Hoću vistu

poruka: 118
|
čitano: 13.277
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Hoću vistu

Zainteresirala me vista i namjeravam uzeti ultimate verziju, sada imam xp sp2 intel core2 duo 2gb RAM-a i 8800GT AMP pa da li mi se to isplati?(za gaming)

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Hoću vistu
BORN kaže...

Zainteresirala me vista i namjeravam uzeti ultimate verziju, sada imam xp sp2 intel core2 duo 2gb RAM-a i 8800GT AMP pa da li mi se to isplati?(za gaming)

 Ne.
Hacking isn't just Computers & Exploits. It's a Philosophy.
15 godina
neaktivan
offline
Hoću vistu

Jednostavno ti ne treba.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hoću vistu
vulerious kaže...
BORN kaže...

Zainteresirala me vista i namjeravam uzeti ultimate verziju, sada imam xp sp2 intel core2 duo 2gb RAM-a i 8800GT AMP pa da li mi se to isplati?(za gaming)

 Ne.
 Objasni to malo..jer sad je nVidia izdala drivere s kojima imas iste performanse u igrama kao sto si imao na xp-u..pa ne vidim razloge za ne...a koliko vidim njegov komp je vise nego dovoljan za vistu..ocito da je nikad niste probali..Cool
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hoću vistu
BORN kaže...

Zainteresirala me vista i namjeravam uzeti ultimate verziju, sada imam xp sp2 intel core2 duo 2gb RAM-a i 8800GT AMP pa da li mi se to isplati?(za gaming)

 Ne.
 Objasni to malo..jer sad je nVidia izdala drivere s kojima imas iste performanse u igrama kao sto si imao na xp-u..pa ne vidim razloge za ne...a koliko vidim njegov komp je vise nego dovoljan za vistu..ocito da je nikad niste probali..Cool
 Ajooooj, pa šta nevidiš da čovjek hoće ograti Crysis na DX10, šta je to teško shvatiti?
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
Hoću vistu

Ako ti se dopada Vista i ako ju želiš uzeti samo ju uzmi. Nema tu isplati/ne isplati.

 

Neće ti bit krivo zbog ničeg drugog osim zbog love. Ali Vista je dobar OS. Štoviše, ništa lošiji od XP po mom iskustvu a i gaming je sasvim ugodan.

www.infinite-gamers-com ---> PC Gaming Community Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hoću vistu

Gaming - performanse će ti biti manje, jer Vista u pozadini papa dosta procesorske i memorijske snage.

 

Ako ideš radi DX10, onda ok. Ali ako nije zbog toga, sasvim je nepotrebno prelaziti na Vistu.

 

Ako je radi izgleda, imaš hrpu tema koje su po uzoru na Vistu, a još više onih koje su ljepše od Viste.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hoću vistu
kompotko kaže...

Gaming - performanse će ti biti manje, jer Vista u pozadini papa dosta procesorske i memorijske snage.

 

Ako ideš radi DX10, onda ok. Ali ako nije zbog toga, sasvim je nepotrebno prelaziti na Vistu.

 

Ako je radi izgleda, imaš hrpu tema koje su po uzoru na Vistu, a još više onih koje su ljepše od Viste.

 Na toj konfiguraciji sa Vistom SP1 i developerskim okruzenjem Vista ce ti pojesti 40% RAMA i  2% - 3% procesorke snage po jezgri.
Prebaci se na Vistu ako ti novci nisu problem, to je definitivno bolji OS od vrlo dobrog XP-a. Sa tom konfihuracijom iznenadati ces se.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hoću vistu
Hex kaže...
BORN kaže...

Zainteresirala me vista i namjeravam uzeti ultimate verziju, sada imam xp sp2 intel core2 duo 2gb RAM-a i 8800GT AMP pa da li mi se to isplati?(za gaming)

 Ne.
 Objasni to malo..jer sad je nVidia izdala drivere s kojima imas iste performanse u igrama kao sto si imao na xp-u..pa ne vidim razloge za ne...a koliko vidim njegov komp je vise nego dovoljan za vistu..ocito da je nikad niste probali..Cool
 Ajooooj, pa šta nevidiš da čovjek hoće ograti Crysis na DX10, šta je to teško shvatiti?
 To ti vidis..nigdje ne pise..mora da nevidis dobroŠutim
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hoću vistu
plavooki kaže...

Prebaci se na Vistu ako ti novci nisu problem, to je definitivno bolji OS od vrlo dobrog XP-a.
 Po čemu je bolji od XP-a? XP je puno kvalitetnije napravljen OS od Viste. Vista je privlačna samo zbog izgleda, a da ne kažem kako će se teško naviknut na drukčije prilagođavanje nekih opcija.
16 godina
neaktivan
offline
Hoću vistu

jeste svi sje**** instaliraj si i vistu i xp kao duo os npr vistu na c disku a xp na d disk

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hoću vistu

Malo ti je 2 gigabajta za vistu zato sto ti ona sama  dosta trosi pa ce ti za igre ostat malo ramova.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hoću vistu
Lion King kaže...
Hex kaže...
BORN kaže...

Zainteresirala me vista i namjeravam uzeti ultimate verziju, sada imam xp sp2 intel core2 duo 2gb RAM-a i 8800GT AMP pa da li mi se to isplati?(za gaming)

 Ne.
 Objasni to malo..jer sad je nVidia izdala drivere s kojima imas iste performanse u igrama kao sto si imao na xp-u..pa ne vidim razloge za ne...a koliko vidim njegov komp je vise nego dovoljan za vistu..ocito da je nikad niste probali..Cool
 Ajooooj, pa šta nevidiš da čovjek hoće ograti Crysis na DX10, šta je to teško shvatiti?
 To ti vidis..nigdje ne pise..mora da nevidis dobroŠutim
 Osim ako je on moj rođak...
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hoću vistu
vedrann kaže...

Malo ti je 2 gigabajta za vistu zato sto ti ona sama  dosta trosi pa ce ti za igre ostat malo ramova.

 Možeš li dokazati tu svoju (glupu) izjavu?
"The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crisis." - Dante Alighieri
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hoću vistu
Ruddynjo kaže...

jeste svi sje**** instaliraj si i vistu i xp kao duo os npr vistu na c disku a xp na d disk

 

 Pa to on i želi napravit.
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hoću vistu
naxeem kaže...
vedrann kaže...

Malo ti je 2 gigabajta za vistu zato sto ti ona sama  dosta trosi pa ce ti za igre ostat malo ramova.

 Možeš li dokazati tu svoju (glupu) izjavu?
 Može. Imaš li ti iskustva sa Vistom? Ako ne, šuti.
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Hoću vistu

2Gb je dovoljno...od kud vam to da je 2gb malo?Viče

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hoću vistu
vedrann kaže...

Malo ti je 2 gigabajta za vistu zato sto ti ona sama  dosta trosi pa ce ti za igre ostat malo ramova.

 Ja imam 2Gb na Visti,a prije koji dan sam prijatelju posudio 1gb za njegov roćkas i igro cod4 na skoro max postavkama(onako kako inače igram)
Ideologije se rađaju krvlju
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hoću vistu
kompotko kaže...
plavooki kaže...

Prebaci se na Vistu ako ti novci nisu problem, to je definitivno bolji OS od vrlo dobrog XP-a.
 Po čemu je bolji od XP-a? XP je puno kvalitetnije napravljen OS od Viste. Vista je privlačna samo zbog izgleda, a da ne kažem kako će se teško naviknut na drukčije prilagođavanje nekih opcija.
 Ako izuzmemo kopiranje preko mreze, vise-manje po svemu. Prilagodavanje na novi izgled control panela i opcija je cijena napredka. Inace bi svi jos uvijek tipkali u dosu. Sto se izlgleda tice, istu su praznu pricali i kada je XP izasao. Onda su neki pametnjakovici govorili po cemu je XP bolji od 2000-ce? Pa gdje je inace odlicna 2000-danas i gdje je taj pametnjakovic? Pa evo ga prica opet istu pricu. :)
Bez nepotrebne i prazne diskusije. Radio sam na svim Windowsima i meni je Vista najbolji OS do sada. Naravno sa pravim hardwareom. Napomena da govorim o kucnoj developerskoj upotrebi. Oko poslovne strane s obzirom na hardwarske zahtjeve i probleme sa kompatibilnoscu starih aplikacija Xp ce jos netko vrijeme biti i vise nego dovoljan OS.
15 godina
neaktivan
offline
Hoću vistu

2 GB RAM-a je dovoljno za Vistu.

Imam 64 bitnu Vistu i na 2 GB je radila sasvim OK i nije bila neka velika razlika kad sam ugradio još 2GB.

Puno više sam dobio kad sam umjesto ATA ugradio SATA2 hard disk, nego kad sam s 2 prešao na 4 GB RAM-a na Visti.

Na istom računalu sam prije toga imao XP (imam Athlon x2 4200+ na 2.2 GHz) i nema neke razlike u performansama.

Jedina zamjerka je što na Visti ponekad treba više vremena dok pođe kopirati neke datoteke. Međutim, kod Viste se ne događa kao na XP-u da staviš da ti kopira 10GB, vratiš se za 15 minuta i misliš da je gotovo, a on je tek kopirao 100MB, jer se pojavila poruka s upozorenjem ili greškom. Vista takve datoteke ostavi za kraj, a one kod kojih nema konflikta kopira najprije.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hoću vistu

cisto informativno...kolko vista ultimate kosta i jel ima razlike izmedu kupljene i piratske viste?

-.-
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hoću vistu

Blago upozorenje: na ovom forumu su sve rasprave o piratskom softveru zabranjenje i oštro se kažnjavaju.

"The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crisis." - Dante Alighieri
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hoću vistu

Nemoj uzimati piratsku verziju ni slučajno, pogotovo ne operativnog sustava. To je kičma cijelog sistema i trebalo bi biti original, što znači da imaš bezbolne sve nadogradnje, aktivaciju i mnoge druge beneficije od strane Microsofta za koje korisnici piratskih Windowsa ni ne znaju. Tebi je dovoljna Home Premium inačica ako ćeš je koristiti kod kuće i uzmi svakako 64bit verziju jer ona podržava do 128 GB RAM-a. Svakako ugradi još 2 giga, za ugodan rad i igru na Visti je 4GB "must have". Bar je sada memorija jeftina, a što se tiče cijena Viste one su podosta pale u odnosu na onaj "prvi val" prodaje. Cijena OEM verzije u HR ti je oko 900-930 kn (ovisno o trgovini). Podijeli taj iznos na godine koje ćeš provesti sa Vistom i vidjet ćeš da se piratluk ne isplati. Npr. ako ćeš je koristiti cca. 4gdine onda je to 365 dana x 4 godine = 1460 dana. Znači 930kn / 1460 dana= oko 0,63 lipe - za to ne možeš kupiti ni pola slanca, a ipak imaš Vistu. Ako ti je puno primaju danas svi kartice, čekove...

16 godina
offline
RE: Hoću vistu

Između piratske verzije i orginala OS-a nema razlika (ako zanemarimo da ne piratske verzije niže kvalitete namogu updateati). A što se tiče gaminga na Visti, pričekaj još koju godinu, dvije, tri...

 

 

 

 

 

Nemojte se zamarati oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
16 godina
offline
RE: Hoću vistu
Hex kaže...
naxeem kaže...
vedrann kaže...

Malo ti je 2 gigabajta za vistu zato sto ti ona sama  dosta trosi pa ce ti za igre ostat malo ramova.

 Možeš li dokazati tu svoju (glupu) izjavu?
 Može. Imaš li ti iskustva sa Vistom? Ako ne, šuti.
 pravog si našao, da mu nešto govoriš !!!
-očito ne pratiš forum, pa ne znaš što je čovijek sve napisao o visti Izlanuo se(ima malo više znanja neg ti misliš)
Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2008 18:25 (mali.ivica87).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hoću vistu
momak kaže...

Između piratske verzije i orginala OS-a nema razlika (ako zanemarimo da ne piratske verzije niže kvalitete namogu updateati). A što se tiče gaminga na Visti, pričekaj još koju godinu, dvije, tri...

 Što fali gejmingu na Visti???
"The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crisis." - Dante Alighieri
16 godina
offline
RE: Hoću vistu
kompotko kaže...

Gaming - performanse će ti biti manje, jer Vista u pozadini papa dosta procesorske i memorijske snage.

 

Ako ideš radi DX10, onda ok. Ali ako nije zbog toga, sasvim je nepotrebno prelaziti na Vistu.

 

Ako je radi izgleda, imaš hrpu tema koje su po uzoru na Vistu, a još više onih koje su ljepše od Viste.

 Na ovo sam i ja mislio kad sam rekao da nema potrebe prelazit sa xp-a na vistu.
Hacking isn't just Computers & Exploits. It's a Philosophy.
16 godina
offline
RE: Hoću vistu
kompotko kaže...
XP je puno kvalitetnije napravljen OS od Viste. Vista je privlačna samo zbog izgleda, a da ne kažem kako će se teško naviknut na drukčije prilagođavanje nekih opcija.
 
Izlanuo se Joj da bar ima smiley koji povraća. Viče

Nisi baš koristio vistu puno ha?
www.infinite-gamers-com ---> PC Gaming Community Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hoću vistu
vulerious kaže...
kompotko kaže...

Gaming - performanse će ti biti manje, jer Vista u pozadini papa dosta procesorske i memorijske snage.

 

Ako ideš radi DX10, onda ok. Ali ako nije zbog toga, sasvim je nepotrebno prelaziti na Vistu.

 

Ako je radi izgleda, imaš hrpu tema koje su po uzoru na Vistu, a još više onih koje su ljepše od Viste.

 Na ovo sam i ja mislio kad sam rekao da nema potrebe prelazit sa xp-a na vistu.
 Onda obojica pričate gluposti. Tragično.
"The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crisis." - Dante Alighieri
16 godina
offline
Hoću vistu

Slobodni instaliraj Vistu. Ja sam vec neko vrijeme na 32 bitnoj Ultimate verziji i vrtim igre (Unreal Tournament III, GRID, GTR2, NFS Pro Street...) sa visokim postavkama bez problema.

 

Konfa nis posebno. Atlon 64 X2 4800+, 2 GB RAM, SATA II HDD, Radeon X1950 Pro 256 MB...

 

P.S. Bilo bi zgodno dati ovima koji pljuju po Visti da probaju  Mojave, pa da cujemo kaj bi onda rekli... ;o)

Failure is allways an option.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.7.2008 10:56 (Scorpyo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice