Da li da stavim Vistu?

poruka: 39
|
čitano: 3.563
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Da li da stavim Vistu ??

Evo ovako, koristim XP i mislim se prebacit na Vistu jer sam uzeo novu konfu:

 

Intel Core Duo E8500

MBO Asus P5Q Pro

XFX Nvidia GTX260

3 GB Kingmax DDR2

 

E sada da li bi mi bilo bolje ostati na XP ili da stavim Vistu i šta bi s time dobio.

 

Molim mrzitelje Viste da ne pišete bezvezne poruke. Hvala

 

zakuvo sam čaj, dosta mi je fuke, boli me stomak i prolivam na dupe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.12.2008 23:24 (hellraiser1110).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Da li da stavim Vistu ??

Ja bi na tvom mjestu stavio VISTU. Zbog toga sta je to po meni (i  mnogim drugim) vrlo dobar OS, a i  imas konfiguraciju koja ce vrtiti VISTU i sve nove igre u DX10 bez ikakvih problema. Sada ce biti komentara da je Xp brzi, manje resursa, bla bla, ali takvi argumenti su nepotrebni jer sa komponentama koje imas nema smisla tako nesto uzimat u obzir. Opcenito ja sam super zadovoljan sa vistom u svim pogledima (u kojima koristim; multimedija, igranje, internet, Office i sl.)

Gigabyte P35-DS3R,Socket775/Intel Core 2 Duo E4400/4GB DDR2,800MHz,Kingmax/Segate,320GB,7200rpm 16MBcache/Gigabyte 8800GTS/CHIEFTEC,GPS-500AB-A/Thermaltake MiniTyphoon,CL-P0268/Chieftec AF-1225S,120/Chieftec AF-0925S/Chieftek TK92/Kućište Chieftec SG-01B,midi/LG FLATRON,19"/Trust WirelessDS-3250
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Da li da stavim Vistu ??

Inače imam doma 3 kompa od kojih 2 rade na Visti, a ovaj mi je na XP i nisam imao nikad problema s Vistom, ali mi ti kompovi nisu za igranje. Najradije bi je stavio zbog DX10, ali pričekat ću još par poruka, pa da vidim no mislim da ću staviti Vistu.

zakuvo sam čaj, dosta mi je fuke, boli me stomak i prolivam na dupe...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Da li da stavim Vistu ??

Ja imam vistu i radi mi bolje kompjuter na njoj nego na XP SP3.Tako da je moje mišljenje da je staviš,a plus toga imaš i dobru konfu koja je može podnijeti...

ASUS P5Q DELUXE,INTEL CORE 2 DUO E8500,NVIDIA 9800 GX2,SEAGATE BARRACUDA 320GB,CORSAIR TWIN2X2048-6400C4,CORSAIR HX 620W I RADI ZA SVIJET,AL' NE SLUŠAJ PLJESKA; I LJUBI SVIJET,AL' NE NADAJ SE PLAĆI, JER HVALA LJUDSKA VODA JE VRH PIJESKA.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Da li da stavim Vistu ??

Vistu stavi , neces imat nikakvih problema pri igranju

 

Odlicna konfaNamigiva

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Da li da stavim Vistu ??

Ja se čudim da još uvijek netko postavlja ovakva pitanja......

www.istratourism.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Da li da stavim Vistu ??

Definitivno Vista! I predložio bih ti 64-bitnu verziju, iako nemam iskustva što se tiče igranja. Ali kao što vjerojatno već znaš, pod 32-bitnom verzijom ionako ne bi mogao iskoristiti svu fizičku memoriju koju imaš.

Ja je inače koristim već dulje vrijeme i jako sam zadovoljan, pokazala se kao brz, stabilan i pouzdan OS.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Da li da stavim Vistu ??

Isto savjetujem Vistu, pogotovo što imaš odlične komponente za nju. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Da li da stavim Vistu ??

I ja sam se pitao da li da pređem na Vistu,vidio kod prijatelja neki dan kako radi i sve su sumnje otklonjene - neću.

Administratorskih pitanja za svaki pomak mišem,daleko sporiji od XP sp2,podrška za DX10 beskorisna do daljneg,ali 'izgleda cool' i registrira više od 3.5gb (jedine dvije beneficije).

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.12.2008 8:21 (QFlash).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Da li da stavim Vistu ??

Obavezno Vistu stavi jer ti je konfa super.

Ja sam probao i WIN 7 pre beta, ali nisu radile sve igre pa se vratih na XP SP3.

Možda da probaš vistu 64 bita, ali je upitno koliko će igrica raditi na njoj pa se u najgorem slučaju prebaci na 32 bita budeš li imao problema.

16 godina
neaktivan
offline
Da li da stavim Vistu ??

Sve ti je rečeno. Na tim komponnentama - Vista is number one choice !

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Da li da stavim Vistu ??

Vista, 64-bitna i uzivaj!Cool

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.12.2008 8:31 (Lion King).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Da li da stavim Vistu ??

Na poslu imam E6550 @ 2.33GHz, 2GB ram-a, integriranu grafičku i vista skupa sa aerom radi bez problema. Doma imam nešto jaču konfiguraciju, 64bitnu vistu i za sad sve igre rade bez problema.

Ne vidim razlog zašto bi stavio XP pogotovo jer su ti ostali komp. na visti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Da li da stavim Vistu ??
Perica kaže...

Na poslu imam E6550 @ 2.33GHz, 2GB ram-a, integriranu grafičku i vista skupa sa aerom radi bez problema. Doma imam nešto jaču konfiguraciju, 64bitnu vistu i za sad sve igre rade bez problema.

Ne vidim razlog zašto bi stavio XP pogotovo jer su ti ostali komp. na visti.

 Znaci bas sve igre ti rade na 64-bita? I one malkoc starije (ne starije od 3-4 godine)?
Iskreno, i ja razmisljam o tome, ali je ne znam jel bi 32 ili 64 bita.. to me muci..
Konfa iz potpisa je u pitanju. Sto mislite

Isprike autoru, da ne otvaram novu temu, pitao sam ovdje. Hvala :)
Intel Dual 2 Core E8500, Ati Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w
16 godina
offline
RE: Da li da stavim Vistu ??

Baš sve koje sam probao, doduše nemam ih baš puno. Starije još nisam isprobao jer ono što imam sam odigrao još na xp-u , tako da mi se neda ponavljati.

16 godina
neaktivan
offline
Da li da stavim Vistu ??

Meni na Ultimate 64 bit ne radi FEAR kak treba,

Dođem do max 30 FPS.

Dok na xp-u vrti na nekih 180.

FEAR i Vista 64bit se definitivno ne slažu.

Inace ove nove igre nemaju nikakvih problema

E8400@4050mhz@H2O,Biostar Tpower I45,Mushkin XP 2x2gb@1080mhz 5-5-5-15,BFG GTX260 OCX,WD320gb+WD640gb-AAKS PM-ovi UGAŠENI!! NISAM JA PRIVATNA OC ŠKOLA
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Da li da stavim Vistu ??

Nisam baš na ti s Vistom, ali me zanima, kad se pogase svi nepotrebni servisi, koliko Visti treba RAM-a?! Znači samo da radi normalno, jer tako i na XP-u pogasim gluposti, dođe na 50-60MB!!!

Jer znanje treba da bude besplatno.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Da li da stavim Vistu ??
Smooth Operator kaže...

Nisam baš na ti s Vistom, ali me zanima, kad se pogase svi nepotrebni servisi, koliko Visti treba RAM-a?! Znači samo da radi normalno, jer tako i na XP-u pogasim gluposti, dođe na 50-60MB!!!

I kaj ti to pomaže??

Vista ne zauzme toliko rama nego ih koristi/iskorištava.
Dakle sve ima svoje.
Probaj instalirat linux pa ceš se na visti osjecat  super.
Linux ti zauzme skoro cijelu memoriju koju imaš.
Nije ona zauzeta bez veze.
Kak ljudi samo pate za tim famožnim cim manje zauzeca memorije a imaju 4 ili više GB u kompu.
Kaj se bojite da vam vista veli da kupite još?
Kaj ti vredi da na XP-u imaš zauzece od 50mb kad ti XP ugrađeni ram NIKAD ne iskoristi?
Zašto si ga onda  kupio?
E8400@4050mhz@H2O,Biostar Tpower I45,Mushkin XP 2x2gb@1080mhz 5-5-5-15,BFG GTX260 OCX,WD320gb+WD640gb-AAKS PM-ovi UGAŠENI!! NISAM JA PRIVATNA OC ŠKOLA
15 godina
neaktivan
offline
RE: Da li da stavim Vistu ??

Mislio sam na laptop koji koristim ima 3 god. i ima 512 RAMa. I da, pomaze. Kad otvorim i preglednik i PhotoShop i Dreamviewer i prozore, muziku, etc... naravno da mi je svaki MB važan. Mislim si kupovati novu knfu pa me zanima da li išta pomogne, KAO ŠTO MENI POMAŽE na xp!!! Nemoj reć da nije, jer sam svojim očima svjedočio napretku. I ne pjeni se.

Jer znanje treba da bude besplatno.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Da li da stavim Vistu ??
Smooth Operator kaže...

Mislio sam na laptop koji koristim ima 3 god. i ima 512 RAMa. I da, pomaze. Kad otvorim i preglednik i PhotoShop i Dreamviewer i prozore, muziku, etc... naravno da mi je svaki MB važan. Mislim si kupovati novu knfu pa me zanima da li išta pomogne, KAO ŠTO MENI POMAŽE na xp!!! Nemoj reć da nije, jer sam svojim očima svjedočio napretku. I ne pjeni se.

Sorry ali ako na takav lap staviš vistu i još misliš pokrenut toliko programa skupa sa photoshopom onda ti nitko nemože pomoc.
I još ocekuješ da radi super?
Pa to je i za XP premalo.
I ne ne pjenim se nego znam neke stvari i realistican sam.
Ako imaš takav lap sa tolko malo rama logicno je da moraš nešto uradit sa optimizacijom da bi radilo kak treba.
Ali razmisli usput i o korištenju.
Zašto baš moraš pokrenut photoshop i muziku i preglednik i ko zna što još odjednom?
Pa nije to pila sa Quadom i 8gb rama da ju možeš napumpat programima
E8400@4050mhz@H2O,Biostar Tpower I45,Mushkin XP 2x2gb@1080mhz 5-5-5-15,BFG GTX260 OCX,WD320gb+WD640gb-AAKS PM-ovi UGAŠENI!! NISAM JA PRIVATNA OC ŠKOLA
16 godina
neaktivan
offline
Da li da stavim Vistu?

Samo stavi Vistu 64-bitnu, stavi SP1  i uzivaj, sve radi bez problema (bar zasad Osmijeh)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Da li da stavim Vistu ??

Zato i razmišljam o novoj konfi.

 

Ali bi li mi se vjerovao?!

Imam HP laptop. Proc: 1.3 CELERON, 512MB RAMa, grafičku 64MB.

Upalit ću FF i 5 prozora u njem, PS, DV, Winamp 5.5, MSN i još bilo koja 2 foldera. Ako bude štekalo prilikom rada u bilo kojem prozoru, dajem svoj laptop.

Oklada je oklada.

Jer znanje treba da bude besplatno.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Da li da stavim Vistu ??
Smooth Operator kaže...

Zato i razmišljam o novoj konfi.

 

Ali bi li mi se vjerovao?!

Imam HP laptop. Proc: 1.3 CELERON, 512MB RAMa, grafičku 64MB.

Upalit ću FF i 5 tabova u njem, PS, DV, Winamp 5.5, MSN i još bilo koja 2 foldera. Ako bude štekalo prilikom rada u bilo kojem prozoru, dajem svoj laptop.

Oklada je oklada.

Sorry na off-topicu.

 
Jer znanje treba da bude besplatno.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.12.2008 10:36 (Smooth Operator).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Da li da stavim Vistu ??
hellraiser1110 kaže...

3 GB Kingmax DDR2

 
macak kaže...

Definitivno Vista! I predložio bih ti 64-bitnu verziju, iako nemam iskustva što se tiče igranja. Ali kao što vjerojatno već znaš, pod 32-bitnom verzijom ionako ne bi mogao iskoristiti svu fizičku memoriju koju imaš.

 
Khm, mogao bi..
16 godina
neaktivan
offline
Da li da stavim Vistu?

 Ok stavit ću Vistu, nadam se da će radit kako treba.

zakuvo sam čaj, dosta mi je fuke, boli me stomak i prolivam na dupe...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Da li da stavim Vistu ??
LUXX kaže...
Linux ti zauzme skoro cijelu memoriju koju imaš.
Dok ovo pišem moj linux koristi  15.3% rama (232.8 MB). Nije baš skoro sve.
16 godina
offline
RE: Da li da stavim Vistu ??
QFlash kaže...

I ja sam se pitao da li da pređem na Vistu,vidio kod prijatelja neki dan kako radi i sve su sumnje otklonjene - neću.

Administratorskih pitanja za svaki pomak mišem,daleko sporiji od XP sp2,podrška za DX10 beskorisna do daljneg,ali 'izgleda cool' i registrira više od 3.5gb (jedine dvije beneficije).

 

 O cemu ti pricas. Evo jedan primjer preporuke XP (neindirektno). Vidio si kako Vista radi i ne svida ti se, a nisi radio sa njom. "Administratorska pitanja za svaki pomak" - to se uz dva klika misem iskljuci da ti se vise nikada ne pojavi. Sporija od XP??? Po cemu, koliko rama ima prijatelj? Zasto je DX10 beskorisan? Crysis izgleda 10 puta bolje na dx10, stalker cs, FC2 mi radi brze u DX10 verziji nego u DX9. Boldano: po tebi je samo to dobra stvar u visti, a ima ti je prijatelj?
Gigabyte P35-DS3R,Socket775/Intel Core 2 Duo E4400/4GB DDR2,800MHz,Kingmax/Segate,320GB,7200rpm 16MBcache/Gigabyte 8800GTS/CHIEFTEC,GPS-500AB-A/Thermaltake MiniTyphoon,CL-P0268/Chieftec AF-1225S,120/Chieftec AF-0925S/Chieftek TK92/Kućište Chieftec SG-01B,midi/LG FLATRON,19"/Trust WirelessDS-3250
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.12.2008 10:53 (doktor1).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Da li da stavim Vistu ??
dekstroza kaže...
hellraiser1110 kaže...

3 GB Kingmax DDR2

 
macak kaže...

Definitivno Vista! I predložio bih ti 64-bitnu verziju, iako nemam iskustva što se tiče igranja. Ali kao što vjerojatno već znaš, pod 32-bitnom verzijom ionako ne bi mogao iskoristiti svu fizičku memoriju koju imaš.

 
Khm, mogao bi..
 Kako?
16 godina
offline
Da li da stavim Vistu?

Ako ima 3GB Rama prepoznat ce sve jer 32 bitna prepoznaje do 3.5GB rama

Gigabyte P35-DS3R,Socket775/Intel Core 2 Duo E4400/4GB DDR2,800MHz,Kingmax/Segate,320GB,7200rpm 16MBcache/Gigabyte 8800GTS/CHIEFTEC,GPS-500AB-A/Thermaltake MiniTyphoon,CL-P0268/Chieftec AF-1225S,120/Chieftec AF-0925S/Chieftek TK92/Kućište Chieftec SG-01B,midi/LG FLATRON,19"/Trust WirelessDS-3250
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Da li da stavim Vistu?
hellraiser1110 kaže...

 Ok stavit ću Vistu, nadam se da će radit kako treba.

 
Popij par piva, pomoli se nekakvim bogovima i kreni Smijeh

Bilo je puno ovakvih tema, i opet, evo ti na poklon moje osobno iskustvo:

Od izlaska Viste pune dvije godine sam ignorirao taj OS. Prije tri mjeseca sam stavio Vistu 64-bit. Još je u "fazi testiranja" Osmijeh (to znači da se ne mogu zaklinjati na Vistu, jer tko zna što sve još mogu loše otkriti u radu - za sad je sve glatko i super, da kucnem u drvo). Međutim, za ova tri mjeseca maltretiranja Viste x64 mnogim teškim zadacima i instalacijama i drajverima moja je ocjena - nisam uključio WinXP već tri mjeseca (dual-boot) Namigiva

Toliko.

Sretno.

Konfa: AMD X2 5600+, ATI HD 4850, nForce 590 SLI chipset, 6 GB DDR2 (dual-channel)


Koliko god ga tresao, jedna kap ti uvijek ostane za gaće...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice