Warp drive - možda ipak izvediv

poruka: 51
|
čitano: 9.362
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Warp drive - možda ipak izvediv
1domagoj1 kaže...

Ali prvo vam treba umjetna gravitacija na brodu da bi inercijski prigusnici imali smisla :D, ovak samo lebdis malo ovdje, malo tamo xD.

 

Zasto?

 

Inercija prilicno dobro radi i bez gravitacije.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Warp drive - možda ipak izvediv

Ma riješiti umjetnu gravitaciju uopće nije problem.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Warp drive - možda ipak izvediv

Evo jedan sci-fi igrani dokumentarac (ako takva kategorija uopce postoji) o medjukoraku do warpa, vjerujem da ce se publici u ovoj temi svidjeti.

 

http://www.220.ro/documentare/Space-Odyssey-Voyage-To-The-Planets/dszDcbyUZJ/

 

 

Onaj dio sa Venerom 14 mi je bio odlican :)

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2012 14:16 (syncmaster245b).
 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Warp drive - možda ipak izvediv
syncmaster245b kaže...

Zasto?

 

Inercija prilicno dobro radi i bez gravitacije.

Pa normalno da postoji, ali nije toliko fora kao s umjetnom gravitacijom, ovak se mozes i kotrljati po podu :D. A i zasad nema toliko rapidnih ubrzanja/usporavanja da bi te bas zakucalo za zid.

If you ever write code that is so complex that needs a comment to explain *what* a statement is doing, you probably need to rewrite your code, not comment it.
16 godina
neaktivan
offline
Warp drive - možda ipak izvediv

Kako nema, kako nema... Pa onaj tip zaboravih mu ime šta je sam na sebi testiravao učinak rapidne akceleracije i dekceleracije na ljudsko tijelo je koliko se sjećam korištenjem rocket sleda i vodene kočnice nakratko iskusio 40G dekceleracije, što ga je prilično rastreslo i izazvalo privremene unutrašnje ozljede i koliko se sjećam nije vidio dva dana... Ja bi u tom trenutku bio težak preko 4.5 tona... {#}

 
2 0 hvala 0
14 godina
online
Warp drive - možda ipak izvediv

Evo sam nasa nesto, izgleda da govore o antimateriji. Mislim da tu lud sa zbunjenim vodi ljubav :). Kako mogu rec da im treba kolicina antimaterije od 500kg. Prvo antimaterija jos nie ni dokazana da postoji, kamoli da se zna sta o njoj. Koliko sam upucen ona je samo objasnjenje za neke od fizikalnih dogadjanja u svemiru.

 

Sta se tice nemogucnosti da se ista izvede to je mislim samo pitanje ljudskog poimanja. Naime, nekad su Teslu i druge ismijavali zato što se nešto ne može. Asinkroni motor je bija utopija i nemoguc. Sad nema di ih nema. Suzdrzimo se od nemoguceg, ako stvarno nije dokazano da je tako :)

 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Warp drive - možda ipak izvediv

Antimaterija je odavno dokazana čak i laboratorijski.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
online
Warp drive - možda ipak izvediv

Nisan nikad naisa na nesto di se spominje konkretan dokaz. Osim u Anđeli i demoni ili Da Vincijev kod... nisan siguran u kojoj :).

 

Ajd linkaj pls nesto di se pise o tome.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Warp drive - možda ipak izvediv
Antonic kaže...

Nisan nikad naisa na nesto di se spominje konkretan dokaz. Osim u Anđeli i demoni ili Da Vincijev kod... nisan siguran u kojoj :).

 

Ajd linkaj pls nesto di se pise o tome.

Da, tamo ces sigurno naci konkretne znanstvene dokaze o nekoj temi.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Antimatter

Zanimljivo je da se u olujama kad se bljeska stvara antimaterija, na prilozenom linku imas video koji objasnjava pojavu.

 

Bolje citaj neke popularno-znanstvene knjige ako zelis nauciti o necemu, a ne beletristiku, beletristika se cita za zabavu.

If you ever write code that is so complex that needs a comment to explain *what* a statement is doing, you probably need to rewrite your code, not comment it.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2012 17:37 (1domagoj1).
15 godina
offline
Re: Warp drive - možda ipak izvediv
Antonic kaže...

Nisan nikad naisa na nesto di se spominje konkretan dokaz. Osim u Anđeli i demoni ili Da Vincijev kod... nisan siguran u kojoj :).

 

Ajd linkaj pls nesto di se pise o tome.

 

 

Ne samo da postoji nego je vec i u upotrebi

 

Medicinski PET sken radi sa pozitronima

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
neaktivan
offline
Re: Warp drive - možda ipak izvediv
syncmaster245b kaže...
Ne samo da postoji nego je vec i u upotrebi

 

Medicinski PET sken radi sa pozitronima

Joj istina, na to sam potpuno zaboravio.

If you ever write code that is so complex that needs a comment to explain *what* a statement is doing, you probably need to rewrite your code, not comment it.
14 godina
online
Warp drive - možda ipak izvediv

Domagoj nemoj se ljutit al promasija si sve. Spomenija sam u sali ove knjige, jer zbilja se ne sicam da sam cita nesto konkretno o antimateriji, kamoli o njenoj upotrebi.

 

Wikipedia mi nije neki pouzdani izvor.

 

Nisam zna za ovo u med. svrhe. Lipo.

 

Zanimljivo je da se u olujama kad se bljeska stvara antimaterija => što je pjesnik htio reći?

 

PS

http://press.web.cern.ch/press/PressReleases/releases2011/PR05.11E.html ovo je pozdaniji izvor ;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2012 18:19 (Antonic).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Warp drive - možda ipak izvediv
Antonic kaže...

Domagoj nemoj se ljutit al promasija si sve. Spomenija sam u sali ove knjige, jer zbilja se ne sicam da sam cita nesto konkretno o antimateriji, kamoli o njenoj upotrebi.

 

Wikipedia mi nije neki pouzdani izvor.

 

Nisam zna za ovo u med. svrhe. Lipo.

 

Zanimljivo je da se u olujama kad se bljeska stvara antimaterija => što je pjesnik htio reći?

 

PS

http://press.web.cern.ch/press/PressReleases/releases2011/PR05.11E.html ovo je pozdaniji izvor ;)

Sve ok, nisam skuzio da si iz zezancije te knjige spomenuo.

 

Zasto ne bi bila? Nije najpouzdaniji, ali je poprilicno pouzdana. Ako te toliko smeta to sto pise na samoj Wikipediji, imas reference medu kojima se nalaze knjige vise istaknutih znanstvenika i sveucilista. To je itekako pouzdan izvor.

 

Boldano, to tebi nije zanimljiv fenomen? Do prije par minuta nisi niti znao da je antimaterija dokazana i teorijski i eksperimentalno te da se i koristi (u med. svrhe). Meni je to svakako zanimljiv fenomen, iskreno niti sam nisam znao da se to dogada iako je logicno pretpostaviti zbog izrazito ekstremnih uvjeta koji vladaju tamo.

 

Da, dobar je to clanak, cini mi se cak i da je ta vijest bila ovdje na Bugu, ali nemoj me drzati za rijec.

If you ever write code that is so complex that needs a comment to explain *what* a statement is doing, you probably need to rewrite your code, not comment it.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Warp drive - možda ipak izvediv
Antonic kaže...

Kako mogu rec da im treba kolicina antimaterije od 500kg. Prvo antimaterija jos nie ni dokazana da postoji, kamoli da se zna sta o njoj. Koliko sam upucen ona je samo objasnjenje za neke od fizikalnih dogadjanja u svemiru.

 

Ti si tu grdno pomiješao antimateriju i valjda tamnu materiju / tamnu energiju.

Antimaterija je itekako dokazana i dio je stvarnog svemira, proizvodi se npr. u akceleratorima čestica tako da se sudare čestice i onda iz njihovog raspada nastaju razne druge. Međutim takva metoda "proizvodnja" je astronomski skupa i antimaterija je valjda daleko najskuplja tvar na Zemlji (daleko više od zlata, dijamanata, i ugljikovih nanocijevi). Osim toga još ne postoji način za uskladištiti znatnije količine antimaterije bez kontakta sa materijom, a takav kontakt uzrokuje njihovo poništavanje i golemu eksploziju.

Tamna tvar i tamna energija koje ti tu spominješ čini se su u biti čisto teoretske (i nedokazane) kategorije uvedene jer fizičari ne znaju objasniti ono što im govore matematičke jednadžbe, pa su figurativno rečeno u jednadžbu uveli novu nepoznanicu X.

Tamna tvar bi trebala biti objašnjenje zašto galaksije ostaju u komadu umisto da se razlete na sve strane kao što bi trebale po zakonima gibanja jer nema dovoljno vidljive mase u njima, dakle ona teoretski "otežava" galaksije i drži ih na okupu dodatnom gravitacijom.

Tamna energija je misteriozna teoretska sila koja tjera sve galaksije u svemiru da se i dalje sve brže i brže udaljavaju jedna od druge iako bi se zbog utjecaja gravitacije to udaljavanje trebalo usporavati.

 

 

Antonic kaže...

Domagoj nemoj se ljutit al promasija si sve. Spomenija sam u sali ove knjige, jer zbilja se ne sicam da sam cita nesto konkretno o antimateriji, kamoli o njenoj upotrebi.

 

Wikipedia mi nije neki pouzdani izvor.

 

No offense druže ali ako mišaš antimateriju i tamnu tvar onda ti znanje o tim temama nije baš veliko, a Wikipedia je jedan vrlo kvalitetan izvor koji nije savršen kao NITI JEDAN DRUGI ali na njoj između ostaloga pišu brojni stručnjaci.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Warp drive - možda ipak izvediv
Enkidu kaže...

Kako nema, kako nema... Pa onaj tip zaboravih mu ime šta je sam na sebi testiravao učinak rapidne akceleracije i dekceleracije na ljudsko tijelo je koliko se sjećam korištenjem rocket sleda i vodene kočnice nakratko iskusio 40G dekceleracije, što ga je prilično rastreslo i izazvalo privremene unutrašnje ozljede i koliko se sjećam nije vidio dva dana... Ja bi u tom trenutku bio težak preko 4.5 tona... {#}

 

Evo o tome :

http://en.wikipedia.org/wiki/John_Stapp

Col John Stapp Takes a Lot of G's :

Tip je em genijalac em heroj sa mudima od čelika, postiga je titulu pukovnika USAF, doktora medicine, znanstvene titule, i provodia sam na sebi testove kakvi bi danas bili nepojmljivi (u doba crash test dummya, kompjuterskih simulacija i rigoroznih safety regulacija).

16 godina
offline
Re: Warp drive - možda ipak izvediv

svim sudionicima teme (i onima koji samo čitaju) preporučam..

 

fizika zvjezdanih staza, 100kn kojih mi nimalo nije žao..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
online
Warp drive - možda ipak izvediv

@Domagoj nisam reka da mi nije zanimljivo nego koji bljeskovi... nisan shvatija sta zelis rec...

 

@Enkidu ne misam ja antimateriju i tamnu tvar. Ali u pravu si da nisam upucen. Nisam pratija tematiku. Međutim Wikipedia je nepouzdan izvor informacija. Ne kažem da je netočan. Ali ne možeš se pouzdat u nešto šta piše određen broj ljudi na temelju onoga šta su pročitali negdi (karikiram). To šta za neke stvari linkaju "izvore" ne znači da ne postoje izvori koji tvrde drugačije. Govorim generalno. Mislim da je u konkretnom slučaju CERN daleko teži. Al to je vec OT.

 

Svakako zanimljivo mi je, i ponavljam, nisam previše upućen u tematiku.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Warp drive - možda ipak izvediv
Antonic kaže...

@Enkidu ne misam ja antimateriju i tamnu tvar. Ali u pravu si da nisam upucen. Nisam pratija tematiku. Međutim Wikipedia je nepouzdan izvor informacija. Ne kažem da je netočan. Ali ne možeš se pouzdat u nešto šta piše određen broj ljudi na temelju onoga šta su pročitali negdi (karikiram). To šta za neke stvari linkaju "izvore" ne znači da ne postoje izvori koji tvrde drugačije. Govorim generalno. Mislim da je u konkretnom slučaju CERN daleko teži. Al to je vec OT.

 

Wikipediju piše određene broj ljudi na temelju onoga što su pročitalo, što su naučili kroz život, ili što su otkrili, a potpuno isto vrijedi za sve kvalitetne enciklopedije na svijetu. Wikipedija također ima sustav provjera i kontrole izmjena. Nisu svi dijelovi Wikipedije pisani istim standardom kvalitete (jer ih pišu različiti tipovi ljudi), o popularnoj kulturi recimo taj standard je vrlo nizak, ali što se tiče nekih znanstvenih tema taj standard se može mjeriti sa skoro bilo kojim izvorom.

12 godina
protjeran
offline
Warp drive - možda ipak izvediv

Ja još uvijek puno stvari koje ne znam pronađem u šest knjiga Enciklopedije Leksikografskog zavoda, izdanje Zagreb MCMLXVI :D

 

To ne znači da Wiki na Engleskom nije korisna, što više, novijih saznanja nema u Enciklopedijama.

Novi junaci crtanog filma su ŠUKI I PIPI
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2012 22:47 (Budokai).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Warp drive - možda ipak izvediv
Antonic kaže...

@Domagoj nisam reka da mi nije zanimljivo nego koji bljeskovi... nisan shvatija sta zelis rec...

 

...

Munje kolega, munje. Ne znam kako vi kazete, ali mi ovdje kazemo da se vani bljeska, kad dode neka oluja i pojave se munje.

 

Na linku na Wikipediju koji sam ti stavio imas dva videa, ovaj desni objasnjava stvaranje antimaterije, tocnije pozitrona (cestice suprotne elektronima) kod izboja munje u oblaku.

If you ever write code that is so complex that needs a comment to explain *what* a statement is doing, you probably need to rewrite your code, not comment it.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Warp drive - možda ipak izvediv
Budokai kaže...

Ja još uvijek puno stvari koje ne znam pronađem u šest knjiga Enciklopedije Leksikografskog zavoda, izdanje Zagreb MCMLXVI :D

 

I ja imam iste te ! {#} Moram priznati nažalost da već jedno 10 godina nisam niti jednom otvorio niti enciklopediju niti rječnik da bih nešto pogledao u njima, jednostavno je neusporedivo lakše i brže googlati. Nekad sam znao te enciklopedije malo prolistati čisto da vidim razne zanimljivosti, ali za to nemam vremena već godinama. Nažalost jedino za što mi te enciklopedije sad služe jeste za isprešati nešto kad treba... Moj stari naprotiv šta god želi saznati traži u tim enciklopedijama, one su mu ko Biblija. Ne bih rekao da za Internet nije nikad čuo ali bi se moglo reći da ne zna da li se to jede ili šta... {#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice