Win 7 instalacija iz dosa

poruka: 12
|
čitano: 5.719
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Win 7 instalacija iz dosa

Laptop je Acer Aspire 6930G, na sebi instaliran win Vista, pod garancijom ali ne svidja mi se kako vista radi.

Naime, na jednom stolnom racunalu sam instalirao win7 bez problema sa dvd...ali sad mi prilikom instalacija javlja nekakav problem...

Podesih da je primarni source dvd rive, medjutim kada bi trebalo doci do "press any button to install/continue..." meni toga nema nego javi u jednoj crti nekakv eror....bo

Pliz help.

MSI GX630
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 instalacija iz dosa

zaboravih sto tocno pisalo...oprostite...samo provjeravam dal je netko vec naletio na ovako nesto

MSI GX630
16 godina
neaktivan
offline
Win 7 instalacija iz dosa

Ja imam isto Acer laptop i imao sam taj problem. Sjecam se jedino da je trebalo jos nesto podesiti u BIOS pored first boot device. U svakom slucaju dobra je tema, i mene sad bas zanima sta je to trebalo. Evo ja pokusavam sad da opet iznadjem to na netu, a i upalicu laptop da vidim da li mogu tako da iznadjem, pa ako mi uspije postovacu rijesenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 instalacija iz dosa

Hvala

MSI GX630
16 godina
neaktivan
offline
Win 7 instalacija iz dosa

E ovako sad sam pogledao i cini mi se da je to bila opcija SATA Mode koja stoji na AHCI Mode to samo promijenis na IDE Mode i to bi trebalo biti to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Win 7 instalacija iz dosa

a jesam i to probao ali nece

MSI GX630
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Win 7 instalacija iz dosa

Ovo je kod mene bio problem, sad sta bi jos moglo biti u pitanju ne znam, ali probacu jos da vidim moze li se sta iznaci na internetu. Gdje su nestali sad svi forumasi kad ih trebas. Osmijeh

Znaci ti si podesio ovo i podesio si primarni uredjaj za boot, a na stolnom racunaru ti je sve normalno instalirao sto znaci da nije do DVD-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 instalacija iz dosa

Pokusao ponovno, poruka glasi (nakon sto je podesen HITACHI - dvdrom za primarni boot): Invalid partition table_

MSI GX630
15 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 instalacija iz dosa

Invalid Partition Table na optičkom pogonu (ako je podešen kao first boot device) znači da tvoj DVD nije bootabilan. Znači trebaš instalacijski DVD Sedmice koji je bootabilan!!

Kratko i jasno!!

 

A možeš napraviti instalaciju i sa USB-a ,ovdje su upute!!

 

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
neaktivan
offline
Win 7 instalacija iz dosa

Ako misliš na instalacijski DVD Windowsa 7 da nije bootabilan, piše i vjerujem da je.

MSI GX630
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 instalacija iz dosa

Još jedamput : ako u grešci piše Invalid partition table ,to znači da na toj particiji (hdd ,optički pogon) NEMA BOOT SEKTORA i PC se ne može pokrenuti s njega!!

 

Eventualno se moglo dogoditi da je optički pogon nekak "izgubil" svoje slovo (E ,F ,X) i onda ga PC ne prepoznaje. Ne znam jel imaš koji OS na tom PC-u ,da ga podigneš ,pa provjeriš!!

Ako je to slučaj ,onda treba u Disk managementu dodjeliti slovo i tad bi trebalo biti u redu.

 

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2009 16:47 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Win 7 instalacija iz dosa

Duboka isprika svima, ja kriv ko kuČa! :)

U biosu sam postavio primary boot imaginarni drive kojeg je stvorio Alcohol 120& Izlanuo se, ali bas je smisno kako ga je BIOS imenova pod "HITACHI", a "regularni,stavri dvdrom" se zvao "HL-DL-DVD...blabla"....

 

Eto sto reci, Windows radi perfektno!

MSI GX630
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice