WP nudi duplo vise trajanje baterije nego android

poruka: 35
|
čitano: 4.506
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
WP nudi duplo vise trajanje baterije nego android
Meni to sve isto i wp i android izguraju dan ipo do dva
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: WP nudi duplo vise trajanje baterije nego andr
skank666 kaže...

a i bilo je ali to drzim na svakom mobitelu upaljeno (chatove ne koristim)... ne znam ćemu lame kad samo iznosim svoja iskustva. 

E ,lame zato ,jel sa 50 upaljenih (karikirano) servisa i aplikacija ne možeš očekivat trajanje baterije od 5 dana.

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
15 godina
odjavljen
offline
Re: WP nudi duplo vise trajanje baterije nego andr

je8ate ali ja pričam o standby preko noći a ne od par dana... govorim o tome kako mi wp uredno popije par (sitno nešto u biti) postotaka baterije preko noći.. pričam o tome kako bi neka funkcija poput deep sleepa bila super, nariktaš da se pali u npr 01:00h i gasi u 06:00h i tada on ne radi apsolutno niš osim što propusti poziv i poruku. airplane mod ne dolazi u obzir a nisam toliko lud da ručno to sve radim. kažem, postotak koji telefon popuši je mali ali je opet tu dok kod androida (ili samo HTC-a) baš zbog te funkcije on ne popuši niš.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
16 godina
offline
WP nudi duplo vise trajanje baterije nego android

Imal 920, 925, 1020.. Kolko je baterija solidna, tolko je OS za koplje lošiji, tj loše barata s baterijom...

 

Prek noći u najboljem slučaju potroši 5-6%, a nekad i do 10%.. Ne moram ni govorit da je sve bilo pogašeno u deep sleepu s onim aplikacijama koje su bile instalirane s mobom, signal mreže vrlo dobar...

Napravim restart moba, ode 3-4%... Vozil sam Black, Amber i DP 8.1 i sve isto, promjene nisam videl na bolje u pogledu baterije...

A još uz to ni jedna Nokia nema neke naprednije opcije za štednju baterije, tj koje su implementirane, za referencu uzimam S5, M8, G3..

 

Nexus 5 koji ima lošu bateriju, ima jako dobar standby, prosjek potrošnje po noći 1% u 8h deep sleep, u najgorem slučaju 3-4% al ak su mi neki app ostavljene u pozadini upaljene..

Prije dok sam imal G2, znal sam izdurat i prek 12h, ak nisam diral mob da mi ne poždere niš, tj na 100% ostane..

Napravim restart na N5 u najgorem slučaju mi pojede 1%, al obično ostaje isto kolko je i bilo prije restarta..

 

 

Dost korisnika kolko sam čital žali na tu bateriju..

Nokia nikak da se isprsi za veću bateriju neg stavlja na ovaj rastrošan OS prosječne-ispodprosječne, a da stvar bude gora, još stavlja sol na ranu OSom koji ne barata pravilno s baterijom..

 

Nadam se da bu dolaskom wp9 uveli neke promjene po tom pitanju, po meni još nije to to..

 

Imal sam pun kufer androida (najlošiji mi je bil Galaxy Nexus i LG X4HD, al tu se još dalo sredit kolko tolko, kernel rom i sl.) i definitivno mi je wp smartfon ostavil gorak okus u ustima u vezi baterije..

Jedino ko svijetlu točku vidim je L1520, zahvaljujući velikoj bateriji a i kolko sam čital L720 ima dost veliku bateriju, nažalost komepziraju propuste tim velikim kapacitetima baterije...

 

Dal je 8.1 tj Cyan donio kakva poboljšanja tj bolju kalibraciju, ne znam, pošto su mišljenja i dalje podjeljenja oko toga; po meni 8.1 kaska dobrano za tim problemom i nikak da to riješe, a valda bu se sjetili i za to, jednog dana..

 

S Nexusom mogu imat trajanje 1 dan ili 3 dana, ovisi o meni, pošto android ima dost prostora ovdje i praktički ja utječem na bateriju tj na OS, a kod wpa tog nema, pošto je OS zatvoren i sam OS dirigira kak njemu paše, a ti ko korisnik gledaj i plači i iščuđavaj se!

 

S Nokijama nisam mogel izvuć 2.5 dana, pa da se postaviš na trepavice, u najboljem slučaju prosjek 1 dan, sve bi bilo drukčije da nema battery draina na wp, koji od 100% "pojede sigurno u prazno" prek 20%" samo više...

 

Android  je s 4.4.4 odličan, a L verzija puno obećava, tak da bu Nexus 5 i s tom malom baterijom produljil trajanje još više, naravno ovo govorim za stock android, fer borba..

Za custom neću ni pričat jel onda je tu android bog i batina i definitvno daje wpu do znanja, "biži kući propalo"!

 

Nek prvo srede bateriju na winsima a onda ćemo lako dalje, pošto im je to rak rana..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.8.2014 16:59 (zvonac).
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
WP nudi duplo vise trajanje baterije nego android

ja sam zadovoljan baterijom na ativu. 2-3 dana može izdržati. stvar je u tome da treba malo i štedjeti. recimo 3g uključim samo kad nisam kod kuće jer mi ne treba pošto koristim wlan. isto tako kad zaključam mobitel, wifi se isključi i automatski uključi kad ga otključam. lokaciju uključujem isto prema potrebi

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice