Iznenađenje iz Sysinternalsa

poruka: 7
|
čitano: 1.193
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Iznenađenje iz Sysinternalsa

Kao što smo navikli iz Sysinternals-a dolazi nam prekrasan utility za prikazivanje informacije o sistemu direktno na desktop

Vredi pogledati i isporobati

 

info http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb897557.aspx 

 

kratak opis

 

....It automatically displays relevant information about a Windows computer on the desktop's background, such as the computer name, IP address, service pack version, and more. You can edit any field as well as the font and background colors, and can place it in your startup folder so that it runs every boot, or even configure it to display as the background for the logon screen. 

 

 

Sve opcije su podesive...font,boja,pozicija..

 

Izgled Izgled
Q: What's tiny and yellow and very, very, dangerous? A: A canary with the super-user password.
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.1.2009 16:26 (Lazarus Long).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Iznenađenje iz Sysinternalsa

U svakom slucaju zanimljivo i korisno za one koji vole vidjeti informacije na desktopu!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Iznenađenje iz Sysinternalsa

Ovako odoka gledano nije nesto za pasti na dupe. Mene je iznenadilo to sto vako trivijalno maleni program moze prikazati puno stvari na desktopu.

Da bi se ovo moglo prikazati na Visti treba Sidebar Gadget i neka aplikacija koju bi taj gadget pozivao,a ovo radi od win 200 pa naovamo.

Koliko sam video u "naprednijim" postavkama moze se pozivati sve i svasta (varijable,registry)

Q: What's tiny and yellow and very, very, dangerous? A: A canary with the super-user password.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.1.2009 2:03 (Lazarus Long).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iznenađenje iz Sysinternalsa

Bginfo postoji vec duze vrijeme...to iznenađenje je odavno odradilo svoje....

 

Ja u zadnje vrijeme ucitavam moo0 SystemMonitor, bas je ok Smijeh.

 

 

Asus M6VA | Intel M 1.86Ghz 2Mb | ATI x700 256Mb | DDR2 2Gb 533Mhz | HDD 140Gb(80+60) 5400rpm
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Iznenađenje iz Sysinternalsa
zmikic kaže...

Bginfo postoji vec duze vrijeme...to iznenađenje je odavno odradilo svoje....

 

Ja u zadnje vrijeme ucitavam moo0 SystemMonitor, bas je ok Smijeh.

 

 

  Pa dobro,nisam uzao u predvid da http://www.neowin.net/   vec odavno izasao iz mode. Najnoviji artikli datiraju od pre 1 mesec.
  Jel ovaj mooO isto prikazuije na desktop?

Kod Bginfo-a dopalo mi se to sto se moze "pozivati" puno toga is sistema,steta sto nije open source pa da bi ga neko preradio da prikazuje Outlookov kalendar na desktop bez mnogo petljanja i gadgeta 
Q: What's tiny and yellow and very, very, dangerous? A: A canary with the super-user password.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iznenađenje iz Sysinternalsa

Pa nebi ih bash stavio u isti koš. moo0 prati dinamicne stvari dok bginfo uprži staticni info na wallpaper.

Je, prikazuje na desktop. Probaj ga, freeware je i portabilan, no installation.

 

 

Asus M6VA | Intel M 1.86Ghz 2Mb | ATI x700 256Mb | DDR2 2Gb 533Mhz | HDD 140Gb(80+60) 5400rpm
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Iznenađenje iz Sysinternalsa
zmikic kaže...

Pa nebi ih bash stavio u isti koš. moo0 prati dinamicne stvari dok bginfo uprži staticni info na wallpaper.

Je, prikazuje na desktop. Probaj ga, freeware je i portabilan, no installation.

 

 

  Bginfo je poludinamican :) Citao na strani,treba ga staviti u startup da bi prikazivao "trenutne" stvari zali nakon restarta. Beskorisno

Inace mooO je odlican,isprobao sam ga. 
Q: What's tiny and yellow and very, very, dangerous? A: A canary with the super-user password.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice