SSD INTEL 520 Series

poruka: 20
|
čitano: 6.894
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
SSD INTEL 520 Series
Evo ovako za početak pozdrav svima.. :) Trebam prijeći na SSD, pa me zanima da li itko zna za ovu novu seriju Intela, da li su im SSD-ovi sinhroni ili asinhroni? Nigdje ne mogu naći taj podatak, pa bih bio zahvalan nekome ako zna i da je 100% siguran. I još jedna stvar, dvoumim se između toga modela Intel 520 Series 120GB ili da uzmem Corsair Force GT 90GB - to znam da je sinhroni? Eto ako netko ima iskustva sa dotičnim neka mi nešto predloži. A na asinhroni ne bih htio ići. Hvala unaprijed. :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SSD INTEL 520 Series

Što je to sinhroni, a što asinhroni ssd? Za šta to služi uopće? {#}

 

Sry na off, zanima je jer nikad nisam čuo za to do sada...

Što se tiče intel serije 520, čitao sam samo najbolje o njima, jedini minus im je cijena...

Sve je moguće... ako ne znate o čemu pričate.
12 godina
neaktivan
offline
SSD INTEL 520 Series

Evo link pa pročitaj o ta dva prijenosa podataka, ugl. sinkroni/sinhroni je stariji tip prijenosa i daleko kvalitetniji od asinkronog/asinhronog..

 

http://www.informatika.buzdo.com/s490.htm

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: SSD INTEL 520 Series

Opet mi nije jasno {#}

 

Ovo je prijenos podataka između računala mrežom što si dao, kakve to veze ima sa ssd-ima? Šta toga ima i unutar ssd-a? Mislim, to znaš ili pretpostavljaš?

Sve je moguće... ako ne znate o čemu pričate.
13 godina
offline
Re: SSD INTEL 520 Series
To ti je slično kao ADSL koji je asinkroni.Tj ima veći download nego upload dok kod asinkronog SSD-a ima veći read nego write.Sad shvaćaš
robimarko@gmail.com
12 godina
neaktivan
offline
SSD INTEL 520 Series

ASINKRONI prijenos podataka temelji se na prepoznavanju početka i kraja podataka tijekom prijenosa, naredni prijenos idućeg podatka temelji se na međusobnom 'sporazumijevanju' elektronskih sklopova po prijemu oznake završetka prethodnog.

 

 

SINKRONI prijenos temelji se na prijenosu blokova podataka po unaprijed postavljenom taktu (brzini) pred početak prijenosa kako kod predajnog tako i kod prijemnog uređaja. Kad prijenos započne, nakon zaglavlja bloka podataka prenose se podaci bez START / STOP bit-a i bit-a pariteta te CRC zbroj svih podataka u bloku i oznaka kraja bloka i povremeno se tijekom prijenosa blokova u prijemu kontrolira i usklađuje takt između prijemnog i predajnog uređaja. Ako se CRC ne slaže traži se ponavljanje odašiljanja bloka. Sinkroni prijenos sklopovski je složeniji ali i brži.

 

AKO SE PODVUČE CRTA, TREBALO BI GLEDATI U SMJERU SINKRONIH MLC NAND FLASH SA SANDFORCE KOTROLEROM TIPA SF-2281

 

 

PROVJERENO. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: SSD INTEL 520 Series

Uzmi Corsair Force GT 90GB. {#}

Meni bi legao jedan takav. Ne treba ni 120GB. 

90GB dovoljno sasvim.

 

http://www.evga.com/articles/00645/
12 godina
neaktivan
offline
SSD INTEL 520 Series

Šta misliš da uzmem njega? Fali mi onaj 1% da ga uzmem ;)

Evo već 3 dana razgledavam i skupljam informacije, on mi je u samom vrhu uz Intela 520 Series..

 

Ma ne treba mi više od 90GB, zato i ne bih išao na Intela.. to mi je cca. 600kn više.. kao da sam ih bacio u vjetar. :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: SSD INTEL 520 Series
Tony.Soprano kaže...

Šta misliš da uzmem njega? Fali mi onaj 1% da ga uzmem ;)

Evo već 3 dana razgledavam i skupljam informacije, on mi je u samom vrhu uz Intela 520 Series..

 

Ma ne treba mi više od 90GB, zato i ne bih išao na Intela.. to mi je cca. 600kn više.. kao da sam ih bacio u vjetar. :D

Koji god da uzmeš biti ćeš jako zadovoljan, a ako je Corsair 600 kn jeftiniji, onda svakako idi na njega...

12 godina
neaktivan
offline
SSD INTEL 520 Series

Šta misliš jel ima neke velike razlike između Force Gt-a i Intela 520?

 

Meni se čini da je razlika samo u cijeni.. haha :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: SSD INTEL 520 Series
Tony.Soprano kaže...

Šta misliš jel ima neke velike razlike između Force Gt-a i Intela 520?

 

Meni se čini da je razlika samo u cijeni.. haha :D

Mislim da je razlika samo u sistetičkim testovima i na papiru....

U normalnom radu nitko ne može primjetiti razliku između dva dobra SSD-a... što ova dva modela svakako jesu, tako da bi ja išao na 600kn manje...

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2012 15:12 (MatkoBB).
15 godina
odjavljen
offline
SSD INTEL 520 Series

520 ima sinkrone memorijske čipove. Inače, da bi iskoristio svih 8 kanala kontrolera, uzmi disk s najmanje 8x16 čipova, tj (128) 120GB.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
SSD INTEL 520 Series

Imaš li možda kakav link ili negdje gdje sa 100% sigurnošću mogu potvrditi da je sinkroni?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: SSD INTEL 520 Series
Tony.Soprano kaže...

Imaš li možda kakav link ili negdje gdje sa 100% sigurnošću mogu potvrditi da je sinkroni?

Otvorio sam ga i pročitao. Memorijski moduli su sinkroni. (16GB svaki).

12 godina
protjeran
offline
Re: SSD INTEL 520 Series
Pero Dinamit kaže...

Što je to sinhroni, a što asinhroni ssd? Za šta to služi uopće? {#}

 

da si kupio zadnji broj casopisa Bug znao bi {#}

Vlada011 kaže...

Uzmi Corsair Force GT 90GB. {#}

Meni bi legao jedan takav. Ne treba ni 120GB. 

90GB dovoljno sasvim.

 

kako to mozes rec !?

shame for you {#}

 

meni nije dovoljno ni 120 GB koliko imam.

namjeravam ga prodati i kupiti OCZ Vertex 3 240 GB.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
12 godina
neaktivan
offline
Re: SSD INTEL 520 Series

Jesi ga i testirao ili si ga samo otvorio da vidiš strukturu?

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2012 17:06 (Tony.Soprano).
12 godina
neaktivan
offline
SSD INTEL 520 Series
Hvala svima. Sve riješeno/kupljeno/ugrađeno. :) Može lock. Sent from my iPhone 4S using Tapatalk
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
SSD INTEL 520 Series

Dizem temu iz mrtvih treba mi pomoc !

Imam Intel 520 series 120gb ssd, 400i znaci zadnji firmwire, na njega instaliran clean win 8.1 ukopcan je sa 6gb sata 3 kablom u 6gb sata 3 utor (probao sam i u druge iste) i u koji god benchmark da udjem Read speed mi je oko 470mb a write oko 150mb, sto je daaaaaaleko ispod prosjeka, intel tvrdi 550mb read i 500mb write brzina, jel zna ko sta o tome, bas sam zbunjen probao sam i drugi sata 3 kabl ista stvar...

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: SSD INTEL 520 Series

Rekao bih da su to normalne brzine jer na više recenzija u AS SSD benchmarku (seq. read) dobivaju približne vrijednosti.

 

Chip.pl - R:500, W:177

Benchmark.pl - R:491, W:175

Techradar.com - R:497, W:160

 

Moj: R:490, W:173

 

Varijanta od 240 GB ima Write oko 280-290.

 

EDIT: Dodan SS.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 19:03 (kiwi_91).
10 godina
offline
Re: SSD INTEL 520 Series
kiwi_91 kaže...

Rekao bih da su to normalne brzine jer na više recenzija u AS SSD benchmarku (seq. read) dobivaju približne vrijednosti.

 

Chip.pl - R:500, W:177

Benchmark.pl - R:491, W:175

Techradar.com - R:497, W:160

 

Moj: R:490, W:173

 

Varijanta od 240 GB ima Write oko 280-290.

 

EDIT: Dodan SS.

E hvala, cijeli dan izgubio na prespajanje u druge sata 3 ulaze, mjenjanje kablova, mozganja, guglanja... al naso sam da je intel mjerio tih Read: 550 i write:500 preko ATTO-a i probao sam preko njega tu mi je read oko 525 i write oko 480 (nepise tocna brojka nego je onako po grafu. Ok onda :)

Battlelog: D3lBoy-00
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice