Rok trajanja CD/DVD medija

poruka: 4
|
čitano: 4.248
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Rok trajanja CD/DVD medija

Pozdrav

Možda je malo glupo pitanje, ali jel iko možda zna

otprilike rok trajanja CD-a, DVD-a, dual layer DVD-a?

Naime imam kolekciju od otprilike 1000 takvih medija...

Večina ih je iz doba prije torrenta =)

Posloženi su u kutijicama i "špulama"...

Jako mi je draga moja kolekcijica i želio bi je imati

za nekih 20 godina, a već sada neke naslove, koje imam, nisam

uspio naći na torrentima...

Pa ovo pitanje postavljam čisto iz sigurnosnih razloga.

Ako netko ima bolju ideju za skladištenje, a da po mogučnosti

nije ripanje svih, vičite!

Mudar ko čovjek-jesetra!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Rok trajanja CD/DVD medija

hm zavisi ti od kvalitete cd ja sam ti npr pre pola godine imao snimljenu muziku na nekih 50cd-ova i par dvd kad sam hteo prebacit na hdd hm tesko islo skoro pa nikako tako da svaki 20dana proveravaj te cdove da vidis dal sljakaju ak pocinju stekat prebacuj na usb ili ti neki drugi hdd jednostavno vise nije pouzdano stvljat na dvd ili cd

q6600(3.4ghz )+cooler ThermalRight Ultra 120....2x2gb corsair xms2...hdd320gb....sapphire 3870x2...asus maximus formula
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rok trajanja CD/DVD medija

nema provjerenih CD/DVD-a , znam da mi prastari Trax(GOLD) još rade ali isto tako neki noname, od snimanja u etuiu, pa nakon par godina neće... jedino pomaže povremena provjera, i ako počne korodirati i sl., nova kopija... Također, tehnološki, veći problem će biti s DVDom kad pokaže mane (i veći gubitak-kapacitet) - nema pravila... Plač

自豪的迎来了10周年的华诞。... na C64/TurboModul
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Rok trajanja CD/DVD medija

Nema tu baš nekog određenog nekog roka trajanja, glavno je da ih čuvaš i koristiš kvalitetne medije. Ja osobno imam CD-e koji su bili jeftinjak a rade već dulje od 10 godina.

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice