spajanja inače ne mogu ubrzavati ili vraćati film, niti pamti gdje sam stao. Dok kad je disk spojen direktno na TV nema tih mana i TV pamti gdje sam stao sa filmom ako ne pogledam film do kraja.

 Meni radi premotavanje i gdje sam stao sa Plex-om.

11 godina
offline
Preporuke za pohranu 13 TB podataka

ja tako stremam sa kompa na TV(putem VLC aplikcije jer ona među rijetkima može puštat titlove kroz stream) al kad je veci bit rate onda zna štekat tj uoopce neradi..

 

nemoj kupovat eksterne diskove, kupi NAS disk i stavi ga u kučište...to externo je smeće uvijek

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Preporuke za pohranu 13 TB podataka

Najbolje (ali i najskuplje) je da kupis neki NAS sa 2 ili vise diskova unutra u RAID 1/5/6 kombinaciji (zavisno od broja diskova) i  onda ujedno imas i kakvu takvu zastitu od toga aka crkne jedna disk u sustavu da ne izgubis te podatke.

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Preporuke za pohranu 13 TB podataka
ajimerej kaže...
Osobno bolje mi je PHD spojiti na USB od TVa.
Ta mrežna spajanja inače ne mogu ubrzavati ili vraćati film, niti pamti gdje sam stao. Dok kad je disk spojen direktno na TV nema tih mana i TV pamti gdje sam stao sa filmom ako ne pogledam film do kraja.

Premotavanje radi normalno kada je mreža brza. Zato spominjem najmanje USB 3.0; mnogi routeri imaju USB 2.0 s bijednim brzinama. Ako tvoj ima isti, onda ni ne čudi zašto ti premotavanje ne radi.

GSP kaže...

ja tako stremam sa kompa na TV(putem VLC aplikcije jer ona među rijetkima može puštat titlove kroz stream) al kad je veci bit rate onda zna štekat tj uoopce neradi..

 

nemoj kupovat eksterne diskove, kupi NAS disk i stavi ga u kučište...to externo je smeće uvijek

Lewis kaže...

Najbolje (ali i najskuplje) je da kupis neki NAS sa 2 ili vise diskova unutra u RAID 1/5/6 kombinaciji (zavisno od broja diskova) i  onda ujedno imas i kakvu takvu zastitu od toga aka crkne jedna disk u sustavu da ne izgubis te podatke.

Sad se tu postavlja pitanje isplativosti. Ukoliko planira streamati sadržaj često i ima viška novaca, onda je NAS svakako opcija. Ali ako ne planira streamati sadržaj često, onda je eksterni HDD + router i više nego dovoljna kombinacija. 

9 godina
online
Re: Preporuke za pohranu 13 TB podataka
GSP kaže...

ja tako stremam sa kompa na TV(putem VLC aplikcije jer ona među rijetkima može puštat titlove kroz stream) al kad je veci bit rate onda zna štekat tj uoopce neradi..

 

nemoj kupovat eksterne diskove, kupi NAS disk i stavi ga u kučište...to externo je smeće uvijek

 

a što sve trebam kupiti ako uzimam NAS? Koliko bi me to koštalo otprilike?

13 godina
offline
Re: Preporuke za pohranu 13 TB podataka

NAS uređaj + diskovi, onda to sve moraš spojiti na router kabelom i dalje na istom namještaš mrežu. Ovaj tip pohrane podataka se najčešće koristi za pohranu važnih podataka, a kada se ne želi koristiti cloud.

 

U troškove NAS uređaja, koji je u principu malo računalo sa diskovima i vlastitim operacijskim sustavom, treba uračunati i potrošnju struje, pogotovo ako ga planiraš imati uključenog 24/7.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.11.2023 10:21 (Marko :D).
9 godina
online
Re: Preporuke za pohranu 13 TB podataka
Marko :D kaže...

NAS uređaj + diskovi, onda to sve moraš spojiti na router kabelom i dalje na istom namještaš mrežu. Ovaj tip pohrane podataka se najčešće koristi za pohranu važnih podataka, a kada se ne želi koristiti cloud.

 

U troškove NAS uređaja, koji je u principu malo računalo sa diskovima i vlastitim operacijskim sustavom, treba uračunati i potrošnju struje, pogotovo ako ga planiraš imati uključenog 24/7.

 

Neću ipak ići na tu opciju, dosta je skupo, a kao što sam već rekao nije da su mi toliko bitni podaci. Ići ću na ovu opciju sa 3.0 eksternim hardom pa na mrežu, pa šta bude.

 

Hvala svima na odgovorima

14 godina
offline
Preporuke za pohranu 13 TB podataka

Ako imaš neki komp koji ne koristiš možeš njega iskoristiti kao backup opciju (jedino trebaš diskove kupiti). Ugradiš instaliraš Linux (OS po želji) i peglaj.

Tak imam ja neku staru kantu (rang kompa je ddr2, nisam ga mogao prodati) i stavio diskove koje sam imao i služi upravo tome.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Preporuke za pohranu 13 TB podataka
Cansee kaže...

Neću ipak ići na tu opciju, dosta je skupo, a kao što sam već rekao nije da su mi toliko bitni podaci. Ići ću na ovu opciju sa 3.0 eksternim hardom pa na mrežu, pa šta bude.

 

Hvala svima na odgovorima

Ako ti pak router ima USB 2.0 ili je limitiran postavkama (što često zna biti slučaj kod routera od operatera), uvijek imaš mogućnost kupiti vlastiti router. Doći će te zasigurno jeftinije nego cijeli NAS, a usput ga možeš i koristiti za primarni pristup internetu (spojiti svoje uređaje na vlastiti umjesto na onaj od operatera).

spiderhr kaže...

Ako imaš neki komp koji ne koristiš možeš njega iskoristiti kao backup opciju (jedino trebaš diskove kupiti). Ugradiš instaliraš Linux (OS po želji) i peglaj.

Tak imam ja neku staru kantu (rang kompa je ddr2, nisam ga mogao prodati) i stavio diskove koje sam imao i služi upravo tome.

Može i to. Ili neki stari laptop ako ima; savršeno će poslužiti kao mini lokalni poslužitelj.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.11.2023 14:38 (Marko :D).
9 mjeseci
online
Preporuke za pohranu 13 TB podataka

Obriši sve to, kupi si pretplatu na RD dođe te ispod 3 eura mjesečno. Gledaš gotovo sve što ti padne na pamet u top kvaliteti. Nemaš zajebancije sa diskovima, piraterijom i ostalim.

 
1 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Preporuke za pohranu 13 TB podataka
millennial kaže...

Obriši sve to, kupi si pretplatu na RD dođe te ispod 3 eura mjesečno. Gledaš gotovo sve što ti padne na pamet u top kvaliteti. Nemaš zajebancije sa diskovima, piraterijom i ostalim.

 

Šta je RD?

13 godina
offline
Re: Preporuke za pohranu 13 TB podataka

RealDebrid. Jedna pretplata, skidaš sadržaj sa raznih premium file hostova, bez čekanja. U principu, trebao bi pronaći aplikaciju za streamanje preko interneta, plaćati pretplatu na RD i onda spojiti račun sa tom aplikacijom, te onda imaš pristup svemu. Uglavnom, koristi se za gledanje piratskog sadržaja preko interneta; nikakve veze s tvojim lokalno pohranjenim datotekama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.11.2023 16:04 (Marko :D).
9 mjeseci
online
Re: Preporuke za pohranu 13 TB podataka
Cansee kaže...
millennial kaže...

Obriši sve to, kupi si pretplatu na RD dođe te ispod 3 eura mjesečno. Gledaš gotovo sve što ti padne na pamet u top kvaliteti. Nemaš zajebancije sa diskovima, piraterijom i ostalim.

 

Šta je RD?

 Kako je Marko objasnio, RD (RealDebrid) je servis koji služi kao "proxy" između tebe i torrenta na način da nudi "keširane" torrente za streamanje. Ti ništa ne downloadaš i ne streamaš direktno sa torrenta, tako da si tu zakonski relativno siguran.

 

Gomilanje datoteka na diskove je uglavnom besmisleno. Vjerojatno većinu toga nikad nećeš ni pogledati jer stalno stiže novi sadržaj. Dosta toga ćeš downloadati u trenutno raspoloživoj kvaliteti, pa ćeš kasnije kad bude raspoloživo 8k, 16k itd. ti imati fHD kopiju.

 

Kodi, dodaš The Crew ili neki drugi video add-on, povežeš ga sa svojim Trakt i IMDB računima i uživaš u gledanju. Sve što si pogledao se sinkronizira tako da ako se prebaciš na drugi uređaj on već zna što si pogledao i gdje si stao.

 

Sve to te mjesečno košta poput jedne pive u kafiću.

6 godina
offline
Re: Preporuke za pohranu 13 TB podataka
Ima li ta realdebi... 4K HDR10 stream sadržaj i dobro drži kvalitetu veze, ne puca veza?
13 godina
offline
Re: Preporuke za pohranu 13 TB podataka

Ima sve što su ljudi skidali s torrenta. To ostaje kod njih u cacheu i onda ti to posluže kad zatražiš.

9 mjeseci
online
Re: Preporuke za pohranu 13 TB podataka
ajimerej kaže...
Ima li ta realdebi... 4K HDR10 stream sadržaj i dobro drži kvalitetu veze, ne puca veza?

Video - 4K, 1080, 720. HDR i Dolby Vision

Audio - DTS HD MA, Dolby True HD, Dolby Digital, AC3, ATMOS

multiple languages, multiple subtitles Stream - near zero buffering...

 

Teoretski sve što možeš naći na torrentima, čak i ako trenutno nije u cachu možeš pokrenuti spremanje u cache.

Meni nikada ne puca veza, ali imam optiku. Probao sam i preko moba 4G i kabelskog interneta i isto mi sve radi bez problema.

 

Evo sad sam za probu odabrao ovaj novi Poirot A Hunting in Venice, ima preko 300 streamova, raspoloživo 4k, ATMOS, HEVC...

Datoteke budu od 1-2GB pa do 90-100GB ovisno o kvaliteti i rapsoloživosti. Za starije popularne filmove poput Star Warsa se može naći top kvaliteta.

 

Dobio sam i upite na PP pa evo i ovdje sve što vam treba:

https://kodi.tv/download/
https://www.firesticktricks.com/crew-kodi-addon.html
https://real-debrid.com/ (platite virtualnom ili jednokratnom karticom, za svaki slučaj)

 

Za titlove podesite open subtitles i titlovi.com addonove.

10 godina
online
Preporuke za pohranu 13 TB podataka

Vec sam spominjao mozda na nekoj temi ali realdebird plus stremio ili kodi je nesto najbolje sto trenutno postoji za stream....ja sam bacio sve sto sam imao filmova,nas server ugasio i sad samo to koristim.

Sve zivo imaju za sada,radi perfektno.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Preporuke za pohranu 13 TB podataka
Hvala, no mene više brine za filmove koji nemaju seed skoro nikakav, pa čak i stariji filmovi koji uopće više nemaju seedera.
Kako stoji aplikacija s takvim?

I relativno noviji filmovi, recimo prije Avatara 2, htio sam pogledati prvi dio. I uopće nije bilo filma za skinuti u zadovoljavajućoj 4K kvaliteti.

Glupi Netflix, HBO i slični non stop mijenjaju kolekciju, neke filmove izbace, neke dodaju i tu smo isto uskraćeni.

Kod skidanja većina torrenata je zapuštena i nema seedera što se tiče visoke kvalitete.
Čak i prijevodi su problem kod nepoznatih i rijetkih filmova, kao ima ga na listi ali ne može se skinuti, izbacuje neku grešku.
9 godina
online
Re: Preporuke za pohranu 13 TB podataka
ajimerej kaže...
Hvala, no mene više brine za filmove koji nemaju seed skoro nikakav, pa čak i stariji filmovi koji uopće više nemaju seedera.
Kako stoji aplikacija s takvim?

I relativno noviji filmovi, recimo prije Avatara 2, htio sam pogledati prvi dio. I uopće nije bilo filma za skinuti u zadovoljavajućoj 4K kvaliteti.

Glupi Netflix, HBO i slični non stop mijenjaju kolekciju, neke filmove izbace, neke dodaju i tu smo isto uskraćeni.

Kod skidanja većina torrenata je zapuštena i nema seedera što se tiče visoke kvalitete.
Čak i prijevodi su problem kod nepoznatih i rijetkih filmova, kao ima ga na listi ali ne može se skinuti, izbacuje neku grešku.

 

pa da, eto to su sad neki razlozi zbog kojih se ipak više volim pouzdati u nešto svoje. Recimo imam dosta starih vesterna, a lako moguće da ti filmovi budu izbačeni, zaboravljeni itd. Ovako sam poprilično siguran

9 mjeseci
online
Re: Preporuke za pohranu 13 TB podataka
ajimerej kaže...
Hvala, no mene više brine za filmove koji nemaju seed skoro nikakav, pa čak i stariji filmovi koji uopće više nemaju seedera.
Kako stoji aplikacija s takvim?

I relativno noviji filmovi, recimo prije Avatara 2, htio sam pogledati prvi dio. I uopće nije bilo filma za skinuti u zadovoljavajućoj 4K kvaliteti.

Glupi Netflix, HBO i slični non stop mijenjaju kolekciju, neke filmove izbace, neke dodaju i tu smo isto uskraćeni.

Kod skidanja većina torrenata je zapuštena i nema seedera što se tiče visoke kvalitete.
Čak i prijevodi su problem kod nepoznatih i rijetkih filmova, kao ima ga na listi ali ne može se skinuti, izbacuje neku grešku.

 nije bitno ima li više seedera ako je film već u cacheu. ja često gledam stare filmove, evo nedavno Apartman, pa Casablanca, pa On the Waterfront... za sve bez problema nađem stotine streamova.

 

pogledao sam za avatar, trenutno ima 350 streamova, 4k, TrueHD, Atmos, Imax... nema što nema i radi bez greške.

 

Cansee kaže...
ajimerej kaže...
Hvala, no mene više brine za filmove koji nemaju seed skoro nikakav, pa čak i stariji filmovi koji uopće više nemaju seedera.
Kako stoji aplikacija s takvim?

I relativno noviji filmovi, recimo prije Avatara 2, htio sam pogledati prvi dio. I uopće nije bilo filma za skinuti u zadovoljavajućoj 4K kvaliteti.

Glupi Netflix, HBO i slični non stop mijenjaju kolekciju, neke filmove izbace, neke dodaju i tu smo isto uskraćeni.

Kod skidanja većina torrenata je zapuštena i nema seedera što se tiče visoke kvalitete.
Čak i prijevodi su problem kod nepoznatih i rijetkih filmova, kao ima ga na listi ali ne može se skinuti, izbacuje neku grešku.

 

pa da, eto to su sad neki razlozi zbog kojih se ipak više volim pouzdati u nešto svoje. Recimo imam dosta starih vesterna, a lako moguće da ti filmovi budu izbačeni, zaboravljeni itd. Ovako sam poprilično siguran

 sve što je poznato i popularno nećeš imati problem pronaći, bez obzira je li staro 70 godina ili 5 godina. teže će biti pronaći jedino nekakve slabo poznate i nepopularne naslove, ali njih je i ovako teško pronaći bilo gdje. ja takvih imam na 50 filmova možda jedan.

 

stari vesterni nisu problem, pogotovo ako se radi o poznatim naslovima.

 

najbolje ti je probati, platiš 6 mjeseci ili mjesec pa vidiš odgovara li ti ili ne.

13 godina
offline
Re: Preporuke za pohranu 13 TB podataka
hrka11 kaže...

Vec sam spominjao mozda na nekoj temi ali realdebird plus stremio ili kodi je nesto najbolje sto trenutno postoji za stream....ja sam bacio sve sto sam imao filmova,nas server ugasio i sad samo to koristim.

Sve zivo imaju za sada,radi perfektno.

 Šta je sada aktualno za titlove? Još uvijek https://www.opensubtitles.org/https://titlovi.com/? Ima šta bolje?

10 godina
online
Re: Preporuke za pohranu 13 TB podataka

Ako pitas za stremio imas addons u njemu mislim da cak bude aktiviran automatski ako ne onda ga instaliraj sam....opensubtitlesV3 ili tako nesto je naziv.

Sam ti on povlaci titlove ti samo odaberes koji trebas kao i na svakom stream servisu.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.11.2023 13:41 (hrka11).
9 mjeseci
online
Re: Preporuke za pohranu 13 TB podataka
C64 kaže...
hrka11 kaže...

Vec sam spominjao mozda na nekoj temi ali realdebird plus stremio ili kodi je nesto najbolje sto trenutno postoji za stream....ja sam bacio sve sto sam imao filmova,nas server ugasio i sad samo to koristim.

Sve zivo imaju za sada,radi perfektno.

 Šta je sada aktualno za titlove? Još uvijek https://www.opensubtitles.org/https://titlovi.com/? Ima šta bolje?

 koristim ta dva i u 90% situacija nađem hr, bh ili rs prijevod, a u onih 10% odaberem en.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice