Imena mjeseca i dana u tjednu

poruka: 7
|
čitano: 3.340
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Imena mjeseca i dana u tjednu

Jel se mogu nekako promijeniti imena mjeseca i dana u tjednu u Windows 7? Pere me Skyrim, pa da furku nabacim =D

It is I, trackmanijak
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Imena mjeseca i dana u tjednu

Ovo što bi ti mijenjao se konfigurira u Region and Language postavkama Control Panela, a sve te stvari su predlošci za određene regije i jezike unutar samih Windowsa. Editiranje toga = nula bodova. Ono što bi mogao probati izvesti je uzeti nekakav calendar widget i složiti plugin za njega.

I left my wallet in El Segundo.
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Imena mjeseca i dana u tjednu

Ne znam kak se tog sam nisam sjetio, po ovom gadgetu sam prčkao već sto puta. =D

It is I, trackmanijak
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Imena mjeseca i dana u tjednu

odmah sam ga se sjetio :) 

 

 

osim toga, probaj malo čeprkati po sistemskim fajlovima, sigurno negdje se (možda) može iskopati.

~21 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source freak, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Imena mjeseca i dana u tjednu

U WinXP imas windows\system32\locale.nls datoteku u kojoj se nalaze (izmedu ostalog) i imena dana u tjednu i mjeseci u godini u raznim jezicima. Te bi vrijednosti mogao mijenjati hex editorom. Nazalost, resource hacker ne prepoznaje format datoteke pa ne mozes eleganto uredivati stringove i prosirivati ih ili skracivati. Za stringove u klasicnim izvrsnim datotekama ili bibliotekama mozes normalno koristiti resource hacker.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2011 18:46 (rustweaver).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Imena mjeseca i dana u tjednu
za sad mi je gadget više nego dovoljan. Kod ovog locale file bi morao paziti da isti broj znakova imaju imena, jel?
It is I, trackmanijak
14 godina
neaktivan
offline
Re: Imena mjeseca i dana u tjednu

Da, mora imati jednaki broj znakova (ali mozes ako imas viska znakova pretvoriti ih u razmake), bitno je da ne dodajes nove znakove ili uklanjas znakove, velicina polja mora ostati potpuno jednaka, ti samo mozes mijenjati znakove u poljima. Moras imati i na umu da se radi o unicode stringovima pa mijenjas svaki drugi znak (u biti vidjet ces ako se budes igrao s time).

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice