Excel pomoć

poruka: 530
|
čitano: 271.497
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

Helou ppl, jel zna netko koju formulu trebam koristit da dobijem rješenje 5. i 7. stupca? 

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pomoć
necrotic0 kaže...

Helou ppl, jel zna netko koju formulu trebam koristit da dobijem rješenje 5. i 7. stupca? 

ako sam dobro razumio rezultat stupca 5 = stupac3 * stupac4, a stupac 7 = stupac5 * stupac6.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pomoć

Stupac 5 - jednostavno dužina * komadi

Stupac 7 - ako je u supcu 6 težina šipke određenog profila dužine 1 metar, onda stupac 5 * stupac 6

 

Edit: Da, ništ novoga nisam rekao kao i dRoID , ako smo jednako zaključili onda je valjda to rješenje

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2013 8:25 (zOOm).
11 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

Da, tako i napravila pa ne znam zašto mi nije dobro
Uredu, hvala {#} 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

Da li SSD ubrzava rad excela(izračuna formula i drugih stvari) ili je to stvar procesora ili nečeg trećeg?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pomoć
dRoID kaže...

Da li SSD ubrzava rad excela(izračuna formula i drugih stvari) ili je to stvar procesora ili nečeg trećeg?

Izračun je uvijek stvar procesora :)

10 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

trebam pomoć molim bez linkovanja :P

imam glavni sheet u koji pisem sve cjena 1 cjena 2 + zbroj itd

zelio bi te podatke po imenu prebaciti na sheet koji sam nazvao po to j osobi.

postavit cu PSS pa vidite sto sam mislio.

hvala unaprijed!!

http://prntscr.com/2n3uct

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel pomoć
mdnera kaže...

trebam pomoć molim bez linkovanja :P

Koristi funkciju VLOOKUP

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
10 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

pokušao sam ali onda se borim bezuspješno sa #N/A{#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel pomoć
mdnera kaže...

pokušao sam ali onda se borim bezuspješno sa #N/A{#}

Kad već se nisi potrudio postaviti file za download sa primjerom da ja ne moram simulirati tvoj primjer i gubiti svoje vrijeme evo ti link

 

- Kako prikazati popis svih podataka za određeni uvjet

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
14 godina
offline
Re: Excel pomoć
mdnera kaže...

pokušao sam ali onda se borim bezuspješno sa #N/A{#}

evo ti primjer pa kalkuliraj (ne primam PP vezano uz razne probleme)

 

- višestruko izlistanje podataka za uvjet

 

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
10 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pomoć

Hvala!

mislim da je ovo ono sto sam trebao...

stvarno si legenda {#}

10 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

eto naucio sam još nesto xdd

http://www.file-upload.net/download-8571530/danijel-test.xlsx.html

ja sam napisao forlmulu sličnu vašoj ali mi neradi,sigurno sam ja pogriješio.

imam volje to naučiti,samo ako vi imate strpljena objasniti {#}

 

na onom vašem primjeru radi sve kako treba kad ubacim u moj neče.

jedino kod vašeg neradi kad ubacim gore zaglavlje kao na ovom mom primjeru.

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel pomoć
mdnera kaže...

imam volje to naučiti,samo ako vi imate strpljena objasniti

 

 

Lakše mi je to odraditi nego ti objašnjavati

1. pazi da nemaš blanko space ispred naziva tj. imena

2. izbjegavaj spajanje ćelija u nekom range kada ga želiš iskoristiti za baznu tablicu iz koje povlačiš podatke.

3. moraš si bolje i racionalnije organizirati redoslijed podataka u stupcima. npr. ako ti je bitan datum u završnoj tablici koji bi trebao vući na osnovu imena koje je polazna točka tada bi taj stupactrebao biti iza imena desno

itd itd

 

evo ti pa pogledaj: izlistanje svih podataka za određeno ime na određeni Sheet

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
10 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

Ivane hvala za ovo prije uspijo sam sloziti :).

postoji li nacin da kad pisem u excelu na 1 sheet,nakon entera da se potisne red ispod.

otprilike da ide ovako

5

4

3

2

1prvo

 

do sad ide uvije k 1 na vrhu pa na niže?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel pomoć
mdnera kaže...

postoji li nacin da kad pisem u excelu na 1 sheet,nakon entera da se potisne red ispod.

 

Pogledaj tutorijal

 

- Kako automatski dodati red iznad nakon upisa podatka i pritiska na tipku Enter

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
10 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

hvala radi uredno .{#}

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

Imam podatke na stotinjak listova. Postoji li način da to grupiram na jedan bez da kopiram svaki pojedinačno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel pomoć
dRoID kaže...

Imam podatke na stotinjak listova. Postoji li način da to grupiram na jedan bez da kopiram svaki pojedinačno?

Google prikazuje dosta linkova na ovu temu.

Neke od primjera možeš vidjeti i na linkovima

 

- Kopiranje određenih radnih listova u novu radnu knjigu
- Kopiranje više radnih listova iz više datoteka u folderu ili mapi
- Kopiranje podataka sa više radnih listova i sortiranje na jedan radni list

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
10 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

Htio bi da napravim na nekom polju padajucu listu koja bi sadrazala nekoliko artikala. Kad odaberem neki artikal da mi za njega racunar automatski ispise npr jedinicu mjere,cijenu i jos jedan podatak koji bi unosio , ako moze neko pomoci. Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

Dobijem tablicu u kojoj su polja definirana kao number ili general(recimo: 5413149304420).

Meni trebaju da budu tekst. Kada promjenim u format cell na tekst dobijem 5,41315E+12. Kada dva puta kliknem na polje ispravi mi se na 5413149304420.

Pošto imamo masu takvih slučajeva ima li neki način da brže sva ta polja prebacim u tekst i da mi ispravno prikazuje?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel pomoć
strijelac74 kaže...

Htio bi da napravim na nekom polju padajucu listu koja bi sadrazala nekoliko artikala. Kad odaberem neki artikal da mi za njega racunar automatski ispise npr jedinicu mjere,cijenu i jos jedan podatak koji bi unosio , ako moze neko pomoci. Hvala unaprijed.

Izradi padajuću listu i koristi funkciju VLOOKUP

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
14 godina
offline
Re: Excel pomoć
dRoID kaže...

Pošto imamo masu takvih slučajeva ima li neki način da brže sva ta polja prebacim u tekst i da mi ispravno prikazuje?

 

Uzmimo za primjer da ti se ti predugački brojevi (5,41315E+12) nalaze u stupcu A tablice koju si dobio.

U tvojoj novoj radnoj knjigi postavi formulu koja će povlačiti te brojeve i kopiraj dolje do reda koji trebaš

 

=TEXT(A1;A1)

 

A1 je prva ćelija dobivenih brojeva a u formulu uključi ostale parametre za povlačenje iz druge radne knjige.

 

ili

dodaj jedan stupac pored dobivene tablice iskoristi formulu pa copy=>paste special=>paste values na novo mjesto

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
14 godina
offline
Excel pomoć

Pomoć!

 

Recimo da imam u ćeliji množenje: 2 x 3. U ćeliji do nje želim da se prikaže rezultat. Moram označiti tekst (ponekad je jako dugačak izračun) i kopirati ga u drugu ćeliju, stisnuti "enter", zatim me pita da li želim promijeniti znakove "x" u "*". Opet stisnem "enter" i zatim tek izračuna. Već godinu dana tako radim i već mi je muka, a i tek sad mi je palo na pamet da je excel možda i pametan. Postoji li ikakva naredba kojom bi se to automatski radilo Znači, zamijenilo znakove i odmah izračunalo rezultat?

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pomoć

@Idealist

 

=PRODUCT(VALUE(LEFT(A1; FIND("x";A1;1)-1));VALUE(RIGHT(A1;LEN(A1)-FIND("x";A1;1))))

{#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.5.2014 14:57 (zOOm).
14 godina
offline
Re: Excel pomoć

Hvala care!

 

ali, nažalost, ne izračuna mi ono što ja trebam. evo primjer iz prakse: "((3,43 x 2,96) + (2,73 x 6,12)) x 0,75 =" -> ovo tocno tako stoji u ćeliji. (zna biti i 3 puta dužih). Ovakvu kobasicu mi ne želi izračunati. Ima li lijeka za to?

 

P.S. HVALA na trudu!!!

14 godina
offline
Re: Excel pomoć
Idealist kaže...

 Ima li lijeka za to?

Probaj vidjeti može li ti pomoći Convert Text to Formula

 

U principu ja bi uradio slijedeće:

Sa Find/Replace uklonio znakove ", =, x zamjenio u * tako da dobijem ispravnu formulu

(za ovo se može

i kasnije jednim klikom to raditi).

Na ovom linku imašvišestruku zamjenu riječi u jednom koraku.

 

Ovaj VBA postavi u Module1

 

Function MyEval(s)
MyEval = Evaluate(s)
End Function

 

Recimo da ti je u A1 tekstualna formula

Klikni na B1 i definiraj nazivString (Insert => Name => Define) . (vidi treću sliku na ovom linku)

U polje Refers TO: (Odnosi se na:) upiši formulu => =EVALUATE(Sheet1!A1) ili =EVALUATE(A1)

 

Sada u ćeliju B1 upiši =String i kopiraj prema dole.

 

 

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
11 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

momci jel moze netko objasnit kako se iz ovog dobije 1

 

A1=1 A2=2 A3=3 A4=4

 

A5=IF(ROUND(AVERAGE(A1:A4);0)=AVERAGE(A1:A4);MAX(A1:A4);MIN(A1:A4))

 

hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Excel pomoć
someguy kaže...

momci jel moze netko objasnit kako se iz ovog dobije 1

 

A1=1 A2=2 A3=3 A4=4

 

A5=IF(ROUND(AVERAGE(A1:A4);0)=AVERAGE(A1:A4);MAX(A1:A4);MIN(A1:A4))

 

hvala

 

=IF  (ROUND  (AVERAGE(A1:A4);0)=AVERAGE(A1:A4);  MAX(A1:A4);  MIN(A1:A4) )

 

Ako je prosjek raspona A1-A4 i nule jednak prosjeku raspona A1-A4, onda formula vraća najveću vrijednost iz raspona. Ako nije, vraća najmanju. Svaku vraćenu vrijednost dodatno zaokružuje na cijeli broj.

 

U tvom slučaju prosjeci nisu jednaki, pa je rezultat najmanji broj iz raspona, dakle 1.

 

 

Nadam se da sam pomogao ovim color-codinogm {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.5.2014 23:03 (izith).
10 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć
1.
Na listu imena Zadatak 7 trgovac povrćem vodi evidenciju o narudžbama. Svaki redak sadrži naziv, količinu (u kg) i cijenu po kilogramu.
Ovoga je puta trgovac odlučio staviti na akciju salata , tako da je cijena po kg za tu vrstu povrća 15 posto manja.
Nadopunite postojecu tabelu s podacima o popustu koji treba izračunati uporabom logičke IF funkcije (kod salate stajat će 15%, dok će uz ostalo povrće stajati 0), cijeni s popustom i ukupnim iznosom (količina (u kg) x cijena s popustom). Napomena: ovaj dio zadatka ne rješavati uz pomoć Filtera.
Podatke u stupcu popust pretvoriti u postotne iznose bez decimala, a cijenu po kg, cijenu s popustom i ukupno, u novčane iznose (sa simbolom kn).
Na raspon podataka od A1 do F501 primijeniti format (stil za tabelu) po želji. Napomena: u Excelu 2003 koristi se naredba Auto Format ... u izborniku Format, dok se u Excelu 2007 ili 2010 ista može pronaći na kartici Home, u grupi Styles na gumbu Format as Table.
Umetnite novi list ispred lista Zadatak 8 imena Akcija. Na listu imena Zadatak 7 izdvojite podatke o narudžbama salate količina manjih od 150 kg, te ih kopirajte na list Akcija.
Na listu Akcija također, odredite i ukupan iznos (zaradu) za navedene narudžbe (narudžbe salate u količini manjoj od 150 kg).
Isključite filter na listu Zadatak 7.

2.
Na listu imena Zadatak 8 dana je evidencija narudžbi voća. Svaki redak sadrži naziv voća, količinu (u kg) i cijenu po kilogramu.
Nadopunite tabelu na način da izračunate ukupan iznos (Količina (u kg) x Cijena/kg), popust (pomoću funkcije IF - ako je naručena količina veća od 8 kg popust iznosi 10%, inače 5%) i Ukupno s popustom u kn (ukupno umanjeno za iznos popusta).
Sve podatke koji se odnose na novčane iznose pretvorite u kune.
Odredite ukupnu vrijednost narudžbe s popustom.
Vrijednosti (brojeve) naručenih količina voća veće od 8 kg prikažite zelenom bojom (green) i podebljajte, a one manje ili jednake plavom (blue) i podebljajte.
Odredite koliko je narudžbi bilo s popustom 10%, a koliko s 5%.
Tekst u ćeliji I1 nadopuniti tako da piše Tečaj za 1 €, a u ćeliju J1 upisati vrijednost srednjeg tečaja u kunama, te ćeliji J1 dodijeliti logičko ime.
U produžetku svoje tabele u stupcu G odredite Ukupno s popustom u €, dakle, kunske iznose koji se nalaze u stupcu F treba u stupcu G pretvoriti u iznose u €.

3.
Na listu imena Zadatak 9 potrebno je odrediti broj dana između zadanih datuma. Datumima u stupcu A i B treba prilagoditi format na način da se prikazuje naziv dana u tjednu, dan brojkom, mjesec punim nazivom i godina s četiri znamenke.


Pomorski fakultet u Rijeci korijene svojeg djelovanja nalazi još od 1866. godine kada je u Rijeci, u zgradi riječke bolnice počela s radom austro-ugarska Vojno pomorska Akademija.
Visoka pomorska škola u Rijeci, koja kasnije prerasta u Fakultet i djeluje neprekidno do današnjih dana, prolazeći kroz više razvojnih faza, osnovana je uredbom Vlade FNRJ 4.4.1949. godine.

4.
Na listu imena Zadatak 10 u ćeliju B1 treba upisati datum osnivanja Visoke pomorske škole u Rijeci uredbom Vlade FNRJ i format datuma prilagoditi na način da se u ćeliji prikaže naziv dana u tjednu, dan brojkom, mjesec punim nazivom i godina s četiri znamenke.
U ćeliju E1 upisati današnji datum istim formatom kao i datum osnivanja. U ćeliji G1 odrediti koliko je dana proteklo od osnutka, a u ćeliji I1 odrediti broj godina (rezultat prilagoditi tako da u prikazu budu samo dvije decimalne znamenke).
Ispod datuma osnivanja Visoke pomorske škole napraviti niz datuma s razlikom od godine dana (dan i mjesec trebaju ostati isti, a godina se povećava za jedan) sve do tekuće godine. Podaci također moraju imati format kao i datum osnivanja.

molim vas ako mi možete objasnit postupak ova četiri zadatka stvarno mi je hitno unaprijed zahvaljujem
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice