Velikoj Britanijia: 10 godina zatvora za download

poruka: 11
|
čitano: 4.127
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Velikoj Britanijia: 10 godina zatvora za download

Demokratija na djelu u Velikoj Britaniji.

Ko je preuzeo neku pjesmu sa rnbxclusive.com suočen je sa mogućom 10togodišnjom zatvorskom kaznom.

rnbxclusive.com je funkcionisao kao file-sharing servis.

 

Ista kazna u toj istoj Britaniji vrijedi za ozbiljne seksualne napade i silovanja, ubistvo iz nehata i druge teške prekršaje.

Serious organised crime agency je zatvorila vlasnika web stranice, ali nisu ništa rekli o tome zašto prijete korisnicima tako rigoroznim kaznama.

Dobili smo novi pojam a to je "ilegalni download". Do sada smo imali samo nedozvoljen i ilegalan upload sadržaja, što je i logično. Ne više, i download je postao ilegalan.

 

Još jednom riječ je o kazni za osobe koje su "skinule" pjesmu sa navedene stranice, a ne postavili je na dijeljenje.

 

Izvor:

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.3.2012 23:31 (heged).
 
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Velikoj Britanijia: 10 godina zatvora za download

Da zivim u VB, vec bi zavrsio na dozivotnoj robiji.

 

OT:

 

Sramotno, zbog jeb*ne mp3 pjesme, pa to je za kaznu od 100$ max. ,poceli su zabrijavat previse na autorska prava.

http://isvijet.com.hr
 
15 0 hvala 0
12 godina
offline
Velikoj Britanijia: 10 godina zatvora za download

Sve mi se više gadi ta "zabavna industrija" i copyright. Užas do čega je to došlo, svi žive ko kraljevi i još im nije dosta. Da oni za skidanje pjesme (koja se da kupiti za 1$ preko itunesa, odnosno toliko vrijedi) daju 10 godina zatvora. Pa novčana kazna od 100$ je čak previše, a kamoli ovo..

Ja znam samo da sam do sada kupovao većinu stvari, ali nema te sile koja će me natjerati da ponovo kupim pjesmu/film što god, nakon svega viđenoga.

 
7 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Velikoj Britanijia: 10 godina zatvora za download

Idioti,pa zar oni stvarno misle da bi netko tko je skinuo neki sadržaj,doista taj sadržaj i kupio.

 

Majke mi,ja ne bih igrao niti jednu igru da nema piratluka.

SK crew
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Velikoj Britanijia: 10 godina zatvora za download

I sta ce kad ga zatvore, samo ce zamrziti i tu muziku i njihove j****ne copyrightse i tko ce ih onda slusati osim na tv i radiju

www.tv.ultimax.info ----softmodam sve Nintendo Wii konzole----
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Velikoj Britanijia: 10 godina zatvora za downl

Sva sreća ne slušam tu vrstu glazbe. {#}

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
12 godina
neaktivan
offline
Velikoj Britanijia: 10 godina zatvora za download

Sva sreća pa ne živim u VB

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Velikoj Britanijia: 10 godina zatvora za download

Ovako to funkcionira:

  1. Opljačkam banku/kladionicu/bilo što pljačkivo - po našem modelu suđenja - trajat će u najgorem slučaju 5 godina, nakon toga, presuda će biti "Vratiti iznos ili u zatvor 1 godinu s mogućnošću pomilovanja".
  2. Napravim saobračajnu nesreću, usmrtim troje ljudi, imam 2,3‰ u krvi - kriv sam, sud mi je dosudio 5 godina zatvora s mogućnošću pomilovanja + suđenje je trajalo 4 godine.
  3. Ubijem desetoročlanu romsku obitelj jer mi je smetala sa svojim romskim pjesmama -  10 godina s mogućnošću plačanja jamčevine ili dobrotvorni rad + suđenje trajalo 6 godina.
  4. Skinem pjesmu Đastina Bibera (ili nekog drugog treša) za sestriču koja ima 9 godina - u zatvor idem 10 godina + suđenje je trajalo 1 sat.

 

Ne vidim logiku! Vi?

Zaključak:

  • Nešto je trulo u našem sistemu.

 

P.S.

Isprike ako sam bio brutalan, odvratan, podrugljiv, ali nije to bio smisao.
Oni koji me znaju, znaju da nisam takav.

 

Peace!™ 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Velikoj Britanijia: 10 godina zatvora za download

WTF? ZBILJA ONO KOJI QURAC JE8ENI??? 10 Godina zatvora zbog skidanja pjesme...10 Godina... 10 GODINA? U ZATVORU ZBOG SKIDANJA PJESME? Ne kontam, skinem pjesmu, oni me uhapse, 10 godina trunem u zatvoru a pored mene lik, u susjednoj čeliji, trune u zatvoru samo 6 godina zato što je silovo neku djevojcicu? 

 

Pišu stalno nešto, ZAŠTITIMO PLANETU...ovo ono, mi smo ovakvi mi smo onakvi, svi smo ljudi...A ŽELE NAS OTJERAT U KRASNI QURAC! 'BEM TI AMERIKU, I KOLUMBA ŠTO JE OTKRI!

 

 

Nothing to do here...on this planet...

*move on*

 

EDIT: I tad ćemo biti pod njihovim rukama...Robovlasništvo će ponovo nastati...

mogu samo zamisliti, kao što mi sada na času historije razgovaramo o robovima i opisujemo, to ce se isto ponoviti, i za par stoljeca-decenija, moj pra-pra-pra-pra unuk će učiti o tome... :) Krasno!

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost … ali za svemir baš nisam potpuno siguran. Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2012 0:55 (Captain.Price).
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Velikoj Britanijia: 10 godina zatvora za downl
Captain.Price kaže...

WTF? ZBILJA ONO KOJI QURAC JE8ENI??? 10 Godina zatvora zbog skidanja pjesme...10 Godina... 10 GODINA? U ZATVORU ZBOG SKIDANJA PJESME? Ne kontam, skinem pjesmu, oni me uhapse, 10 godina trunem u zatvoru a pored mene lik, u susjednoj čeliji, trune u zatvoru samo 6 godina zato što je silovo neku djevojcicu? 

 

Pišu stalno nešto, ZAŠTITIMO PLANETU...ovo ono, mi smo ovakvi mi smo onakvi, svi smo ljudi...A ŽELE NAS OTJERAT U KRASNI QURAC! 'BEM TI AMERIKU, I KOLUMBA ŠTO JE OTKRI!

 

 

Nothing to do here...on this planet...

*move on*

Mi, glupi Europljani smo izmislili Amere i Ameriku.
Otkako su prvi put Europljani kročili na taj/te kontinent/e samo zlo.
Od prvih konkvistadora, do današnjih veleposlanika.

Da nije bilo Europljana (u daljnjem tekstu Amera) Indijanci bi još uvijek imali poglavice, živjeli svoj prerijski život, Inke, Azsteci, Maye još uvijek bi živjeli po Amazoni i ekvatorijalnim prašumama.

Samo zlo!


Moderna civilizacija (koje sam sam dio) FUJ!!!!!


Ameri - niste Bogom dani!
Niste superiorniji niti od kojeg naroda.
Doći će dan da ćete se pokoravati.

 

Može im netko prevesti ovo i zalijepiti na Times Square?
Hvala! 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
13 godina
offline
Velikoj Britanijia: 10 godina zatvora za download

Sajt je zatvoren pod optuzbom za kradju zasticenog materija, za kradju identiteta i hakiranje, a ne zbog krsenja kopirajta*.

 

Nitko nije rekao da ce korisnici sajta dobiti 10 godina zatvora, nego da se mogu suociti sa optuzbom za koristenje i raspacavanje ukradene robe, cija je maksimalna kazna 10 godina. Naravno da nitko nece u zatvor na 10 godina, ali takve konstrukcije dodju odlicno za naslov bombasticnog clanka.

 

 

* Izvor - BBC i Telegraph:

 

"A top music website has been closed down after the Serious Organised Crime Agency claimed some of its contents was obtained by hacking artists' email accounts and websites. "

 

"After the arrest of one of the individuals behind the site on charges of conspiracy to defraud..."

 

" Sources say that is because the investigation centres on hacking into music industry accounts and social network sites in order to put up material before it has been released, rather than simply breaching an artist's existing copyright."

 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice